Kom meedoen Bejaardentoer Wilt u thuis geld verdienen? Saiiderse MAISON AUBERT Den Boer KREIDLER V/ brreM Wissenkerke 1 Ylissingen 1 Bijou tassen ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink. te!. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland Mei hoogwater 24 zaterdag 7.53 20.21 25 zondag 8.55 21.25 26 maandag 10.01 22.28 27 dinsdag 11.08 23.27 28 woensdag 12.03 29 donderdag 0.22 12.51 30 vrijdag 1.15 13.32 Predikbeurten voor zondag 25 mei 1969. Ned. llcrv. Kerk Coiynsplaat 10 uur interkerkelijke Pink- sterdienst. Voorganger: ds. R. P. Ytsma en 2.30 uur ds. R. P. Ytsma (openbare belijd, des geloofs). Ncd.lierv. Kerk Kamperland 10.30 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. J. Geur- sen uit Goes. Ned. Ilerv. Kerk Kats 10.30 uur ds. J. Visbeek. Ned. Hcrv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur ds. Willekes. Ncd.lierv. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. Alb. van den Ban, 10.30 uur ds. Strating en 2.30 uur ds. Kramer uit Oosterb. Ned. Ilerv. Kerk Geersdyli 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Warning van Nieuwdorp. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Kramer. Geref. Kerk Geersdyk 9 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Zelle uit Leeuwarden Geref. Kerk Coiynsplaat 10 uur ds. Ytsma en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Coiynsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. 26 mei, 2e Pinksterdag. 10 uur leesdienst. Kamperland (H. Mis). 10 uur camping „De Molen hoek". Goes (H. Mis). Zaterdagavond 7 uur en zondagmorgen 9 en 10.30 uur. Algemene kennisgeving Heden werd zacht en kalm van ons weg genomen, onze ge liefde en zorgzame moeder, groot- en o- vergrootmoeder Adriana Neeltje Cornelia Kramer (wed. van Jacobus de Zwarte), in de gezegende ou derdom van ruim 93 jaar. Kortgene: Mevr. J. J. Zwarte- Koster. Zierikzee: Adr. J. de Zwarte. W. de Zwarte - Kristelijn. Jan. Kortgene, 22 mei 1969. Hoofdstraat 7. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op heden zaterdag 24 mei, des namid dags om 2 uur vanaf het Trefpunt. Een verbanddoos of etui voor de auto of thuis. Een veilig idee. Drogisterij Krediet, Kortgene. Met deze zeg ik harte lijk dank voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlij den van mijn geliefde moeder Elisabeth Zuurveld (wed. van Jan Abraham de Vos). A. T. de Vos. Kortgene, mei 1969. Onze hartelijke dank voor de felicitaties op ons 45- jarig huwelijksfeest ont vangen. Fam. J. Meulenberg- Slimmen. Kats, mei 1969. Aan allen, die ons 60-jarig huwelijksfeest op 19 mei j.l. tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, door hun belangstelling en fe licitaties, betuigen wij, mede namens onze kinde ren, onze hartelijke dank. Jac. de Waard. L. de Waard - Geelhoed. Colijnsplaat, Havelaarstraat 38. Aal allen die op enigerlei wijze behulpzaam zijn ge weest bij de redding van ons zoontje en broertje Bob, alsook zij, die in deze da gen met ons meegeleefd hebben, willen wij langs deze weg onze hartelijke dank betuigen. Fam. Marcusse. Kamperland, Veerweg 75. Wy zoeken eenzame mannen Meer dan 5000.serieuze een zame Duitse vrouwen hebben hun lot in onze handen ge legd. Zij zoeken een goede man om verder samen het leven te delen in voorspoed en tegenspoed. Zij vragen een goede man en stellen geen hoge materiële eisen. Aangezien wij geen avon turiersters kunnen gebruiken zijn deze dames verplicht voor de eerste persoonlijke kennismaking naar u toe te komen. Vraagt u eens onze uitge breide kleurenreportage. U ontvangt deze zonder kos ten en verdere verplichtin gen. Het Duits-Nederlandse be middelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424-Emme- rich, W.-Duitsland. Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige Schoenreparatiebedr. v.h. van Unen, L. Vorst- straat 18, GOES. met de cursus MACHINESCHRIJVEN, die om 7 uur, of met de cursus STENOGRAFIE, die om 6 uur begint, op maandagavond 2 juni in een lokaal van de Mavoschool te Wissenkerke. Laag in prijs, maar hoog in kwaliteit. K. Koetsdijk, leraar steno machineschrijven Staatsdiploma. van Wissenkerke en Geersdijk voor alle be jaarden van 67 jaar- en ouder, zal worden gehouden op vrijdag 6 juni. Opgave voor deelname bij zuster Spangier en bij de heer Scheele op dinsdag 27 mei, 's avonds van 78 uur. Kosten rondvaart in havens van Rotterdam voor eigen rekening. Vertrek uit de Voorstraat om 8.15 uur en 8.30 uur uit Geersdijk. Dat kan op onze supersnelle Orion dubbelbeds breimachine. Deze machine kunt u, door voor de Textielservice N.V. truien te breien, geheel terugverdienen. Tevens stellen wij u in de gelegenheid Acryl breigarens bij ons te betrekken tegen de prijs van 15.per kilogram. Vraagt inlichtingen bij de heer I. Verwey, Jan van Scarelstraat 43bis, Utrecht, Tel. 030- 512005 of bij M. P. Roos Machinehandel N.V., Kloosterstraat 16, Naarden, Tel. 02159-1548. Instructrice: mevr. Bekenes, Van Lenneplaan 38, Roosendaal, Tel. 01650 - 40397. Wegens vakantie GESLOTEN van zaterdag 7 juni te 12 uur tot en met maandag 23 juni. Kapsalon BREVET EN POUWER Colijnsplaat. Chr. Nat. School Wissenkerke Aangifte van leerlingen kan plaats vinden op donderdag 29 mei a.s., 's avonds van 7 tot 8 uur in de school, Julia- nastraat 32. De kinderen dienen voor 1 oktober a.s. leeftijd van 6 jaar te hebben bereikt. Trouwboekje meenemen s.v.p. de Het bestuur. In huize „Rustoord" Ned. Herv. Bejaarden tehuis te Colijnsplaat kan geplaatst worden een huishoudelijke hulp (in- of extern). Salaris volgens regeling der Federatie van Bej aardentehuizen. Aanmelding: schriftelijk of mondeling bij de administrateur, de heer P. M. van der Werf, Voorstraat 7 te Colijnsplaat, Tel. 01199- 268 of bij de directie, Tel. 01199 - 310. Bloemen overal via Fleurop- Interflora. Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 HOGE BIJVERDIENSTE (oa thuiswerk, voor ieder een), aangeboden van 50.tot 150.per week. Centrum, Postbus 263, (2 postz. van 12 insl), Haarlem. Van Galenstraat 14a (zijstraat, v.d. Gouds» Rijweg) Rotterdam W 1, tel. (010) 1115 61 ruim 50 jaar gevestigd Medische boeken (iummiwaren Vr. gratis inl.: toez. on der blanco couvert. Gratis spreekuur dag. van 10 8 uur. Verkrijgbaar bij: Horlogerie Optiek Wissenkerke, Tel. 227. een wereldnaam, onnavolgbaar, een klasse apart met voetversnelling in rood en beige, geheel compleet 1.256.— bij uw dealer m. j. j eremiasse Ganzepoortstraat 28, Goes. Zaterdag 24 mei. ten bate van Apollo, die tevens muzikale mede werking verleent. AANVANG 6.30 UUR. Tegen vermoeide, bran derige of transpirerende voeten is er nu de Unicura Gil voetspray. Tijdelijk met gratis Gil zeep in zeepdoos. 4.95. Drogisterij Krediet, Kortgene. „DE VROLIJKE SCHOENMAKER" boeide de ouders en belangstellenden. De ouders en belangstellenden voor de ouderavond van de Christelijke Na tionale School in Colijnsplaat zullen wel hoge verwachtingen hebben gehad, na dat zij het leuke programma hadden ge zien en wellicht ook de enthousiaste ver halen hadden gehoord van de kinderen van de kleuterschool die de generale repetitie ademloos 'hadden gevolgd. De avond stond onder leiding van de vice-voorzitter, de heer P. J. Tazelaar, die in zijn openingswoord de ouders kon meedelen, dat plannen voor de bouw van de nieuwe school in een vergevorderd stadium verkeren, zodat men al over een naam voor het gebouw kan gaan denken. Eerst bood men een muzikaal voor programma, waarin de kinderen iets lie ten horen van wat ze thuis beoefenen en wat ze op school leren; Janny Lansen be speelde haar elektronisch orgel en Ida Anemaet bracht op haar accordeon en kele walsen ten gehore, samen met een aantal kinderen, die op hun blokfluit speelden. Om het internationale karakter wat de school gekregen heeft, wat. te beklemto nen, zongen de kinderen enkele Franse liedjes, die ze van hun Franssprekende Belgische vrienden hadden geleerd en Engelse liedjes die de band met hun Ca nadese vriendjes deed uitkomen. Daarna kwam echter het hoogtepunt van de avond: de opvoering van de kin deroperette „De vrolijke schoenmaker". De heer en mevrouw Blok, die samen met leden van de oudercommissie voor de enscenering hadden gezorgd, hadden niets aan het toeval overgelaten. Ze had den door de costuums en door de schit terende decors een uitstekende sfeer ge schapen, zodat het voor de kinderen een waar feest werd. Het eerste bedrijf speelde zich af in het huis van Toon Prik, de vrolijke schoenlapper, die samen met zijn twee zoons zong dat het een lieve, lust was. Vrouw Trien zorgde voor boerenkool met worst en koffie met koek en terwijl het gewone schoenmakersleventje rustig voortkabbelde, kwam daar plotseling de heraut van de koning, in zijn schitterend pak met gouddraad bestikt en met zijn witte pruik op, vertellen dat de koning leed aan eksterogen en daardoor gewel dige pijn had. De twee zonen van de schoenlapper zullen allebei een poging doen om schoe nen te maken voor de koning, die zo ge makkelijk zitten, dat hij geen pijn meer zal hebben. Het risico is echter groot, want wanneer de poging niet lukt, zal de schoenmaker in de gevangenis worden gezet. In het tweede bedrijf zagen we de schattige elfjes en de lieve kaboutertjes die samen plannen maken om degene die hun bos wil sparen te helpen de goede schoenen te maken. Alleen de aankleding van de kinderen met op de achtergrond het mooie bos vormde al een aardig ge heel. In het derde bedrijf werden we mee genomen naar het paleis van Theodosius de Grote, met schitterend aangeklede la keien en hofdames. Alles komt op zijn pootjes terecht: de goede Felix verwerft door zijn uitste kende schoenen, de hand van de prinses en de slechte zoon wordt gevangen gezet. Baas Prik kon niet meer zingen, toen hij in het vierde bedrijf zijn jongens niet meer bij zich had. Des te groter werd de vreugde, toen zijn zoon Felix met zijn bruid, de kroonprinses, thuis kwam. De kinderen hebben met de opvoering van dit stuk bewezen tot grote prestaties in staat te zijn. De uitstekende leiding en aankleding hebben er toe bijgedragen, dat het een heel leuke avond werd. Bestuur en personeel mogen terugzien op een schitterende avond, waarbij 70 kinderen keurig uitgedost meededen aan een sprankelende operette die de toe schouwers heeft geboeid. Jammer alleen, dat het vele werk voor deze ene avond gedaan moest worden; van een dergelijk stuk zouden velen kun nen genieten. De presidente van de oudercommissie, mevrouw De Smit en de vice-voorzitter van het schoolbestuur bedankten allen die hun beste krachten hadden gegeven voor het welslagen van deze avond. Hierbij werden enige bloemstukken o- verhandigd. Hierna sloot laatstgenoemde de avond. Tenslotte kunnen we nog vermelden, dat in de pauze een verloting werd ge houden waarvan de opbrengst reeds een doel had gevonden, nl. aan de oudere mensen van Colijnsplaat hadden de kin deren van de Christelijke school een bloe metje aangeboden met Pasen. Door de grote belangstelling en de vele activiteiten kunnen we zeggen, dat de school in het middelpunt van het dorps leven staat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 2