NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dampo «•19 Pion vier Heeft DE scHoenen IEITUM PARUS heeft spijt Vergadering V.V.V. Noord-Beveland Bronchiletten Fabery de Jonge Handen en Li ppen No. 3385 Zaterdag 17 januari 1970 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In hotel „Zeelandia" te Colijnsplaat vond j.l. maandagavond de winterverga dering van de VVV Noord-Beveland plaats. Buiten het 10 man tellende be stuur, waren misschien nog 16 personen aanwezig. Wanneer men weet dat deze vereniging ongeveer 300 leden telt en in de recreatie toch een zeer belangrijke functie vervult zo niet een onmisbare dan is de opkomst bedroevend te noemen. Hoestdrank in tabletvorm. f 1." In zijn openings- en welkomstwoord wijst voorzitter W. Goossen daar dan ook op. Men heeft juist deze vergadering op veler verzoek in het begin van de week gepland, maar ook dit heeft niet geholpen. Bij een aarzelend ingezette bespreking, komt naar voren dat de VVV reclame gaat maken in binnen- en buitenlandse kranten voor het vóór- en naseizoen, waardoor wellicht het seizoen wat ver lengd kan worden. Op de begroting is er bovendien nog een post van 200. uitgetrokken voor de subsidiëring van evenementen op ons eiland. In dit ver band doet de voorzitter een beroep op de diverse evenementencommissies om onderling contact te leggen om zoveel mogelijk een spreiding te bevorderen. uw blad van de heer H. van Wermes- kerken, getiteld „Partijen op zoek", ben ik zo vrij enkele opmerkingen te maken. In dat artikel wordt gezegd dat de politieke partijen bezig zijn hun posities in te nemen voor de komende verkie zingen. Bij het zoeken naar programmapunten zijn volgens de heer Van Wermeskerken de partijen er op uit te laten zien hoe vooruitstrevend met wel is. Behalve de V.V.D. krijgen alle par tijen een veegje uit de pan. De één (P.v.d.A.) is bezig de linkervleugel tege- (09 Bloemvaasje P212 Een sierlij k slank bloemenvaasje van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Stille schoonheid in onvergankelijk metaal. Juwe- lierspleet-12 cm hoog. Echt Keltum voor f 9,75. Juweliers - Goes Voor de organiserende vereniging en voor het publiek kan dat alleen maar gunstige gevolgen hebben. Zo wordt van Colijns- plaatse zijde medegedeeld dat daar de zomerweek gehouden wordt van 1825 juli a.s. Op voorstel van de heer Lentink, ge steund door de heer Van Laarschot, zal het bestuur ondei-zoeken of ook door de Noord-Bevelandse VVV van reserverings bonnen gebruik kan worden gemaakt. Uit de vergadering wordt ook nog ge vraagd of er van de VVV Zuid-Beveland wel eens gasten naar Noord-Beveland worden doorgestuurd. De administra trice, mevr. Jansen, moet tot haar spijt constateren, dat van die zijde nog nimmer een aanvraag is binnengekomen. Deze vraag werd gesteld naar aanlei ding van het feit dat VVV Noord-Beve land wel eens meer op het gebied van een gezamenlijke folder heeft meege werkt, en dat een aantal jaren geleden een Goes' bestuurslid op een gezamenlijke vergadering zei: Wij hangen ons op aan de duinen en andere recreatiemogelijk heden op Noord-Beveland. Voorzitter Goossen zegt toe bedoelde vraag ook aan de Provinciale VVV voor te leggen en benieuwd is te horen, hoe daar op gereageerd wordt. Na nog enige, meer verhuur-perikelen onder de loep genomen te hebben, sluit de voorzitter deze vergadering met de wens voor een goed, komend seizoen. moet te komen. De ander (de C.H.U.) past zich zoals altijd een beetje aan. De K.V.P. wil de deur open houden naar de progessieve opstelling opdat de afgedwaalden eventueel zich toch weer min of meer thuis kunnen voelen in de moederpartij. De A.R.P. worstelt met een nogal luid ruchtige linkervleugel en "de angst voor verlies aan deze kant noopt de leiding om zeer omzichtig te schipperen. D '66 praat veel, wil veel, maar blijft voor menigeen onduidelijk ruw?PUROL Alleen de V.V.D. komt er goed af. Ze schijnt iets te zullen uitgroeien omdat ze enigszins de gemiddelde lijn betekent waar de gemiddelde Nederlander zich bij kan neerleggen. De huidige aanhang van de V.V.D. in de Tweede Kamer is ca. 11%> van de Nederlandse kiezers. Om te suggereren dat 11% van de kiezers tot de gemiddelde Nederlander behoort is toch wel beetje gedurfd. 89% zou zich dan niet tot de gemiddelde Nederlanders kunnen rekenen. Dat is nogal wat. Het is natuurlijk niet ongepast om zijn voorkeur voor een of andere partij te laten blijken, integendeel. Wel is het ongepast om onjuistheden te schrijven. Zo schrijft hij dat de meeste partijen meer geld beschikbaar willen stellen voor dit of voor dat, maar dat men er niet bij zegt hoe het geld moet komen. Dat is een onjuiste bewering. De P.v.d.A. o.a. heeft nogal wat wensen die niet goedkoop zijn. Deze partij geeft wel aan waar het geld vandaan moet komen en durft ze eerlijk te vertellen dat voor de programmapunten financiële offers ge bracht moeten worden. Zeer zeker valt bij de groepering, waar de heer Van Wermeskerken toe behoort, de wijze van financiering voor de pro grammapunten niet in goede aarde, maar aat doet aan het feit niets af. BIJ VERKOUDHEDEN Als hij niet wist hoe de P.v.d.A. aan het benodigde geld wil komen had hij beter eerst inlichtingen kunnen vragen inplaats van onjuistheden schrijven. Ik vermoed echter dat hij het wel wist en dan is het bewuste verdraaiing van feiten. Kortgene, A. Welleman. PRINSES MARGRIET wordt maandag 27 jaar en het is voor velen, die haar jeugd hebben meegemaakt, moelijk zich te realiseren, dat het nu om een moeder van twee kinderen gaat, zo snel gaat de tijd. Maar het is waar, prinses Margriet is in de tweede wereldoorlog geboren en die verschrikkelijke tijd ligt alweer 25 jaar achter ons. Twee zoons heeft zij en uit een spon tane uitlating van haar echtgenoot, mr. Pieter van Vollenhoven, hebben wij be grepen dat zij nog naar een dochter ver langen. Het is begrijpelijk. Het is een jong gezin en beiden houden zij van hui selijke gezelligheid. Zij hebben het sa men ook gezellig gemaakt in het dqor hen bewoonde gedeelte van het vroeger zo kille paleis Het Loo, waar zij sinds hun huwelijk op 10 januari 1967 zo graag toeven. Er is alle reden om prinses Margriet van harte geluk te wensen De zaak van de vijftig Miragestraal- jagers die Frankrijk aan Lybië gaat le veren, zit menigeen dwars ook Fransen. De officiële redenering is dat Lybië indertijd niet heeft meegedaan aan de zesdaagse oorlog en dus beschouwd moet worden als een neutrale partij in de conflicten in het nabije oosten. Dat ar gument is vrij dubieus. In de eerste plaats is inmiddels de koning van Ly bië afgezet en vervangen door een mili taire junta, die zuiver uit Nasser-gezinde lieden bestaat. Egypte en Soedan, beide bepaald geen neutrale partijen in het conflict, hebben trouwens met Lybië een bondgenootschap gesloten van de innigste soort. En op de Arabische top conferentie bleek geen ogenblik dat Ly bië zich maar liever buiten het conflict wilde houden. Een tweede argument van Parijs is dat de toestellen beslist niet overgedra gen zullen worden, bijvoorbeeld aan Nasser. Niet dat dit natuurlijk hoeft: de Fransen hebben geen enkele garantie dat de Mirages te zijner tijd niet onder Ly- bische kleuren ten strijde zullen trekken. Niet dat men zich daarover in Israël al te ongex-ust zou hoeven te maken: Lybiërs hebben niet zo'n staat van militaire dienst om trots op te zijn. Ze vliegen nu met Amerikaanse Northrops, maar dat wil zeggen met het restant, want van de tien zijn er al een stuk of vier ver ongelukt. Klanten gezocht. Parijs zit doodeenvoudig met een on voorziene stx'op door De Gaulles wapen embargo. In de wapenindustrie wei-ken een kleine driehonderdduizend man en wat die producex-en kan het Franse leger niet allemaal gebruiken. Er moet dus worden geëxporteerd en Israël vooral was een goede klant. Nieuwe zijn wel gevonden bijvoox-beeld Spanje nu en er is hoop dat Algex-ië en Marokko be stellingen plaatsen maar de omzet is bijzonder sterk gedaald. Menig Fransman veronderstelt ook wei dat de vijf kanonneerboten die op zo merkwaardige wijze naar Israël verdwe nen, hun tocht wel degelijk met de in stemming van de x-egering hebben ge maakt. De onvex-koopbax-e schepen zouden de wex-f hebben opgezadeld met een ver schrikkelijke financiële strop waarvoor uiteindelijk de staatskas zou moeten heb ben opdx*aaien met steunkredieten of iets dei-gelijks. De Fransen kijken in dit op zicht een beetje jaloers naar bijvoor beeld de Britten en Amex-ikanen die aan beide pax-tijen leveren. En wat die niet leveren dat komt wel uit de Sowjet- Unie. Alleen: hoe graag Pompidou misschien het wapenembargo wel zou willen ophef fen. dat kan nu eenvoudig niet omdat de Arabische landen, waarmee Parijs juist op zo goede voet wil komen als moge lijk is, daarover uiteraard zeer boos zouden zijn. Een boosheid die men zich ook niet kan permitei-en, al was het maar om de oliebelangen. En het zou geen zin hebben het ene industriële be lang aan het andere op te offeren. Het zijn niet de politieke vragen waax-mee Parijs op het ogenblik zit, het zijn kwes ties van franken en centimes. (Nadruk verboden.) Horizontaal: 1. gewas - 6. gewas - 11. vallei - 12. lor - 14. wiel - 16. kier - 18. kleinood - 19. aanw. vnw. - 21. geen uitgezonderd - 23. godin - 24. Friese meisjesnaam - 25. watex-stand (afk.) - 26. hijswerktuig - 27. Europeaan - 28. sele nium (afk.) - 30. stapel - 33. hevige wind 36. Moh. heilige schrift - 39. dierenver blijf - 40. voegwoord - 41. op dit moment 42. bediende - 43. glazen uitbouw - 46. nauwe stx-aat - 49. tweetal - 52. vogel product - 54. ongekookt - 55. gemeen 57. sooi-t ondex-wijs (afk.) - 58. sti-af- wex-ktuig - 60. eex-ste vrouw - 62. jon gensnaam - 64. bergplaats - 65. dwin geland - 66. soort vis 67. dierenlief- kozing - 69. deel v. h. oor - 70. jon gensnaam - 71. gewas - 72. gewas. Verticaal: 2. maatschappelijke groep Horizontaal: l.aa - 3. rebus - 8. i\i. - 10. nap - 12. sinopel - 14. mos - 15. prettig 16. rabat - 17. ges - 19. bof - 21. nlw. 23. hak - 25. gei - 26. rob - 28. iep - 29. rob - 31. e.k. - 32. eenling - 34. giro - 35. sekte - 37. ook - 38. vaart - 39. tros 40. Senegal - 42. et - 43. eel - 44. los 45. nul - 46. ale - 47. nor - 48. sec - 50. aks - 52. met - 55. vesta - 57. diamant 60. gil - 61. camelia - 63. tot - 65. en 66. terts - 67. lt. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: i december 1969: Tannetje Catharina, d.v. C. Jaspex-se en J. E. de Smit. 14 december 1969: Bertus, z.v. H. Sie- x-eveld en P. van Belzen. 26 december 1969: Martin, z.v. M. La- rooij en E. H. Driessen. 29 december 1969: Johannes Daniël, z.v. P. van Belzen en G. van Belzen. Ondertrouwd: 16 december 1969: J. Bogaai-d, 21 jaar te Zevenaar en M. K. Tazelaai-, 22 jaai\ Getrouwd: 17 december 1969: J. van Elp, 38 jaar en N. A. de Lange, 32 jaar. 19 december 1969: J. van Belzen, 22 jaar te Arnemuiden en C. H. de Jonge, 24 jaar. 30 december 1969: J. Bogaard, 21 jaar te Zevenaar en M. K. Tazelaai-, 22 jaai\ Overleden: 13 december 1969: Jacoba Aaltje van der Maas, 84 jaai-, e.v. M. H. Noord- hoek. 15 december 1969: Anthonie Mullié, 65 jaax-, e.v. M. A. Oele. 23 december 1969: Lena Laurina Ver- burg, 69 jaar, wed. van H. J. Hanson. 3. klepper - 4. geogr. aanduiding (afL.) 5. drank - 7. wintervoertuig - 8. familie lid - 9. plaats in Noox-d-Holland - 10. negerdorp - 12. gegraven water - 13. uit Denemai-ken - 15. schreeuw - 17. kostb. stof - 20. gr. bijl - 22. inw. oorgaan - 24. fotogx*. opn. - 29. zetel - 31. reeds - 32. lijst - 33. noodsein - 34. nakomeling schap - 35. bijwoord - 36. zoen - 37. strafwex-ktuig - 38. zelfkant - 44. deel v. e. bijenkorf. - 45. uitivoep van pijn 47. vertaler - 48. water dooi-latende 49. schoonmaakgerei - 50 langwerpig rond - 51. x-ivier in Rusland - 53. meis jesnaam - 54. vol scheux-en - 56. bosgod 57. onb. vnw. - 59. Eux-opese hoofdstad 61. giex-igaard - 63. bloem - 68. gewicht (afk.) - 70. Frans lidwoord. Verticaal: 1. an - 2. aap - 3. rit - 4. enig - 5. bogen - 6. up - 7. s.e.r. - 8. rot 9. is - 11. prooi - 12. sta - 13. laf - 14. malaria - 18. slinken - 19. bekeren - 20. don - 22. weg - 24. korx-els - 25. geste 26. ree - 27. bloesem - 30. botte - 32. ets - 33. ion - 34. gal - 36. kolonel - 38. val - 40. sos - 41. gul - 46. akant - 49. ceder - 51. etc - 53. tilt - 54. oma - 55. vin 56. aat - 58 ais - 59. tol - 60. ge 62. m.e. - 64.t.t. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Kruiswoordpuzzel no162 Oplossing kruiswoordpuzzel no. 161

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1