gesloten Predikbeurten Fabery de Jonge Fa P. J. van der Moere Zn Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. fl WATERSTANDEN Febr./Maart 28 zaterdag 1 zondag 2 maandag 3 dinsdag 4 woensdag 5 donderdag 6 vrijdag geldig voor de noordkust van Noord-Beveland hoogwater 6.24 18.50 7.16 19.47 8.26 21.06 9.54 22.39 11.25 0.06 12.44 1.11 13.44 voor zondag 1 maart 1970. Ned. Herv. Kerk Colünsplaat 10 uur ds R. P. Ytsma, jeugddienst en bed. H. Doop. M.m.v. de kleuterschool; col lecte voor het jeugdwerk en 2 uur ds. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9 uur (negen uur) ds. Alb. van den Ban en 2.00 uur (twee uur) ds. J. Ph. Hil- horst uit Kloetinge (in beide diensten zal aan de uitgang een collecte worden gehou den voor het werk van de landelijke raad van kerken). Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur dienst (ds. nog onbe kend). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes (doop- dienst). Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. J. v. d. Schee uit Zierikzee (bevestiging ds. Zuidam uit Nieuweroord) en 16.00 uur ds. Zuidam (in trede). Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur geen dienst. Geref. Kerk Kamperland 10.30 en 2.30 uur ds Poel man. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Blokland en 4 uur ds. Vlijm van Leiden. Geref. Kerk Geersdijk 9 uur ds. Poelman en 2.30 uur ds. Vlijm van Leiden. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Vlijm van Leiden en 4 uur intrede ds. Zuidam. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 3 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Donderdag 5 maart 1970: 7.30 uur ds. Snoep van Vlissingen. Rinus Hollestelle en Paula Bouterse geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 13 maart a.s., des namiddags om 2.30 uur op het ge meentehuis te Wissen kerke. Kerkelijke bevestiging om 3.15 uur in de Geref. Kerk te Kamperland door de Weleerwaarde heer ds. H. K. Poelman. Februari 1970. Colijnsplaat, Zuidkerk straat 27. Kamperland, Molenweg 9. Receptie van 6.00 - 7.30 uur in hotel „Kamper duin", De Banjaard, Kam perland. Toekomstig adres: A. van Heestraat 11, Kamper land. Heden werd geheel onverwacht van ons wegge nomen, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Jacoba Cornelia Maris (weduwe van Govert Pieter Leendertse), in de gezegende ouderdom van ruim 94 jaar. Kamperland: N. A. Israël - Leendertse. J. Israël. Oudelande: A. N. Marcusse - Leendertse. J. Th. Marcusse. Kamperland: Wed. J. van der Moere - Leendertse. Kortgene: M. J. Leendertse. L. A. Leendertse - van Damme. Colijnsplaat: J. C. van der Weele - Leendertse. D. van der Weele. Kamperland: J. M. Leendertse. K. V. Leendertse - Luijk. Oosterland: J. Th. van Westen - Leendertse. J. F. van Westen. Klein- en achterkleinkinderen, 's Heer-Ax-endskerke, 19 februari 1970. Huize „Poelwijck", Slotstraat 15. j^e begrafenis heeft plaats gehad op maandag 23 februari j.l., op de algemene begraafplaats te Kamperland. Heden werd zeer onverwacht van ons weg genomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Susanna Verburg (echtgenote van Joh. Lamse), op de leeftijd van ruim 50 jaar. Fam. M. Geelhoed - Verburg. Fam. M. van der Toorn - Verburg. Fam. M. Kesteloo - Verburg. Fam. J. Brouwer - Verburg. Fam. D. Verburg - de Lange. Fam. W. van Doorn. Fam. L. Goedhart - Verburg. Fam. C. Korshuize - Verburg. Fam. G. Verburg - de Smit. Fam. L. Goulooze - Verburg. Fam. R. Hospes - Verburg. Fam. G. de Fouw - Verburg. Fam. Jhs. Verburg - van der Weele. Colijnsplaat, 23 februari 1970. Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, onze ge liefde vader Jan Vermeule (weduwnaar van Cornelia Blazina de Kam), in de ouderdom van 79 jaar. Namens de familie, J. Vermeule. W. Vermeule. Kamperland, 23 februari 1970. Oosthavendijk 25. De begrafenis heeft plaats gevonden op donderdag 26 febr. te 14.00 uur vanuit het Jhr. Mr. de Ca- sembroothuis. -v De nieuwe P0NTIAC Simpatico van f 59.50 vindt ai In je collectie van JUWELIER GOES P0NTIAC TIJD/ JUISTETIJDI Uit voorraad leverbaar: ALLE ZAAIZAAD ONTSMETTINGS MIDDELEN. O.a. voor bietenzaad: Heptachloor 25 °/o of Lindaan 20 °/o. Uienzaad, tegen uien vlieg: Phytosol 20 °/o, dos. 75 gr. per kg zaad. Wilhelminastraat 11, Kortgene, tel. 01108 - 200 Voor uw bewijs van me deleven, ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw en zorgzame moe der, groot- en overgroot moeder Neeltje Wiskerke, betuigen wij u onze op rechte dank. M. Israël. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Kamperland, februari 1970. BOUWMATERIALEN Alle soorten sloopmaterialen. Nieuwe keukens, sanitair, betontegels, Duroxblok- ken, golfplaten, hard-, zacht- en tegelboard, rioolbuizen, alle soorten PVC buizen en goten, metselsteen, cement. Lage prijzen, franco leve ringen. Fa. Sturm en Dekker, Noordweg 38, Oostkapelle Tel. 01189 - 340 - 449. Bijzonder bruidswerk. Bloemenmagazijn Sanderse Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 Bekendmaking. A.s. dinsdagmiddag 3 maart is Buijze's Supermarkt vanaf 12 uur 's middags in verband met huwelijk. Vervolg afscheid wethouder Leendertse. Wij zullen hem zonder enige twijfel missen. Wij zijn vol respect voor alles wat hij voor de gemeente Wissenkerke heeft gedaan. Wij zijn dankbaar dat wij deze man, deze pei'soonlijkheid, hebben mogen kennen. God zij met zijn vrouw, met zijn kin deren. Het zal zo stil geworden zijn op „Steenhove". Door alle aanwezigen werd hiei-na staande een ogenblik stilte in acht ge nomen. Na een korte schorsing van de ver gadering, waarin de leden onderling het overlijden van de heer Zuijdweg bespra ken vervolgde de voorzitter na herope ning met de volgende woorden tot de heer Leendertse: Oud-wethouder Leendertse, het valt niet dikwijls voor dat iemand ongeveer 19 jaar de gemeenschap dient als raads- lid en een belangrijk deel daarvan ook als wethouder. Uiteraard heb ik de stukken er nog eens op nageslagen. We komen dan naar ik meen te mogen zeggen tot de volgende indrukwekkende lijst. Per 23 augustus 1946 (dit is dus bij na 23Va jaar geleden) werd u lid van de gemeenteraad van de gemeente Wissen kerke. Uw eerste periode liep tot 1 september 1949. Daarna kwam er een ondex-bre- king tot 1 september 1953. Per 1 septem ber 1953 werd u niet alleen weer raads lid, maar ook wethouder. U bleef dit tot 1 december 1969. Van uw totale ambtsperiode van onge veer 19 jaar was u dus ongeveer 16 jaar wethouder. Van 16 augustus 1955 tot 13 november 1967 was u ook waarnemend burgemees ter. Meneer Leendertse. U hebt zich op velerlei terrein zeer verdienstelijk ge maakt voor de gemeenschap, voor de samenleving. We kunnen hier zonder moeite een greep doen: voor het onderwijs (kleuteronderwijs, glo, en ulo); voor de kerk; voor de vereniging voor vremdelingen- verkeer. Ik meen dit echter hoe belangrijk het ook is slechts even te moeten aan stippen. Het gaat hier in deze officiële plechtigheid in het gemeentehuis om hetgeen u voor de gemeente als be stuurder rechtstreeks hebt gedaan. U zult begrijpen dat ik niet alles be- ti-effende uw werk van mezelf weet. Al werken we bijna 8 jaar samen. De tijd gaat snel. In dit geval is het gelukkig dat er notulen bestaan. Ik heb er in geneusd. Het is echter schier onmogelijk alles na te gaan wat u in de raadsvergaderingen en in b. en w. hebt gezegd. Al die notulen, waar je dus uit putten moet, bereiken de lengte van meer dan 1 meter. In de vergadering van 23 augustus 1946 werd u door burgemeester Van der Maas beëdigd. Samen met hel was een nieuwe zittingsperiode J. van Halst, L. J. Hoveijn, J. C. Kramer, J. Dingemanse, C. J. de Smit, J. H. Zuijd weg, M. de Nooijer, M. J. Noordhoek en M. J. Bustraan. In de eerste vex-gadering kwamen er geen verdere punten aan de orde. In de tweede raadsvex-gadering (4 ok tober 1946) vx-oeg u reeds naar de toe stand van de brandspuit in Kamperland. Een terrein waarvoor u zich steeds bij zonder hebt ingezet. Het materiaal moest in orde zijn. U was steeds aanwezig bij brand. Was aanwezig op de jaarverga deringen. De laatste jaren hadden b. en w. een taakverdeling. U was in het bijzonder belast met: a. straten en pleinen; b. begraafplaatsen; c. plantsoenen en sportterreinen; d. gemeentereiniging (vuilnisbelt); e. rioleringen en zuiveringsinstallaties; f. openbare verlichting; g. onderhoud havens. Maar die taakverdeling was in feite een legalisatie van een bestaande toe stand. U behartigde deze belangrijke za ken reeds jaren. Deze zaken hadden altijd al uw bijzondere belangstelling. Meneer Leendex-tse in de 8 jaar dat ik u heb meegemaakt heb ik u leren ken nen als: le. Een goed bestuurder. Iemand die keihard voor zijn mening durfde uitko men. Maar iemand die daarnaast ook tact had. Geen „halve beslissingen". Door uw bestuurservaring op velerlei ter - rein en uw grote plaatselijke bekendheid voelde u aan wat „haalbaar was" of „niet haalbaar". Ik acht mij niet te gi'oot om hier mede te delen dat ik veel van u heb geleerd. Verder bracht u de naastenliefde in de praktijk. De belangen, de moeilijkheden, van de individuele mens gingen u aan het hart. U was goed voor het personeel. Her haaldelijk stelde u de vraag of de be zoldigingen nog wel „bij" waren, dus aangepast aan de tijd. 2e. U was een actief, een werkzaam bestuurder. U kwan niet alleen op de maandagmorgen vertellen hoe u over de aanhangige zaken dacht. U ging kijken bij in uitvoering zijnde werken (riole ringen bijvoorbeeld). U hebt om een ander voorbeeld te noemen, het destijds optredende perso neelstekort bij gemeentewei*ken voor een belangrijk deel opgevangen. U ging mee, u maakte u vrij om mee te gaan naar belangrijke besprekingen. De zaken stagneerden niet als ik ziek of met vakantie was. U hebt bijvoorbeeld ook enkele maanden waai-genomen toen burgemeester Van Halst naar Canada was. Dit was in 1956. Mijnheer Leendertse, per 1 december 1969 hebt u, om gezondheidsx-edenen, ontslag genomen als raadslid en als wethouder. Wij betreuren dit zeer. Al hadden wij er uiteraai-d respect voor. Wij hadden zo graag gezien dat u de zittingsperiode had kunnen aanblijven. Het heeft niet zo mogen zijn. „Wethouder" (want zo zult u ons toch in gedachten bijblijven) Leendertse. Namens het gemeexxtebestuur dank ik u voor alles wat u voor onze gemeente hebt gedaan. Ik dank u voor de zeer goede verstandhouding die u in b. en w. hebt bevorderd. Ik dank u voor wat u voor het ge- meentepersoneel bent geweest. Ook mevr. Leendertse wil ik deze dank betrek ken. Op 23 augustus 1946 hebt u in de eed, het volgende gezworen: „Ik zweer dat ik de belangen der gemeente Wissenkerke met al mijn vermogen zal voorstaan en bevordex-en". Ik wil daar nog één zin aan toevoegen: U bent de eed nagekomen. Hierna biedt hij namens de gemeente de scheidende wethouder als stoffelijk blijk het Zeeuwse woordenboek en „Zee land in beeld" aan. Mevrouw Leendertse werd met een mooi boeket bloemen be dacht. Als oudste raadslid sprak namens al le raadsleden de heer J. M. Filius. Hij zegt o.a. het volgende: Mijnheer Leendertse, u hebt veel con structief werk verricht. De reci-eatieve ontwikkeling hebt u vanaf de grond mee helpen opbouwen. U hebt zich beijverd voor scholenbouw, dorpshuizen, zuive ringsinstallaties. Bij wijze van spx-eken hebt u op al deze dingen uw stempel gedrukt. U beschikte over een goed bestuurlijk inzicht en doorzicht. U had een eigen visie. U keek soms door de dingen heen; vandaar uw doortastendheid. U was niet zó maar van uw stuk te brengen. Men moest dan wel over zeer goede argumen ten beschikken. U was een man van techniek en dat is de gemeente vaak ten goede gekomen, b.v. bij de aanschaf van rollend mate rieel. Ook kwam dit tot uitdrukkihg bij het motox-ische gedeelte van de zuive ringsinstallaties. Al had u zelf een gecompliceerd be drijf, het wethouderschap hing er maar niet zo een beetje bij. U was een even wichtig mens, die niet zo gauw over zijn toeren liep. - Voor dit alles zijn wij u zeer erkente lijk. Maar óók voor de goede samenwer king en prettige omgang. Het was eigen lijk niet moeilijk u ons vertrouwen te geven. Nogmaals mijnheer Leendertse, wij hebben heel veel waardering voor uw werk en deze waardering willen wij graag omzetten in een stoffelijk blijk. Spreker en de heer Koole waren ex- niet in geslaagd een passend geschenk voor Leendertse te vinden. Daarom over handigt spreker hem een envelop met inhoud, vergezeld van de wens, dat de heer Leendertse zich daar iets voor aan zal schaffen, waarop hij steeds met genoegen zal terugzien. Hierna spx-eekt Leendertse tot de raad de volgende woorden: Mijnheer de voorzitter, heren raadsleden. In de eerste plaats hartelijk dank voor de uitnodiging om hier deze middag afscheid te komen nemen van de raad der gemeente Wissenkerke, ook willen wij u allen dank zeggen voor de atten ties tijdens mijn ziekte, zowel in het ziekenïiuis als thuis. En wat kan ik antwoorden op de hele opsomming van het werk dat ik In de vex-vlogen jax-en voor de gemeente heb gedaan. Wanneer wij gezamenlijk wat bereikt hebben is dat voor een groot deel te danken aan het vertx-ouwen, dat de raad al die jaren in ons heeft gesteld en zeker door de goede verstandhouding in het college van b. en w. Ik hoop dan ook dat in de toekomst deze goede verhou dingen hier gehandhaafd zullen blijven. Ook wil ik van deze plaats het gemeen- tepersoneel in al zijn geledingen harte- lijk dank zeggen voor de medewex-king die zij mij al die jaren hebben gegeven. Meneer de voox-zitter, Mag ik nog enkele wensen uitspreken nu ik di.t bestuur ga verlaten. En dan in de eerste plaats hoop ik dat het jullie gegeven zal worden, om de woonruimte in onze gemeente uit te breiden, dat de jonge mensen nietgedwongen worden, om naar eldex-s te verhuizen, want mijne heren, het vraagstuk van de woningen en de toewijzing daarvan heeft mij veel hoofdbrekens gekost. En meneer de voorzitter in één van de laden hier in het gemeentehuis, ligt nog altijd een bestek en tekening voor een gymnastiekgebouw voor de kom Kampei-land. Tot bouw is het in mijn ambtsperiode niet gekomen, ik vex-trouw erop, dat u allen zult medewerken om dat gebouw te laten bouwen, zo gauw de bevoegde instanties daar hun mede werking voor willen geven. Vex-der wil ik u meneer de voorzitter, de raad en secretai-is hartelijk dank zeg gen, voor het vertrouwen en vriendschap die wij zoveel jaren van u mochten on dervinden. En met de bede dat Gods Zegen op uw arbeid voor onze gemeente mag rusten, zou ik graag besluiten. En mijne heren mag ik u allen ook namens mijn vrouw hartelijk danken voor de cadeaus die wij mochten ontvan gen, daardoor zullen wij zeker nog dikwijls aan deze middag terug denken, als ons het leven daarvoor gegeven wordt. Tot slot zegt de voorzitter nog: De raad gaf u haar vertrouwen, omdat u het waard was. Uw gezondheid zoals nu is redelijk. Maar hopelijk wordt zij nog beter. Wij hopen dat .het u gegeven mag zijn uw rust aan te kunnen. De gemeente biedt u straks een afscheids receptie aan. Nogmaals hax-telijk dank. Het ga u goed. Met het dankgebed wordt deze bij- zondei-e raadsvergadex-ing gesloten, waar na alle aanwezigen zich naar het Jhr. Mr. de Casembroothuis te Kamperland begeven. Hier is inmiddels alles in gereedheid gebracht de raad en de zeer vele belang stellenden te ontvangen. Als eerste spreker geeft ook hier bur germeester Wisse een ovex-zicht van Leendertse's zittingspei'iode, met alles wat door hem in die jaren is ge presteerd. Namens de C.H en A.R. kiesverenigin gen van Wissenkerke en Kampei-land sprak hierna de heer A. J. Heijboer. Hij bracht dank voor de samenwerking, die er op velerlei gebied bestond en hoopt dat het de heer Leendertse nog lange tijd wél mag gaan. De heer J. J. Buijze sprak namens de middenstand en het comité „Kamper- land-Toex-istenland". Hij bracht de schei dende wethouder dank voor het vele werk dat door hem veri-icht is in het belang van de voox-uitgang. Hij was een man van weinig woorden, maar bezield met een grote dadendrang. Hij hoopt, dat Leendertse nog lange tijd van een welvex-diende rust mhg genieten en hoopt tevens nog op een verdere vooruitgang van de gemeente Wissenkei-ke, in 't bijzonder die van Kamper-land. De heer L. L. Koole, sprekend namens de fanfare „Ons Genoegen", dankt voor de prettige samenwex-king, de ontvangen adviezen en medewerking en wenst hem nog het allex-beste toe. De heer J. A. W. Wisse vond het moeilijk na alle voorgaande lovende woorden iets nieuws te zeggen. Zijn on dervinding met de scheidende wethouder was: hij gaf je altijd bepaalde injecties, waarna een op het zicht moeilijke weg, soms veel gemakkelijker begaanbaar bleek. De heer Wisse sprak namens de Prot. Chr. Bejaardenzoi-g, het tamboer en pijpercox-ps „Nicoleen" en de speeltuin- vex-eniging ,,:t Achtex-hoekje". Namens el ke vex-eniging bood hij Leendertse een boekenbon aan. De heer S. J. van Langeraad sprak na mens het Oranjecomité, de landbouwor- ganisaties en de watersportvereniging „Kamperland". Hij dankt de heer Leen dertse voor alles wat hij voor die vereni gingen heeft gedaan. Slechts héél spora disch hebben wij tevergeefs een beroep op u gedaan, maar een man moet nu ook eenmaal een keer „nee" kunnen en durven zeggen. U was ook een man die kon luisteren en daarna met een bezon ken oordeel voor de dag kwam. Voor al les veel dank en nog vele jaren in een goede gezondheid. Hierna sprak ds. Van den Ban namens de scholen. Hij zei dat volgens de wet in Nedei-land de zaak van de scholen een aanhoudende zox-g is voor de rege ring de overheid dus. Maar de zaak van de christelijke scholen mag men niet als overheidspersoon behartigen. Dat moet gebeuren in een apax-t kamertje buiten het raadshuis. En nu is het wel eigenaardig, dat de grootste activiteit van de scheidende wethouder op scho- lengebied juist viel in de periode dat hij niet in de raad vertegenwoordigd was. Hij hoopt dat het de heer Leendertse nog vele jaren goed mag gaan en hoopt tevens dat de daling van het leex-lingen- aantal omgezet zal mogen worden in een stijging. De heer P. van de Vi-eugde sprak privé zijn dank uit en daarna namens de hen gelsportvereniging. En mocht u zich eens overspannen gevoelen, ga dan eens rustig met een hengel aan de waterkant zitten. U voelt zich dan een herboren mens. Niet voor niets schrijven een aantal dok- tox-en zulks voor. Hierna dankt de heer Leendertse zicht baar bewogen de sprekers en alle aan wezigen. Wat hij als wethouder heeft gedaan zo zegt hij heeft hij gedaan omdat hij het moest doen. Het is hem zwaar gevallen dit ambt vroegtijdig neer te leggen, maar nu is hij er over heen. Hij wenst zijn opvolgers het beste toe en hoopt ook nog een tijdje vanop afstand te kunnen toeschouwen. Bijzonder dankt hij nog de raad en het college van b. en w. voor de steun en het vertx-ouwen aan hem geschonken. Tot slot zegt burgemeester Wisse nog, dat het een goede zaak is, wanneer men kan omzien naar het goede wat gedaan is. Nu komt de tijd van rust. Dank!

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 2