NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke DE COÖPERATIEVE IFFI MP ANK ItNOH SM te Colijnsplaat en te Kamperland No. 3347 Zaterdag 19'april 1969 72e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.per half jaar Franco per post 13.50 per jaar Advertenties 15 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordciykheid dragen. Maandag 14 april j.l., des avonds te 7 uur, kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester P. Wisse. Afwezig was de heer Iz. Stokman, terwijl als gast aanwezig was de heer G. de Smit. In zijn welkomstwoord constateerde de voorzitter tot zijn genoegen, dat de aan wezige raadsleden de hun toegezonden stukken beter gelezen hadden dan de verslaggever van het algemeen bekende Noord-Bevelandse weekblad, die ouder gewoonte reeds om 2 uur aanwezig was om de vergadering te verslaan. Na voorlezing van het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld en worden enige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Hiex*onder be vindt zich een goedkeuring door Ged. Staten tot verkoop van grond aan de diakonie van de Ned. Herv. Kerk te Wissenkerke voor de bouw van bejaar denwoningen te Geersdijk. Vrijdag a.s. zal deze acte bij de notaris getekend worden. In sneltreinvaart worden vervolgens de punten 3 tot en met 10 afgehandeld, die alle een meer of minder administra tief karakter dragen. Onder deze punten bevindt zich ook het voorstel van b. en w. om een aantal perceeltjes tuingrond te Geersdijk aan een 18-tal zich daar voor aangemelde gegadigden te verhuren. Hierna volgt de behandeling van het voorstel van b. en w. tot intrekking van het principe-besluit tot toetreding van de Centrale Dienst voor Bouw- en Wo ningtoezicht Noord-Beveland tot de Cen trale Dienst Bouw- en Woningtoezicht Walcheren. Doordat de raad van Kortgene afwij zend stemde op het principe-besluit tot toetreding, is het onmogelijk geworden dat de dienst Noord-Beveland zich bij Walcheren aansluit. In zijn toelichting zegt de voorzitter nog, dat ook Domburg geweigerd heeft er zich bij aan te sluiten, zodat de basis voor samenwerking smal ler is geworden. Het voormalig hoofd van de dienst Noord-Beveland heeft per 1 mei a.s. ver vroegd pensioen gekregen. Nu de dienst Noord-Beveland zelf standig blijft, zullen aan het hoofd van deze dienst twee ambtenaren moeten worden toegevoegd. Het lid Sandee vraagt naar de finan ciële konsekwenties. De voorzitter zegt dat een eigen dienst goedkoper zal wer ken, waarop wethouder Leendertse een nadere toelichting geeft. Koole vindt het jammer dat Kortgene in deze een zeker veto heeft kunnen uit spreken. Hij zegt, dat wanneer men de stemmenverhouding van deze twee ge meenten zou samenvoegen, er een ander beeld uit de bus zou komen. De voor zitter geeft ten antwoord, dat dit staats rechtelijk niet te doen is. Wethouder Leendertse zegt dat in de aanvang de omvang van de kosten nog niet te zien was. Wethouder Scheele zegt dat na het principe-besluit alles verder is onderzocht, wat toen nog niet bekend was. Ook zelfs nu is een preciese kos tenberekening voor elke dienst afzonder lijk nog niet mogelijk. Zuijdweg zegt dat het in eerste instan tie een principe-besluit gold en vindt dat men er algemeen van overtuigd is, dat de eigen dienst voorheen niet zo heel erg prettig gewerkt heeft. Koole wijst er nog op dat ten tijde van het principe-besluit het vertrouwelijk rapport toch al uit was. Juist in groter verband is het aantrekken van een capa bele kracht goed mogelijk. Hij vindt het jammer dat het niet doorgaat. Z.h.s. wordt hierna het principe-besluit tot toetreding ingetrokken. Z.h.s. worden hierna enige wijzigingen in de begrotingen voor de dienst jaren 1968 en 1969 aangebracht. Deze behelzen o.a. dat de rattenbestx-ijding 1350. méér gekost heeft en dat de bouw van het De Casembx-oothuis ongeveer 12.894.duurder is geworden dan de raming was geweest, wat een verhoging van 5% betekent, hetgeen de voorzitter alleszins aanvaardbaar acht, gezien de kostenstijging, gedurende de bouwtijd. In deze begrotingswijzigingen wordt ook voorzien in de aanleg van een dij kover gang van het bungalowpark Rancho Grande naar de jachthaven, tex'wijl men ook voornemens is een overgang te ma ken van de Schotsman-Ruiterplaat, e- veneens naar de jachthaven. In dé commissie tot nazien van de ge meenterekening over het dienstjaar 1967, worden de heren Stokman en Filius be noemd. Deze rekéning heeft een mooi batig saldo van 56.818.49. Hierna wox-dt aan de orde gesteld het garanderen van de rente en aflossing van een aan te gane geldlening door de diakonie der Ned. Herv. Kerk te Wis senkerke. Deze geldlening is 350.000.groot en kan afgesloten worden bij de Stichting Pensioenfonds Centrale Bank van de Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht, mits de rente en aflossing door de gemeente wordt gegarandeerd. Het kapitaal is be stemd voor de bouw van twaalf bejaar denwoningen te Geersdijk. De x-ente be draagt 7V8°/o en het wordt een annuï teitslening, die in 40 jaar moet worden afgelost. Het lid Sandee heeft geen enkel be zwaar; juicht het zelfs toe dat er gebouwd wox-dt, maar is toch iets huiverig over het feit, dat de gemeente geen enkele inspraak heeft in de exploitatie. Is dat niet te ondervangen? De voorzitter zegt dat zulk een in spraak er in feite wel is, doordat de diakonie haar rekening moet inzenden. Sandee vindt dit te weinig. Het te ga randeren bedrag beloopt nu bijna een miljoen. Hij vraagt of de mogelijkheid misschien aanwezig is er een Stichting van te maken. Hij ziet het niet als een px'estige-geval, maar het bedrag wordt wel wat groot. Volgens de voorzitter leeft dit ook bij b. en w. Hij ziet dan een afsplitsing van het woningbezit van de diakonie. Het is zeer zeker niet uit wanti-ouwen, dat zo iets gedacht wordt. Alleen maar zake lijk. Het moet eens bekeken worden. Z. h.s. wordt hierna de rente en af lossing gegarandeex'd. Doordat het lid G. D. de Smit benoemd is als gemeentewerkman, is in deze vaka- tux-e door de voorzitter van het Centraal Stembux-eau benoemd de heer A. P. Meu- lenberg te Wissenkerke. Deze heeft zijn benoeming aanvaard en werden in deze vergadering door Koole en Sandee zijn geloofsbrieven onderzocht en in orde be vonden. Bij monde van de heer Sandee werd tot toelating geadviseerd. Hierna doet de voorzitter een aantal mededelingen. O.a. zegt hij te kunnen constateren dat er een flinke belang stelling bestaat voor de jachthaven te Kamperland. Een groot aantal vaste lig plaatsen is i-eeds verhuurd, zodat de mo gelijkheid aanwezig is, dat de aanloop periode bekort kan worden. Ook de toe gangsweg over de Spuidijk is nu wat prettiger geworden, al kan die nog steeds niet ideaal genoemd worden. De aankoopacte van de Stoof met het kantoor is nu door de notaris gepasseerd. De bouw van het dorpshuis te Wissen kerke vordert goed en, wanneer er geen tegenslag meer komt, kan op een tijdige oplevering gex-ekend worden. In Kamperland bestaan er plannen tot de bouw van nogmaals een 16-tal be jaardenwoningen. die gebouwd zullen worden tussen de ratiowoningen en het De Casembx-oothuis. Vanwege de gemeen te is er contact opgenomen met de ho- gere instanties, die er geen bezwaar te gen hebben. Het dorpshuis te Kamperland loopt prima, maar een financieel resultaat kan nog niet medegedeeld worden, daar alle afrekeningen nog niet binnen zijn. Wax-en voorgaande mededelingen alle in positieve zin, de volgende mededeling is wat meer in mineur gesteld. De voor zitter zegt n.l. dat er momenteel finan cieringsmoeilijkheden bestaan, alhoewel de financiële positie van de gemeente goed is. Het aantrekken van vreemd geld n.l. behoeft de goedkeuring uit Den Haag om de overheidsbestedingen te beperken. De uitvoering van kapitaalswerken zal dus op enige moeilijkheden stuiten, waar door een flinke spx-eiding in het verschiet ligt. Hiefsfr9'"S'preekt de voorzitter enige woorden tot het scheidende lid De Smit. Na 6Va jaar zitting is dit de laaste keer dat De Smit aanwezig zal zijn. De tijd gaat snel. Wij vinden het jammer dat u weggaat; u hebt steeds uw beste krachten gegeven. U was steeds ook iemand die met goede ideeën naar vox-en kwam en het is px-ettig te ervaren, dat een aantal daai'van vex-wezenlijkt zijn. Natuurlijk is het begrijpelijk dat de belangen van uw gezin en van uzelf px-evaleren. Wij dan ken u voor alles wat u gedaan hebt en wensen u in uw verdere leven het aller beste toe. De Smit dankt voor deze woorden en zegt hier nu vreemd te zitten. Hij heeft steeds getracht naar eer en geweten het beste te doen. Wanneer hij er nog eens voor zou komen te staan, dan zou hij het misschien anders doen. Met nog maals dank en de beste wensen voor alle aanwezigen besloot hij zijn dankwoord. In de rondvraag zegt Koole dat de verbreding van de Spuidijk voor het ver keer aangenaam is. Jammer dat bij de be bouwing de weg smal gebleven is. Het is net een fuik. Kan er met een bord mis schien op gewezen worden? Andex-s ziet hij toch nog wel eens een wagen tegen het muurtje opbotsen. Wethouder Leendertse zegt dat door diverse omstandigheden het niet mogelijk was ook daar de dijk te verbreden.Bo- reisverzekering reischeques een rustig gevoel op vakantie. Neem nooit teveel geld In contanten mee als u op vakantie gaat. U kunt het zo gemakkelijk verliezen of het kan u ontstolen worden. Neem reischeques! En als u dan bovendien voor een luttel bedrag aan premie een reisverzeke ring sluit, kunt u rustig met vakantie gaan. Mogen wij het even voor u in orde maken? zal u graag nader inlichten vendien ligt het in de bedoeling om het verkeer in de richting van de jacht haven in de toekomst over de weg achter Kamperland te leiden. Verder vraagt Koole nog naar de hijs- mast op de jachthaven. Ook hier geeft wethouder Leendertse uitleg. Er was een aanbod van een hijsmast met dieselmotor, waarvan de kostenberekening en de bij komende kosten haast onoverkomelijk waren. B. en w. hebben nu gekozen voor de elektrische oplossing, die wel niet goedkoop, maar veel bedrijfszeker- der en gemakkelijker te bedienen is. Vóór Pinksteren hoopt men die in bedrijf te hebben. Tot slot zegt Koole over wijzigingen in de eerste plannen betreffende de Oost- havendijk bij geruchte vernomen te heb ben. De voorzitter zegt dat daar inder daad iets van aan is. Men pleegt momen teel ovex-leg met het ministerie die de financiële bijstand verleent. In dit sta dium kan er nog niets over gezegd wor den. Het is iets nieuws, waardoor de bebouwing kan blijven. Filius zegt dat de tox-enklok nog steeds niet best werkt. De voorzitter antwoordt hem dat het uurwerk momenteel uitge probeerd wordt en binnen niet al te lange tijd klaar zal zijn. Sandee zegt een tamelijk forse adver tentie gelezen te hebben, over het vrij geven van woningen. Hij vraagt zich af of de oude regeling het niet in de Zie vervolg voorpagina 2e blad. Donderdag 17 april j.l. heeft de kleine prins Maurits zijn eerst verjaardag ge vierd. Hij was al mans genoeg om de verjaardagstaart met één kaarsje er op, goed te kunnen waarderen en z.k.h. heeft ook de kaars wel uit kunnen blazen. Kruiswoordpuzzel no. 125 Horizontaal: 1. jaarboek - 6. wonder 11. meisjesnaam - 12. gx-oet - 13. water hoogte (afk.) - 15. hefwex-ktuig - 16. huis dier - 17. zangnoot - 18. snel - 20. sele nium (afk.) - 21. voorzetsel - 22. breed, ruim - 23. maanstand (afk.) - 25. laatst leden (afk.) - 27. Koninklijke landmacht, (afk.) - 28. Romeins Imperium (afk.) 29. hemels wezen - 32. familielid - 34. plaats in Drente - 36. watering - 37. als onder (afk.) - 39. N.V. (Duitse afk.) - 40. dwaas, gek - 41. klepper - 42. bevel - 45. per expresse (afk.) - 46. familielid - 48. uitroep van spijt - 51. onvriendelijk mens 53. woonboot - 55. pastaachtig smeersel 57. soort vex-lichting (afk.) - 58. briefaan- hef (afk.) - 59. rijksgrens (afk.) - 61. bijwoox'd - 62. schrede - 64. ongeveer (afk.) - 65. stofmaat - 67. waterplantje 69. per procux-atie (afk.) - 70. plaats in de Betuwe - 72. sompig - 73. voorzetsel 75. Utx-echts symfonie orkest (afk.) - 76. deel van Amerika (afk.) - 78. schoon- maakattribuut - 79. plaats op de Veluwe. Verticaal: 1. vogel - 2. voegwoord - 3. deel van het oog - 4. gebergte in Duits land - 5. huisdier - 6. omslag - 7. afgod 8. smalle stx-ook - 9. sportterm (afk.) 10. deel van het paax-detuig - 14. familie lid - 17. pex-s. voornaamwoox-d - 19. hof jonker - 22. ongetemd - 24. pers. vnw. 26. soort onderwijs (afk.) - 27. vogel 28. ambtshalve (Lat. afk.) - 30. deel van een Franse ontkenning - 31. Frans lid- wooi'd - 33. machine - 34. rijksgrens (afk.) 35. zangnoot - 38. vreemde munt - 39. hoge berg - 42. klein stukje papier - 43. Frans pers. vnw. - 44. geneesheer - 45. naschrift (afk.) - 47. anno Chx-isti (afk.) 48. tijdperk - 49. lengtemaat (afk.) - 50. stad in Twente - 52. kiloliter (afk.) - 53. spil - 54. vreemde munt (afk.) - 56. zangnoot - 58. werpstx-ik - 60. gewas 63. waterstand (afk.) - 64. soort vereni ging - 66. over tijd - 68. x-ang in het leger (afk.) - 71. kinderspeelgoed - 72. tweetal 74. soortelijk gewicht (afk.) - 77. nummer (alk.) Oplossing kruiswoordpuzzel no. 124 Horizontaal: 1. s.d. - 3. karavaan - 10. rot - 13. urn - 15. liaan - 16. od - 18. no 19. rauw - 21. ai'a - 22. grol - 24. toe 26. di-a - 28. moede - 30. ns - 31. lik 33. sta - 35 idem - 36. kk - 37. as - 38. las - 40. 'ek - 41. mom - 43. tm - 44. jammer - 47. ea - 48. du - 49. gas - 50. il - 51. re - 52. paleis - 54. dd - 55. set 56. ro - 57. eel - 58. pi - 59. sier - 60. Piet - 62. Ado - 64. koor - 66. x-otor - 68. enk - 70. sl - 71. ik - 72. stek - 73. del 75. om - 77. nu - 79. on - 80. gex-ei - 82. age - 84. sim - 85. overkant - 86. en. Verticaal: 1. Surinamer - 2. dx'a - 4. al 5. Ria - 6. aard - 7. vaax-s - 8. An - 9. norm - 11. on - 12. totem - 14. nut - 17. dooi - 20. wolk - 23. leder - 25. ei - 27. atlas - 29. dek - 32. kam - 34. aam - 36. km - 39. smid - 42. oa - 43. tule - 44. jas 45. el - 46. betrokken - 48. da - 49. gilde 51. ree - 52 poets - 53. eea - 54. dik 55. sir - 56. x'io - 59. solo - 60. prins 61. toto - 63. onder - 65.os - 67. Reno 69. kerk - 74. Lea - 76. ma - 78. ui 80. ge - 81. in - 83. Ge. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 1