Raadsvergadering Wissenkerke «119 Maandagavond 16 juni j.l. kwam de raad dezer gemeente voltallig in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester P. Wisse. Na een kort welkomstwoord ditmaal ook uit gebreid tol de publieke tribune, wordt de heer A. P. Meulenberg de beide voor geschreven eden afgenomen, waarna hij als volwaardig raadslid aan de vergade ring kan deelnemen. In zijn toespraakje zegt de voorzitter tot Meulenberg, dat het altijd goed sa menwerken is geweest met zijn voorgan ger De Smit. Hij hoopt dat deze prettige samenwerking bestendigd mag blijven. U zit hier nog een beetje vreemd, maar doe straks maar een beroep op het se cretarie-personeel, die u gaarne wegwijs zullen maken in de stukken. Hierna worden de notulep van de vo- rige vergadering onveranderd vastgesteld en enige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Bij één dezer ingekomen stukken doet de voorzitter de mededeling, dat een bouwaanvrage is binnengekomen voor de bouw van 16 be jaardenwoningen te Kamperland. Bij een vlugge toekenning kan misschien nog dit jaar met de bouw begonnen worden. Z.h.s. wordt het gemeentelijk arres tantenlokaal wederom voor een tijdvak van 10 jaar verhuurd aan de Staat, voor een bedrag van 206.per jaar. Op verzoek van het bestuur van de Chr. Mavo-school te Wissenkerke wordt de exploitatievergoeding en vergoeding voor het vakonderwijs 1963 vastgesteld. Z.h.s. wordt hierna besloten de schuur in de Middenstraat van de fa. A. Caljouw Zn te Veere te kopen voor het geschatte bedrag van 6000.—. Deze schuur kan gebruikt worden voor opslag materiaal, enz. Een wijziging van de bezoldigingslege- lin° wethouders en een verhoging van het presentiegeld van de raadsleden wor- den hierna z.h.s. aangenomen. Om tot een aanvaardbare bouwprijs te komen van de 10 keuzewoningen te Wissenkerke, heeft de Chr. Woningbouw- stichting te Goes gevraagd de benodigde grond voor deze woningen tegen een goedkopere prijs te kunnen kopen. Door dat een groot gedeelte van de bouwgrond in dit bestemmingsplan vlot van de hand gedaan is, waardoor minder rente moest worden betaald dan in de exploitatie- opzet werd berekend, stellen b. en w. de raad voor deze grond te verkopen voor een bedrag van 40.000.in plaats van 49.740.80. Sandee zegt dit geval op zichzelf goed te kunnen begrijpen, en kan er zijn goed keuring aan geven. Hij wil echter toch een waarschuwend woord laten horen, daar bij meer voorkomende gevallen de particuliere bouwers het gelag zullen moeten betalen, daar bij de prijsvaststel ling met deze mogelijkheid in het vei- volg rekening zal worden gehouden en dus bijberekend zal worden. Daar dit een incidenteel geval is, wordt z.h.s. tot verkoop besloten. Een stuk grond ter grootte van 3200 ru is niet uit kunnen gegeven worden als tuingrond te Geersdijk. En wel dat ge deelte dat gereserveerd is voor de zuive ringsinstallatie en de speelweide. Nu heeft de heer P. Bouterse te Kamper land zich als gegadigde gemeld en deze gaat ook accoord met de opzeggingster mijn van één jaar en een huurbedrag van eveneens 0.05 per m2 per jaar. De heer Van der Maas vraagt of er geen gegadigden te Geersdijk meer wa ren, waarop de voorzitter antwoordt, dat de 'op de toen geplaatste advertentie binngekomen aanvragen alle behandeld zijn en toegewezen. Z.h.s. wordt daarop besloten de grond aan de' heer P. Bouterse te verhuren. Het volgende punt van de agenda be helst de vaststelling van een nieuw plan voor de verbreding van de Oosthavendijk te Kamperland. Met de eigenaren van de woningen, die moesten worden aangekocht voor de ver breding van de Oosthavendijk, kon geen accoord worden verkregen over de aan koopbedragen van hun woningen. De be dragen. die ze vroegen, lagen een stuk hoger dan de bedragen, waarop de wo ningen door de aangewezen schatters van de gemeente waren geschat. Er is toen door de Dienst van Gemeentewerken een nieuw plan ontworpen, waarop van de staatssecretaris van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk bericht is ontvangen, dat ook dit plan in principe voor 50n/o subsidie in aanmerking komt. Nu de woningen blijven staan, zegt de voorzitter, is dit tweede plan een minder elegante oplossing, doch zijns inziens e- ven goed als het eerste plan. Sandee had het heel graag anders ge zien, maar niet tot elke prijs. Rijst voor hem de vraag: geeft CuReMa ook 50% subsidie op het andere plan? Zo ja, dan is het bedrag misschien te overzien en gaat zijn voorkeur uit naar het eerste plan. 4 De voorzitter zegt een sterke indruk te hebben gekregen uit gesprekken met mensen van CRM, dat er bezwaren zul len bestaan tegen de dan optredende hoge kosten. Een uitstel lijkt hem dan onont koombaar. De wethouders Leendertse en Scheele geven nog nadere uitleg, maar vele leden blijven het jammer vinden dat het eerste plan geen doorgang kan vinden. Na na dere bestudering van de situatietekenin gen komt men uiteindelijk tot de slotsom, dat het tweede plan wel minder elegant is, doch dat bochten, die eerst b.v. links verbreed zouden worden en nu een verbreding naar rechts ondergaan, toch gelijk in wegbreedte blijven en zelfs op een bepaald punt beter komt te liggen. Z.h.s. wordt hierna besloten het twee de plan in uitvoering te nemen. Enige wijzigingen van de begrotingen voor de dienstjaren 1968 en 1969 worden hierna z.h.s. vastgesteld. Uit één der wij zigingen bleek dat het havengeld van Kamperland over het jaar 1968 23.592.64 meer had opgebracht dan begroot was. I Een andere begrotingswijziging behan delde het slopen van de Stoof, het pak huis op de haven en nog enkele wonin gen, die door de gemeente zijn aange kocht. Een aanbesteding is hiervoor uit geschreven, waaraan gekoppeld is de aanleg van een verbindingswegje vanaf de jachthaven naar de Veerdam, waaraan het sloopmateriaal dienstbaar gemaakt zou kunnen worden. Uitgenodigd tot de aanbesteding zijn de heren A. C. van Hee te Kamperland, P. A. Remeeus te Kats, fa. Duijnhouwer te Goes en fa. Besuijen Boone te Goes. De inschrijvingsbedragen zijn: Van Hee 15.000.voor de sloop en 13.000. voor het wegje; Remeeus 15.400.voor de sloop en f 13.600 voor het wegje; Duijnhouwer 15.200.voor de sloop en 13.200.voor het wegje en Besuijen Boone 16.000.voor de sloop en f 13.750.voor het wegje. Aan de fa. A. C. van Hee werd als laagste inschrij ver de beide werken gegund. De grond, gelegen in het bestemmings plar. Wissenkerke, gelegen achter de Beatrixstraat, die de gemeente wenst aan te kopen, is geschat door de heer S. J. van Langeraad. De grond is eigen dom van de fam. Israël te Serooskerke en is verpacht aan de heer E. M. der Maas te Wissenkerke. De waarde van de grond is geschat op 86.550.en de pachtvergoeding op 35.708.Zowel de fam. Israël als de heer Van der Maas gaan hiermee accoord, zodat z.h.s. tot aankoop van deze grond wordt besloten. Tot aankoop van deze grond wordt z.h.s. een kasgeldlening aangegaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten ten bedrage van 100.000.—, tegen een rente van 7%% en met een looptijd van een half jaar. Z.h.s. wordt een wijziging van het al gemeen ambtenarenreglement goedge keurd en wordt een nieuw verplaatsings- kostenbesluit vastgesteld. Hierna komt in behandeling het be roep van D. Scherp te Kortgene bij de raad tegen het besluit van b. en w. waar bij zijn verzoek om de woning Veer weg 67 te mogen bestemmen als zomerwoning wordt afgewezen. Betrokkene merkt op in zijn verzoek schrift, dat hij herhaaldelijk, gedurende meer dan een jaar, pogingen heeft aan gewend om zijn woning Veerweg 67 te verkopen of te verhuren aan een gega digde die dit wenst te benutten voor permanente bewoning. Hij heeft dit daan door middel van advertenties, ma kelaars en bij inschrijving. Het is hem daarentegen wel mogelijk gegadigden te vinden die dit pand willen benutten voor zomerwoning en dergelijke. Hc-t is hem door de beslissing van b. en w. onmogelijk dit te doen en derhalve wordt hem ernstige economische schade toegebracht. Hij verzoekt daarom de raad het besluit van b. en w. te vernietigen en alsnog te besluiten ondergetekende- de vrije hand te geven met betrekking tot verkoop of verhuur van bovenge noemd pand. B. en w. stellen voor het beroepschrift af te wijzen. De voorzitter merkt bij bovenstaande uiteenzetting nog op, dat 15 gemeenten in Zeeland zulk een verordening hebben, die hij alle met naam opsomt en dat de rechtelijke uitspraak omtrent de rechts geldigheid van zulk een verordening ge vallen is in Mariekerke (W). Het lid Sandee zegt hierop dat zijn standpunt in deze bekend is. Hij twijfelt zeer aan de billijkheid van deze maat regel. Ook voor het standpunt van b. en w. is wat te zeggen, maar toch grijpt dit, volgens hem, te diep in het eigen domsrecht. Zeker nu de woningnood niet meer zo urgent is. Het gaat hem te ver. Hij deelt het standpunt van b. en w. niet en zal er dus zijn stem niet aan geven. Het lid "Wisse zegt, dat de voorzitter in de laatstgehouden raad beloofd heeft een staatje te zullen overleggen van wat nodig is enz., waarop de voorzitter ant woordt hierop nog terug te zullen komen. Het lid Zuijdweg zegt dat ook zijn standpunt genoeg bekend is. Ook hij vindt dat deze verordening te veel in grijpt in het eigendomsrecht. Ook hij deelt wel enigszins het standpunt van b. en w., maar zou deze verordening bij het minder worden van de woningnood beperkt willen zien. Het lid Koole zegt uit sociale overwe gingen deze verordening te respecteren en billijkt het standpunt van b. en w. Wanneer echter zulk een woning ook nog niet voor de huurprijs van een huur adviescommissie verhuurd zou kunnen worden, zou hij van deze verordening liever geen gebruik maken. Liever, dan leeg te laten staan. Het lid Filius schaart zich in grote trekken achter de woorden van Koole. Ook de argumenten van Sandee en Zuijd weg spreken hem wel aan. Maar de balans slaat toch over naar de zijde van b. en w. Er is altijd een beleid gevoerd om zoveel mogelijk mensen in de eigen gemeente te behouden. Een be langrijk aantal mensen is dan ook aan een goede woning geholpen kunnen wor den. De voorzitter zegt dat de gemeente een woninglijst heeft van 50 personen. Het moet toch niet zo in de toekomst wor den dat er lege dorpskommen ontstaan? Verder zegt hij, dat 28 personen een verzoek hebben ingediend om hun wo ning tot zomerwoning te mogen bestem men. Alle verzoeken zijn afgewezen en op twee na zijn nu al deze woningen weer bewoond. Wanneer ouderen in bejaarden woningen trekken en jongeren in wo ningwetwoningen, geschiedt dit met flin ke financiële offers van rijkswege. Dan kan men toch maar niet zo maar goede woningen in de recreatieve sector bren gen? Wethouder Leendertse zegt dat ook zijn standpunt genoegzaam bekend is. Hij heeft als vertegenwoordiger van de bur gerij de plicht de woonruimte te bestem men voor hen, die zich permanent willen vestigen. Dat komt ten goede aan scho len, verenigingen en de kommen. Het andere betekent slechts een verlies voor de gemeente. Zijn sociaal standpunt: is het dan verantwoord de burgerij op te laten bieden tegen het gropt-kapitaal of tegen andere mensen die een tweede wo ning kunnen en willen betalen? Dit is geen achteruitstellen van de recreant, want voor deze groep worden eigen ter reinen beschikbaar gesteld. Ingrijpen in het eigendomsrecht is vaak pijnlijk. Zie naar de pachtwet en de ruilverkaveling. Is dat soms ook geen ingrijpen in het ei gendomsrecht? Maar hierover zwijgt men en legt zich er bij neer. Maar als het gaat om de kleine zelfstandige of de loontrekkende, dan zou men in willen grijpen. Ook wethouder Scheele zegt dat men zijn standpunt kent en aan de woorden van de voorzitter en wethouder Leen dertse heeft hij niets toe te voegen. Hij staat er volkomen achter. Zuijdweg zou graag een termijn ge steld willen zien, wanneer eigen. Scherp openlijk met zijn vraagprijs voor de dag zou komen. Wanneer die redelijk is en er voldoende publiciteit aan gegeven is geworden, zou hij zulk een termijn graag op 1 a 1 '/-• jaar gesteld willen zien. Sandee zit de woorden van wethouder Leendertse niet aangenaam. Met het so ciaal element kan men alle kanten uit. Hij wijst de interpretatie van Leendertse van de hand. Op de vraag van de voorzitter wie er stemming verlangt, zeggen alleen San dee en Zuijdweg geacht te willen wor den te hebben tegen gestemd. Op de valreep vraagt Zuijdweg nog of deze afwijzende beschikking voor Scherp durend is, waarop de voorzitter beslis send antwoordt. In de toelichting behorende bij de be stemmingsplannen voor de bebouwde kommen staat dat deze bestemmings plannen in hoofdzaak ten doel hebben, het wettig maken van het bestaande ge bruik van gronden en gebouwen. Tevens beoogt het, om agrarische bedrijven en zomerwoningen, dat in de kommen hand over hand toeneemt, uit de kernen te weren. Bovendien is vaststelling van de ze plannen gewenst omdat ze als grond slag kunnen dienen voor de in de toe komst te maken saneringsplannen. De bestemmingsplannen voor de be bouwde kommen hebben van 8 april 1969 gedurende één maand ter inzage gelegen en van de gelegenheid om bezwaren in te dienen hebben de heren E. M. v. d. Maas te Wissenkerke en D. Verburg te Kamperland gebruikt gemaakt. De heer E. M. v. d. Maas heeft bezwaar ingediend, omdat volgens het ontwerp bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Wissenkerke zijn landbouwschuur moet verdwijnen. Omdat in het ontwerp-bcstemmings- plan het gebied, waarop de schuur staat is gepland voor woningbouw en voor het verbeteren van de Weststraat stellen b. en w. voor het verzoek van E. M. v. d. Maas te Wissenkerke niet ontvankelijk te verklaren. De heer D. Verburg maakt bezwaar tegen het ontwerp-bestemmingsplan te Kamperland, omdat in genoemd bestem mingsplan een gedeelte van zijn huis perceel, Veerweg 90 is opgenomen, waar door een gedeelte van het erf, waarop een wagenhuis is gebouwd, zijn huiswei- land en boomgaard te gelegener tijd dooi de gemeente zal worden aangekocht. Omdat dit een bezwaar betreft op een eventueel ontwerp van een bestemmings plan ten westen van de Veerweg en het nog niet zeker is hoe dit ontwerp er zal uitzien, stellen b. en w. voor ook dit. bezwaarschrift niet ontvankelijk te ver klaren. De ontwerpen van de bestemmings plannen zijn voor overleg gestuurd naar het waterschap Noord-Beveland, het Landbouwschap, de eerste aanwezend in genieur der Genie, de Plaatselijke Com missie voor de Ruilverkaveling Noord- Beveland en aan de Provinciale Plano- j logische Commissie voor Zeeland. Al de ze instanties hebben verklaard dat ze met de ontwerpen akkoord gaan. B. en w. stellen voor de ontworpen bestemmingsplannen voor de drie be bouwde kommen vast te stellen. Sandee wil over dit punt graag een paar vragen stellen. In de eerste plaats: hoe staat men tegenover een verbouwing, indien een object niet meer geschikt is. En dan de zomerwoningen. Er staat in de Veerweg een ruime woning te koop, die de eigenaar vermoedelijk moeilijk kwijt zal kunnen. Indertijd is die woning wel vrijgegeven voor recreatie. Indien dit nu weer niet mogelijk zou zijn, dan heeft hij er bezwaar tegen. De voorzitter antwoordt hierop dat vernieuwingen zonder bezwaar kunnen geschieden en voor wat de tweede vraag betreft: er is een ontsnappingsmogelijk heid in artikel 19, die b. en w. de be voegdheid geven in bepaalde gevallen hiervan af te wijken. Z.h.s. worden hierna de bestemmings plannen vastgesteld. Als laatste punt van de agenda wordt h.s. het „geen bezwaar" uitgesproken omtrent een verhoging van 1% van het jaarsalaris van de secretaris en ontvan ger. In de rondvraag informeert Meulen berg naar het pas bestrate gedeelte Dorpsdijk, waarop de voorzitter zegt dat dit van de provincie is. Nu de festiviteiten van Apollo voorbij zijn, wil Stokman ook nog vanaf deze plaats b. en w. en de raad hartelijk dank zeggen voor de prettige medewerking. Sandee zegt al eens meer gewezen te hebben op het feit dat er eigenlijk in Kamperland geen goede accomodatie is om te zwemmen. Veel gebruik wordt er gemaakt van de oude Veersteiger, doch nu ligt er weer een boot gemeerd, die het zwemmen van vooral de jeugd be lemmert. De voorzitter zegt dat deze boot eerst een ligplaats is toegewezen gekregen in de haven, doch dit is op moeilijkheden gestuit, aangezien de leerling-zeilers het havenkanaal moeilijk of niet uit konden. Wanneer er ernstige klachten komen, dan moet hij daar weg. Sandee: dit is er een. Overal en ook hier wordt veel geld uitgegeven voor sport en spel en van die Veersteiger wordt knap gebruik gemaakt door de jeugd. De tweede vraag van Sandee betreft de stinkende sloot onderaan de Spuidijk Wanneer het hard regent komt hier veel smeerlapperij uit het dorp. De gemeente is hier debet aan, omdat hier een over stort is gemaakt. Kan deze sloot t.z.t. worden gerioleerd? Wethouder Leendertse zegt dat dit de beroerdigheid is van de goede afvoer van het dorp. Er gaat altijd onherroe pelijk wat mee. Misschien valt dit euvel op te lossen door over een afstand van plm. 50 meter 30-duimers te leggen. Maar wil de raad het benodigde bedrag hiervoor voteren? Het is er precies als in de Molenweg, doch daar zouden bui zen nodig zijn van 60 cm. De voorzitter belooft een kostenbere kening te zullen laten maken. Ook Koole hoeft het zwemmen aan de Veersteiger op zijn vragenlijstje staan, doch heeft inmiddels al een antwoord bekomen. De tweede vraag van Koole betreft het schoonhouden van de stranden. Vroeger werden die een of tweemaal van gementewege van onregelmatighe den gezuiverd, doch nu vindt men overal weer balken met spijkers enz. De voorzitter zegt dat dit ieder jaar gebeurt in samenwerking met de exploi tanten. Er is nu al vóór Pinksteren op- Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 3 mei 1969: Dennis, z.v. J. Lokker en Y. J. Kuijper. 15 mei 1969: Jan Jacob, z.v. J. de Voogd en K. M. Oostdijk. Ondertrouwd: 8 mei 1969: Jacobus Ma- rinus Bakker, oud 23 jaar en Susanna Adriana Tange, oud 24 jaar. 21 mei 1969: Krijn Corré, oud 27 jaar te Arnemuiden en Leunt je Elisabeth de Regt, oud 21 jaar. 28 mei 1969: Jacobus Johannes de Ronde, oud 23 jaar te Goes en Adriana Jacoba Heijstek, oud 20 jaar. Getrouwd: 5 mei 1969: Fred Max Paul Hellwig, oud 33 jaar te Bergheim/Erft en Maria Johanna Versluis, oud 28 jaar. 9 mei 1969: Jacoba Verburg, oud 22 jaar en Maatje Adriana Wilhelmina Koole, oud 19 jaar. 20 mei 1969: Cornelis Wil helmus Maria Nieuwenhuizen, oud 25 jaar te Terneuzen en Pieternella Jacoba de Groot, oud 23 jaar. 23 mei 1969: Ja cobus Marinus Bakker, oud 23 jaar en Susanna Adriana Tange, oud 24 jaar. 31 mei 1969: Wim Dekker, oud 28 jaar te Amsterdam en Maria Elisabeth Scheele, oud 26 jaar. Overleden: 23 mei 1969: Jacobus Karei Kramer, oud 71 jaar, echtgenoot van Eli sabeth Maria de Ridder. dracht gegeven dit wederom te doen. Hij weet niet of dit al gebeurd is of dat er inmiddels weer zoveel is bijgekomen. Verder wijst Koole op de lier van de jachthaven. Het is onbegrijpelijk dat daarmee nog geen ongelukken gebeurd zijn. Bij gebruik moeten twee man op de rem zitten. Hij vraagt om een betere voorziening. De voorzitter zegt dat al het spul be steld is. De orderbevestiging is binnen Afwachten is nu de boodschap. Tot slot zegt Koole dat het stukje grond in het verlengde van de speeltuin mans hoogte met onkruid staat. De voorzitter hoopt hiervoor voorzieningen te treffen. Hel lid Zuijdweg brengt een klacht van Geersdijk naar voren over hopen stenen die er nog steeds liggen. Er zit nu al reeds ongedierte onder. De voor zitter zegt dal ook hier de opdracht reeds is vertrekt. Er is een afspraak met Jongepier, dat die dit eerst zou opruimen. Tot slot zegt Zuijdweg dat in de bocht achter het viaduct bij Kamperland de boomb.egroeiing zo dicht is, dat b.v. bus chauffeurs die hem hierop hebben gewezen wandelende personen slechts op het allerlaatste moment opmerken. Kan hier van provinciewege gekapt worden? Bij Geersdijk op de wegsplitsing staat ook zo een begroeide boom, zegt Koole. Met een vriendelijk verzoek komt men hier misschien al een heel eind. De voorzitter zegt dit te zullen on derzoeken en sluit met het gebruikelijke gebed deze vergadering. Examenuitslagen CHR. MAVO-ULOSCHOOL te Wissenkerke In Goes en Middelburg slaagden de volgende leerlingen van bovengenoemde school Voor diploma B en middenstand: Ria de Visser te Kamperland. Voor diploma B Hans Nout te Wis senkerke. Voor diploma A met wiskunde: Jannie Durink, Yvonne Outshoorn, Frans San dee en Corrie Zwemer te Kamperland; Wim Verburg en Jannie Bouwens te Co- lijnsplaat en Olivier Heijstek en Wim de Looft' te Wissenkerke. Voor diploma A met middenstand: Li- neke Karman te Colijnsplaat en Els Leendertse te Kamperland. Mulodiploma A: Cia de Putter en Mat- thy de Haze te Kamperland en Anne- marie Scherp en Willy Clement te Geers dijk. Vanaf zijn tweede jaar moesten zijn ouders al plaatjes voor hem draaien met als voorkeur: „Banjo Boy", „Leila" en „Anna". Later begon hij naar Robertino te luisteren en nog later naar Heintje. Zijn naam: Ad je Trum, geboren 15 juni 1958 te Den Bosch. Momenteel leerling van de 5de klas van de St. Willibrordus- school. Na zijn ontdekking op het paro chiële zangkoor door Ad. Kraamer maak te Negram een singletje met hem van de liedjes: „Dag vogeltje" en „Goede nacht", een bewerking van het wiegeliedje van Brahms. (DS 1332). Natuurlijk vindt Adje het zingen wel leuk, maar hij is helemaal bezeten van het drumstel en het liefst zou hij slag werker willen worden in een orkest of bij een band. Verder voetbalt hij en schaatst hij als iedere rechtgeaarde Hol landse jongen en hij houdt veel van ge schiedenis. Boeken óver het verleden worden dan ook door hem verslonden, als ware ze grote zakken patates frites. Tijdens de opname van zijn eerste plaat was hij geheel zonder zenuwen, die zijn moeder des te meer parten speelden en die zich verbaasde over de spontaneïteit van haar eigen kind. Ook vader Trum is bijzonder gelukkig met zijn muzikale zoon, want papa heeft zelf jarenlang gi taar gespeeld. De 11-jarige Adje heeft nog twee zusjes, te weten: Anita (7 jaar) en Karin (6 jaar). Of hieruit ook een muzikaal trio groeit, zal de toekomst ons moeten leren. The Somer-Set is een unieke band, niet alleen omdat de gemiddelde leeftijd van de groepsleden met 13 jaar de laag ste van ons land is, maar ook omdat de Somer-Set uitsluitend eigen repertoire ten gehore brengt. De groep bestaat uit Hans, Ronald en André Somer, drie broers uit Driebergen, die door een tv- optreden op 12 april 1969 in het program ma „Stuif-es-in" een enorme populari teit verwierven. Hans, leerling derde klas M.A.V.O. is de leadzanger van het trio en bespeelt linkshandig een rechtse slaggitaar. Hans werd geboren op 14 december 1952. Ro nald, geboren 21 mei 1956, drum. Benja min Adré, geboren 6 mei 1958, is de genius van de groep. Door zelfstudie heeft hij zich binnen een jaar tot een fenomenale sologitarist ontwikkeld. Met Hans neemt hij de zang voor zijn reke ning, samen komponeren ze hun songs en samen arrangeren zij ze. Het repertoire van de drie broers be staat uit meer dan 50 komposities, smart lappen, beat, jazz, bleus en soul-num- mers, waarmee ze op schoolavonden en verenigingsavonden enorme successen behalen. Hun eerste plaat is inmiddels op de markt verschenen met op de A- kant: „Jij hebt mijn droom vermoord" en op de B-kant: „Comb and Paper". (Delta DS 1330). Het lijdt geen twijfel, dat we in de toe komst van dit zeer begaafde trio, nog zeer veel zullen horen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 2