NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen Mijn vrouw, mijn superieur Burgerlijke stand Fabery de Jonge No. 3377 Zaterdag 15 november 1969 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 3.— per half jaar Franco per post f 13.50 per jaar Advertenties 15 ct per mm, excl. BTW 'ËlSÜfc' Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. De amateurfotograaf de heer A. Schild uit Sliedrecht maakte bijgaande gees tige fotoserie. Hij won met deze serie een bedrag van f 250,in de Nationale fotowedstrijd „Een paar foto's meer, en je hebt een verhaal!" FEUILLETON „Jawel, Erik, dat is erg lief van je, maar we moeten thuis toch ook wat zeg gen. Moeten we het dan geheim houden? Dat er een huisje voor ons beschikbaar is?" „Denk er een paar weken over na, hè? ik wil enkel een volmondig „ja" van je horen, zonder enig voorbehoud. Liefde houdt ook vertrouwen in. Je kent mijn gevoelens, daar hoef je je geen zorgen over te maken. Probeer eerst met jezelf in het reine te komen." „En als ik dan over veertien dagen „ja" zeg?" „Dan vertellen we het thuis." Ria dacht een poosje na. „Als ze het dan maar niet verdacht onverwacht vinden. Misschien zoeken ze er wat achter. Ik zou me doodschamen." Nu trok hij het meisje overeind en hield haar met beide handen stevig bij de schouders vast. „Waarvoor? Is er iets, om je voor te schamen? Hebben wij wat gedaan, dat niet door de beugel kan? In welk opzicht dan ook? Haal toch geen onzin in dat lieve hoofdje van je. We kunnen iedereen eerlijk in de ogen kij ken. En als ze desondanks wat willen denken, gaan ze hun gang maar, mij zal het niet deren. Wie gemene ver dachtmakingen durft te uiten, krijgt het met mij aan de stok. En als ze jou zouden plagen, eveneens." Ze kuste hem. „Dank je, Erik, je bent zeldzaam lief voor me. Jouw vertrouwen doet me goed. Vind je het heus niet erg, dat ik erover wil nadenken?" „Nee, vast niet. Enkelgeen zotter nij in je hoofd halen en gaan piekeren over feiten, die er alleen maar in je verbeelding zullen zijn. Ik weet maar één ding: wij zullen altijd gelukkig zijn. door Lena Schagen Daarvoor geeft onze liefde voldoende basis." Hoofdstuk 6 Op de eerste oktober trouwden Erik en Ria, onder grote belangstelling van fa milie en collega's. Want heel wat per soneelsleden hadden een vrije middag genomen om bij het huwelijk tegen woordig te zijn. Ook de beide direkteuren gaven van hun belangstelling blijk. De kleine zaal, waar het burgerlijk huwelijk gesloten werd, bleek haast te klein om alle ver wanten en verdere belangstellenden te bevatten. Er was zelfs een fotograaf van de krant, want als de beide direk teuren van Cargadoors- en Expeditie bedrijf Van Wingerden Kolenbrander in hoogst eigen persoon aanwezig waren, was het ongetwijfeld een belangrijk per soneelslid. Op de receptie drukte Kolenbrander de bruid de hand en zei: „Ria, ik zal je heel erg missen, want je was onderhand een deel van het bedrijf geworden. Doch ik gun je je geluk. Alles, wat ik je kan wensen, wens ik jou en je man voor je komende leven. Veel geluk, m'n kind." De ontroering werd hem haast te mach tig. Ria was eveneens aangedaan, want ze kende haar baas en wist, dat hij van haar was gaan houden als van een doch ter. Daarom boog ze zich naar voren en omvatte zijn hoofd, op elke wang een kus drukkend. „Dank u, meneer. En ook ontzettend veel dank voor het kost bare geschenk van u en meneer Van Wingerden. Dit zullen we nooit verge ten." Ook Van Wingerden kreeg een beurt. Nadat hij zijn gelukwensen, uiteraard op meer zakelijke toon, had aangeboden, drukte ze even zijn hand, maar ook hij ontkwam niet aan een paar kussen. Ge lijk fluisterde ze hem in het oor: „Ge weldig, dat u ons aan een huis hielp, meneer. En ook heel veel dank voor het mooie kadoo. We waren er stil van, toen we het gisteravond zagen." De dag tevoren, toen ze nog even naar het huisje gingen om te kijken, of alles in orde was en ze niets vergeten hadden, kwamen er twee mannen uit de lift, een kolossaal pak dragend, dat ze in de flat zetten. Erik gaf ze elk een gulden voor de moeite, waarna ze zenuwachtig van nieuwsgierigheid het pak losmaakten. Het was een grootbeeld televisietoestel met een kaartje erbij: „Met onze beste wensen, Direktie Cargadoors- en Expe ditiebedrijf Van Wingerden Kolen brander." Waarbij ze even stil waren van verbazing. Alles wat ze gedacht hadden, maar dit „Hang het maar niet aan de grote klok, dat we zo'n kostbaar kadoo gekregen hebben", waarschuwde Erik diezelfde avond zijn bruid. „Onder het personeel zouden ze het als een precedent kunnen beschouwen, zoiets van: waarom zij wel en wij niet?" Waarop Ria begrijpend knikte. Hoewel beiden niet zo veel gevoeld hadden voor een bruiloft, legden ze zich neer bij de beslissing van de beide ouderparen en vooral de vier zusters van Erik. Wat is een trouwerij zonder bruiloft? Nou? Maar een koude bedoe ning. Niks hoor, als jullie hem halver wege het feest willen piepen, is dat jul lie goed recht. Maar feest gaan we vie ren. En de eerste uren doen jullie mee. Wat zeg ik? Jullie hebben toch zeker niets te vertellen! Dus lieten Erik en Ria zich alles wel gevallen; de vele toasten tijdens de lange maaltijd, omdat ze immers allen van harte gemeend waren. De vele geluk wensen van de talrijke personeelsleden, die Ria of Erik wat intiemer gekend hadden, tijdens de receptie dankbaar knikkend de soms zotte geschenken in ontvangst nemend: „We hebben al drie peper- en zoutstelletjes," fluisterde Ria haar man tussen de bedrijven door gauw in het oor, waarop hij heel kalm en nuchter reageerde: „Dan is het te hopen, aat we er nog vier bij krijgen; hebben we elke dag van de week een andere." Hetgeen een lachbui bij de jong ge trouwde mevrouw Van Boot tengevolge had. Er was een bandje, dus er werd ge danst. Er was vrolijkheid, er werd ge zongen. Iedereen was vriendelijk tegen het jonge paar, maar naar gelang de avond vorderde, wilden Erik en Ria zo stil mogelijk verdwijnen, maar ze zagen er geen kans toe. Tot Willem, de oudste broer van Ria, even bij het paar kwam zitten. Omzichtig zei hij„We gaan een polonaise lopen, jullie vooraan. Op een gegeven moment kommandeer ik stop, omdraaien en dan zijn jullie ach teraan. We lopen door de zaal de gang in, buiten om en zo weer naar de zaal. Als we nou in de gang zijn, laten jullie los en gaan er vandoor, gesnopen?" Erik knikte begrijpend. Er kwam een lach op z'n gezicht. „Da's niet gek, zwa ger. We zaten al te piekeren, hoe we het konden aanleggen „Ik zag het," viel Willem hem in de rede. „Je wagen staat op zij van de zaal. Ik heb 'm nog even bij laten vullen. Jullie zouden niet ver gekomen zijn, de tank was bijna leeg." Geschrokken keek Erik hem aan. „Warempelje hebt nog gelijk. Ik wilde het gisteravond doendoor alle andere dingen die ik aan m'n hoofd had, ben ik het glad vergeten." „Dat geld krijg ik wel van je, dat komt wel goed. O jaje hoeft je wagen niet te controlerener zit geen ballon achterop en ook niets an ders." Erik klopte zijn zwager op de schou ders. „Reuze, Willem. Dat zullen Ria en ik niet vergeten." Hij keek naar zijn vrouw. „Die broer van jou is zó, hè?" (Wordt vervolgd). Opbrengst Klaprooscollecte. Colijnsplaat 109.97 Kats 13.31 Kortgene 80.29 Totaal203.57 EXAMENS Voor de op 25 oktober te Goes gehou den examens slaagden de onderstaande kandidaten voor hun praktijkdiploma machineschrij ven Uit Colijnsplaat: de dames J. C. Ver sluis (met lof en snelheid) en C. A. Heystek-de Smit; de heren J. v. Gilst en A. J. v. Gilst. Uit Geersdijk: de dames J. J. Kaste lein en M. Kramer; de heren C. Gouds waard en L. L. Wisse. Uit Kamperland: de dames D. P. Bus- traan, P. M. L. Kempe, P. M. Leendertse, M. Sandee, L. M. Versluis (met lof), K. v. d. Heyde - Boonman en A. J. C. v. d. Heyde - v. d. Maas; de heer A. W. P. Leendertse. Uit Wissenkerke: de dames W. A. Die- leman, A. M. N. Geelhoed, J. Kouwer, J. J. Westerweele en C. E. de Nooyer - v. d. Maas; de heren J. A. de Jonge, J. J. de Moor, B. Slotema, P. L. Heystek en P. Wattel. Allen werden door de heer Koetsdijk, Staatsgediplomeerd leraar machineschrij - ven, opgeleid. WISSENKERKE Geboren: 1 oktober 1969: Maatje Le- vina, d.v. J. Goulooze en F. M. Loes- berg. Ondertrouwd: 10 oktober 1969: Pieter Gerard Kramer, oud 24 jaar en Margriet Elizabeth Vis, oud 21 jaar te Wemeldinge. Overleden: 3 oktober 1969: Maatje van der Vliet, oud 90 jaar, echtgenote van Pieter Wagenaar; 4 oktober 1969: Caro lina Verburg, oud 82 jaar; 23 oktober 1969: Cornelia Maria Elisabeth Haring man, oud 64 jaar; echtgenote van Pieter Verburg. Bloemvaasje P212 Een sierlijk slankbloemenvaasje van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Stille schoonheid in onvergankelijk metaal. Juwe lierspleet-12 cm hoog. Echt Keltum voor f 9,75. Juweliers - Goes Kruiswoordpuzzel no. 154 Horizontaal: i. geest - 5. Nederl. dichter 10. liefkozing - 12. bid (lat.) - 13. voor zetsel - 14. Utr. Stedelijk Orkest (afk.) 15. gevat - 17. bezittelijk vnw. - 19. voor 21. ter plaatse (afk.) - 22. kostbare stof 24. zijrivier van de Donau - 25. gelijke 27. gewicht - 28. Eng. jongensnaam - 30. altijd - 32. meisjesnaam - 34. wondvocht 36. onverstandig - 37. jongensnaam - 39. tot nader order (afk.) - 40. bevel - 41. water in Brabant - 43. hevig koude 44. de lezer heil (lat. afk.) - 46. voeg woord - 48. luchtstrijdkrachten (afk.) 50. loco-burgemeester (afk.) - 52. stapel 55. graansoort - 57. in orde - 59. zoogdier 61. leeftijd (fr.) - 62. waterkering - 64. kerk. lied - 66. vorm van ragen - 67. boom - 68. verlaagde toon - 69. familielid 71. voorzetsel - 73. muziekgezelschap 76. tijdperk - 78. meterton (afk.) - 79. steen - 80. plaats in België - 81. uitgave 82. onbedekt. Verticaal: 1, Duits pers. vnw. - 2. schaap 3. muziekinstrument - 4. vogel - 5. deel van een vis - 6. larie - 7. Duits pers. vnw. 8. geest - 9. vod - 10. meisjesnaam - 11. persbureau (afk.) - 16. bestuurder van Venetië - 17. voorzetsel - 18. plaats in Duitsland - 20. muziekdrama - 23. koei- enmaag - 25. meisjesnaam - 26. vogel 27. onder andere (afk.) - 29. wig - 31. soort onderwijs (afk.) - 33. leer van het heldendicht - 35. speelgoed - 38. water kering - 39. seconde - 42. waterplantje 45. deel van een boom - 46. muze - 47. bijwoord - 49. gesloten auto - 51. reptiel 53. waterhoogte (afk.) - 54. middag slaapje - 56. jongensnaam - 57. voor zetsel - 58. plaats in Gelderland - 60. uurwerk - 63. trompetvogel - 65. klos 67. titel (afk.) - 68. boom - 70. wortel 72. godin - 74. rivier (Spaans) - 75. Europeaan - 77. tandeloos zoogdier - 79. Koninklijk Besluit (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 153 Horizontaal: 1. elan - 4. links - 7. asla 11. per - 12. ter - 13. pink - 15. ea 16. oa - 18. voet - 19. order - 21. inham 23. aan - 24. nar - 26. kandij - 28. porie 31. Lopik - 32. sop - 34. kader - 35. garen - 39. dia - 41. tegel - 44. idool 46. vloer - 48. ego - 49. eel - 51. flard 53. linde - 56. gnoe - 58. di - 59. as 60. emoe - 62. ere - 63. min - 64. luis 65. rogge - 66. mare. Verticaal: 1. eppe - 2. lei - 3. Arno - 5. Isar - 6. kooi - 8. stom - 9. lee - 10. arts 14. kraai - 15. eend - 17. anno - 18. varia 20. dank - 22. hark - 25. eloge - 26. kp 27. ijs - 28. pp - 29. Ed - 30. frele - 33. ooi - 36. ri - 37. edele - 38. noga - 39. dl 40. av - 41. toen - 42. Eelde - 43. gr 45. oord - 47. leis - 50. egel - 51. foei 52. dito - 53. lang - 54. Emma - 55. gene 57. NRU - 61. oir. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1