NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD caoa»1?- cabaBgfO Ploiivicr heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke Fabery de Jonge De leefbaarheid van Noord-Beveland No. 3381 Zaterdag 13 december 1969 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.per half jaar Franco per post 13.50 per jaar Advertenties 15 et per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Door een griepaanval van burgemees ter P. Wisse fungeerde wethouder Schee- Ie als voorzitter in de maandag 8 decem ber j.l. gehouden raadsvergadering. Deze deelde mede dat met kennisgeving afwe zig was het lid Zuijdweg, die in een zie kenhuis is opgenomen, maar het nu rede lijk goed maakt. Beiden werden een spoe dig herstel toegewenst, terwijl aan Zuijd weg namens de raad een attentie zal worden gezonden. Verder zegt de voor zitter dat de heer Van Hee zijn benoe ming tot raadslid niet heeft aanvaard. De notulen van de twee voorgaande vergaderingen worden onveranderd vast gesteld en een aantal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen Onder deze ingekomen stukken bevindt zich o.a. de begroting 1970 van de Am bulancedienst Bevelanden, waarin wordt gesteld dat de gemeentelijke bijdrage on veranderd kan blijven op 42 cent per in- woner, terwijl toch de ziekenauto's van Bergzicht en St. Joanna zullen worden vernieuwd. Ook is er bij een afschrift van het schrijven van Ged. Staten aan de staats secretaris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk waarin het financie ringsplan voor de weg langs Kamperland wordt voorgesteld. Hierbij wordt het rijk 75 pet. toegedacht, zijnde f 1.350.000. de provincie f 425.000.en de gemeente f 25.000.Hoogstwaarschijnlijk zal pas in de loop van 1971 aan deze weg begon nen kunnen worden. Aan het actiecomité „Kamperland Toe- ristenland" wordt een bijdrage van f 250 in het tekort van afgelopen seizoen toe gekend. Het lid Koole is er wel niet di rect voorstander van, maar blijft bij zijn mening, dat deze organiserende instellin gen te commercieel zijn. Hij ziet deze or ganisatie liever bij de VVV onderge bracht. Het lid Sandee vraagt of de VVV financieel en organisatorisch daar ca pabel voor is, want, haakt Filius daar op in, anders wordt het een verschuiving van de middenstandsvereniging naar de VVV. Aan de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront wordt tot wederopzegging een subsidie toege kend van f 25.per jaar. Op de school van de Stichting Han delsonderwijs te Goes gaat één leerling uit onze gemeente, waarvoor aan deze stichting een bijdrage wordt verleend van f 35. De bezoldiging van de heer M. D. Kab- boord te Geersdijk als klokop windei- wordt verhoogd tot f 300.per jaar. De heer Kabboord stelde in zijn verzoek, dat deze klok dagelijks opgewonden moet worden, dat hij hem vaak moet smeren en andere kleine werkzaamheden er aan moet verrichten. Het lid Meulenberg vraagt naar de mogelijkheid al dergelijke (Sï Bloemvaasje P212 Eensierlijkslankbloemenvaasje van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Stille schoonheid in onvergankelijk metaal. Juwe lierspleet -12 cm hoog. Echt Keltum voor f 9,75. Juweliers - Goes loonposten aan de verhogingen van de lonen te koppelen, zodat dan deze men sen geen verzoekschriften meer behoe ven te schrijven. De voorzitter geeft oe, dat dergelijke mensen inderdaad wel tot de vergeten groepen gaan behoren en zal de mogelijkheid graag onderzoeken. Ingaande 1 januari 1970 wordt bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een nieuwe kasgeldlening aangegaan ten bedragen van f 100.000.voor de tijd van zes maanden en tegen een rente van 83/i procent. De indertijd aangekochte woning Mid denstraat 33 wordt verhuurd aan mevr. De Smit - de Jonge voor de prijs van f 7.50 per week, zulks tot wederopzeg ging. Uit de krotopruimingspot kan de gemeente wat geld bij brokken, waardoor de huur schappelijk blijft. Het lid Koole vindt deze woning voor dit gezin een redelijke vooruitgang en een alleszins aanvaardbare huurprijs. Het bestemmingsplan Westhavendijk wordt wegens moeilijke realiseerbaarheid gewijzigd, zodat de oude toestand ge handhaafd blijft. In verband met zijn benoeming tot hoofd van een openbare school te Vlis- singen wordt aan de heer J. H. D. Roo- denburg op diens verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de o.l.s. te Wis senkerke. Aansluitend hierop wordt de heer T. D. Coppejans, momenteel onder wijzer aan de o.l.s. „De Bellefleur" te Goes, als zodanig benoemd. De laatste jaren is er bij de controles van de gemeenterekeningen door het ve rificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gewezen op de noodzakelijkheid van de instelling van een woningbedrijf. Dit in verband met het aantal woningwetwoningen (79) in de gemeente. Nu wordt tot instelling van zo'n bedrijf besloten, waardoor de reke ningen en begrotingen sterk kunnen wor den vereenvoudigd. Als administrateur van dit woningbedrijf is door b. en w. aangesteld de heer H. van Strien. In dit verband worden ook de regelen Wat vind je van de busverbindingen? op de controle op de met geldelijk be heer en boekhouding belaste ambtenaren gewijzigd en aangepast. In de rondvraag brengt Sandee de va cante wethoudersplaats ter sprake. In dien hij goed is ingelicht, zegt hij, be staat er bij det C.H.U. een afspraak om een vacante plaats te laten vervullen door een candidaat uit het betreffende woon gebied. Wanneer dit inderdaad zo is, kan het een langdurige geschiedenis .worden, daar de persoon onder Van Hee uit Wis senkerke afkomstig is en dus eerst weer moet bedanken, alvorens iemand van Kampei-land voor benoeming in aan merking komt. Is het nu niet mogelijk deze procedure te versnellen? De voorzitter zegt dat dit probleem nog niet aan de orde is geweest, daar het bericht van niet-aanneming pas op het allerlaatste moment is binnengekomen. Ook hij zou graag een tweede wethouder naast zich zien, want hij voelt nu goed dat dit college nu te klein is. Het lid Koole betwijfelt de mogelijk heid van de procedure-verkorting en wil de wet hiervoor geen geweld aan doen. Sandee zegt hierop, dat hij zo hoffelijk wil zijn te wachten totdat de raad vol tallig is. Hij dringt echter op spoed aan. Het lid Koole vraagt hoe of het gesprek met de Nobeco is afgelopen. De voorzitter zegt dat er een voorstel gedaan zal worden mits de kosten niet al te hoog zijn om een weg naast de nu bestaande weg aan te leggen. De gemeente wil dan de andere weg overne men. De pomp gaat dan weg en in de Dwarsstraat komt dan een parkeerruimte aan één zijde. Maar alles verkert nog in het onderhandelingsstadium, zodat nog niets definitiefs gezegd kan worden. Tot slot dankt de voorzitter namens b. en w. de raad voor alles wat zij in het afgelopen jaar gedaan heeft. De genomen besluiten waren hopelijk tot heil der in woners, wat van sommige besluiten pas later misschien kan uitkomen. Hij wenst alle raadsleden met de hunnen nog goede dagen in 1969 en voor 1970 dat er dan wederom met ijver en liefde in goede ge zondheid aan het welzijn van de gemeen te en haar inwoners gewerkt mag wor den. Een groot aantal jongeren in de leeftijd tussen 13 en 16 jaar gaf hun mening o- ver de onderstaande voorgelegde vragen. Vind je het plezierig om op Noord-Beve lanti te wonen? Waarom wel of niet. Van de ondervraagden antwoordden bijna 90 procent met ja. Enkele motieven voor hun „ja" waren: Er is nog wat vrije natuur, veel gezonde lucht, gelukkig weinig vieze rook van fabrieksschoorste nen, ik ben hier geboren, dus niets an ders gewend; lekker dicht bij de zee; lekker rustig, veel vrijheid en weinig verkeer; twee mooie jachthavens op Noord-Beveland; je kunt hier lekker vissen. De „nee"-zeggers kwamen met de vol gende argumenten: De mensen roddelen veel te veel; het is hier veel te stil; er is veel te weinig vertier; te weinig bossen; te weinig grote winkels; te weinig zwem baden; ze zijn zo ouderwets; veel te wei nig films; in de winter is het hier veel te saai; te weinig ontspanning (deze laat ste opmerking kwam vele malen voor!!). Wat vind je het leukste dorp op Noord- Beveland? Waarom? Bijna iedereen vond haar of zijn woon plaats de leukste. Ook de dames en he ren die uit de wat kleinere plaatsen kwamen, vonden hun eigen woonplaats de leukste. De meesten vonden het wel leuk, omdat de familie er woonde, omdat ze heel wat mensen kenden. Als je nu eens uit jou dorp moest gaan verhuizen naar een ander dorp op Noord- Bevcland, welk dorp zou je dan kiezen en waarom? Vooral Kortgene en Kamperland bleken in trek om daar te gaan wonen. Kort gene vond veel aanhang omdat men vond dat men daar heel veel ontspanning kon vindendie men op de meeste andere dorpenmiste. Kamperland gooide hoge ogen met de duinen en ook de jachtha vens werkten uitnodigend. Zou je het leuk vinden als er van de twee gemeenten op Noord-Beveland één ge meente zou worden gemaakt? Zijn er vol gens jou voordelen? De grootste helft zou wel wat voelen voor één gemeente op Noord-Beveland. Men vond dat de zaken dan wat grootser aangepakt zouden kunnen worden en dat het ook wat attractiever aangepakt zou kunnen worden. Die „nee" zeiden, formuleerden het zo: Nu kan er door onderlinge wedijver veel verbeterd worden, 't Kan een stimulans zijn om als het ware een gezonde con currentie te scheppen. Wat zou je er nog graag op je dorp bjj hebben? Bij deze vraag kwamen de tongen pas los. Hier komen de wensen, de belang rijkste voorop: Zwembad (dit geldt na tuurlijk voor die plaatsen die geen zwem bad hebben), bar, jeugdsoos, meer sport terreinen, gymlokalen, betere schaats baan, skelterbaan, nieuwbouw, gymver eniging, cafetaria, jeugdhuis, beatkelder, tennisbaan, iets meer ontspanning voor meisjes, meer doen voor jeugd van Noord Beveland, zoals ze 's zomers voor de toe risten doen. Plm. 7 vond dat er niets bij moest komen op Noord-Beveland. Wat zou er eigenlijk uit je dorp weg moe ten? Wat zou er weg moeten op ons eiland? We hebben ze weer samengevat. Het komt hierop neer: De grootste helft vindt dat de oude huizen en schuren uit de dorpen weg moeten. Ze vinden dat de ge meenten met deze oude gebouwen een slechte beurt maken bij de toeristen. Als tweede komen naar voren het geroddel van de mensen, daarna de vuilnisbelt en de peewagens. Ruim 40 vond dat het wel zo kon blijven. Vind je dat er winkels genoeg zjjn in jul lie dorp? De meisjes en jongens vonden wel dat er genoeg winkels waren in de diverse dor pen. De dames wensten er echter wat meer winkels bij waar je kleren enz. kan kopen. De westelijke helft van Noord-Beveland was wel tevreden over de busverbindin gen, de oostelijke hejft had meer kritiek. Vooral de busverbinding Noord-Beveland naar Zierikzee en Noord-Beveland naar Walcheren werd niet al te best gevonden. Wat vind je van de recreatie? De meeste jongeren vonden het wel leuk, dat er veel recreanten kwamen. Dan is er nog eens iets te beleven. Men vond dat iedereen er wel bij kon varen. De middenstanders en de andere bevolking ook. Zij konden ook meegenieten van de ontspanningsprogramma's die in de zo mertijd geboden worden. Over het alge meen vond men wel, dat de recreatie op ons eiland goed werd aangepakt, want er kwamen steeds meer bezoekers en an ders zouden ze wel wegblijven. Vervolg 2e blad. Kruiswoordpuzzel no. 158 Horizontaal: 1. soort papegaai - 7. krop- ooievaar - 13. voetbalvereniging - 14 vangwerktuig voor paling - 16. drank - 17. edelgas - 19. slordig mens- 20. aan spreektitel - 21. mannelijk dier - 23. deel der wet (afk.) - 24. lidwoord - 25. wiel - 27. vogelprodukt - 28. bevestiging - 29. groente - 31. bestaat - 32. de dato (afk.) - 33. ivoor - 35. eerwaardige vader (lat. afk.) - 37. voorzetsel - 38. dood dier - 39. niet dezelfde -41. het romeinse rijk (lat. afk.) - 42. bloeiwijze - 43. voegwoord - 45. adreskaartje - 47. uit Ierland afkom stige - 50. inhoudsmaat je (afk.) - 52. meervoud (afk.) - 53. wandversiering - 55. pers. voornaamwoord - 56. inhouds maat (afk. - 57. op welke wijze - 59. pers. voornaamwoord - 60. deel v.h. been - 61. meisjesnaam - 62. deel van de Rijn - 64. Soc. Econ. Raad (afk.) - 66. herkauwer - 68. voorheen (lat.) - 70. mannelijk dier - 72. plaats in Peru - 74. eetlust - 75. blad tin - 77. een en ander (afk.) - 78. intu- itie - 79. doen alsof iemand niet bestaat. Verticaal: 1. zangvogel - 2. groet - 3. snoer - 4. zoals de akten getuigen (lat. afk.) - 5. Franse ondergrondse strijd krachten - 6. meisjesnaam - 7. geldstuk - 8. verhoogde toon - 9. godsdienst (afk.) - 10. kleurstof - 11. ijzerhoudende grond - 12. sierlijk - 15. soort vis - 18. voorzet sel - 20. selenium (afk.) - 22. plaats in Noord-Holland - 24. plaats in Gelder land - 26. spil - 30. Chinese maat - 32. ti tel (afk.) - 33. gelijke - 34. myth, figuur - 36. per expresse (afk.) - 38. koud - 40 strafwerktuig - 44. bevestigingsmiddel - 46. waterhoogte (afk.) - 48. Son Eminen ce (afk.) - 49. boom - 51. compagnon (afk.) 54. vervoermiddel - 56. dat is (afk.) - 58. keurtroep - 61. rentmeester - 63. titel afk. - 64. scheepstouw - 65. helder - 67. geogr. aanduiding (afk.) - 69. watering - 70. stili novi (afk.) - 71. staaf - 73. bij woord - 75. zangnoot - 76. laatstgenoem de (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 157 Horizontaal: 1. dok - 4. knuppel - 10. men - 13. arak - 15. eikel - 16. rete - 17. rapport - 19. telkens - 21. ns - 22. nt - 24. va - 25. sa - 27. tt - 29. suite - 32. st - 34. aroma - 37. egale - 39. aak - 40. reegeit - 42. lid - 43. nt - 44. re - 45. top - 46. uk - 47. nr - 48. dek - 50. niemand - 51. aga - 52. Alida - 54. eisen - 56. ed - 57. spons - 60. np - 61. ts - 62. al - 63. To - 65. eb - 67. sopraan - 70. losprijs - 73. krijg - 74. neger - 76. gena - 77. Inn - 78. egoisme - 79. nar. Verticaal: 1. dar - 2. Oran - 3. kapstok - 5. nerts - 6. uit - 7. pk - 8. pet - 9. eleve - 10. meestal - 11. Etna - 12. Nes - 14. kp - 16. rk - 18. on - 20. la - 23. ai- 26. maan dag - 28. tm - 30. Ureterp - 31. trepaan - 32. sg - 33. gedrang - 35. ratel - 36. arena 37. etude - 38. Linge - 41. gom - 49. kies pijn - 51. Asperen - 53. dd 55. in - 57. slang - 58. of - 59. storm - 61. torn - 62. Aa - 64. os - 66. bijna - 67. ski - 68. rg - 69. neo - 70. les - 71. pg - 72. sar - 75. gi. Ganasepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1