NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dampo n Pion vier heeft DE schoenen Mijn vrouw, mijn Fabery de Jonge superieur Huidverzorging- No. 3387 Zaterdag 31 januari 1970 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse 4e Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. De uitbreiding van de Koninklijke fa milie heeft sommige mensen al doen op merken, dat het „niet meer bij te houden is" met het vlaggen en de verjaardag kalender. En inderdaad zien we de laatste jaren veel minder vlaggen uithangen als een lid van het Koninklijk Huis verjaart. Maar enkele data leven toch wel bij de bevolking en dat is niet alleen de ko- ninginnnedag, en bijvoorbeeld de ver jaardag van prins Bernhard. De driekleur wordt ook nog spontaan uitgestoken op 31 januari. Want dat is de dag van onze kroonprinses. Meer dan een van haar zusters heeft prinses Beatrix de harten van het Neder landse volk veroverd. Gewoon door zich zelf te zijn. En door haar heerlijke glim lach, die haar in het buitenland de bij naam „princess Charming" bezorgde. En er straalt iets van uit, van onze troon opvolgster. Wie met haar in contact komt, voelt de warme belangstelling, ziet haar intense aandacht en proeft iets van haar innerlijke bewogenheid. Die bewogen heid heeft haar bijvoorbeeld, in een een voudige vermomming met bril en hoofd doek, doen meetrekken met het Leger des Heils De belangstelling voor het wereldgebeuren weerspiegelt zich in ge regeld contact met groepen en organisa ties, die zich inspannen anderen te hel pen. Na grote rampen komt vaak een gro te gift binnen van prinses Beatrix. Zij moedigt weer anderen aan, inspireert de mede-bestuurderen van de organisa ties waarin zij zitting heeft, en zij is daarnaast een bijzonder menselijke moe der voor haar drie zoontjes Willem- Alexander, Johan Friso en de 11 oktober jl. geboren Konstantijn. Ja, voor prinses Beatrix steken wij heden zaterdag graag de vlag uit. FEUILLETON Ze drukte vertrouwelijk de arm van het meisje. „Gaan we gezellig als vrou wen onder elkaar babbelen. Erik is nog wel eens een nacht weg, dan ben ik al leen. Natuurlijk mag je Willem ook altijd meenemen." „O, toch wel?" Willem keek haar na denkend aan. „Dat is verbazend aardig van je, zus." Veertien dagen later wist Ria, hoe Wil lem aan dit meisje gekomen was. Op een oS) Kinderbeker P175 Aan het begin van elk nieuw Leven hoort natuurlijk een kin derbeker van Keltum. Een stijl vol stukje handwerk van de Ko ninklijkevan Kempen en Begeer! In juwelierspleet-f26,-. Juweliers - Goes door Lena Schagen avond, toen Willem moest overwerken, had Lientje tegen half acht aangebeld. Erik was naar Duitsland en toen Ria de deur opende, verhelderde haar blik. „Dat is leuk Lientje, kom verder. Erik is er niet, dus ik ben dubbel blij met je gezelschap. Ga lekker bij de kachel zit ten. Koud buiten, hè?" „Zo'n gure wind. Gaat je door alles heen." „Wacht, ik hang je mantel op." Ook nu weer was Lientje wat terug houdend, doch Ria had er altijd al slag van, bezoekers en bezoeksters op hun gemak te stellen. Waarschijnlijk over gehouden van m'n periode als privé- secretaresse van baas Kool. Komt me nu goed van pas. Lientje begon er zelf over. „Erik vroeg, hoe we elkaar leerden kennen. Toen ant woordde Willem: Dat houden we liever voor onszelf. Maar ik wil wel, dat jij het weet, Ria." „Zoals je zelf wilt, Ik ben helemaal niet nieuwsgierig." Het meisje zocht naar woorden. „Je zult wel gehoord hebben, hoe m'n vader is. En m'n oudste broers?" „Zo'n beetje," antwoordde Ria voor zichtig. „Van 't voorjaar had vader gedronken. Dan zoekt hij altijd ruzie. Het was 's avonds, een uur of half tien. Jaap, één van m'n broers, is niet bang voor hem. Toen vader herrie wilde schoppen, zei Jaap: Houd je mond en ga slapen. Dat had een averechtse uitwerking, want meteen wilde vader Jaap te lijf. Ze be gonnen te vechten. Moeder wilde er tus sen komen, maar vader gaf haar een duw, zodat ze viel. Ik werd bang en rende naar buiten. Maar vader had zich los gemaakt van Jaap en kwam me ach terna. Ik was doodsbenauwd. Toen kwam Willem net langs op de fiets. Net, toen vader me beetpakte, greep hij in. Willem is verschrikkelijk sterk, om angstig van te worden, wist je dat? Ja? Nou, hij doet aan judo, hè? Hij hield vader in een soort houdgreep en bracht hem in huis. Samen met Jaap heeft hij hem naar de slaapkamer gebracht. Toen kalmeerde hij een beetje. Ik denk, dat Willem hem nog al onzacht heeft vastgehad. Maar dat is helemaal niet erg. Ik stond nog altijd buiten. Willem kwam naar me toe en zei: Kom mee. Wacht maar tot je vader slaapt, dan breng ik je weer naar huis. We gingen een cafetaria binnen en hij gaf me wat te drinken. We hebben wat gepraat met elkaar. Willem zei, dat hij voortaan een oogje in het zeil zou hou den.* Daarna bracht hij me thuis en zei: Ik zie je nog wel eens. Een paar dagen later stond hij me bij het atelier op te wachten." „Hoe wist Willem, dat je daar werkte?" „Daar ben ik nooit achter gekomen, hoewel ik het hem een paar keer vroeg. Ik denk, dat hij het van Jaap heeft. M'n zacht-zuiver-gezond PU ROL en PUROL-poeder broer Jaap mag Willem wel. We wandel den wat en hij vroeg me. of ik na het eten wat met hem wilde praten. Ik ben gekomen en zo is het eigenlijk aan gebleven." „Ik vind het wel romantisch, hoor Lien tje, maar niemand zal het van mij horen." Het meisje knikte, „Dat weet ik. Daar om vertel ik het je." „Je houdt zeker veel van m'n broer, hè?" „Hij is zo ontzettend lief, Ria. Ik vind, dat hij veel op jou lijkt." „Dank je voor 't compliment. Als jullie nu een huis hadden, gingen jullie dan trouwen?" „Nou, reken maar! We hebben er al eens over gesproken, maar hoe kom je aan een huis? Ik ben al blij, dat ik sa men met Gesien een behoorlijke kamer heb. Gesien is m'n collega en vriendin." „Bevalt het je?" „Heerlijk. Weg van thuishet is gewoon een opluchting. Willem zei, dat hij het al aan me kon merken. Ik ben wat zelfverzekerder, vond hij." „Dat vind ik ook. Ik hoop, dat jullie gauw een huisje zullen krijgen." „Al waren het maar een paar kamers, op een zolder bijvoorbeeld. Willem kan wel knutselen." „We zullen ook voor jullie uitkijken, hoor," beloofde Ria op hartelijke toon. „Denk je, dat Willems vader toestem ming zal geven?" Ria knipoogde. „Laat dat maar aan E- rik en mij over. Dat maken wij wel in orde. Het gaat toch zeker om jullie geluk?" Het meisje keek de andere vrouw ver heerlijkt aan. „Dank je, Ria, jullie Erik en jij, zijn altijd zo aardig voor mij." „Jonge mensen hebben recht op geluk," filosofeerde de gastvrouw. „Erik en ik zijn erg gelukkig met elkaar; wij gunnen het jullie ook. Om jou en om Willem. Houd maar veel van Willem, Lientje, ik weet zeker, dat je er een bovenste beste man aan krijgt." „Daarvan ben ik overtuigd," antwoord de de bezoekster geestdriftig. Hoofdstuk 12. In januari werd de scheiding tussen Bas en Felie uitgesproken. Toen Erik en Ria op een avond in Smalbergen waren, schoof Felie hen een envelop toe en zei: „Lees maar, de kogel is door de kerk. Hij is nota bene nog veroordeeld tot het betalen van alimentatie, maar dat heb ik van hem niet nodig. Ik verdien zelf genoeg voor m'n onderhoud." Ze lazen het vonnis, waarna ze het epistel weer in de envelop deden en die zwijgend teruggaven. Wat moest je daar nu op zeggen? Gefeliciteerd? Daar was een scheiding veel te cru voor. „Heb je nog wel eens wat van Bas gehoord?" informeerde Erik. Ze schudde haar hoofd. „Niets. En ik wil ook niets meer over hem horen. Ik Bij VERKOUDHEDEN heb nu de deur aan de andere kant op slot gedraaid. Wat hij verder van zijn leven wil maken, is zijn zaak. Het inte resseert me in het minst niet meer." „Hij is toch jaren je man geweest," zei Ria voorzichtig, die nog altijd niet kon begrijpen, dat Felie er zo gemakkelijk van af kon stappen. Felie keek haar schoonzuster doordrin gend aan. „Precies, Ria, hij is het geweest. Mij dunkt, dat jullie onderhand wel we ten, wat ik allemaal 'met hem heb mee gemaakt. Nu ik achteraf tegen die pe riode in mijn leven aankijk, snap ik niet, dat ik tot in de treure toe zo toegeeflijk ben geweest. Ik had vijf jaar geleden al weg moeten lopen; hij is immers onver beterlijk? Ik beschouw het allemaal als een nachtmerrie, die ik het liefst zo gauw mogelijk wil vergeten. Enfin, de zaak is nu definitief aan de kant. Doe me één plezier en praat er niet meer over. Ik begin weer opnieuw, al ben ik bijna drie en dertig. En ik heb prettig werk, dat is ook wel wat waard. Voor de rest heb ik geen illusies meer. Ik heb m'n portie teleurstellingen en vernederingen gehad. Soit. Zo. Moeten jullie nog koffie? Nee, blijf maar zitten, moeder. Ik ben blij, dat ik je nou weer eens wat uit de hand kan nemen. Willem en Lientje bleven op gezette tijden komen. Erik had een lang gesprek gehad met zijn schoonvader en het re sultaat daarvan was, dat de man inzag het verkeerd aangepakt te hebben. Dus zei hij de volgende dag tegen zijn oudste zoon: „Moeder en ik zullen het op prijs stellen, als je ook weer eens een avondje met Lientje thuiskwam." (Wordt vervolgd). Landbouwschuur te Geersdijk door brand verwoest. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak dinsdagavond j.l. brand uit in de grote landbouwschuur van de heer C. J. Prins te Geersdijk. De brand, die door overbuurman Verhulst ontdekt werd, greep zeer snel om zich heen en binnen enkele tellen stond de rietbedakking in lichterlaaie. De zeer snel ter plaatse zijnde brandweer van Wissenkerke. even later versterkt door die van Kamperland, kon niets beters doen dan het nathouden van het aan de ene kant naastgelegen woonhuis en van de aan de andere kant gelegen tweede landbouwschuur. Nog in de avonduren kon de brandweer" van Kamperland inrukken, terwijl de brand weer van Wissenkerke in ploegen tot 's woensdagsmiddags plm. 3.30 uur met de nablussing bezig was. In de landbouwschuur bevond zich o.a. 50 a 60 ton pakstro, 25 ton kunstmest, een combine, een zaaimachine, een cul tivator en 4 iandbouwwagens. De verzekering dekt de schade, terwijl de Technische Recherche een onderzoek naar de oorzaak instelt. GENEESMIDDELEN BANDAGES A.C.yan pei^REST LANGE fcERK5TB«2li GÓES Kruiswoordpuzzel no. 164 Horizontaal: 1. behoefte aan drinken - 4. plaats in Brabant - 7. soort stof - 10. instelling - 13. oneerbiedige scherts - 14. oevergewas - 16. seconde - 18. deel van het hoofd - 20. gegroet (Lat.) - 22. een (oud) - 23. mondeling onderhoud - 25. vis - 26. thulium (scheik. afk.) - 27. thee (Duits) - 28. Gode zij lof (Lat. afk.) - 29 als eerder (afk.) - 30. indien - 32. Bij belse naam - 34. en omgekeerd (afk.) 36. stempelsnijder - 37. van een harde laag voorzien - 38. uitroep - 39. drank 41. plaats in België - 42. Frans lidwoord 43. de somma van - 45. watering - 47. lcindergroet - 48. voertuig - 49. van doorn struiken - 50. gewicht - 52. in orde 53. groente - 54. voetbalclub - 55. uit heems zoogdier - 59. hemellichaam - 62. in tegengestelde stand - 65. handschoe- nenleer - 66. bevel - 67. planeet. Verticaal: 1. Italiaans dichter - 2. be teuterd - 3. tot nader order (afk.) - 4. deel van de bijbel - 5. groene kleur in wapenkunde - 6. heilige (afk.) - 7. werk schuw - 8. godheid - 9. plant - 11. be houdens de titel (Lat. afk.) - 12. plaats der oudheid - 13. bridgeterm -15. spraak klanken - 17. haak bij het enteren ge bruikt - 18. oost (Duits) - 19. meisjes naam - 21. geboorteland - 23. met uitge breide kennis - 24. kraken - 29. oosterse titel - 30. gegroet (Lat.) - 31. onnozel persoon - 32. onderricht - 33. uitroep 35. lofdicht - 40. bedot - 44. soort werp anker - 45. ongebonden - 46. Spaanse koningin - 47. in die tijd - 48. graansoort 51. pijlstift - 56. borduursel, pluis 57. familielid - 58. landbouwwerktuig - 59. pers. vnw. - 60. soort papegaai - 61. meis jesnaam - 63. verlaagde toon - 64. en anderen (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 163 Horizontaal: 1. rap - 4. aak - 7. tafel 9. nader - 11. het - 12. kogel - 13. rak 15. buren - 17. teder - 19. am - 20. lol 23. pol - 24. pi - 25. los - 27. pienter 28. leb - 29. rat - 30. sir - 31. vis - 32. oss 33. gek - 35. tel - 37. rel - 38. takelen 40. rok - 42. ot - 43. wol - 44. lok - 46. po 47. latijn - 51. neger - 53. lik - 54. tapijt 56. ver - 57. pegel - 59. trees - 61. nee 62. aar. Verticaal: 1. ratel - 2. af - 3. pek - 4. aal 5. ad - 6. kerel - 7. ter - 8. lot - 9. nel 10. rad - 11. humor - 14. keper - 15. bal - 16. nop - 17. tor - 18. rib - 21. liniaal - 22. ons - 23. penseel - 26. sabel 28. liter - 33. getal - 34. keg - 36. loper 37. rol - 38. ton - 39. non - 41. kor 43. wijken - 45. kever - 48. tip - 49. val 50. mijt - 52. ges - 54. tee - 55. tra 58. ge - 60. ea. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1