i III televisie vanaf aardgas UW drukker horloge Markusse Mijn vrouw, mijn superieur Predikbeurten gesloten wasmachine REMOVA ,De Goudsmid' CYï\ini rix Sp oor FEUILLETON Hoofdstuk 1. Met een half gevuld glas in de hand, stond Erik van Boot, de rug half afge wend van het geïmproviseerde buffet, naar de dansende mensen te kijken. Som migen kende hij, niet enkel van gezicht, maar ook wat intiemer. Zoals Welsenaar, de kassier, die hem maandelijks de enve lop met geld toeschoof. Een gezellige prater, bij wie hij op de dag van de uitbetalingen nog wel eens een kwartier tje bleef plakken. Hij danste met zijn vrouw, een brunette, van wie je kon zien, dat ze in haar jonge jaren een weergaans knap ding was geweest. Och, Welsenaar kon nog wel met haar voor de dag komen. Die halve avondjurk stond haar uitstekend en accentueerde haar fi guur, waaraan nog niets mankeerde. Wel senaar had hem eens verteld, dat Miep vroeger ook op de zaak werkte. Hier hadden ze elkaar leren kennen. Eigen aardig, dat twee mensen, in hetzelfde bedrijf werkende, op elkaar verliefd kon den worden. Zoiets zou hij zelf nu voor onmogelijk houden. Maar ja.... het kwam toch voor? Er waren wel meer gevallen. Af en toe las je het in de maandkrant van de personeelsvereniging. En baas Van Wingerden had het in de jaarlijkse toespraak met de opening al tijd over „onze grote familie". Inwendig was hij altijd trots als er personeelsle den met elkaar trouwden. Kon je beter bewijs aanvoeren voor de prettige ver standhouding onderling? Onverschillig op welke afdeling. Daar draaiden de twee Japies, zoals ze door de afdeling werden genoemd: Jaap te Vloet en Jacqueline Geel. Waren door Lena Schagen enkele maanden geleden getrouwd. Jackie werkte nog halve dagen op het kantoor. Dat kon hier altijd prettig geregeld wor den. Evenwel, de meesten kende hij niet. Ik zit ook al drie jaar in de buitendienst, dacht Erik. Dan raak je eruit. Tal van afdelingen, waar ik in geen maanden meer ben geweest. Neem maar export overzee, heel boven, bij het archief. Mis schien in geen twee jaar geweest. En inkoop eigen dienst. Daar had hij ook nooit wat mee te maken. Overigens, wanneer kwam hij hier? Soms in geen dagen. Soms was hij een volle week weg en kwam dan zelfs vrijdags niet eens, doch deed alles af per telefoon en in zijn schriftelijk rapport, dat hij dan per post verzond. Als je bezig was in Antwerpen, ging je niet de lange reis naar huis ma ken, indien dat niet beslist noodzakelijk was. Of Hamburg, nogai naast de deur. De muziek zweeg, er werd geklapt, waarna de paren terug gingen naar hun tafeltjes. Erik dronk zijn glas leeg. Ik heb zin om ook eens te dansen. Maar met wie? Ik raak er helemaal uit. Heel wat meisjes zijn intussen getrouwd en voor de rest zijn het nieuwelingen. Zijn oog viel op een zwartharige jonge- vrouw, die aan het tafeltje zat bij baas Kool. Z'n dochter soms? Hoe zit dat Namen ze hun vrouwen en kinderen mee naar het jaarlijkse feest, de bazen? Hij dacht na, maar kwam er niet uit. Ze lacht. Kool vertelt zeker een mop, dat is een specialiteit van hem. Knappe jongedame. Ik waag direkt een kansje, besloot hij. Als ze zijn dochter is, kan ik hoogstens een weigering krijgen. Hoewel, baas Kool is erg modern in zijn opvat tingen. Zou hij al zo'n grote dochter hebben? Ik schat hem nauwelijks op vijftig, maar het kan. De muziek zette in. Erik stevende recht op het tafeltje af, groette de baas met een vriendelijke knik en boog voor de zwartharige. Twee verbaasde ogen blik ten in de zijne. „Is het toegestaan, juffrouw? Of moet ik zeggen: mevrouw?" „Nou, wat heb ik je voorspeld, Ria?" hoorde Erik de stem van direkteur Ko lenbrander. „Je ontkomt er vanavond niet aan; je bent toch zeker de ster hier." Met een verlegen lachje kwam de vrouw overeind en legde automatisch haar hand op zijn schouder. Even later dansten ze tussen de anderen in, een rustige foxtrott. „Aan uw gezicht te zien, zou ik zeg gen, dat u zich wel amuseert," begon Erik voorzichtig. Zijn partner knikte. „Zeker. Het is toch gezellig? Alleen een beetje warm. Ik ben tenminste blij, dat we het even rustiger kunnen doen." „Het is misschien wat onconventioneel het op deze wijze te doen, maar mag ik me voorstellen? Erik van Boot. Van de buitendienst." „O, dat hindert niet. Ria Kersberger. Ik meen u wel eens gezien te hebben." „Ik ben anders zelden hier." „Komt u wel eens bij baas Kool?" Erik knikte. „Een enkele maal. Als er moeilijkheden zijn met de verladingen." „Onze afdeling. Ik ben het priveetje van baas Kool." „Zijn sekretaresse?" „Ja. Sinds een half jaar." „Laat ik u nu aangezien hebben voor zijn dochter." Ria schaterde het uit. „Odat moet ik hem straks vertellengroeit hij zeker een halve meter, figuurlijk dan. Hij heeft geen dochters." „U kunt zeker wel goed met hem over weg?" „Zeker, waarom niet? Hij is niet lastig. Ik ben wel eens ingevallen bij baas Van Wingerden, als zijn sekretaresse met va kantie was, maar die is ongemakkelijk. Zou ik liever niet permanent bij werken." „Ria KersbergerHij herhaalde o- verluid haar naam. „Vroeger kende ik een meneer Kersberger, beneden, bij de expeditie." „Dat is mijn vader." Het gezicht van het meisje betrok. „Hij is nu invalide. Weet u dan niet, dat hij hier een ongeluk heeft gehad?" Er komt zoiets in zijn herinnering. Zo'n hijskarretje was gekiept door on oordeelkundig wenden van de chauffeur. Kersberger raakte onder een aantal pak ken. Nu weet hij het weer. „Hoe is het met uw vader?" Het meisje zocht naar geschikte woor den. „Als je de omstandigheid in aan merking neemt, dat hij zijn rechterarm kwijt is, verdere tamelijk goed. Hij is er nu zo'n beetje overheen. De eerste tijd had hij het natuurlijk slecht." Erik knikte nadenkend. „Ik herinner me uw vader nu weer. Nogal een pret tige baas, altijd opgewekt, nietwaar?" „Iets van zijn oude, zonnige humeur komt terug. Gelukkig. Hij gaat waar schijnlijk hier weer werken. Als nacht waker. Vader is nog geen vijftig, begrijpt u? Al heeft hij een mooi pensioen van het bedrijf." „Kan hij zich een beetje redden met één hand?" „Hij heeft nu een jaar een prothese en het gaat. Iedere dag wat beter." De muziek was afgelopen. Erik wan delde met haar terug naar de tafel, maar halverwege hield hij haar vast. Ze keek hem vragend aan. „Mag ik u nog eens vragen voor een dans?" Ze knikte. „Jawel. Maar niet dadelijk. Ik wil liever een beetje uitblazen. Of., ehwaarom komt u niet bij ons aan de tafel zitten? Bent u alleen?" „Vindt uw baas dat goed?" „Kom nu, meneer Van Bootwe vieren vanavond feest. Doet u het alstu blieft. Baas Kool verbeeldt zich, dat hij me chaperonneert. Hij voelt zich verant woordelijk voor me." Erik glimlachte. „Heeft hij dat gezegd?" „Nee, maar ik voel het." „In orde, ik kom bij u zitten. Zal ik wat te drinken voor u halen?" „Iéts fris graag. Alcoholvrij." Steven Kolenbrander keek één ogen blik verstoord, toen het meisje rustig zei: „Ik heb meneer 'Van Boot uitgenodigd aan onze tafel te komen zitten." „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd," antwoordde hij, een tikje afgemeten, hetgeen Ria niet ontging. Erik kwam met twee glazen en zette die op tafel, waarna hij zich formeel voorstelde aan de direkteur. Deze glim lachte vriendelijk. „Van Booto, ja, u bent in de buitendienst, nietwaar? Ik herinner me u. Schuift u bij. Ria wil het en haar wil is aan deze tafel vanavond wet." „Nou, zo erg...." protesteerde het meisje flauwtjes. De leider van de band kondigde een spelletje aan. Aan de tafel keek men be langstellend toe, hoe enkele jongelui begonnen te dansen. Op het fluitsein van de leider moesten de paren elkaar los laten en nieuwe danspartners zoeken. Zelf had hij enkele dames uit het gezel schap naar de dansvloer gevoerd, van wie hij gezien had, dat ze zelden of niet gevraagd werden. Ze moesten nu een heer zoeken. Een magere, ietwat spich tige jongedame, in wie Erik een meisje van de expeditieafdeling herkende, kwam recht op hem af en boog. Beleefd stond hij op, net nog in de gelegenheid Ria een knipoogje te geven. Ze was eerlijk en onbevangen, toen ze zei: „Meneer aVn Boot, ik heb vanavond gehoopt met u te kunnen dansen. Vindt u het erg?" (Wordt vervolgd). Examens Geslaagd voor het Patroonsdiploma gasfitter, de heren C. M. Overbeeke te Kats; W. C. Leenpoel te Kamperland en W. J. Dingemanse te Kortgene. ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland SEPTEMBER hoogwater 13 zaterdag 3.18 14.32 14 zondag 3.48 16.01 15 maandag 4.17 16.29 16 dinsdag 4.47 17.00 17 woensdag 5.21 17.38 18 donderdag 5.59 18.26 19 vrijdag 6.55 19.35 voor zondag 14 sept. 1969. Nod. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Ytsma (H. A.) en 2.30 uur ds. Ytsma (H. A. en dankzegging). Ned.Hcrv. Kerk Kamperland 10 uur ds. A. J. de Bue uit Yex-seke en 2.30 uur ds. Alb. van den Ban. Ned. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. Metselaar uit Goes. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur de heer Kooij van Leiden. Ned.Herv. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. Schaap uit Hein- kenszand, 10.30 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Ei kelboom uit Brussel. Ned. Herv. Kerk Geersdijlt 10.30 uur ds. Schaap uit Heinkenszand en 2.30 uur de heer Kraak. Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. Poelman en 2.30 uur ds. Hartholt van Oost- kapelle. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Blokland (10 uur jeugddienst). Geref. Kerk Geersdtfk 10 uur ds. Eikelboom van Brussel en 2.30 uur ds. Maas kant van Leiden. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Maaskant van Leiden en 2.30 uur ds. Ei kelboom van Brussel. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Hiermede zeg ik, ook na mens mijn kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank aan allen die, op welke wijze dan ook, heb ben blijk gegeven van hun belangstelling bij mijn 102-verjaardag. Jan Karreman. Rusthuis „Vredestein", Wissenkerke. Op 7 sept. 1969 werd van ons weggeno men, nog vrij onver wacht, onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Adriana Korsuize (echtgenote van Anthony Abraham Verburg), in de ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, A. A. Verburg. Colijnsplaat, 12 september 1969. Beatrixstraat 10. De begrafenis heeft inmiddels plaats ge vonden. Levensgezellin - Huwelijk Ons eigen maandblad „DUO" is thans een feit Hierin vindt u zeer vele Duitse vrouwen. U kunt dus nu ook zelf uw keus bepalen! Vraagt u eens een gratis proefnummer bij P. v. Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich, W.Dld. De bejaarden van Kats, die de reis hebben mee gemaakt naar België, dan ken de ingezetenen voor hun gaven en de leiders en verzorgster voor hun hulp tijdens de reis. Voor alle bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze zuster, schoonzuster en tante Blazina C. de Kam, betuigen wij onze harte lijke dank. E. M. de Kam. Wissenkerke, sept. 1969. Dorpsweg. Vrijdag 19 sept. J. C. SCHIPPERS, Colijnsplaat. TE KOOP wegens verandering 2 jaar oud. Weststr. 3, Wissenkerke. TE HUUR 11 aandelen in koelhuis Kamperland. G. VAN DRIEL, Tel. 01108-377, Kortgene het J J waarop u de klok gelijk kunt zetten heet verkrijgbaar bij: K. VRIEND, Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. 2 jaar all-risk verzekerd. Onderlijnen met 3 afhouders zeer geschikt voor het vissen op bot en kabeljauw. Geepballen Nog wordt er steeds goed geep gevangen. Verder nog honderden andere artikelen voor de hengelsport. Voorstraat 7 Wissenkerke. Technisch Bureau Verburg Voorstraat 22 Colijnsplaat Tel. 01199 - 294 - 343 - 395. Anth. Swenne Hoofdstraat 24, Kortgene, Tel. 01108 - 289. EIGEN SERVICE-DIENST. VOLLEDIGE GARANTIE. TE KOOP rijpe handappels (James Greeve) nu 30 cent per kg. Beste HANDPEREN 35 ct. A. SANDEE, Kamperland. Prima kwaliteit Gummiwaren, enz. Prijscourant en gratis proefmonster worden op aanvraag franko toegezon den I Verk. kantoor FATA Postbus 93, Middelburg Lange Delft S2 Marklin Meccano Telefoon (01180) 40 84 Middelburg Hebt u iets tegen een gastvrij onthaal? Het leven kan veraangenamen door Het maakt van uw huis een thuis. Laat daarom uw interieur op aardgasgebied verzorgen door de vakman. Door middel van een HAARD, GEVELKACHEL, GEYSER, GASBOILER, GASFORNUIS of COMFOOR. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de ERKENDE vakman. Installatiebedrijf. Lood-en Zinkwerk, Verlichting Kond-en Warmwater sanitair/ Gascomforen en Fornuizen Huishoudelijke artikelen Gereedschappen, Verf-en IJzérwaren. HOOFDSTR.49 -KORTGENE - TEL.01108-221 ERKEND GASINSTALLATEUR. Kortgene Telefoon 01108 - 221. DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Postbus 1 Telefoon 01107 - 308. VOOR AL UW DRUKWERK.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 2