NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke 1È Fabery de Jonge p Huidverzorging Bronchiletten Afscheid P. Balkenende geneesmiddelen ba'ndages No. 3371 Zaterdag 4 oktober 1969 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.per half jaar Franco per post 13.50 per jaar Advertenties 15 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Maandag 29 september j.l. kwam de raad dezer gemeente voltallig in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester P. Wisse. Na voorlezing van het gebruikelijke gebed en een welkomstwoord aan de aanwezigen (op de „publieke tribune" zat één persoon), worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vast gesteld en worden een aantal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij deze ingekomen stukken is een schrij ven van Gedeputeerde Staten van Zee land, waarin medegedeeld wordt dat het college in principe besloten heeft tot het ongelijkvloers maken van de kruising oost-westverbinding op Noord-Beveland met de provinciale weg Geersdijk-Wis senkerke. Gelet echter op de daarmede gemoeid gaande bedragen en de omstan- diheid dat voor meer kruisingen de wen selijkheid bestaat deze ongelijkvloers te maken, zal realisering voorhands niet mogelijk zijn. In afwachting van bovengenoemde maatregel hebben Gedeputeerde Staten besloten voorlopig de volgende maat regelen te treffen: 1. Er is opdracht gegeven het midden gedeelte en een gedeelte van de zijwegen door middel van een oppervlaktebehan deling een andere kleur te geven, zodat de beide doorgaande rijbanen van de hoofdbaan duidelijker zichtbaar worden. 2. Voorts is opdracht gegeven de reeds aanwezige verkeersgeleiders (z.g. drup pels) een andere vorm te geven, teneinde het verkeer op de zijwegen nog meer te attenderen op de aanwezigheid van het kruispunt. 3. Is aan de Minister van Verkeer en Waterstaat verzocht een aftellende snel heidsbeperking in te stellen van 90 km per uur en 70 krn per uur tot aan het tijdstip, waarop een ongelijkvloerse krui sing in gebruik zal worden genomen, teneinde te bewerkstelligen dat het ver keer op de oost-westverbinding het be treffende kruispunt oplettender zal pas seren. Aan de volleybalvereniging „Wiska" te Wissenkerke wordt z.h.s. op haar ver zoek een jaarlijkse subsidie verleend van f 150-, zulks tot wederopzegging. De heer van der Maas wil geacht worden tegen het voorstel te hebben gestemd. Z.h.s. wordt hierna een nieuwe ver ordening op de heffing en invordering van liggelden voor pleziervaartuigen in de Jachthaven Kamperland vastgesteld. Voor sommige catagorieënbetekent het een fikse verhoging, voor andere een bescheiden verhoging. Al met al wordt het toch een gemiddelde verhoging van 33'/3°/o. De voorzitter zegt dat ondanks het feit dat de jachthaven een vrijwel volledige bezetting heeft gehad deze nog Bloemvaasje P212 Een sïerlij k slank bloemenvaasje van de Koninklijke van Kempen en Begeer. Stille schoonheid in onvergankelijk metaal. Juwe lierspleet-12 cm hoog. Echt Keltum voor f 9,75. Juweliers - Goes niet geheel rendabel is. De voorgelegde nieuwe cijfers zijn gebaseerd op de ta rieven van Oostwatering. Het lid Koole had liever" gezien dat van een geheel sluitende begroting was uit gegaan. Hij vindt de verhoging wel in grijpend, maar kijkend naar particuliere bedrijven zitten we nog altijd goed. Al leen de wintei'tarieven vindt hij ten op zichte van het particuliere bedrijf niet concurrerend. Verder vraagt hij of er een regeling is voor boten van zeilscholen en of er een tarief is voor het gebruik van de hijsmast, wanneer deze geëlec- trificeerd zal zijn? De voorzitter be antwoordt deze vragen bevestigend. zacht-zuiver-gezond purol en purql-poeder Z.h.s. wordt het in de vergadering van 16 juni j.l. genomen besluit om het ar restantenlokaal te Wissenkerke voor een tijdvak van 10 jaar te verhuren aan de Staat der Nederlanden ingetrokken, daar van de Directeur van de Rijksge bouwendienst bericht is binnengekomen dat het Ministerie van Justitie dit arres tantenlokaal niet meer behoeft. Eveneens z.h.s. wordt aan het gemeen- tepersoneel een duurtetoeslag toegekend van f 140-, per persoon. Het lid Koole zegt blij te zijn dat in deze gemeente het voorstel tot toekenning van f 140-, van b. en w. afkomstig is, zulks in tegenstel ling tot vele andere gemeenten, waar dit uit de raad haar voren is gekomen. Hij heeft respect daarvoor. Aansluitend hieraan wordt z.h.s. aan het gemeentepersoneel een uitkering in eens van 0.39°/o toegekend in verband met nacalculatie trend 1969. Met 10 stemmen vóór en één blanco wordt, in verband met het vertrek van de heer P. Balkenende, de heer H. van Strien benoemd tot waarnemend secre taris. Met algemene stemmen worden de he ren Boogaard en Van Strien, de laatste als secretaris, benoemd in de plaatselijke commissie Bouwfonds \Nederlandse Ge meenten. Deze benoemingen moesten geschieden door het eervol ontslag dat verleend is aan de heer Warren en door het vertrek van de heer Balkenende. In de commissie van Beheer ingevolge art. 6 van de overeenkomst, gesloten tus sen de gemeente en de N.H. Kerk te Wissenkerke, wordt met algemene stem men de heer G. van Hekken benoemd en met 10 stemmen en 1 blanco de heer R. J. Scheele. Aan mevr. C. J. de Kam-de Mol is op haar verzoek eervol ontslag verleend als klokopwindster en als klokluidster te Kamperland. In deze vacature is door b. en w. nu benoemd de heer J. J. Ne- lisse, wiens jaarwedde nu, op diens ver zoek, z.h.s. verhoogd wordt van f 200.- tot f 250.-. Op verbaasde vragen uit de raad, waarom nu toch nog een dergelijk iemand benoemd moet worden omdat de klok toch geëlectrificeerd is, antwoordt de voorzitter, dat b.v. bij begrafenissen en andere gelegenheden de klok met de hand geluid moet worden en dat de veer voor het luid mechanisme toch nog met de hand dient opgewonden te worden. Door het vertrek van de heer Balken ende is het nodig geworden dat er een nieuwe verdeling van werkzaamheden gemaakt wordt tussen de verschillende ambtenaren van de burgellijke stand. B. en w. stellen het volgende voor: de burgemeester wordt belast met het vol trekken van de huwelijken, terwijl de heer Van Strien de overige werkzaam heden voor zijn rekening neemt. Bij af wezigheid van de burgemeester zal de heer Van Strien de huwelijken voltrek ken, terwijl indien beiden afwezig zouden zijn, de heer Van Hekken zulks zal doen. De heer Sandee heeft geen enkel be zwaar tegen de genoemde personen, hij zou het alleen zinvoller vinden dat bij afwezigheid van de burgemeester het hu welijk voltrokken zou worden door de waarnemend burgemeester. Daar niemand het voorstel van Sandee ondersteunt, wordt z.h.s. het voorstel van b. en w. aangenomen. Z.h.s. wordt hierna een uitkeringsver ordening wethouders vastgesteld. Een 4e en 5e wijziging van de bouw verordening en een verordening tot re geling van de procedure plantschade- vergoeding worden hierna eveneens z.h.s. vastgesteld, alsook de procedureverorde ning aanlegvergunningen. De enige jaren geleden geplande vis- verwerkende industrie aan het haven kanaal te Kamperland is niet doorgegaan en derhalve moet voor dit terrein in het bestemmingsplan een andere bestemming worden gegeven. Z.h.s. wordt dit gebied nu met de algemene term „industrieter rein" aangegeven. Een regeling inzake de zorg voor het beheer van en het toezicht op het beheer van de archiefbescheiden van de gemeen telijke organen wordt hierna z.h.s. vast gesteld. In een vorige vergadering is een ander plan vastgesteld voor de verbetering van de Oosthavendijk en kan de heer M. Leendertse in zijn woning aan de Oost havendijk blijven wonen en is het niet nodig dat de gemeente de woning Veer- weg 158 aan hem verkoopt. Intussen is zie vervolg voorpagina 2e blad. Opening Shoerette Op 26 september 1969 opende Fa L. B. van Houte Zn. in Middelburg een tweede zaak onder de naam „Shoerette" In deze naam vindt u de elementen weer, waaruit deze zaak is opgebouwd- het gaat om een schoenenzaak met vol ledige zelfkeuze. In Nederland zijn nog maar enkele zaken in de schoenenbran che, die dit systeem toepassen, in Zeeland is de „Shoerette" de eerste. De firma Van Houte is van mening, dat zowel de traditionele schoenzaak als de zelfkeuzezaak naast elkaar het pu bliek zal aanspreken. Het luxe artikel, de gemaksector en met name het kinder schoeisel dient op de vertrouwde tradi tionele wijze gepresenteerd en verkocht te worden, het populairdere en het mo dieuze jeugdschoeisel leent zich meer voor de zelfkeuze. Tot nu toe voerde de firma Van Houte sinds 1903 (de heren Van Houte zijn de derde generatie in schoenen) het gehele sortiment in het bekende schoenmagazijn „De Arend" aan de Nieuwe Burg. On danks een hele reeks verbouwingen en uitbreidingen biedt dit pand op geen stuk ken na meer de ruimte, die het steeds groeiende bedrijf nodig zou hebben, ter wijl er geen verdere uitbreidingsmoge lijkheden bestaan. De beslissing is toen gevallen in een ander pand een gedeelte van het sorti ment onder te brengen en wel in de Se- geerstraat onder de naam „Shoerette". De traditionele schoenzaak ontvangt de klant in een ruimte, die of lange wanden van schoendozen te zien gaf, of een meer of minder luxe wandbetimmering met hier en daar enige artikelen geëxposeerd. De komst van de zgn. voorkeuze-rekken trachtte de klant wat meer te laten zien, maar deze presentatie komt tenslotte neer op een uitbreiding van de etalage, danwel een herhaling van het in de etalage ge toonde. Het even-passen, om het schoen tje aan de voet te kunnen beoordelen is bij deze voorkeuze-rekken beperkt tot die klanten, die toevallig de getoonde (meestal kleine) maat hebben. Hoestdrank in tabletvorm. f 1.- De Shoerette heeft hieruit de conclusie getrokken: een presentatie van de gehele voorraad in alle beschikbare maten. Van alle artikelen is in alle maten op over zichtelijke wijze een model geëxposeerd. De klant kan dus naar hartelust en on gestoord de modellen in de juiste maat „even passen". Doordat de voorraad in de onmiddellijke nabijheid van de show ruimte is opgeslagen volgens een ver nuftig systeem van nummering, kan de klant na het maken van de keuze zeer snel geholpen worden. Het verkopend personeel behoeft tij dens de verkoop praktisch niet meer stapels dozen aan te dragen (en weer op te bergen). Hierdoor kan het al zijn aan dacht aan de klanten besteden. Een an dere snit, een andere kleur, een andere maat moet niet meer gehaald worden, maar staat reeds klaar onder handbereik. Doordat de gehele winkel showruimte is geworden, werd de pui grotendeels van glas gemaakt en de etalage tot een mi nimum beperkt. Royale (glazen) deuren noden de klant binnen om even een kijkje te nemen. Het verkopend personeel is nauwkeurig geïnstrueerd enerzijds de klant ongestoord te laten kiezen en pas sen, anderzijds, indien gewenst, met raad en daad bij te staan. Vrijdagmorgen 26 september werd af scheid genomen van de heer P. Balkenen de, commies-ontvanger op het gemeente huis in Wissenkerke, wegens vertrek naai de Provinciale Griffie te Middelburg. In tegenwoordigheid van burgemeester P. Wisse, beide wethouders, oud-burge meester J. van Halst en het voltallig gemeentepersoneel vond dit afscheid plaats in de raadzaal van het gemeente huis, In zijn toespraak memoreerde burge- meestêr Wisse de ambtelijke loopbaa^ van de heer Balkenende, die 22 jaar geleden op 1 oktober 1947 in dienst trad op het gemeentehuis. Hij was o.m. wnd. secretaris, ambtenaar van de burgerlijke stand en afgevaardigde van de stichting bejaardenzorg in Kamperland. „Ik kan u wel zeggen", aldus de burge meester, „dat u de financiële gemeente administratie op zeer goede wijze hebt verzorgd. Dit is een zeer belangrijke ba sis voor de gehele administratie. Het college van b. en w. is trots op zo weinig kritiek op de jaarlijkse gemeentebegro ting, waaraan u bij de opstelling zo'n groot deel had. De laatste jaren hebt u ook voortreffelijk werk verricht voor de recreatie. De Provinciale Griffie van Zee land krijgt in u een plichtsgetrouw amb tenaar, die zijn taak volledig beheerst. Hartelijk dank voor uw goede collegia liteit tegenover allen." Burgemeester Wisse overhandigde na mens het gehele personeel een geschenk onder couvert aan de heer Balkenende. Mevrouw J. Meulenberg - de Regt o- verhandigde namens het personeel een boeket bloemen aan mevr Balkenende van Zee. De heer Balkenende zei in zijn dank woord, dat zijn beginperiode in de ge meentedienst naar aard en omvang een begrensd terrein was voor publieke voor zieningen. Leefbaarheid en ruimtelijke ordening waren 22 jaar geleden nog on bekende woorden, nu is het bijna niet meer begrensd om het leven van de burgerij te veraangenamen. Ik kan mijn ervaring in mijn nieuwe werkkring goed gebruiken. Hij dankte b. en w. voor het hem ge schonken vertrouwen, collega's en per soneel voor de goede samenwerking, het geschenk onder couvert en de bloemen. Na het officiële gedeelte bleef men nog gezellig bijeen. PARFUMERIE A.C.vah der^REST Kruiswoordpuzzel no. 148 Horizontaal: 1. soort hond - 5. jongens naam - 9. pers. vnw. - 10. werkelijk 12. ambtshalve (lat.) - 14. lidwoord - 16. afwezigheid - 17. horizon - 18. deel van een jas - 20. fris - 21. bosgod - 24. mon ster - 26. eerstvolgend - 28. deel van het been - 29. lengtemaat - 30. familielid 31. visgerei - 33. soort hond - 35. redeloze dieren - 37. vogeleigenschap - 38. elk 39. doffe klap 40. meisjesnaam 41. flauw - 43. grasland - 44. beteuterd - 46. zangnoot - 47. zijde van een schip - 48. vogel - 50. en anderen - 51. treffen - 53. voormalig russisch heerser - 56. aandui ding - 59. vrede - 61. beetje - 62. wapen 65. plaats in Gelderland - 66. bijwoord 68. deugdzame - 70. titel - 71. plaats in Gelderland - 72. deel van de week. Verticaal: 1. lijst - 2. Chinese maat - 3. meisjesnaam - 4. aanzien - 5. lidwoord 6. bijwoord - 7. voegwoord - 8. telwoord 9. windrichting - 11. boom - 13 naar berieden - 15. muurholte - 17. beroep 19. smalle weg - 20. toiletartikel - 22. voor enige tijd - 23. dun weefsel - 24. daaraanvolgend - 25. werelddeel - 27. geluk - 30. kleurstof - 32. thee (eng.) 34. bid (lat.) - 36. plaats in Gelderland 37. strik - 40. fijne spot - 42. aanhanger 43. vragend vnw. - 45. roofdier - 47. jong dier - 49. bloeiwijze - 51. knaagdier 52. unieke - 54. optocht - 55. straat (fr.) 57. tijdperk - 58. godin - 60. as - 63. bedrag - 64. gedicht - 67. voorzetsel - 69. zoals de akten getuigen. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 147 Horizontaal: 1. verloop - 6. vandaag - 12. ijle - 13. me - 15. ao - 16. the - 17. a.p. 19. revolte - 23. ar - 24. koran - 25. amp 26. darm - 28. Linge - 30. hl - 31. ido 33. gas - 34. hekel - 36. notre - 38. tiara 40. pi - 41. e.a. - 42. nl - 43. km - 45. etude - 48. fatje - 50. beker - 52. Ier 54. tea - 56. es - 57. inval - 59. door 60. ark - 62. aarde - 63. i.e. - 65. Artemis 68. l.s. - 69. S.E.R. - 71. uh - 72. si 74. neo - 75. klinker - 76. kolonel. Verticaal: 1. vijandig - 2. elp 3. re 4. om - 5. Oeral - 7. aal - 8. nota - 9. at 10. aha - 11. gorilla - 14. v.v. - 18. bom 20. enige - 21. oogst - 22. emmer - 24. 'kroniek - 27. Ad - 29. na - 30. he - 32. steur - 34. halte - 35. kaketoe - 37. rad 39. Ina - 44. obelisk - 46. tetra - 47. einde 48. fraai - 49. parasol - 51. es - 53. e.v. 55. e.o. - 58. lasso - 59. ddt - 61. kruk 64. cel - 66. the - 67. mt - 68. lee - 70. r.i. 73. il - 74. nn. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1