NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene No. 3348 Zaterdag 26 april 1969 72e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.per half jaar Franco per post 13.50 per jaar Advertenties 15 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wtf geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Donderdag 17 april j.l. kwam de raad dezer gemeente voltallig in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Evers. Na een kort maar hartelijk openings woord worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld, maar niet dan alvorens mevr. Janssen geïnformeerd heeft hoe de aardgasprijs zich zal ontwikkelen, nu tot een fusie besloten is tussen Zegam en P.Z.E.M. De voorzitter zegt hierover eigenlijk geen zinnig woord te kunnen zeggen en ook gezien de kleinheid van de gemeente Kortgene, geen zwaar woord in het ka pittel te hebben. Hij is echter vol ver trouwen, dat de prijs op de voorlich tingsavonden genoemd wel gehand haafd zal blijven. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een brief van het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening van 20 februari 1969 in antwoord op de motie van de raad, aangenomen in de vergade ring van 9 januari 1969, waarin wordt bericht, dat het college van Gedepu teerde Staten kan beoordelen in hoever een wijziging van het aan de gemeente Kortgene toegewezen woningcontingent mogelijk en/of noodzakelijk dient te wor den geacht. De door de minister aange houden centrale reserve heeft reeds gro tendeels een bestemming, zodat voor hands hieruit geen extra toewijzingen mogen worden verwacht. Verder wijst de minister op de mogelijkheid die de premieregeling 1968 biedt voor de gesub sidieerde particuliere woningbouw, waar door woningen kunnen worden gebouwd waarvan de huren nauwelijks behoeven af te wijken van de woningen welke door woningcorporaties worden gebouwd. Het lid Welleman zegt hierop het een schandaal te vinden dat er wel toestem ming gegeven wordt een z.g. tweede woning tp bouwen, doch dat de gemeente geen toestemming krijgt om voor haar ingezetenen een eerste woning te bou wen. Hier klopt iets niet. Juist door het ontbreken van voldoende eerste wo ningen trekken een groot aantal jonge mensen uit onze gemeente weg, naar plaatsen waar wel woningen beschikbaar zijn. De voorzitter zegt het ook jammer en vervelend te vinden dat er in deze ge meente geen woningwetwoningen ge bouwd mogen worden, maar wijst ook eveneens cp de mogelijkheid van gesub sidieerde particuliere woningbouw, waar door iedereen in de gelegenheid gesteld wordt te bouwen. Hierna doet de voorzitter enige mede delingen. O.a. zegt hij dat bij de opening en heropening van resp. de Raiffeisen- banken te Kortgene en Colijnsplaat, door de gemeente toezegging van een geschenk is gedaan. Daar men toen nog niet wist wat het moest worden, is aan het bestuur der bank verzocht te zijner tijd hun wensen kenbaar te maken. Er is nu van de bank het verzoek ontvangen om in de kosten van een muurschildering uit te voeren door de heer Andries Min- derhoud aandeel te willen nemen. B. en w. hebben toegezegd tot een bedrag van 300.te willen participeren. Door het afwijzend standpunt van de gemeente Goes zal de Gemeenschappe lijke Geneeskundige Dienst „De Beve- landen" nog niet van de grond komen. Eerst dient men de her-indeling af te wachten. Een gulden en vijftig cent zal per kind beschikbaar gesteld worden indien ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van H.M. de Kohingin feestelijkheden op de scholen plaats vinden. Nu de raad van Wissenkerke haar principe-besluit tot toetreding tot de Technische Dienst Walcheren heeft in getrokken, zal in samenwerking de T.D. Noord-Beveland georganiseerd moeten worden. Door financieringsmoeilijkheden zal pas op de plaats gemaakt moeten worden voor wat betreft een aantal toezeggingen in verband met straat- en trottoirsver beteringen. Enkele andere verbeteringen o.a. trottoir in de West Havenstraat te Colijnsplaat wordt uitgesteld, daar het bekend is dat daar aardgasbuizen onder komen te liggen. Wij moeten de hoeveelheid hooi op onze vork beperken tot dat wat er op zit. Het hoofd der school te Kats heeft de oude woning verlaten, en tot op heden heeft er zich slechts één persoon als huurder aangemeld. Bij de bezichtiging is gebleken dat een goede opknapbeurt veel geld zal vergen. Er is echter een mogelijkheid tot verkoop, waarover de voorzitter graag in principe de mening van de raad wil horen. Op deze laatste vraag zegt Van der Maas het enerzijds toe te juichen, maal ais u het doet, is er dan de mogelijkheid aanwezig een onderwijzerswoning te bou wen en brengt het niet de kleuterschool in gevaar? De voorzitter antwoordt hier op, dat bouw niet mogelijk is. Breure vindt het nog wat vroeg om over verkoop te praten en wil eerst de ontwikkeling afwachten. Over de schenking aan de Raiffeisen- bank vraagt Breure of dat zo maar kan, zonder goedkeuring van de raad. De voor zitter antwoordt, dat men voor repre Horizontaal: 1. kleurrijk - 4. duw - 7. deel van de kachel - 10. groot zoogdier 14. op dit moment - 15. lopend touw 16. rustplaats - 18. namelijk (afk.) - 19. afstandsmaat (afk.) - 20. onderwereld 22. met dank (afk.) - 24. ik (Lat.) - 26. telwoord - 30. in orde - 32. uitroep van pijn - 33. N.V. (Duitse afk.) - 34. lid woord - 35. voorzetsel - 36. voorzetsel 37. vlaktemaat (afk.) - 38. hoofddeksel 40. deel van een Franse ontkenning - 42. briefaanhef (afk.) - 44. verwaande, waan wijze - 45. werelddeel - 46. reeds - 47. pro Deo (afk.) - 48. boom - 50. rondhout 51. herkauwer - 52. als volgt (afk.) - 54. stofmaat - 56. selenium (afk.) - 57. uitroep 58. Engels telwoord - 59. hagedisachtig dier - 62. gewicht - 64. jongensnaam - 66. gebogen been - 67. muziekterm (afk.) 68. de oudere (afk.) - 69. onderricht - 72. steundraad - 74. bevestiging - 76. aaien 80. kier - 81. meisjesnaam - 82. plaats in Overijsel. Verticaal: 2. rivier in Siberië - 3. gesloten 4. onmeetbaar getal - 5. aanbieding - 6. rondhout - 7. godin - 8. soort onderwijs (afk.) - 9. inkeping - 11. Chinese maat 12. noorderbreedte (afk.) - 13. water in Zeeland - 15. geografische mijl (afk.) 17. afstandsmaat (afk.) - 19. lage tempe ratuur - 20. uitroep - 21. rang in het leger (afk.) - 23. rivier in Rusland - 25. Indonesisch muziekinstrument - 26. soort vlag aan stok - 27. landbouwwerktuig 28. hetzelfde (afk.) - 29. verlegen zijn 31. soort hoender - 36. familielid - 37. beet - 38. wortel - 39. kraan - 41. tijdperk 43. sluis - 49. zacht en onhoorbaar voort gaan - 53. weidediei-en - 55. Frans lid woord - 56. N.V. (Franse afk.) - 57. trekvogel - 58. windrichting - 60. gewicht (afk.) - 61. jongensnaam - 63. weekdier 65. inhoudsmaat (afk.) - 67. onmeetbaar getal - 70. Europeaan - 71. heilige (afk.) 72. voorzetsel - 73. volkerenorganisatie (afk.) - 75. deel van een Franse ontken ning - 77. het Romeins Imperium (afk.) 78. Frans lidwoord - 79. bestaat. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 125 Horizontaal: 1. kroniek - 6. mii'akel - 11. ria - 12. ade - 13. ap - 15. lift - 16. poes 17. mi - 18. rap - 20. se - 21.op - 22. wijd 23. am - 25. 11 - 27. kl - 28. ri - 29. engel - 32. oma - 34. rolde - 36. lee 37. ao - 39. ag - 40. dol - 41. ratel - 42. sta - 45. pe - 46. pa - 48. ach - 51. nurks 53. ark - 55. creme - 57. tl - 58. Is - 59. rg - 61. er - 62. pas - 64. ca - 65. el 67. alg - 69. pp - 70. eist - 72. dras - 73. te - 75. uso - 76. usa - 78. ragebol - 79. otterlo. Verticaal: 1. kwai-taal - 2. of - 3. iris 4. eifel - 5. kat - 6. map - 7. idool - 8. reep - 9. ko - 10. leidsel - 14. pa - 17. mij 19. page - 22. wild - 24. me - 26. lo - 27. ka - 28. ro - 30. ne - 31. la - 33. motor 34. rg - 35. do - 38. ore - 39. alp - 42. snipper - 43. tu - 44. arts - 45. ps - 47. ac - 48. aera - 49. cm - 50. hengelo 52. kl - 53. as - 54. kr - 55. re - 58. lasso 60. gerst - 63. ap - 64. club - 66. laat 68. lt - 71. tol - 72. duo - 74. sg - 77. nr. sentatie geen goedkeuring nodig heeft, hetgeen Breure moeilijk kan verwerken. De voorzitter zegt een zeker wantrouwen in Breure's woorden te beluisteren, het geen deze ten stelligste ontkent. Welleman vraagt of er geen mede delingen te doen zijn omtrent kampeer terrein en parkeerterrein? De voorzitter zegt hierop dat men op het kampeer terrein weer met enige moeilijkheden te kampen heeft gehad. Ditmaal was het de waterleiding. Nadat men deze verlegd had, bleken de bochten verkeerd te zit ten. Nu is men bezig de leiding schoon te spuiten. Wat het parkeerterrein be treft. hierop is de laagste inschrijver de fa. Duynhouwer geweest, die beneden de begroting zat. Hierna wordt z.h.s. accoord gegaan met het ontwerp-besluit van Ged. Sta ten betreffende een wijziging van de „Bezoldigingsregeling gemeentesecreta rissen Zeeland 1965", hetgeen ook het geval is met die voor de gemeente-ont vangers. Voor een luidapparaat voor de toren te Kortgene, compleet met motor, re- laiskast, bedieningsschakelaar, ketting en spanners, inclusief bevestigingsmateria len en montage, wordt z.h.s. een crediet van 1500.geopend. Van de Stichting Zeeland werd bericht ontvangen, dat van meer dan 90% der gemeenten en besturen van verenigingen, die .scholen voor basisonderwijs in Zee land en West-Brabant beheren, de me dedeling werd verkregen, dat hun scho len ten bate van alle leerlingen van het zesde leerjaar in 1969 zullen deelnemen aan het experiment ter verbetering van de schoolkeuze voor voortgezet onder wijs, zoals beschreven in het memoran dum „Bevordering van de juiste school keuze voor kinderen uit het Deltagebied". Z.h.s. wordt op voorstel van b. en w. 7.per leerling gevoteerd. Aan de heer J. F. Minneboo te Colijns plaat wordt de woning Deltastraat 7 verkocht, tegen het door het rijk vast gestelde bedrag van 23.578.De heer Minneboo was reeds huurder van deze woning. Aan de heer P. J. Kampman wordt op diens verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als hoofd van de openbare lagere school te Colijnsplaat. Dit in verband met zijn benoeming als hoofd van de Oosterburchschool in het plan Dauwendaele. Mej. J. C. van der Vliet te Rotterdam wordt per 1 mei a.s. benoemd tot onder wijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school te Kortgene, zulks ter voor ziening in de door het ontslag van mevr. Lilipaly - de Voogt ontstane vacature. Als onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school te Kats wordt benoemd de heer J. J. Minderhoud. Op voorstel van b. en w. wordt de heer L. Goulooze benoemd tot hoofd van de openbare lagere school te Colijnsplaat. Zonder iets tegen de heer Goulooze te hebben, vindt de heer Klaassen de hier gevolgde procedure incorrect. Er is geen Zie vervolg voorpagina 2e blad. Kruiswoordpuzzel no. 126 Zondag 27 april a.s. is het alweer twee jaar geleden, dat de misschien toekom stige kroonprins Willem-Alexander Claus George Ferdinand werd geboren. Er gin gen toen spannende dagen aan vooraf en met een verademende juichkreet kon prins Bernhard na ontvangst van het geboortebericht aan zijn gasten verkon digen: „Hij is er! 't Is een jongen!" Vreugde in het hele land. Nu zal er een stroom cadeautjes naar Groot Drakestein vloeien en de mooiste daarvan is waarschijnlijk voor het jarige prinsje wel de echte ponywagen, gemaakt door enkele van Neerlands laatste rij tuigmakers te Houten (U). Omdat de ver jaardag op zondag valt, steken we maan dag de vlag uit. De grote dag nadert weer met de spon tane Oranjefeesten, met rondtrekkende fanfares, verklede kinderen, volksspelen, wedstrijden, puzzelritten, sportdemon- straties, grote en kleine optochten, trac- taties voor onze jongsten entegen woordig ook al voor de alleroudsten, de aubades voor de burgemeesters, de oranjebals en de taptoes tot besluit. Als we nog geen koningin hadden, zou hare majesteit moeten worden uitgevon den. Geen volk viert op één dag in het jaar zo de verbroedering en de eenheid. Hoe is het nog mogelijk, dat er mensen zijn die op 30 april vergeten de vlag uit te stekep. Als we dan toch koninginnedag vieren, mogen we gelijk even denken aan die andere jarige op deze dag: aan de heer Pieter van Vollenhoven. Toen fiij zijn eerste twintig verjaardagen vierde, vlag de Nederland ook al op 30 april, maar nooit zal hij bevroed hebben, nog eens naast zijn koningin te staan op het bordes van paleis Soestdijk op beider verjaar dag en ook het middelpunt te zijn van de feestelijkheden in en om het paleis. Vader Van Vollenhoven is het nu, met het eenjarige prinsje Maurits op de arm van prinses Margriet. Het Koninklijk Huis heeft zich wel uitgebreid in de laatste jaren.... Maar de heer Van Vollenhoven blijft er heel rustig onder. Misschien wordt juist die eigenschap ook zo in hem gewaardeerd: hij is de huis lijkheid zelve.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1