NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke -Tl Fabery de Jonge No. 3376 Zaterdag 8 november 1969 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 3.per half jaar Franco per post 13.50 per jaar Advertenties 15 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen énkele verantwoordelijkheid dragen. Met een kort welkomstwoord en het gebruikelijke gebed opende de voorzitter, burgemeester P. Wisse, j.l. maandag 27 oktober de raadsvergadering. Wegens ziekte was de heer J. Zuijdweg met ken nisgeving afwezig. Namens de raad wenst de voorzitter hem een spoedig algeheel herstel. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld en eni ge ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Aan de Stichting Protestantse Bejaar denzorg wordt z.h.s. een perceel grond aan de Nieuwstraat te Kamperland ver kocht. Hierop wil de Stichting 16 be jaardenwoningen bouwen. Door Ged. Sta ten is reeds toestemming verleend en de bouw zal in twee lagen geschieden. Het perceel grond is gelegen tussen de ratio - woningen en het dorpshuis en is plm. 1800 m2 groot. De grondprijs bedraagt 22.50 per m2. Het lid Koole is blij dat er voor een hogere bouw gekozen is en dat deze wo ningen daar geprojecteerd zijn, tussen de jonge mensen in. Het is altijd fout er een bejaardenghetto van te maken. Van de waterleidingmaatschappij Mid den-Zeeland' is bericht ontvangen dat de besprekingen met de waterleiding maatschappij Zeeuws-Vlaanderen' zover zijn gevorderd, dat vermoedelijk een fusie van beide maatschappijen in 1970 een feit zal kunnen zijn. Dan zal verder wox-den gewerkt onder de naam „N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeland". Z.h.s. worden de ontwerp-statuten aan vaard. Het verzoek van de heer L. J. van Nieuwenhuijzen te Haaksbergen om ont heffing van zijn aanslag in de woonfo- x-ensenbelasting wordt z.h.s. afgewezen, omdat hij op meer dan 90 dagen van het belastingjaar voor hem of zijn gezin een gemeubileerde woning beschikbaar heeft gehad. Z.h.s. wordt bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten een ex-ediet in re kening vastgesteld van 250.000. Omtrent een toekenning van een duur- tetoeslag en een uitkering in verband met de nacalculatie trend 1969 aan ge meente - secretarissen en -ontvangers wordt z.h.s. gunstig geadviseerd. Een nieuwe verordening op de heffing en invoi'dering van een recht voor het ophalen van huisvuil wordt z.h.s. vast gesteld. De oude tarieven blijven daarin gehandhaafd. Aan de middenstandsverenigingen van Wissenkerke en Kamperland wordt z.h.s. toestemming verleend hun winkels ge durende, de winkelactie van 24 november tot en met 6 december a.s. tot des avonds 9 uur geopend te houden. Een wijziging in de gemeenschappe lijke regeling inzake de vleeskeux-ings- dienst kring Zeeland benoorden de Wes- terschelde wordt z.h.s. vastgesteld even als een wijziging van de begroting 1969. Z.h.s. wordt het voox-stel van b. en w. aanvaard het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan Wis senkerke ondex'hands aan te besteden aan de heer A. C. van Hee te Kamper land. De aanbesteding heeft plaats gehad op vrijdag 10 oktober en de fa. Van Hee was de laagste inschrijver en wel voor een bedrag van 68.320.De raming' was 73.403.16. Verdere inschrijvers wa ren: fa. Duijnhouwer te Goes 78.288.-), fa. P. A. Reineeus te Kats 77.168.-) en de heer J. Jongepier te Serooskerke 73.360.-). Z.h.s. wordt een verzoek aan de mi nister van onderwijs en wetenschappen gericht om voor 1970 te verklaren dat de o.l.s. te Wissenkerke voor wat betreft de bepaling van het bedrag per leexiing als een bijzonder geval wordt aange merkt. Eveneens z.h.s. wordt het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen voor basis-ondex-wijs in deze gemeente vast gesteld op 130. Voor benoeming tot gemeente-ontvan ger hebben zich vijf sollicitanten aange meld. Na ingewonnen inlichtingen heb ben b. en w. het volgende tweetal opge steld: J. P. de Schipper te 's Heer A- rendskerke en H. C. Mulder te Lewedorp. Met algemene stemmen wordt daarna de heer De Schipper tot gemeente-ontvanger benoemd. Z.h.s. wordt hierna het bestemmings plan „Roompot II" vastgesteld. Noch van instanties, noch van particulieren waren bedenkingen tegen het plan binnenge komen. De opzet is het bestaande kam peerterrein (3.69 ha) met 4 ha uit te breiden. Het lid Koole vindt het fijn dat door particulier initiatief dit tot stand komt. Deze camping schijnt bijzonder in trek te zijn. Hij zegt dat afgelopen seizoen de plaatsruimte wel wat bekx-ompen was. Er zijn toch normen per vierkante meter? De voorzitter zegt, dat b. en w. in samenwerking met de kampeerraad in derdaad normen kunnen stellen. Maar in de zomermaanden is dat aan de kust moeilijk realiseerbaar. Met ingang van 1 januai'i 1970 zal vermoedelijk de nieu we kampeerwet in werking treden, waar door b. en w. geen zeggenschap meer heeft. Het aantal pex-soxien dat dan op een kampeerterrein aanwezig mag zijn. wordt dan bepaald door het aantal dan aanwezige toiletten. Het lid Sandee zegt het hier en daar wel met Koole eens te zijn, maar men moet niet vergeten, dat zo'n camping een enorme investering vergt en er moet toch een rendabele exploitatie mogelijk zijn. Filius meent te weten, dat de kamp beheerders met de benodigde ruimte re kening houden, die per caravan voox'ge- schreven is. Dat vindt hij een pluspunt. Hij juicht het toe op deze kleine schaal mee te mogen helpen deze camping uit te bx-eiden. Om de drie jaar moet er een besluit worden genomen, waai*bij wordt bepaald dat de instandhouding van de openbare school wordt gevorderd. Dit agendapunt prijkt nu op de agenda en z.h.s. wordt dit besluit genomen. De kleuterschool te Geersdijk zal over 1969 vermoedelijk een tekort Ixebben van ƒ3100.en daarom bereikte b. en w. van die zijde een verzoek om steun. Uit de ovex-gelegde boeken en bescheiden blijkt b. en w., dat de school het tekort over 1968 zelf nog kan dragen, maar stellen voor het tekort over 1969 voor rekening van de gemeente te nemen. De gemeente betaalde reeds de huur en de brandstof. Momenteel gaan er 13 leerlin gen op school en zijn ex' nog plm. 14 kinderen, die mettertijd de school zullen gaan bezoeken. Van der Maas vraagt of een huis-aan- huis collecte niet enig soulaas kan bren gen, waai'op de voorzitter zegt, dat er door bestuur en ouders al heel veel op financieel gebied wordt gedaan. Er wordt schoolgeld en contributie betaald. De voorzitter heeft niet de indruk dat de bevolking veel verlichting kan brengen. Sandee wil graag een raming weten van de kosten van brandstof, wat hem wordt toegezegd. Wethouder Leendertse zegt dat er nog veel meer vragen in dit verzoek zitten. Denk bv. ook eens aan St. Nicolaas, dan wordt ook weer een bex-oep op de ouders gedaan om ook deze kinderen van lek kers en zo meer te voorzien. Hij vindt het zijn plicht aan de instandhouding mee te werken. Ook het lid Stokman schaart zich ach ter het voorstel van b. en w., waarop het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Hierna stelt de voorzitter de gemeente begroting 1970 aan de orde, maar alvo rens tot behandeling woi'dt ovei'gegaan, geeft hij nog een kort ovei-zicht vooraf. Hiex-in zegt hij, dat de opbrengst van de landbouwhaven weer normaal gaat worden, doordat geen gx-ote wei-ken in de onmiddellijke nabijheid uitgevoerd worden, waarvan het materiaal in die haven aangevoerd wordt. De jachthaven heeft het bijzonder goed gedaan. De opbx-engst aan liggelden steeg daar van 11.000.— naar 17.000.—. Ook wat het aantal recreatieve over nachtingen betrof, kon de voorzitter, te gen veler verwachting in, een gunstig geluid laten horen. Afgerond op duizend tallen bedroegen deze vorig jaar 317.000 en dit jaar zeker 325.000. De bouw van i-eci-eatiewoningen stag neert en verloopt nu belangrijk minder snel. De gestegen rentevoet zal daar wel niet vreemd aan zijn. Dan baart de normale woningbouw grote zorg. Telefonisch was hem meege deeld dat de bouw van 10 keuzewoningen nu „rond" is. De stukken heeft hij echter nog niet gezien en alvorens deze niet eerst binnen zijn, staat hij er nog scep tisch tegenover. Elk jaar zouden wij een aantal wonin gen kunnen gebruiken, Er kan een zekere mate van krotopruiming uitgevoei-d wor den, doch er staat geen enkele nieuwe woning tegenover. Want het woning areaal in de gemeente bestaat uit 32 a 33% krotten. Er wordt wel eens het tegendeel be weerd, maar jonge, pasgetrouwde men sen, zouden hier graag willen blijven wo nen, maar noodgedwongen moeten zij vertrekken. Wat de financiële positie van de ge meente betreft, is deze goed te noemen. Zeker wat de gewone dienst betreft, maar daarop mag niet geleend worden. Finacieel liggen wij aan banden. Tot slot deelt de voorzitter nog mee, dat van Ged. Staten een telefoontje is ontvangen dat vóór 1 januari 1970 in de raad de aansluiting van de Technische Dienst bij Walcheren nogmaals behan deld moet worden, daar deze regeling ander opgelegd zal moeten worden. Ook per telefoon was er mededeling binnen gekomen dat de weg achterom Kamper land voor de volle 100 procent gesubsi- dieei-d zal wox-den, ten bedrage dus van 1.8 miljoen. De kosten voor de gemeente bedragen 25.000. Hierna stelt de voorzitter de leden in de gelegenheid algemene beschou wingen op de begx-oting te houden. Als eerst maakt het lid Filius daarvan gebruik. Deze zegt: Mijnheer de voorzitter. Zoals gewoonlijk ziet de begroting er ook goed verzorgd uit. Belangrijk is ook dat hij sluitend is. Misschien zal het moeilijker zijn uw vastgelegde plannen ten uitvoer te brengen, dan uw begro ting op papier sluitend te krijgen. De moeilijke financiëringsmogelijkheden werken zeer remmend op de uitvoering van kapitaalswerken. Je krijgt daardoor een verschuiving van het ene jaar naar het andere en zodoende een opeenhoping van onuitgevoerde kapitaalswerken. De vraag is misschien gewettigd, mijnheer de voorzitter, of het op de lange duur het verzorgingspeil voor de gemeente niet in gevaar zou bx-engen? Dat het nieï aan de goede wil van b. en w. ontbreekt de verzox-ging van de gemeente op peil te houden, concludeer ik uit het feit, dat u een belangrijk aan tal werken op de begroting hebt ge raamd, bij de van de begroting 1969 verschovene. Ik ben wel zeer erkentelijk, dat ik er in vindt: verbetering van een gedeelte van de Molenweg in Kamper land. Niet zozeer omdat ik daar nu toe vallig zelf woon, of misschien ook weer wel, omdat je als x-aadslid door de bewo ners (bij wijze van spreken) rechts en links om je oren werd geslagen, en de mensen maar steeds op je af komen met de vraag: wanneer komt hier nu eens verandering in? Ik heb de mensen altijd nog gerust kunnen stellen met ze naast het provi- sox-ische, het definitieve in uitzicht te stellen. Ik hoop, mijnheer de voorzitter, (dat is misschien wel wat optimistisch), dat u in 1970 kans krijgt dit te x-ealiseren. Om nog eens terug te komen, mijnheer de voorzitter, op het verzox-gingspeil van de gemeente. In zijn totaliteit heb ik daar geen kritiek op. Toch wil ik wel iets noemen wat misschien de aandacht verdient. En dan doel ik speciaal op het onderhoud van de woningwetwonin gen. Vooral wat het schilderwerk betreft. Dat geeft wel eens een beetje verwaar loosde indruk. De mensen doen hun beklag wel eens bij je. Die klachten zullen het college van b. en w. ook wel eens bereiken. En die klachten van de bewoners zijn m. i. terecht. Als je een behoorlijke huur betaalt, wil je er ook wat voor hebben, ook wat het aanzien betx-eft. Ik weet ook wel waar in dezen de schoen wx'ingt, maar dat neemt niet weg, dat het toch wel belangrijk is om het onder ogen te zien. Tenslotte, mijnheer de voorzitter, wil ik nog even de aandacht vestigen op de recreatie. Een belangrijke factor van on ze samenleving, waar wij als gemeente zeer nauw bij betrokken zijn, om reden de ligging van onze gemeente enorme kansen en mogelijkheden biedt. Daar is al heel wat voor verwezenlijkt. Deze vergadering weer een stuk bekrach tigd in de aanvoering van de uitbreiding van de camping „De Roompot". Ik vind het van groot belang dat b. en w. en trouwens het gemeentebestuur in zijn geheel, zich volledig inzet voor de re- ci-eatie. Het is m. i. niet alleen een com mercieel belang dat onze middenstand aangaat, maar we hebben hier ook een morele taak, n.l. de i'ecreatiezoekende mens te helpen een poosje wat vrijer te ademen en tot rust te komen. Zie voor vervolg pag. 2. r QÏD Bonbonbakje P62 'n Cadeau-ideetje: dit beeldige bonbonbakje van juwelierspleet kost slechts f 15,50. Kunt u er nog best watMsmaakvolle"bon- bons bijdoen... Komtu gauw een kijkje nemen? Juweliers - Goes Kruiswoordpuzzel no. 153 Horizontaal: 1. geestdrift - 4. richting 7. deel van een kachel - 11. voorzetsel 12. voorzetsel - 13. vinger - 15. en an- deren (afk.) - 16. onder anderen (afk.) 18. deel van het been - 19. opdracht - 21. inspi'ingend gedeelte - 23. voorzetsel - 24. dwaas - 26. zoete lekkernij - 28. huid opening - 31. plaats in Utrecht - 32. zeepwater - 34. lijst - 35. gesponnen draad - 39. projektieplaatje - 41. vier- lcante platte steen - 44. afgod - 46. deel van een kamer - 48. ik (lat.) - 49. drank 51. afgescheurde lap - 53. boom - 56. uit heems zoogdier - 58. dat is (afk.) - 59. spil - 60. soort struisvogel 62. aanzien 63. laag - 64. parasiet - 65. gx-aansoort 66. bericht. Verticaal: 1. moesplant - 2. steensoort 3. rivier in Italië - 5. zijrivier van de Donau - 6. dierenverblijf - 8. sprakeloos 9. watering - 10. geneesheer - 14. vogel 15. zwemvogel - 17. van het jaar - 18. verscheidenheid - 20. erkentelijkheid 22. tuingereedschap - 25. lofdicht - 26. kanaalpeil (afk.) - 27. koude lekkernij 28. per persoon (afk.) - 29. jongensnaam 30. breekbaar, tenger - 33. vrouwelijk schaap - 36. het romeinse rijk (lat. afk.) 37. nobele - 38. taaie lekkernij - 39. inhoudsmaat (afk.) - 40. als volgt (afk.) 41. bijwoord - 42. Nedei-lands vliegveld 43. gewicht (afk.) - 45. plek, plaats - 47. riem voor jachthonden - 50. insekten- eter - 51. uitroep - 52. hetzelfde - 53. gerekt - 54. koningin-regentes - 55. gind se - 57. Nederlandse Radio-Unie (afk.) 61. nakomelingschap. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 152 Horizontaal: 1. Rome - 4. dom - 7. olijf 10. slinger 14. on - 15. KPM - 16. kaf 18. mt - 19. 11 - 20. zes - 22. Ab - 24. Spa - 26. stellig - 30. olm - 32. as - 33. lb - 34. Ie - 35. sa - 36. sr - 37. ao 38. oke - 40. ma - 42. te - 44. kolonel 45. plataan - 46. id - 47. wz - 48. mee 50. lo - 51. fz - 52. ic - 54. ie - 56. li 57. ae - 58. Leo - 59. gnuiven - 62. alg 64. bs - 66. Ina - 67. pi - 68. oo - 69. bas 72. juk - 74. do - 76. garnaal - 80. soda 81. ots - 82. onze. Verticaal: 2. of - 3. esp - 4. di - 5. ongeluk - 6. mg - 7. ora - 8. ijs - 9. roos 11. lm - 12. ek - 13. stom - 15. kl - 17. fa - 19. las - 20. ze - 21. sl - 23. bos 25. parodie - 26. slonzig - 27. tb - 28. il 29. gemalin - 31. latafel 36. ski - 37. AOW - 38. olm - 39. Epe - 41. ato - 43. enz - 49. eminent - 53. cob - 55. en 56. Ie - 57. aai - 58. lood - 60. uit - 61. va - 63. gx-ot - 65. sb - 67. pk - 70. aga 71. sa - 72. ja - 73. ulo - 75. no - 77. re 78. as - 79. tz. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1