geopend gesloten ALLES LEERJONGEN hengelsport afwezig weerdegeheleweek een flinke en nette schoonmaakster Predikbeurten woonhuis en schuur parelsnoeren „BE GOUDSMID" P. DE KAM cir ^oodó" cjoede. óorterincj Sparta bromfiets Coöp. Raiffeisenbank „Colijnsplaat" GESLOTEN ZIJN Zeeuwse vlag voor stadje in de V.S. ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter 't Hart, tel. (01107) 3 38 en dokter Janssen, tel. (01108) 3 19. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland Mei hoogwater 17 zaterdag 2.46 15.13 18 zondag 3.23 15.47 19 maandag 4.02 16.22 20 dinsdag 4.42 17.00 21 woensdag 5.24 17.41 22 donderdag 6.06 18.27 23 vrijdag 6.57 19.21 voor zondag 18 mei 1969. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Ytsma en 2.30 uur ds. Sieders (In beide diensten extra collecte voor de kerk voogdij). Ncd.Herv. Kerk Kamperland 10 uur wika D. E. Hiensch, jeugddienst en 2.30 uur ds. Alb. van den Ban. Dinsdag 20 mei 1969, 2.30 uur Ds. Alb. van den Ban (ker kelijke bevestiging en inze gening van het huwelijk van C. W. M. Nieuwenhuizen en P. J. de Groote). Ned. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. L. J. C. Visbeek uit Vorden. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur ds. Willekes. Ncd.Herv. Kerk Wisscnkerke 9 en 10.30 uur ds. Visbeek en 2.30 uur ds. Van de Bosch uit Goes. Ned. Herv. Kerk Geersdtfh 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Hogedoorn van Oudelande. Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. Poelman en 2.30 uur ds. Krabbe van Den Haag. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Van de Bosch uit Goes. Geref.. Kerk Geersdyk 10.30 uur ds. Krabbe van Den Haag en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Colijnsplaat 10.30 uur ds. Van de Veen uit Driewegen en 2.30 uur ds. Tieleman van Heinkens- zand. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. ColUnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Kamperland (H. Mis). 10 uur camping „De Molen hoek". Goes (H. Mis). Zaterdagavond 7 uur en zondagmorgen 9 en 10.30 uur. •j» D.V. maandag 19 mei *t* 1969 hopen onze ge- V Y liefde ouders, be- huwd- en grootou- j ders Jac. de Waard L. de Waard - Geelhoed, hun 60-jarig huwe- lij ksfeest te herden- Y ken. X Hun dankbare kin- deren, behuwd-, klein- en achter- kleinkinderen. Gelegenheid tot feli- citeren van 7 tot 8 uur in het zaaltje te Colijnsplaat. Colijnsplaat, 19 mei 1969. Havelaarstraat. 38. Thuisgekomen na een lang verblijf in het zie kenhuis, zegt ondergete kende hartelijk dank voor de vele bezoeken en de vele post die zij daar mocht ontvangen. P. C. Verburg - Wiskerke. Kamperland. Algemene kennisgeving Heden behaagde het de Here, nog onver wacht, van ons weg te nemen, onze ge liefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Pieter Flipse (weduwnaar van Adriana Cornelia Kramer), in de gezegende ou derdom van bijna 85 jaar. Kats: A. Th. de Wild- Flipse. L. de Wild. J. A. de Wild - de Looff. Iz. J. de Looff. Léon. Piet. Marleen. Ada. Kats, 10 mei 1969. Dorpsstraat 8. De begrafenis heeft plaats gehad op dins dag 13 mei j.l., des namiddags om 2 uur te Kats, vanaf het Nieuw Zeelandhuis. Voor de vele bewijzen van deelneming en medele ven, ontvangen bij het o- verlijden van onze lieve en zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader Willem Arie Koole, betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan dokter 't Hart voor de hulp hem bewezen. Uit aller naam, A. Koole. Kamperland, mei 1969. Dokter Van Arkel is van maandag 26 mei t/m zaterdagmiddag 31 mei. Spreekuur 27 en 29 mei van 11.30 uur. Spoedgevallen: dokter V. 't Hart. Uit de hand te koop: Vlietepolder 1, Wissenkerke. Te bevragen bij: wed. Goudswaard-Schrier Vredestein, Wissenkerke. Cultivé vanaf 52. zonder sluiting. K. VRIEND, Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. Nette werkster GEVRAAGD. Mevr. Hoek, Prov. weg 6, Kortgene. Met Natrena en kalk eet u rabarber zonder suiker. Stukken voordeliger en beter voor de lijn. Drogisterij Krediet, Kortgene. GEVRAAGD voor de Chr. Nat. School te Colijnsplaat. (Straks geheel nieuw gebouw). Beloning volgens rijksregeling. Aanmelden en inlichtingen bij: A. Zuijdweg, Voorstraat 67, Colijnsplaat. Twee ringen uit de prachtige kollektie DESIREE verlovingsringen, gekozen voor het leven. Zo'n keus verdient tijd en aandacht. Dat kan bij ons. DESIREE Lange Noordstraat 6, Middelburg, Tel. 2443. Vanaf maandag 19 mei is Haven, Kortgene KAPSALON SCHERP Wegens vakantie zijn onze damessalon te Kortgene en onze herensalons te Kortgene en Kamperland van dinsdag 27 mei t/m donderdag 5 juni. JONGENSPAKJES MATROZENPAKJES KORTE BROEKJES TIROLERBROEKJES JACKS BLAZERS JURKJES TRUITJES TWINSETS vindt u bij: Langeviele 3 Middelburg. Baby- en kleuterkleding tot 6 jaar. TE KOOP goed onderhouden 2 versn. Te bevragen: Veerweg 142, Kamperland. Dinsdag 20 mei a.s. zullen onze beide kantoren te Colijnsplaat en te Kortgene DE GEHELE DAG Zijn er veel bejaarden die slecht zien? Dit is een vraag, die de Algemene Ne derlandse Vereniging ter Voorkoming van Blindheid reeds lang bezighoudt en waar op zij graag een antwoord zou willen hebben. Niet alleen zou zij meer willen weten over het aantal personen van 65 jaar en ouder, dat te kampen heeft met een ach teruitgaand gezichtsvermogen; de Vere niging zou vooral ook meer inzicht willen verkrijgen in de oorzaken van de slecht ziendheid. Dan zal waarschijnlijk blijken, dat bij een deel van deze bejaarden het gezichtsvermogen nog weer verbeterd zal kunnen worden, dat echter een ander deel bij de huidige stand van de me dische wetenschap alleen maar geholpen zal kunnen worden door te trachten, hun leven desondanks nog zo aangenaam mogelijk te maken. Met deze taak wil de Vereniging ter Voorkoming van Blindheid zich dus gaan belasten. Daartoe wordt op verschillende plaatsen in ons land een steekproef ge daan, waarbij om te beginnen aan per sonen van 65 jaar en ouder een vragen formulier wordt toegestuurd. Hierop wordt onder meer gevraagd of de be jaarde zelf vindt, dat hij of zij nog goed ziet of dat er klachten over het zien bestaan. Dit antwoord moet aan de Ver eniging teruggezonden worden, waarna een oogarts in de plaats van inwoning komt om de bejaarden, die menen slecht te zien, te onderzoeken. Aan dit onder zoek zijn voor de bejaarden geen kosten verbonden. Blijkt hierbij, dat aan het gezichtsvermogen wellicht nog iets te verbeteren valt, dan zal hun daarover in nauwe samenwerking met de huisarts en eventueel de oogarts advies gegeven worden. Het is van groot belang, dat de for mulieren zo juist" mogelijk ingevuld wor den, waarbij natuurlijk weieens hulp van een familielid of andere belangstellende nodig zal zijn. Hoe groter het aantal ingevulde formulieren is, dat de Vereni ging terug ontvangt, hoe meer waarde het onderzoek kan hebben. Ook zij, die dus niet te klagen hebben over hun ogen, worden dringend verzocht het formulier ingevuld terug te zenden om dit mee te delen. Bij het formulier is een envelop met postzegel voor antwoord ingesloten. Mochten er bejaarden zijn, die geen formulier ontvangen hebben, dan kan hun alsnog een exemplaar gezonden wor den, als men dit aanvraagt bij: Algemene Nederlandse Vereniging ter Voorkoming van Blindheid, Kruisbeklaan 25, Den Haag. In het belang van de bejaarden zowel van nu als in de toekomst doet de Vere niging een beroep op alle personen van 65 jaar en ouder en hun verzorgers, om de toegezonden formulieren ingevuld te rug te sturen. Het stadje Zeeland in de staat Michi gan (V.S.) zal als stadsvlag de Zeeuwse vlag mogen voeren. Het bestuur van de stad heeft daartoe van gedeputeerde sta ten toestemming gekregen op voorwaarde, dat in de vlag zoals in de heraldiek gebruikelijk is een kleine wijziging wordt aangebracht, in dit geval in de vorm van een smalle omranding. Het stadje is in 1847 gesticht door een groep van 452 Zeeuwen (voornamelijk boeren), die op 20 april van dat jaar met drie schepen vertrokken was om het geluk in de nieuwe wereld te gaan be proeven. De achtergronden van deze im migratie waren een sterk verlangen naar een eigen kerkelijke geloofsbeleving, naar economische onafhankelijkheid en naar betere toekomstkansen voor de veelal grote gezinnen. Initiatiefnemers voor de tocht waren Jannes van de Luyster, een rijke boer uit Borssele, Jan Steketee en de predikant Cornelis van der Meulen. Nu, na ruim 120 jaar, heeft Zeeland bijna 5000 inwoners. Blijkens de „city- reports" van de laatste jaren is het stad je zeer welvarend, wat het te danken heeft aan de landbouw, maar ook in belangrijke mate aan de industrie. In het verslag van de stad over 1967 wordt ge sproken van één industrievestiging per honderd inwoners. Ook verdere vertoont de ontwikkeling van het stadje overeenkomsten met die in de provincie Zeeland. Men voei't n.l. in het stadsembleem een symbool voor de recreatie en in de px-opagandafolders wordt gewag gemaakt van velerlei ac- comodatie op dit gebied. De bevolking groeit de laatste jaren snel: van 1960 tot 1967 bedroeg de stijging 25%. Per 400 inwoners is er één kerkgebouw. Zeeland ligt op ongeveer 10 kilometer van de plaats Holland aan het Michigan- meer, op ca 300 km van Chicago en De troit en op 40 km afstand van Grand Rapids. op het gebied van vindt u bij VOORSTRAAT 7 WISSENKERKE. DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE vraagt voor zo spoedig mogelijk om in het vak opgeleid te worden.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 4