gesloten zullen zijn Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 21 maart 1970 no. 3394 Mijn vrouw, mijn superieur Predikbeurten 1 Suikerpatiënten A.J. BURGER Gezinsdienst Boksliefhebbers opgelet gratis busvervoer naar de algemene vergadering van de NF0 te Utrecht VERVOLG DE KLEINE DRIE uniformen die maar denkbaar zijn. Wan neer dit parate leger door het land mar cheert, zijn er meer fototoestellen op hen gericht dan kanonlopen. De ontelbare uitgiften van postzegels vormen voor de staat wel de belangrijk ste bron van inkomsten. Onafhankelijk. Een volstrekt unicum is, dat het kleine staatje al zestien eeuwen volkomen on afhankelijk is. „Wij genieten een vol strekte autonomie op wetgevend, bestuur lijk en rechterlijk gebied. Dit komt tot uitdrukking in de bevestiging van de democratische en parlementaire grond beginselen die steunen op heililge en on schendbare rechten van het individu." Deze woorden zegt een van de „kapi teins-regenten" wanneer hem de vraag gesteld wordt of San Marino toch niet te veel op het omringende Italië is aan gewezen. Met alle landen onderhoudt het „vriendschappelijke en broederlijke be trekkingen". Zijn onafhankelijkheid en soevereiniteit wordt gegarandeerd dooi de Verenigde Naties. Die garantie had het vroeger ook al. Toen Napoleon in 1797 bij de verovering van Italië eerbiedig stil hield bij de gren zen van San Marino stuurde ,1'Empereur' een gezant naar de regering. Verbijsterd Schoonmaak en rommelmarkt. Ziet u tegen de schoonmaak op, omdat u' misschien te veel dingen bewaard hebt? Denk dan toch aan de rommel markt. U doet er de onderstaande adres sen een groot plezier mee, wanneer u hen wat bezorgt of op laat halen. Bovendien krijgt u dan weer ruimte om wat anders te plaatsen na de schoon maak: iets dat u veel leuker, veel aar diger, of veel doelmatiger vindt en dat misschien ook wel op de rommel markt tegen een billijk prijsje te koop is. Opslagruimte te vinden via Mevr. Hoogerheide, Oostvoorstraat; mevr. Gillesse, Beatrixstraat; mevr. Die- leman, Wissenkerkepolder, mevr. Geel hoed, Weststraat; Mevr. Mieras, Juliana- straat; mevr. v. d. Bei-g, Wissenkerke polder; mevr. Van Elven, Julianastraat en mevr. Van Hekken, Voorstraat. Veel succes bij schoonmaak en wijzi ging van uw inrichting. G. A. Zuidam. hoorde de wereldveroveraar wat het klei ne San Marino antwoordde op zijn aan bod om het grondgebied van dit kleine staatje te vergroten. „Alleen door klein te blijven kan San Marino zijn vi-ijheid en soevereiniteit bewaren." Beschaamd droop de keizer af. Een ervaring rijker, maar een illusie armer. Smokkelnest in de Pyreneeën. Wanneer de atmosferische toestanden gunstig zijn kan men al zoekend in de korte golfband van de radio een stem horen "lei Radio Andorra". Men heeft dan draadloos verbinding met een won derlijk stukje grond in de Pyreneeën, dat Andorra heet. Van de kleine drie heeft dit staatje tussen Frankrijk en Spanje het grootste grondgebied: 453 vierkante kilometer. Het staat bekend als een republiek van smokkelaars. Inderdaad maakt de bevolking er geen geheim van, dat het aardig verdient aan de zonderlinge lig ging van hun grondgebied. In een Cata laans dialect proberen de stoppelbaardige mannen van Andorra te bewijzen dat de onafhankelijkheid van hun landje terug gaat tot de tijd van Karei de Grote. In werkelijkheid is hun zelfstandigheid van onbekende oorsprong, maar niette min stevig gegrondvest. Die zelfstandig heid is zeker voor een groot deel te dan ken aan de geïsoleerde ligging en aan de slechte bereikbaarheid van het grond gebied. De staatsinrichting van Andorra is hoogst merkwaardig. Het staat zowel onder Franse als onder Spaanse voogdij, maar toch is het geheel onafhankelijk in bestuur. Zwijggeld. Jaarlijks betalen ac Andorreanen la chend enkele pesetas belasting aan de bisschop van het Spaanse stadje Urgel, die men "Viguier Episcopal" noemt en nog harder lachend ook nog enkele francs aan de "Viguier de France", die de Fran se staatspresident vertegenwoordigt. Ze zien het niet zozeer als een belasting, maar meer als een soort „zwijggeld" voor hun smokkelactiviteiten. Misschien is Andorra wel de enige staat ter wereld waar een misdadiger mag kiezen door wie hij berecht wil worden. Door een Spaanse of door een Franse baljuw. Gaat de verdachte niet akkoord met een uitspraak dan moet hij een reis je naar het buitenland maken om in hoger beroep te gaan. Wil hij een hoger beroep in het Spaans, dan gaat hij naar Urgel, waar de bisschop hem aan de tand voelt. Wil hij liever op Franse wijze be recht worden, dan moet hij naar Per- pignan, waar het hooggerechtshof van Andorra zetelt. Tevreden. f Voor iemand, die een hekel heeft aan overbodige ambtenarij is Andorra een ideale staat. Alle ministeries bevinden zich in één gebouw, de 'Casa de la Vall". Maar de 14.000 inwoners kijken wel uit. Hun vrijheidszin is zo groot, dat ze zich weinig van wetten en reglementen aan trekken. Zodoende hebben de ambtena ren van Andorra niet veel te doen, even als de politie die graag een oogje dicht knijpt. Iedereen is derhalve tevreden. De be volking, omdat ze kan doen en laten wat ze wil. De ambtenaren omdat ze zich met plezieriger zaken dan ambte lijke stukken kunnen bezighouden. De politie, omdat een glas wijn beter smaakt dan het geven van een bekeuring. En ook de rechters voelen zich wel, omdat ze zich niet behoeven bezig te houden met juridische haarkloverijen. Neen, vanuit Andorra zal de wereldrevolutie niet be ginnen. (Nadruk verboden). FEUILLETON Erik heeft gelijk, dacht ze, toen ze de telefoon weer had opgehangen. Behalve dan dit éne ben ik gelukkig. Het is en kel soms verveel ik me wel eens. Had ik maar wat meer bezigheden. Ik kan toch niet elke week gaan schoonma ken? Zoveel is er ook niet te doen in een flat met alle moderne comfort. En je kunt niet altijd uitgaan of bij thuis aan wippen. Al had ik maar een baantje voor halve dagen Er is heel veel in 's levens loop precies afgepast in vakjes en hokjes. Want in de tijd, dat Ria zich realiseerde zich te vervelen, belde directeur Kolenbrander op. Het was op een dinsdagmorgen tegen koffietijd. Erik was naar Rotterdam en zou diezelfde avond weer thuiskomen, wat ze prettig vond. Ze zouden samen op bezoek gaan bij Willem en Lientje aan de Randweg. Ria was net van plan melk op te zet ten voor een kop koffie, toen de telefoon ging. Ze repte zich naar de hal en meldde zich: „Met mevrouw Van Boot". „Ben jij het, Ria? Je spreekt met Ko lenbrander". „O, meneer Kolenbrander. Wat leuk, door Lena Schagen dat u belt „Nou, 't is helemaal niet leuk.Luis ter eens, Ria, zou jij me niet enkele da gen kunnen helpen? In je vroegere func tie? De zaak is: Bep, jouw opvolgster, heeft zaterdag een auto-ongeluk gehad. Nogal vrij ernstig. Die is de eerste we ken uit de roulatie. Ik heb gisteren een ander meisje gehad, maar ik heb niets aan dat kind. Ik heb haar in arrenmoede weg moeten sturen; ze maakte me hels ....ik ben nu eenmaal verwend; Bep werkte net als jij, ongeveer feilloos. Kun je niet een dag of wat invallen? Ik zal je er goed voor betalen". Ria kon het niet dadelijk verwerken. „Ik wil best, meneer, daar niet van. Maar ik ben er helemaal uit. Zowat twee jaar weg!" „O. jij hebt het zo weer onder de knie. Denk je, dat Erik het niet goed vindt?" „O, die zal geen bezwaar hebben, dat geloof ik niet. Wanneer wilt u me heb ben?" „Kind, als het kon, dadelijk. Ik zit ho peloos omhoog. Al Was het voorlopig en kel maar om de telefoon aan te nemen". Ze dacht even na. „Goed, meneer. Met drie kwartier ben ik bij u". „Ria, dat is geweldig. Ik maak het goed met je, hoor je? Als je me de eerste dagen maar uit de brand helpt". „Tot straks dan, meneer". Erik was al om vijf uur thuis en ver wonderde zich er over, dat hij Ria niet zag. Dat kwam haast nooit voor. Er zal toch niets thuis zijn? Or bij Willem en Lientje, dacht hij ongerust. Doch hij was al blij, toen de telefoon ging en hij haar stem hoorde. „Luister, Erik, ik ben op het ogenblik bij meneer Kolenbrander. Zijn secretaresse heeft een ongeluk gehad en ligt in het ziekenhuis. Meneer belde me vanmorgen en vroeg, of ik wilde invallen. Ik kon toch niet nee zeggen na alles, wat hij voor ons gedaan heeft? Al was het enkel maar de be middeling voor het huis van Willem en Lientje. En ik vind het wel fijn". „Nu ik weet, waar je bent, is het niet erg, Dotje. Hoe laat ben je klaar?" „Half zes. Ik kom meteen naar huis; meneer brengt me met de wagen". „Geweldig. Tot straks dan, hè? Zal ik de aardappelen vast opzetten?" „Ik heb nog niets klaar, doch ik impro viseer wel wat". „Hindert niets, Dotje, gaan we wel sa men in de stad eten". Toen ze een goed uur later in een res taurant zaten, vroeg Rie: „Vind je het werkelijk goed, Erik, dat ik hem voorlo pig help? Hij maakte vanmorgen zo'n zielige indruk, ik had echt met hem te doen". „Liefje,, help jij baas Kool maar tot zijn secretaresse weer beter is. We pas sen ons wel aan. Desnoods eten we een uurtje later, dat is ook zo erg niet. Het is net zoals je zegt: wie weet, hoe wij het bedrijf nog eens nodig hebben. En als je het leuk vindt. „Erik, het is bijna net alsof ik niet weg ben geweestik voel me weer volkomen thuis in dit werk Binnen een week had Ria alles weer volkomen onder de knie. Er waren nieu we klanten, die ze niet kende en er wer den goederen gekocht, verscheept en ver kocht, die het bedrijf vroeger niet ver handelde, maar voor de rest had ze het snel door. Ze nam zodoende haar direc teur veel werk uit handen, zodat al spoe dig de normale sfeer terugkwam. Kolenbrander was een nauwgezet wer ker, maar hield ook wel van een grapje. (Wordt vervolgd) DIENSTEN ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Janssen, Tel. (01108) 3 19 en dokter Van Ar kei, Tel. 01107) 3 18. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland MAART hoogwater 21 zaterdag 1.38 14.03 22 zondag 2.07 14.34 23 maandag 2.45 15.03 24 dinsdag 3.15 15.33 25 woensdag 3.44 16.03 26 donderdag 4.13 16.33 27 vrijdag 4.43 17.06 voor zondag 22 maart 1970. Ned. Ilerv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Ytsma (H.A.) en 2.30 uur ds. Ytsma (H. A. en dankzegging). Goede Vrijdag 27 maart. 8 uur ds. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. H. Kwakkel- stein uit Goes. Goede Vrijdag 27 maart. 8 uur ds. Alb. van den Ban (H. Avondmaal). Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur de heer Van Elven Goede Vrijdag 27 maart. 18.30 uur ds. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes. Goede Vrijdag 27 maart. 7.30 uur ds. Willekes (H. A.) Ned. Herv. Kerk Wissenkerlie 10 uur ds. G. A. Zuidam (oppasdienst) en 2.30 uur ds. P. Blokland (gecomb.) Goede Vrijdag 27 maart. 6 uur (Vredestein) ds. G. A. Zuidam en 7.30 uur ds. G. A. Zuidam (beide diensten prediking en H. A.) Ned. Herv. Kerk Geersdylt 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Hogendoorn. Goede Vrijdag 27 maart. G.30 uur ds. v. d. Ban (H. A.) Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. Poelman en 2.30 uur ds. Blokland. Goede Vrijdag 27 maart. 7.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Van de Molen van Kruiningen en 2.30 uur ds. Hartholt van Oostkapelle Goede Vrijdag 27 maart. 18.30 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Seegers van Goes en 2.30 uur ds. Poel man. Goede Vrijdag 27 maart. 19.45 uur ds. Blokland te Wissenkerke. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Tieleman van Heinkenszand. Goede Vrijdag 27 maart. -19.45 uur ds. Blokland. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Rectificatie Op 22 maart a.s. ho- pen wij onze 65- jarige huwelijksdag te gedenken. Ij' Gelegenheid tot feli- *j« citeren op heden za- f terdag 21 maart in hotel „Kamperduin" te Kamperland, van 4.005.30 uur. X M. de Regt. »j' N- de Regt- Leendertse. 'f* »j« Kamperland, maart 1970. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij ter gelegenheid van onze 60- jarige echtvereniging op 2 maart j.l. mochten ont vangen. M. de Lange. A. de Lange - Noordhoek. Kortgene, 16 maart 1970. Een volledig assorti ment dieet-artikelen uit binnen- en buitenland. Medisch goedgekeurd, met garantie der N.V.S. Kies bewust bij uw specialist; hij heeft zoveel meer! Chocolaterie Korte Delft 5-7, Middelburg Volop parkeerruimte Heden werd nog on verwacht van ons weggenomen, zacht en kalm, onze gelief de man, vader, groot- en overgroot vader Jac. de Waard (echtgenoot van Lena Geelhoed), in de ouderdom van ruim 85 jaar. Goes: L. de Waard - Geelhoed. Wissenkerke: S. C. de Smit- de Waard. M. J. de Smit. Kamperland: P. J. de Waard. A. J. de Waard - Kole. Colijnsplaat: Joh. de Waard. J. P. de Waard - van Liere. C. Korsuize - de Waard. C. Korsuize. Rotterdam: A. de Waard. L. A. de Waard - de Jager. Yerseke: W. de Waard. G. de Waard - de Wit. Klein- en achter kleinkinderen. Goes, 14 maart 1970. Verpleegtehuis „Ter Valcke". De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 18 maart te Kamperland. Bij mijn vertrek naar Co lijnsplaat groet ik alle vrienden en bekenden en zeg hiermee alle donaties op. J. Mol. Huize „Rustoord", Colijnsplaat. Heden overleed mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, na een langdurig, doch zeer geduldig gedragen lijden Hermancc Nelly Salomé (echtgenote van K. J. Schippers), op de leeftijd van 27 jaar. K. J. Schippers. Karin. Michael. Kamperland, 18 maart 1970. Molenweg 69. De begrafenis zal plaats hebben op heden, zaterdag 21 mrt. 1970, om 14.00 uur, op de be graafplaats te Kamperland. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het De Casembroothuis te Kamperland. Heden behaagde het de Heere, uit ons midden weg te ne men, na een moedig gedragen lijden, on ze innig geliefde en zorgzame vader en grootvader Johannis Cornelis Kole (sedert 1958 weduw naar van Jannetje Jacoba Steendam), op de leeftijd van ruim 79 jaar. Colijnsplaat: T. M. J. de Bruijne - Kole. M. de Bruijne. Janneke. Colijnsplaat, 14 maart 1970. Havenstraat 34. De begrafenis heeft plaats gehad op dins dag 17 maart j.l., des namiddags om 2 uur te Colijnsplaat, van af de N. H. Kerk. Dankend voor het geno ten vertrouwen deel ik mede, dat ik op 21 maart de zaak beëindig. P. Priester. Kamperland. Heden overleed, na een langdurig, doch zeer geduldig lijden, onze lieve dochter, schoondochter en zuster Hermance Nelly Salomé (echtgenote van K. J. Schippers), op de leeftijd van 27 jaar. Fam. Z. C. Salomé. Fam. C. J. Schippers. Kamperland, 18 maart 1970 Fa Ouweneel v.h. C. Harinck Juwelier Horloger Lange Vorststraat 35, Goes - Tel. 01100-6629. EERSTE PAASDAG in de Ned. Ilerv. Kerk te Kortgene. Voorganger: majoor F. Zuidema van het Le ger des Heils. Medewerkenden: de muziekver. E.M.M., het Hervormd Kerkkoor en de zondagsschool. Muzikale leiding: de heer F. Smit. AANVANG 7.00 UUR. Coöp. Raiffeisenbank „WISSENKERKE" gev. te Kamperland. Hierdoor berichten wij u dat onze kantoren op Goede Vrijdag 27 maart a s. De avondzitting te Kamperland van vrijdag 27 maart, wordt verplaatst naar donderdag 26 maart van 6.30 8 uur. Wij kunnen u mededelen dat is opgericht „BOKSCLUB NOORD-BEVELAND" die gevestigd wordt te Kortgene. 15 april gaan wij starten met boksen en conditie training voor beginners. Voor nadere gegevens en opgave kunt u schrijven of bellen naar: P. van Haperen, Tuindorp 15, Wissenkerke Telefoon 01107 -443. N.F.O. afdeling Noord-Beveland. Opgave voor deelname aan op 2 april a.s. bij: N. de Kater, Wissenkerke, tel. 01107 - 402 Uiterlijk tot 24 maart a s.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 3