Q Raadsel Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 1 november 1969 no. 3375 Vervolg raadsvergadering Kortgene Mijn vrouw, mijn superieur de verhogingen rigoreus gaan worden. Breure zegt, dat Colijnsplaat en Kats deze verhoging zeer zeker zullen voelen, daar zij zullen menen aan de Kortgeense waterzuiveringsinstallatie mee te moeten betalen. Hij vindt het een discriminatie voor deze beide dorpen. De voorzitter vindt dat Breure over drijft en de toestand niet zuiver meer ziet. Wanneer wij b.v. Colijnsplaat uit deze regeling zouden lichten en straks de zuiveringsinstallatie van Colijnsplaat klaar is, wat zouden dan de inwoners daar moeten gaan betalen? Zeker een veelvoud van nu. Mevrouw Janssen vraagt nog waarom nu ook hier niet dezelfde regeling is toe gepast als bij de uitkering van 1 °/o kos tenverhoging. Iedere woning heeft toch maar één aansluiting! Wethouder Bom zegt hierop, dat er wel degelijk verschil is in hoeveelheid (he- mebwater wat geloosd wordt en ook in grotere huizen zullen meer wasgelegen heden zijn en gebruikt worden. Z.h.s. wordt hierna de verhoging goed gekeurd. Ook de begrafenisrechten worden hier na verhoogd Na enige bespreking wordt het voorstel Van der Maas, om de werk zaamheden voor alle klassen gelijk te houden en alleen de grondprijs voor eigen graven te verhogen met 9 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemde de heer Breure. Z.h.s. wordt de verordening op de straatbelasting vastgesteld Ook hier weel een verhoging, en wel van ongebouwd 5 naar 8 °/o en van gebouwd 10 naar 15%. De hierna aan de orde komende nieu we verordening op de baatbelasting wordt z.h.s. op het oude peil vastgesteld, evenals de verordening op de heffing van invordering van mijnrechten. POEDER - CREME OLIE - ZEEP Wederom voor een tijdvak van één jaar wordt een stukje grond nabij de haven te Colijnsplaat in gebruik gegeven bij het Technisch Bureau Verburg. De huur prijs wordt vastgesteld op 200. Een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling inzake de vleeskeurings dienst kring Zeeland benoorden de Westerschelde wordt hierna z.h.s. vast gesteld. Een bijdrage van 0.10 per inwoner en per jaar wordt hierbij z.h.s. verleend aan de Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland i.o. Tot slot van deze uitgebreide agenda wordt z.h.s. aan de familie Koning te Rotterdam de voormalige ambtswoning van het hoofd der school (tevens ge meentekamer) te Kats verkocht voor de prijs van 15.000. De bedoeling van de familie Koning is daarin een pension te vestigen. In de hierna volgende rondvraag vraagt het lid Welleman waarom de Zegam met het leggen van gasleidingen in het dorp Kortgene is gestopt, terwijl een groot gedeelte van het dorp nog niet van leidingen is voorzien. Hij heeft de indruk dat die maatschappij het recht in eigen hand neemt, nu de concessie eenmaal is verkregen. Als dat zo is, dient het gemeentebestuur daar bezwaar tegen te maken, daar elke niet aangesloten wo ning de gemeente 75.kost. De voorzitter zegt hierop, dat van stagnatie in de aanleg geen sprake is. Misschien dat door het ontbreken van de benodigde toestemming van diverse in stanties af en toe het werk eens stil komt te liggen. FEUILLETON 's Maandags vroeg reden ze de laatste honderdvijftig kilometer naar Puttgar- den, waar ze met de wagen en caravan op de boot reden. Om een goed uur later in Denemarken het veer af te rij den. Vijf dagen verbleven ze in dit land, bezochten Kopenhagen en andere plaat sen, kochten kaarten, die ze naar huis en familieleden en collega's verzonden, zochten souveniers uit en liepen 's a- vonds, met de armen om elkaar heen, van hun liefde te genieten. Na tien dagen waren ze, gebruind, en met een schat aan herinneringen, weer terug in de Violenstraat nummer zeven, waar ze de gekochte souveniers uitdeel den en vertelden van hun belevenissen. Het was nog niet laat, toen Erik door Ria uitgelaten werd, want hij moest de caravan nog terugbrengen en de vol gende dag moest hij vroeg in Rotterdam zijn om toezicht te houden op het inla den van machines. Terwijl Ria kon uit slapen, omdat ze nog elkele dagen ver lof had. In de halfduistere gang sloeg ze haar armen om zijn hals en kuste hem uit volle overgave. „Dank je Erik, voor de ze fijne dagen. Ik heb nog nooit zo'n heerlijke vakantie gehad." Erik lachte, maar hij liet zich de lief kozing welgevallen. „Je draait de zaak om Dotje Ik moet jou bedanken voor alles, wat je me in deze dagen gegeven hebt. Je komt niet meer los van me, weet je dat? Ik ben hopeloos verloren." Ze vond het wel prettig, dat hij zulke dingen zei. Zelf was ze dol op hem. Niet Het lid Klaassen zegt dat er al meer dan een maand de palen er liggen voor de lichtmasten, maar opgericht worden ze niet. De voorzitter zegt dat de PZEM met personeelsgebrek te kampen heeft, waardoor uiterst langzaam gevorderd wordt. Het lid Geelhoed zegt dat er klachten zijn over moeilijkheden met de riolering van bejaardenwoningen. De voorzitter zegt dat hem van zulke moeilijkheden niets bekend is. Klachten moeten gede poneerd worden bij de Stichting. Het zijn geen gemeentewoningen. Bi-eure is blij dat er een nieuwe riool water-zuiveringsinstallatie te Kortgene bestaat en begx-ijpt daarom niet dat 50 meter buiten deze installatie een var- kensmesterij haar afvoer in het schone water kan lozen. De voorzitter zegt dat dit iets voor het waterschap is, waarop Van der Maas zegt, dat deze toestand zich inderdaad enige tijd heeft voorgedaan, maar nu alles in kannen en kruiken is. Breure zegt verder dat er in de Al gemene Politie Verordening een artikel staat, dat het mestrijden op zaterdag verbiedt. Toch heeft Van Doorn op 18 oktober de gehele dag gereden, tot 's middags 4 uur. Is daar tegen opgetreden? De voorzitter maakt zijn excuses; hij wist van het bestaan van dat artikel niet af. Hij zal het betreffende artikel opzoeken en er dan de hand aan houden. Het lid Kramer wijst op een aantal rioolputten, die 3040 cm boven de grond uitsteken. Hij zou deze gelijk gemaakt willen zien en dan voorzien van deugde lijke deksels. De voorzitter zegt uitvoe ring toe. Op de vraag van Van der Weele naar de mogelijkheid van plaatsing van een openbare telefooncel in het dorp Colijns plaat, zegt de voorzitter dat dit een pertinente onmogelijkheid is, volgens de Nieuwe impulsen van Bovengenoemde passage hebben wij gelicht uit het begeleidend schrijven be horend bij de begroting 1970 van de Re creatiegemeenschap „Het Veerse Meer", welks algemeen bestuur vrijdagmor gen 24 oktober in openbare vergadering bijeen was in de sociëteit van de water sportvereniging op het havenplateau te Wolphaartsdijk. In de nu komende tijd vóór het nieu we watersportseizoen zal aandacht be steed worden, zoals ondervoorzitter Van Geesbergen het stelde, aan de sociale recreatie. Steeds meerderen kunnen zich de weelde en het genoegen veroorloven een om te beginnen kleine boot aan te schaffen, die per trailer over de weg vervoerd wordt naar het gebied waar men wil vissen, varen en recreëren. Daar het Veerse meergebied zich meer en meer in de belangstelling van dit publiek een plaats gaat veroveren, is in overeenstem ming met de Technische Adviescom missie van „Het Veerse Meer" besloten een drietal trailerhéllingen aan de oerers nu, na de vakantie, want ze was het al lang. Enige tijd stonden ze dicht tegen elkaar en kusten elkaar met nauw ingehouden hartstocht. „Wanneer zie ik je weer?" vroeg Ria fluisterend. „Misschien morgenavond," opperde hij voorzichtig. „Het hangt er van af, hoe lang ze werk hebben en of er de nacht wordt doorgewerkt. Zal ik je morgen middag bellen?" „Doe maar niet, Kool heeft er een he kel aan, dat weet je." „Laten ywe het maar houden op over morgen. Dan gaan we samen ergens over babbelen. Jij snapt wel, wat het onderwerp zal zijn." Ria zei niets, maar kuste hem nog maals heftig. Ik verlang naar hem, wist ze. En hij is altijd zo lief en beheerst. Ze liep nog even mee naar buiten en kuste hem door het geopende raam van de wagen opnieuw. „Tot ziens lieveling. Kom gauw.ik houd van je. Nadat Erik de caravan afgeleverd had, reed hij naar huis en dacht: Geld heb ik en Ria zal ook wel een spaarpotje hebben. Maar hoe ter wereld komen we aan een huis? Ik moet er eens met baas van Wingerden over spreken. HOOFDSTUK 5 Erik en Ria hadden geluk. Er waren flats gebouwd aan de buitenkant van de stad. Het cargadoors- en exportbedrijf Van Wingerden en Kolenbrander had in de stad een geduchte vinger in de pap. Want het gaf werk aan heel wat mensen, jonge en oude. En voor die mensen moesten er huizen zijn. PTT, evenals b.v. het plaatsen van een brievenbus in de omgeving van bejaar denwoningen. Van de speelweide is ver der ook nog niets vernomen, zegt hij op een daartoe strekkende vraag van Van der Weele. De Smit vraagt naar de mogelijkheid tot plaatsing van een urinoir op de haven te Colijnsplaat. De voorziter zegt dat hij hier nog niet uit is, waarop wethouder Bom zegt, dat het de grote moeilijkheid is dat men niet weet hoe zoiets te openen. De Smit vraagt verder of de inwoners toch op de hoogte zijn van mogelijkheid tot krotopruiming en de bedragen die er voor staan. De voorzitter zegt dat men gevoeglijk aan kan nemen dat de betref fende personen weten dat zij hun wo ningen aan de gemeente aan kunnen bieden, maar dat men niet moet verge ten, dat de subsidie ten goede van de ge meente komt, die dit bedrag echter weer wel mee kan laten spelen in de aankoop. Van der Maas zou graag een lijst zien van alle personen die in één of andere commissie of stichting zitting hebben, hetgeen hem door de voorzitter wordt toegezegd. Verder zegt Van der Maas dat er afge lopen zomer op verschillende niet daar toe strekkende plaatsen tenten en cara vans hebben gestaan. Nu er in de gemeente een dergelijk terrein aanwezig is, gaat de gemeente zichzelf toch geen concurrentie aandoen en zal zij dit moe ten tegengaan. De voorzitter zegt dat dit in pi'incipe zeker zal gaan gebeuren, maar vrij kamperen is nu eenmaal 2 maal 24 uur toegestaan. Tot slot zegt Kramer nog dat de wo ning van mevr. wed. Mol in de Kerk straat te Kats van eigenaar veranderd is. Misschien geeft nu de nieuwe eigenaar wel medewerking voor de verbetering van het trottoir. De voorzitter was deze verandering van eigenaar niet bekend en zegt dat het allicht te proberen is. Met een kort dankwoord sluit de voor ziter hierna de vergadering. Het Veerse Meer van het meer te situeren. Zo'n helling komt aan de Schotsman-Ruiterplaat (kosten 77.800.aan de randweg Noord-Beveland ter hoogte van de Goud plaat, juist buiten de daar aanwezige kreek (kosten 81.900,en nabij de voormalige landbouwhaven „De Piet" (kosten 60.800, In de kosten van eerstgenoemde hel ling zijn mede begrepen een door rijks waterstaat aan te leggen parkeerterrein, terwijl in beide andere genoemde be dragen de aanleg van een parkeerterrein zijn opgenomen. Zoals directeur Huijsman het treffend opmerkte: deze parkeerterreinen zijn zo danig in het groen opgenomen, dat van af het water deze verzameling blik niet opgemerkt zal worden. Voor een zeer spoedige realisering van deze heffing verheelt het bestuur niet te stellen, dat een rijksbijdrage tot ten minste 75 een vereiste is. Bij behandeling van dit onderwerp leest de heer Van Geesbergen een brief van de „Hiswa" voor (Ned. vereniging Het gemeentebestuur begreep het grote belang van een dergelijk bedrijf in de stad. En was Van Wingerden, die als oudste directeur het meest te vertellen had, dikwijls terwille, wanneer dat maar mogelijk was. De stad groeide snel en breidde zich naar alle kanten uit. Ge lukkig waren de woningtoewijzingen re delijk, al bleef er een lange wachtlijst, waarop urgente en super-urgente ge vallen. Enkele dagen na die vakantie had Erik uit hoofde van zijn funktie een ge sprek met de grote baas. De in Duits land gekochte goederen voldeden niet aan de gestelde eisen. Erik die in Mann heim toezicht had gehouden op het laden, had de zaak stopgezet en telef. over leg gepleegd met het hoofdkantoor in Ne derland. Dat had een expert gestuurd, die de op de kade opgestapelde goederen had bekeken en tenslotte afkeurde. Maai de klant in Zuid-Afrika kon niet wach ten. Samen met Erik was de expert op zoek gegaan naar een fabriek, die snel kon leveren en goede kwaliteit ter be schikking had. Binnen zesendertig uur was het voorlopig kontrakt in orde en reden de auto's het fabrieksterrein af naar de haven in Mannheim waar Erik weer toezag, dat er geen baal van de afgekeurde goederen in het ruim terecht kwam. Nadat de coaster geladen was en aan zijn reis naar Rotterdam begon, stapte Erik in zijn wagen en reed snel naar het hoofdkantoor, waar hij verslag uitbracht van zijn bevindingen en werk zaamheden, terwijl Van Wingerden lui sterde en af en toe goedkeurend knikte. M'n compliment, Van Boot, voor je hel der inzicht en snelle beslissingen. Ik weet zelf: het is riskant, maar we hebben het toch weer voor elkaar gekregen. Als ze in Rotterdam een beetje opschieten met het overladen, hebben we hoogstens twee dagen verloren. Misschien halen ze daar ook nog wat van in." Erik accepteerde buigend de lof en meende, dat hij nu gebruik moest maken van de gunstige stemming bij zijn baas. Daarom vertelde hij van zijn trouwplan van handel en industrie op het gebied van de watex-sport), waai'in deze vereni ging voor een paar van haar leden be zwaar maakt tegen de aanleg van deze trailerhellingen, omdat het gebruik van bedoelde commerciële hellingen aan het teruglopen is. Het bestuur kan echter dit bezwaar niet onderschrijven, waai-op tot aanleg besloten wordt. Vooi'ts is uit het afgelopen watersport seizoen gebleken, dat er een reële be hoefte bestaat de totale steigerlengte in het Veerse meer te vergroten. De nood zaak hiervan vloeit rechtsti-eeks voort uit de reeds gesignaleerde toenemende interesse van de watersporters voor het Veerse meer en het frequente gebruik, dat van de thans aanwezige steigers wordt gemaakt Nieuwe steigers worden gepland nabij Vrouwenpolder (40 m), aan de Goud plaat (70 m), aan het vei-pozingseiland „De Omloop" nabij „De Piet" (40 m) en aan het Aardbeieneiland (kruissteiger 40 m), terwijl de reeds aanwezige T- steiger aan de oostzijde van de Haring vreter met 60 meter verlengd zal wor den. In totaal betekent zulks een ver- gi-oting met 250 m, waarvan de kosten worden geraamd op 75.000. De heren Van Geesbergen en Huijs man geven hierna een schets van de aan te leggen spox-tvissershaven bij „De Piet". Nu de sportvissex-shaven te Wolphaarts dijk vol is, wordt het tijd om te zien naar een nieuwe. Daartoe is de keus gevallen op een gedeelte van de voormalige land bouwhaven „De Piet", waar in eerste instantie boxen gecreëerd zullen worden voor een 60-tal kleine schepen, welks aantal later uitgebreid kan worden tot 160 180. Aan de oever wordt voldoende parkeerruimte gepland en de kosten woi-den geschat op 25.000, Onderverhuui-d zou b.v. kunnen wor den aan de Federatie van Deltavissers, die op deze wijze met een bescheiden liggeld een sluitende exploitatie moge lijk kunnen maken. Aan de concurrentie-angst van burge meester Hack van Arnemuiden ten op zichte van zijn jachthaven „Ox-anjeplaat", tilden genoemde heren niet zo zwaar, daar er wel degelijk en betrekkelijk ge makkelijk onderscheid te maken is tussen visboten en pleziervaartuigen en jachten. Bij de rondvraag vraagt de heer Hack, bui-gemeester van Arnemuiden en Wol phaartsdijk, aandacht voor een tweetal problemen. In eerste instantie vraagt hij de ver tegenwoordigers van de andere gemeen ten, of ook zij te kampen hebben met waterverontreiniging door woonboten of anderszins. Hij zelf zit te Wolphaartsdijk met het probleem van de woonboot de oude veei-boot wier toiletten lozen in de haven. Hieraan schijnt niets te doen te zijn, daar toentertijd de vex-huur van de ligplaatsen zonder bindende voor waarden is geschied. Burgemeester Evers van Kortgene schetst hiex'op de gang van zaken met de woonboten in de landbouwhaven te Kortgene, waar een scherpe controle is op de toiletten en bij niet-opvolging der voox-schriften zij de haven onvex-biddelijk moeten verlaten. Directeur Huijsman geeft bui-gemees ter Hack en met hem alle andere bur gemeesters rond het Veerse Meer de raad om een facet-bestemmingsplan op te stellen, op gx-ond waarvan tegen deze onhoudbare toestanden opgetreden kan worden. Vervolgens richt burgemeester Hack een noodkreet om hulp tot de Recreatie gemeenschap. De liquiditeit van zijn ge meente wordt bedreigd door het uit blijven van de subsidie voor de jacht haven. De aannemer heeft reeds 90 °/o van zijn aanbestedingssom gekregen, ter wijl de gemeente nog 300.000,tegoed heeft en geen cent ziet. Zelfs de bank voor Ned Gemeenten heeft al gedi-eigd de geldkraan dicht te draaien, wanneer niet op korte termijn verbetering intreedt. nen. Of meneer een mogelijkheid wist voor een huis op niet al te lange termijn. Van Wingerden mocht zijn buitenin specteur. Van Boot had capaciteiten, die je niet aanleei-de, maar die aangeboren wai'en. Deze man was veel waard voor zijn bedx-ijf. Op zulke mensen moest je zuinig zijn. Na enig nadenken zei hij voox-zichtig: „We hebben een optie op enkele flats in het Noorderparkkwartier. Misschien heb je ze al gezien? Met een week of zes kunnen er gereed zijn. Eigenlijk had den we er al gezinnen voor. Inwonende met kinderen. Het is moeilijk, maai er zou misschien bij uitzondering een mouw aan te passen zijn. Wie is je aanstaande vrouw? Eén uit ons bedrijf?" Erik knikte. „Ria Kersberger. Ze is privésecx-etax-esse van uw mededirec teur." Van Wingerden floot even. Ria.... wacht even, ja, die ken ik. Haar vader was hier vroeger op de expeditie, tot hij dat ongeluk kx'eeg. Hij komt bin nenkort terug als nachtwaker. Zeg, weet meneer Kolenbrander het al?" Erik begreep wat Van Wingerden be doelde en glimlachte. .Officieel natuurlijk nog niet, maar hij weet, dat ze al cii-ca een jaar omgang met me heeft. Om pre cies te zijn, sinds de feestavond van het vorig jaar." Ook Van Wingerden begon te lachen. „Dat zal meneer Kolenbrander vast niet leuk vinden. Nou, Van Boot, ik heb een aantekening gemaakt. Als ik wat voor je kan doen, hoor je het. Hebben jullie al een datum vastgesteld?" We willen wachten, tot we een huis h bben. Tenminste Hij knikte begrijpend. „Als het niet te lang duurt, hè?" Toen Ex-ik weg was, zat Van Wingei-- den nog enige tijd na te denken. Die huizen, daar krijg ik nog eens wat van. Eigenlijk mag ik wel een directeur apart benoemen voor personeelszaken. Maar hij nam toch de telefoon op en draaide een nummer, wachtte even tot hij ie mand hoordé spreken. „Ben je het zelf, Hij vraagt nu hulp aan het bestuur om bemiddelingspogingen in het werk te stellen dat dit bedrag op zo kort moge lijke tex-mijn wordt uitbetaald. Directeur Huijsman zegt dat vorig jaar reeds in een net schrijven op deze niet te tolereren toestand is gewezen. Bij de DCAB in Den Bosch schijnt alles over één ambtenaar te lopen, op wiens bureau voor miljoenen aan subsidie- uitkex-ingen liggen. Er zit totaal geen schot in deze zaak en bovendien pres teerde deze ambtenaar het deze zomer nog dx-ie maanden afwezig te zijn. Er zal nu iets hax-der aan de bel gerukt moeten woi*den om leven in de brouwerij te krijgen, waarop het bestuur besluit een brief naar Economische Zaken te schrijven, waarin op medewerking zal wox-den aangedrongen. De heer R. J. Scheele van Wissenkerke zegt dat de bebakening in het Veerse Meer niet meer juist is. De heer Huijs man beaamt dit door te zeggen, dat dit meestal op plaatsen zal zijn waar zandzuigers aan het werk zijn. Deze zuigen op divex-se plaatsen de blezen weg en het zuigerpersoneel kan deze telkens niet hex-plaatsen. Op voox-stel van de heer Van Geesbex-gen zal in de Veerse Meer Gids hierop geattendeex-d worden. Burgemeester Hack zegt dat dit jaar het wintei-peil van het Veerse meer bijzonder vlug is ingevoerd. Moeten wij ons blij vend ophangen aan die paar polders? De voorzitter zegt dat in volgende ja ren tot eind september het peil gehand haafd zal blijven op 30ANP. Op dit peil zijn alle watersporten nog mogelijk. Pas bij afsluiting van de Oosterschelde kan één peil gehandhaafd worden. Tot slot vraagt de heer J. A. A. Mol van Veere voor de zoveelste maal in successie aandacht voor de ontstellende oeverafkalving. Tussen Veex-e en Oost watering (Stenenbeetstrand) heeft het water weer ruim een meter weggevreten. Ook voor deze verdediging is een con stant peil een eerste vereiste, en hoeft men maar op één plaats te verdedigen. Bij zomer- en winterpeil wordt de te verdedigen oeverdiepte minstens verdub beld tot verdrievoudigd. De heer Huijsman zegt dat men van rijkswaterstaat nu bezig is proeven te nemen met grinddammen, die evenwijdig aan de oever lopen. Men hoopt hiermee de afvretende kabbeling te voox-komen, terwijl, zoals b.v. aan „De Piet", de mo gelijkheid geschapen wox-dt voor de kin deren langs de oever grote zandbakken te maken. Hij stelt voor, hetgeen het bestuur overneemt, op de eex-stvolgende algemene vex-gadering een excursie in te lassen, waai-op men met eigen ogen de geweldige afkalving kan constateren en waarop enige deskundigen van waterstaat toe lichting en informatie zullen geven. Omdat men meer te weten wil komen over Egyptische mummies bijvoorbeeld over hun skeletten en gebitten kwam men voor het zoveelste raadsel in de geschiedenis te staan. Want toen men de sarcofaag van koningin Makex-i, vrouw van Painetschen I uit de 21ste dynastie opende, bleek hij heel iets anders te bevatten dan de inscriptie vermeldde. Deze luidde dat de koningin stierf bij de geboorte van haar dochter die ook om kwam zodat beiden gebalsemd en be graven werden. Men kwam echter tot de ontdekking dat de vermeende konings dochter niemand anders bleek te zijn dan een gebalsemde aap! Men vex-moedt nu dat deze aap een lievelingshuisdier van de gestox-ven koningin was. (Nadruk verboden). Abma? Met Van Wingerden. Luister eens, die flats hè? Ik heb een jong stel, dat moet erin. De man is onmisbaar en onvervangbaar. Als hij naar onze con- current zou gaan, zouden we dat in onze balans kunnen merken. Eén van die ge zinnen, die we op het oog hadden, moet dan nog maar even wachten. Zoek er de mooiste voor uit, op het zuiden als het kan. Zijn naam is Van BootNee, hij is zo ongeveer dertig, schat ik. En zijn aanstaande vi-ouw zal ook wel een eind in de twintig zijn. Hoor ik er nog wat van? In ox-de. We zijn je zeer ver plicht en tot wederdienst bereid, 'dat weet je Binnen veertien dagen wisten Erik en Ria, dat één van de nieuwe flats in het Nooi'derparkkwartier voor hen bestemd zou worden. Van Wingerden, met zijn uitgebx-eide x-elaties, had het voor elkaar gekregen. En hij had zijn inspekteur het heuglijke nieuws zelf verteld. Eind sep tember of begin oktober zijn ze klaar. Je kx-ijgt er een op de hoek. Het is de derde verdieping. Allende huur is tamelijk hoog. Wat vex-dien je eigenlijk. Erik noemde het bedrag en Van Win gerden noteerde wat op een blaadje. „Ik zal er voor zorgen, dat je vanaf deze maand wat meer krijgt. Ga het maar eens bekijken met je verloofde. Ik geloof, dat alles zo'n beetje glasdicht is. Enfin, ik i-eken op een uitnodiging voor je brui loft." „Daar kunt u van op aan, meneer. En heel veel dank, ook namens Ria." Ria vatte het grote nieuws tamelijk nuchter op, want meteen nadat Erik met de mededeling kwam, dat er eind september of begin oktober getrouwd kon worden, omdat er dan een huis was, i-ealiseerde ze zich de werkelijkheid: een huwelijk. En durfde ze dat aan? Erik was verwonderd over het weinige enthousiasme, dat ze aan de dag legde. Op z'n minst had hij een onstuimige omhelzing verwacht. Inplaats daarvan keek ze voor zich uit in het niets. „Wat nou? Ben je nu niet blij? Ik dacht, dat je er net zo naar verlangde als ik." Wordt vervolgd. AANLEG VAN SPORTVISHAVENTJE TRAILERHELLINGEN EN NIEUWE AANLEGSTEIGERS „De Stichting Recreatiegemeenschap „Het Veerse Meer" heeft zich de laatste tüd bezonnen op de vraag, op welke wijze het pakket van voor zieningen ten behoeve van de watersport momenteel reeds samengesteld dient te zijn. Inventarisatie van de huidige voorzieningen, geprojecteerd op het be hoeftepatroon van de watersporters, toont aan, dat tot op heden onvol doende aandacht is besteed aan de mogelijkheid om per trailer aange voerde bootjes te water te laten." door Lena Schagen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 3