Markusse Wissenkerke Uitnodiging ledenvergadering DD Predikbeurten I Zitdag pedicure W. VERBURG P. Verburg na 1 uur gesloten WACHT OP HET WONDER kinderbescherming komt miljoenen tekort ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink. tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart, tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland April hoogwater 12 zaterdag 11.20 23.55 13 zondag 12.31 14 maandag 0.51 13.21 15 dinsdag 1.33 14.02 16 woensdag 2.09 14.37 17 donderdag 2.40 15.09 18 vx-ijdag 3.13 15.38 voor zondag 13 april 1969. Ned. Herv. Kerk ColUnsplaat 10 uur de eerw. heer De Ruiter en 2.30 uur ds. Ytsma (bed. H. Doop). Ned.IIerv. Kerk Kamperland 10 uur de eerw. heer M. C. Malipaard uit Rotterdam en 2.30 uur ds. J. Geurtsen uit Goes. Ned. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. J. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur de heer Kooy uit Leiden en 2.30 uur ds. v. d. Bosch uit Goes. Ned.Herv. Kerk Wlssenkerke 9 uur ds. Metselaar uit Goes 10.30 uur ds. L. H. W. Theu- nissen uit Middelburg en 2.30 uur ds. Wamelink uit Middelburg. Ned. Herv. Kerk Geersdyli 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur de heer Malipaard uit Middelburg. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Wessel uit Middelburg. Geref. Kerk VVissenkerke 10.30 uur ds. Noordhoff van Wemeldinge en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Geersdtfk 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Wamelink uit Mid delburg. Geref. Kerk ColUnsplaat 10 uur ds. Wamelink uit Middelburg en 4.30 uur ds. Noordhoff uit Wemeldinge. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. ColUnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Donderdag 17 april. 7.30 u Ds. Karens van Nieuwer- kerk. I' Donderdag 17 april a.s. hopen onze ge- Y liefde ouders en X grootouders X X L. Korteknie X Ij' en H. Korteknie - ♦j* Eikenhout hun 50-jarige echt- X vereniging te vieren. X X Dat ze nog lang ge- spaard mogen blij- X ven is de wens van X hun dankbare kin- X deren en kleinkinde- ren. X Gelegenheid tot fe- X liciteren: zaterdag 19 **1 april, vanaf 20.00 u. in het Nieuw-Zee- landhuis. Kats, april 1969. Kerkstraat 15. HOGE BIJVERDIENSTE (oa thuiswerk, voor ieder een), aangeboden van 50.tot 150.per week. Centrum, Postbus 263, (2 postz. van 12 insl), Haarlem. Heden overleed, na een langzaam afster ven, mijn geliefde en zorgzame moeder Elisabeth Zuurveld, (weduwe van Jan Abraham de Vos), in de hoge ouderdom van 91 jaar. A. T. de Vos. Kortgene, 8 april 1969. Hoofdstraat 90. De begrafenis heeft plaats gehad op vrij dag 11 april, des na middags om 2 uur te Kortgene, vanaf het Trefpunt. Maandag 14 april te Wissenkerke van 15 uur en donderdag 17 april te Colijnsplaat van 15 uur in het Groene Kruisge- bouw aldaar. Wij vragen voor ons bedrijf een pientere en vlotte leerjongen die tot een all-round vakman opgeleid wil worden. Kom eens met ons praten Drukkery Markusse Wissenkerke Vereniging voor Chr. Mavo/Ulo-onderwijs te Wissenkerke. D.V. op donderdag 24 april 1968 om 8.00 uur in de Chr. Ulo-school te Wissenkerke. AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag penningmeester, kascommissie. 4. Verkiezing bestuursleden. 5. Overzicht cursusjaar 1968/1969. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Het bestuur. LINDA-LU badpakken en bikini's Uit voorraad bij: Sport, camping, textiel Kortgene, Tel. 4.18. Woninginrichting en schoenhandel Kortgene Met ingang van volgende week elke donderdagmiddag Er wordt de afgelopen dagen veel en vlot ge vangen. Kijkt ook u uw spullen eens na om verzekerd te zijn dat u geen pech krijgt. Was u nog geen sportvisser en krijgt u er ook zin in? Kom dan eens kijken naar onze geweldige sortering Wij hebben hengels in alle maten en prijzen; grote en kleine, lichte en zware, en de daarbij passende molens. Verder alles wat u nodig hebt om deze sport te beoefenen. Wij zullen u graag van advies dienen. VOORSTRAAT 7 TEL. 01107 - 3 08. FEUILLETON door: T Dorssen -van Loon Ik keek de man verbaasd aan. „Haha dat is spijkers met koppen slaan. Oké. ik ben er maandagmorgen kwart over acht. Wat verdien ik?" De man haalde zijn schouders op en keek me met een verwijtende blik aan, alsof hij wilde zeggen: hoe durft u zoiets aan mij te vragen? „Dat weet ik niet, dat valt niet onder mijn competentie. Enfin, aan het eind van de maand ontdekt u dat vanzelf." Ik schudde resoluut mijn hoofd. „Geen sprake van. Ik wil eerst weten, wat ik ga verdienen." Hij loosde een zware zucht, me nog maals verwijtend aankijkend. „Gaat u dan maar mee. De afdeling comtabiliteit, onderafdeling salarissen. Vierde verdie ping, kamer driehonderdtien. U kunt naar binnen gaan zonder kloppen." Op de vierde verdieping liet hij me uit en zakte zelf, zonder groet of wat ook, verder. Na enig zoeken in het doolhof van gangen vond ik kamer 310, stelde me daar voor aan een brutaal kijkende vrouw als nieuw personeelslid voor het archief, dat graag wilde weten wat er verdiend werd in zo'n baantje. Ze monsterde me nadenkend. „Waar komt u te werken?" vroeg ze. „Nou, hier. O ehnu begrijp ik u.... boven, in het archief." De vrouw stak haar hand uit. „Geef me uw personeelskaart dan maar even." „Personeelskaart?" „Ja. Hebt u die dan nog niet? Moet u beneden eerst halen. Parterre, kamer twee en dertig. Komt u daarmee maar terug." Ik weer de lange gang op, op zoek naar de lift. Ik vond er één en zakte ermee tot de parterre. Opnieuw een dwaaltocht door gangen, tot ik eindelijk aan de achterkant van het gebouw kamer twee en dertig vond. Ik klopte aan, ma'ar dat scheen hier geen effect te sorteren, dus drukte ik de deurknop neer en ging naar binnen. Ook hier een vrouw, die me te woord stond. „Ik ben hier aangenomen voor het archief en moet maandagmorgen begin nen. Moet ik me hier vervoegen voor een personeelskaart?" „Dat klopt. Gaat u zitten. Ik help u meteen. Hebt u de oproeping bij zich?" Ik diepte de brief op uit m'n tasje en overhandigde die aan de vrouw. Ze vouwde hem open en las hem. Toen keek ze me weer aan. „Heeft meneer Daar- derberg u aangenomen?" „Jawel." „Wacht u maar even, dan zal ik uw antecedenten opnemen." Na een half uur had ik m'n kaart, daarna weer naar boven om te vernemen, wat ik ging verdienen. Het viel me wer kelijk mee, zodat ik opgewekt het grote gebouw verliet. Na de portier m'n nieuwe personeelskaart getoond te hebben, want dit had ik al bemerkt: Je komt niet ge makkelijk dit gebouw binnen, maar nog moeilijker er uit. Maandags ging ik met kloppend hart de lift binnen naar omhoog. In de grote archiefruimte maakte ik kennis met juf frouw Sleef, een tanig, klein vrouwtje van onbestemde leeftijd. En de beide hulpjes, twee giechelende tieners. In de loop van de morgen maakte juffrouw Sleef me enigzins wegwijs in het doolhof van folianten en vertelde me terloops, dat ze aan het eind van de maand ver trok. „Ik ben bijna vijf enzestig en dan heb ik er hier precies veertig jaar op zitten. Ik zal wel gehuldigd worden; bij geruchte heb ik al zoiets vernomen. Dat zal wel een envelop met inhoud van de direktie worden en een stoel of lamp van het personeel. Dat is zo de gewoon te." Tijdens de middagpauze zat ik bij haar aan tafel. Ze zei: Je lijkt me wel geschikt er voor. Het mooie van dit baantje is, dat je met niemand wat te maken hebt, behalve dan met Daarderberg. Maar hem zie je hoogstens een paar keer per dag, en hij gelooft het wel. Als je er maar voor zorgt, dat alles precies op z'n plaats terecht komt, hoef je nooit te zoeken. En houdt nauwkeurig boek van alles, wat ze beneden nodig hebben en je tijdelijk be schikbaar stelt. Vooral bij de afdeling L.V. zijn ze wel eens slordig. En voor elke polis laten tekenen. Dan heb je bewijs." Binnen drie dagen had ik het werk onder de knie, doch veel enthousiasme kon ik er niet voor opbrengen. Het voor uitzicht, de volgende veertig jaren hier vol te maken met als afscheidsgeschenk een stoel en een envelop met inhoud, was verre van aanlokkelijk. Doch ik moest wat om handen hebben. Dit werk was vrij eenvoudig, als je een normaal stel hersens had, en het betaalde goed. Zinde het me na een poosje niet meer dan kon ik altijd ergens anders sollici teren en zou ik een behoorlijk getuig schrift kunnen overleggen. Het afscheid van juffrouw Sleef was officieel en plechtig. Eén der direkteuren voerde het woord, waarna Daarderberg, de droefgeestige, zich ontpopte als een vlotte spreker en de archief juf namens het personeel een teevee aanbood. Waar over ze toch wel een beetje beduusd was. Er was een soort receptie in de kantine met warme en koude hapjes, thee, koffie en andere dranken en om half vier mocht iedereen naar huis. De volgende dag drukte de verant woording op mijn schouders, zoals Daar derberg het meende te moeten stellen. Doch die waren stevig genoeg en konden wel een stootje hebben. In tegenstelling tot mijn voorgangster stelde ik belang stelling in de hobby's van mijn beide hulpjes, Ada en Fried je, zodat we al spoedig goed met elkaar overweg konden. Binnen een maand wond ik ze om m'n vingers. Ze deden alles voor me zonder enig protest, maar op z'n tijd liet ik ze ook wel eens een poosje uitrazen, als ze zo'n bui hadden. Met een beetje geven en nemen bereik je wel wat. Zo had ik overdag m'n wex-k en 's avonds m'n afleiding: twee keer in de week de kaartavondjes en gewoonlijk ging ik één dag in de stad eten. Zater dagsmorgens keerde ik mijn flat met bezemen, zodat 's middags alles er weer uitzag, alsof het nieuw was. Na het eten ging ik winkelen en kocht, voor zover dat mogelijk was, voorraden voor de hele week. De zondag bracht ik door, zoals ik thuis gewend was, dus ging ik naar de kerk en vermaakte me verder met een wan delingetje in of buiten de stad of thuis met een boek of wat tijdschriften. Het typische was, dat ik helemaal geen verlangen had naar m'n geboortedorp. Ik was vertrokken met de gedachte: Hoe lang zal ik het in de stad uithouden? Binnen een maand krijg ik heimwee. In het uiterste geval koop ik in het dorp een huis en doe dit weer van de hand. Maar na drie maanden ontdekte ik bij mezelf enkel tevredenheid. Het rustige leven deed me goed; ik sliep 's avonds vrij gauw in en de keren, dat ik 's nachts wakker werd, waren te verwaar lozen. Als de wekker om zeven uur afliep, sprong ik uit bed, nam een douche en voelde me heerlijk, vol energie. Ik blaak te van gezondheid, was gelijkmatig van humeur, levenslustig en kon mee dollen met mijn hulpjes. Soms tot verontwaar diging van Daarderberg, die de onhebbe lijke gewoonte had om op de meest ongelegen momenten uit de lift te stap pen. „Juffrouw Burgenaar, waar blijft uw prestige op deze manier? Uw over wicht op deze kinderen? Gaat u zo door en binnen een jaar zitten ze op uw stoel en kunt u langs de rekken rennen om de polissen op te zoeken." Doch ik stelde hem gerust en verze kerde hem, dat ik niet het type was om me in te palmen. Het werk leed er niet onder; alles werd op tijd weggeborgen en elke aanvraag kwam op tijd op de betreffende afdeling. Naar „verloren" po lissen werd net zo lang gezocht, tot ik ze terug had, want in dit opzicht liet ik niet met me spotten. Ik droeg de ver antwoording, dus daalde ik af en toe zelf naar een of andere afdeling om de dames en heren er op attent te maken, dat ze nog polissen van me in hun bezit hadden, daarbij zwaaiend met het door hen ondertekende ontvangstbewijs. Er kwamen nooit klachten over de afdeling archief. Als er gewerkt moest worden, werd er gewerkt en hielp ik zelf een handje mee, als het nodig was. Wat als gevolg had, dat de meisjes verklaarden nog nooit zo prettig gewerkt te hebben als na het vertrek van juffrouw Sleef. Want die kon geen grapje waarderen. (Wordt vervolgd). 40.000 kinderen hebben meer hulp nodig Stichting „SAKOR" bestaat tien jaar Voor het werk van de kinderbescher ming in ons land is jaarlijks een tekort van enige miljoenen. Dit tekort schuilt in het feit dat de particuliere kinder beschermingsinstellingen meer en betere hulp noodzakelijk achten dan de bijdra gen van de overheid op dit moment toelaten. Inschakeling van meer deskundigen, betere en regelmatiger begeleiding van kinderen en ouders, goede voox-lichting van aspirant-pleegouders, wetenschappe lijk onderzoek gericht op de toekomst van het werk ruimere mogelijkheden voor vrijetijdsbesteding: dit alles zijn zaken, die uit de op zichzelf grote subsidies niet of niet volledig kunnen worden betaald. Daarom organiseren de kinderbescher mingsinstellingen ieder jaar gezamenlijk een collecte om dit alles mogelijk te maken. Voor dit doel hebben zij zich verenigd in de Stichting Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties, afge kort „SAKOR", waarvan het landelijk bureau in 's Hertogenbosch is gevestigd. Dit jaar zal de „SAKOR" voor de tiende maal een nationale collecte hou den, die zal duren van maandag 14 tot en met zaterdag 19 april a.s. Deze ruim 400 particuliere instellingen voor kinderbescherming zijn namelijk niet alleen verantwoordelijk voor de op voeding van meer dan 40.000 kinderen in ons land, wier ouders het niet alleen redden, zij moeten ook de hieraan ver bonden financiële consequenties mede of soms geheel dragen. Zonder de bij dragen van de overheid zou dit een onmogelijke taak zijn. Toch blijft er ieder jaar een tekort van enige mil joenen. De „SAKOR" doet daarom een drin gend beroep het werk van de kinder bescherming financieel te steunen. De bijdragen kunnen worden gegeven aan een van de collectanten of worden ge stort op giro 40 40 40 ten name van de Stichting „SAKOR" te 's Hertogenbosch. De collecte wordt gehouden voor alle ruim 400 instellingen en tehuizen, aan gesloten bij: het Algemeen Verbond voor Kinderbescherming, de Nederlandse Ver eniging voor Maatschappelijk Werk „Hu- manitas", het Verbond van Joodse In stellingen voor Kinderbescherming, het Katholiek Verbond voor Kinderbescher ming, het Nederlands Verbond der Ver eniging „Pro Juventute" en het Protes tants Verbond voor Kinderbescherming. CRM houdt opnieuw „Open-huis" en fotowedstrUd. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk te Rijswijk(ZH) houdt van 7 tot en met 14 mei 1969 op nieuw „Open-Huis'. Een soortgelijk eve nement vond plaats in september 1968. De nieuwe actie om de burgerij kennis te laten nemen van het werk van CRM, komt in het teken te staan van de re creatie, een thema waaraan concrete vorm zal worden gegeven in samenwer king met het naburige koopcentrum In de Bogaard. Aan deze tweede „Open-Huis"-mani- festatie is een nationale fotowedstrijd voor amateurs vex-bonden. Het onder werp van de wedstrijd is: Recreatie in eigen land. Meedingende foto's, zowel in zwai-t-wit als in kleur, dienen minimaal 30 X 40 cm gi'oot te zijn en uiterlijk op 1 mei 1969 te zijn ingezonden aan de afdeling Voox-lichting van het ministerie van CRM, Steenvoordelaan 370, Rijswijk (ZH). Op de linker bovenhoek van de verpakking dient het woox-d FOTOWED STRIJD te staan en op de achterzijde van de foto: naam en adx-es van de in zender en het aantal ingezonden foto's. De foto's mogen niet op karton worden geplakt of op een andex-e basis zijn op gezet. De jury die de inzendingen zal beoor delen, bestaat uit mevrouw Eva Besnö (fotografe, voox-zitster), de heer J. van Oosten (Vereniging voor Creativiteitsont- wikkeling) en de heer W. Huyser (Bond van Nederlandse Amateurfotografen). Op 7 mei 1969 's avonds om 20.00 uur zullen in het departementsgebouw de prijswin naars worden bekend gemaakt na voor lezing van het jury-rapport. Tijdens deze bijeenkomst, die toegankelijk is voor alle inzenders en belangstellenden, zullen ver volgens de px'ijzen worden uitgereikt. Bovendien wordt er een inleiding over amateurfotografie gehouden aan de hand van de ingezonden foto's. De beste in zendingen worden gedux-ende de dagen van het „Open-Huis" in hal of kantine van het departementsgebouw tentoonge steld. De eerste prijs wordt gevormd door een z.g. Bronner Medaille, beschikbaar gesteld door de minister van CRM, als mede een bedrag van 750.geschon ken door de Stichting Koopcentrum In de Bogaard. De tweede prijs is groot 500.en de derde 250. Een wedstx-ijdreglement kan worden aangevraagd bij de afdeling Voorlichting van het departement. Dat het ministerie van CRM van 7 tot en met 14 mei 1969 „Open-Huis" houdt, wil voornamelijk zeggen, dat de deux-en van het departementsgebouw ge durende die dagen wagenwijd open staan voor iedereen die eens binnen wil komen kijken, ergens een praatje over wil ma ken of eens wat meer wil weten over een onderdeel van het werk van het departement. Vanzelfsprekend staan de ambtenaren die bij deze manifestatie be- tx-okken zijn, ook open voor kritiek van de zijde van de bezoekers. Door middel van demonstraties, wisse lende evenementen en een tentoonstelling zal tijdens dit „Open-Huis" het thema van de recreatie worden belicht.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 2