Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 29 maart 1969 no. 3344 Predikbeurten GEBRUIKTE BROMMERS E. ff. van der Heijde 'II C. Harinck wordt u te dik? Pak toch de fiets! ^oelbO* GESLOTEN c c WACHT OP HET WONDER LEERLING HANDZETTER ACTIEVE, NETTE MEDEWERKER DELTA M1RIY1 ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink. tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland Mrt./april hoogwater 29 zaterdag 11.43 30 zondag 0.06 12.42 31 maandag 0.56 13.27 1 dinsdag 1.39 13.04 2 woensdag 2.12 14.36 3 donderdag 2.49 15.07 4 vrijdag 3.20 15.40 voor zondag 30 maart 1969. Ned. Herv. Kerk CoIUnsplaat 10 uur ds. Ytsma (H. A.) en 2.30 uur ds. Ytsma (H. A. en dankzegging). Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7.30 uur n.m. ds. Ytsma. Ned.IIcrv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban (Openb. Geloofsbel.) en 2.30 uur ds. F. C. Willekes. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7.45 uur n.m. ds. Alb. v. d. Ban (viering H. A.) Ned. Ilerv. Kerk Kats 9 uur ds. J. Visbeelc. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 19.30 uur ds. J. Visbeek. Ned. Ilerv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes(doop- dienst en Openb. belijdenis) en 2.30 uur ds. Alb. v. d. Ban Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7.30 uur n.m. ds. Willekes (Heilig Avondmaal). Ned.IIerv. Kerk Wissenkerke 9 en 10.30 uur ds. Kluiver uit 's Gravenpolder en 2.30 uur ds. De Boer uit Middelb. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 6.15 uur Vredestein (H. A.) en 7.30 uur ver. gebouw ds. Metselaar (H. A.) Ncd. Ilerv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak (voorb. H. A.) en 2.30 uur wika Veenhoven uit Middelburg. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 6.30 uur n.m. ds. Alb. van den Ban (bed. H. A.) Gcref. Kerk Kamperland 10.30 en 3 uur ds. Kramer van Nieuwdorp. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). Geen opgaaf ontvangen. Gcref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Van den Berg uit Wolfaaftsdijk en 2.30 uur ds. De Boer uit Middelburg. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 20.15 uur ds. Blokland. Gcref. Kerk Geersdijk 9 uur ds. Kramer v. Nieuw dorp en 4 uur ds. Noordhoff van Wemeldinge. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7 uur ds. Slingenberg uit Goes. Gercf. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Blokland (bediening H. Avondmaal). Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7 uur ds. Blokland. Gercf. Gcm. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Gcref. Gem. Coltjnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Vrijdag 4 april (G. Vrijdag). 7.30 uur leesdienst. Plotseling overleed in het ziekenhuis Bergzicht te Goes, onze lieve zoon, broeder en zwager Jan Verburg, op de leeftijd van 56 jaar en 8 maanden. Colijnsplaat: A. Verburg. Zierikzee: D. Verburg. J. Verburg - Visser. Goes: A. Harthoorn - Verburg. W. Harthoorn. Colijnsplaat, 20 maart 1969. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, onze in nig geliefde en zorg zame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornells Versluis, (echtgenoot van Tannetje Koole), in de ouderdom van 79 jaar. „De Heere die geen re kenschap geeft van Zijn daden, doe ons in zijn Heilige wil berus ten." Kamperland: T. Versluis- Koole. A. Versluis. P. Versluis- Platschorre. Vlissingen: I. Versluis. P. Versluis - Lommers. Colijnsplaat: C. Heystek - Versluis. A. Heystek. Middelburg: H. Versluis. J. Versluis - Heystek. Wissenkerke: C. Filius - Versluis. A. Filius. Klein en achterklein kinderen. Kamperland, 27 maart 1969. Molenweg 10. De begrafenis zal plaats hebben op heden zater dagmiddag om 2 uur, vanaf het kerkgebouw, Noordstraat. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in de ouderdom van 79 jaar, onze lieve opa Cornelis Versluis C. Versluis. L. Versluis - van Goudswaard. Linda. Kamperland, 27 maart 1969 Campens- nieuwland 15 Voor de vele bewijzen van medeleven en deelne ming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde vader, groot- en overgrootvader Hendrik Bouterse, betuigen wij onze oprech te dank. Uit aller naam, Fam. Bouterse. Kamperland, maart 1969. Zundapp, blauw. Sparta, groen. Honda, C 310. Peugeot, blauw. Magneet, blauw, met voor- en achtervering Solex Oto Herenrijwiel met 3 vers Philips T.V. 1-, 2-net en België. Geersdijk Colijnsplaat Tel. 2 10 Tel. 2 71. „De Klokkenwinkel" Lange Vorststraat 35, Goes, Telefoon 66 29. Van fietsen wordt u weer slank en. het houdt u fit. Wees uw eigen dokter. fiets! Kom eens kijken naar on ze prachtige collectie Batavus soepel rijdende FIETSEN. VAN DER HEIJDE Geersdijk. DE WILD Kats. DE MOOR Wissenkerke. Onze kantoren zijn op Goede Vrijdag (4 april a.s.) DE GEHELE DAG ALGEMENE BANK NEDERLAND en AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Kortgene. FEUILLETON door: T Dorssen - van Loon Er begon een sprankje hoop bij me te gloren. „Wat is het, dokter? Weet u er wat op om er van af te komen?" „Wat het isHij zuchtte hoor baar. „Daarover zijn de geleerden het niet eens. Ik zou u een wetenschappelijke verhouding kunnen geven over knobbel- vormige huidltnopen, het ontstaan ervan en de bestrijding. Er zijn mogelijkheden om het radikaal weg te werken, met die verstande, dat er uiteindelijk een aantal hele kleine lidtekentjes blijven. Maar het blijft een gokje. Verandering van lucht doet soms veel. Een heel ander klimaat en andere voeding. Laat ik eens een ui terst voorbeeld geven: U gaat naar de tropen en eet daar voornamelijk planten, vruchten en vlees. Vijftig procent kans, dat uw lichaam dan precies de combina tie vitamine krijgt, die het nodig heeft om de huid weer soepeler te maken, waardoor deze knobbels verdwijnen, weg trekken. Want in feite zijn het geen puist jes, maar huidverdikkingen, een stapeltje opeengehoopte huidspiertjes. Net alsof u een veter in de knoop hebt, begrijpt u? Ik zal om te beginnen u eens een diëet voorschrijven. Probeert u zich daar nu eens een maand stipt aan te houden, zonder één keer er tegen te zondigen. Gelijk geef ik u dan tabletten, die u telkens voor elke maaltijd inneemt. Komt u dan nog eens terug en dan gaan we het opnieuw proberen." „En m'n zenuwen, dokter?" „Dat is waar ook. Laat ik u eerst eens onderzoeken." Uitkleden voor een dokter vond ik als kind al iets verschrikkelijks, maar dit maal deed ik het met nauwelijks enige schroom. Hij onderzocht me rustig, af en toe een vraag stellend. Tenslotte keek hij nog, als in gepeins op me neer. „Uw constitutie is prima. Kleedt u zich maar weer aan. Ik zal u tevens een zenuw drankje geven. Maar u kunt in hoofd zaak uzelf genezen: meer werk verrich ten. Wordt maar eens een keer goed moe U zou eigenlijk moeten turnen. Of aan sport doen. Waarom wordt u geen lid van bijvoorbeeld een korfbal- of hokey- vereniging? Of volleybal? Een paar a- vonden in de week trainen zal meer helpen dan mijn drankjes." Ik keek hem om het scherm aan, flauw tjes lachend en wijzend op m'n gezicht. „Dit is het bezwaar dokter. Ze hebben me er daarom liever niet bij. Sinds m'n prilste kinderjaren werd ik al buiten gesloten vanwege m'n minder aantrek kelijke uiterlijk." Hij leunde achterover in zijn stoel. „Is dat zo erg hier?" M'n wenkbrauwen fronsend, vroeg ik: „Waarom enkel hier? pat zal wel overal zo zijn. Want op mijn manier was ik chauvinistisch voor wat ons dorp be treft, trots alles. „Ik neem aan, dat u er in de stad min der last van zult hebben. Plattelanders zijn in dit opzicht nog wat primitiever." Een volle maand hield ik me getrouw aan het diëet, slikte de tabletten alsmede het zenuwdrankje. Elke dag bekeek ik me meermalen in de spiegel, of er al verandering merkbaar was. Maar aan het eind van de maand zag mijn gezicht er nog net zo pokdalig uit als vier weken tevoren. Gedachtig aan mijn ervaringen van jaren geleden, toen ik aan de hand van vader en of moeder stad en land afdraafde bij dokters en kwakzalvers om baat, besloot ik niet verder te expe rimenteren en het zo te laten. M'n gees telijke evenwicht kwam geleidelijk aan terug, ik sliep weer beter en kon me in de meeste situaties weer beheersen, dus ging ik niet voor de tweede keer naai de dokter. Maar één ding bleef me bij. De arts had gezegd: „In de stad zult u er min der last van hebben." Dat liet me niet los. Ik ging dikwijls een middagje naar de stad en kwam tot de conclusie, dat er veel waarheid school in deze mening. Feitelijk werd ik nooit meewarig aan gekeken en was iedereen vriendelijk, voorkomend en beleefd voor me. Het was in die dagen, dat er heel langzaam een plan bij me begon te rij pen: alles verkopen en naar de stad verhuizen. Daar een baan zoeken en dan maar wachten op het wonder. Een mens heeft op zijn tijd wel eens een dosis geluk nodig in het leven. Ik kreeg het. Bij een van mijn bezoeken in de stad had ik een makelaar bezocht en hem verteld, wat ik bezat. Er aan toe voegende, dat ik, indien zich een serieuze candidaat voordeed met voldoende kon tanten, misschien bereid zou zijn de zaak in zijn geheel met huis en al te verkopen. We kwamen overeen een taxateur in de arm te nemeft. Hij was een halve dag in het dorp, bekeek alles op zijn gemak, de zaak, de hele woning en reed daarna kriskras door het dorp, terwijl ik naast hem zat en zijn vragen zo goed mogelijk beantwoordde. Ik gaf hem een afschrift van mijn laatste balans, waarna hij me bij de winkel afzette en voor hij wegreed beloofde binnen een maand zijn rap port te zullen indienen. Toen ik dit rapport doorkeek, viel me het eindbedrag, de koopsom, tegen. Hoe wel ik helemaal geen financieel expert ben, was ik ervan overtuigd, dat alles veel meer waard was in deze tijd. Dus zocht ik kontakt met een expertisebureau in een andere stad en kreeg andermaal bezoek van een beëdigde taxateur. Het zelfde spelletje herhaalde zich: ook hij kreeg een afschrift van m'n balans en met spanning wachtte ik op zijn advies. Ik las het met een triomfantelijk ge zicht: zijn eindbedrag was aanmerkelijk hoger. Ik deelde de makelaar in de stad mede, dat ik met de visie Van zijn taxa teur niet akkoox-d kon gaan en dat ik er verder van af zag. Met het verzoek me de rekening te sturen voor zijn werk zaamheden. Daarna belde ik het exper tisebureau op. We kwamen een datum overeen. Ik reisde op de afgesproken dag naar de stad, had een prettig onder houd en zodra er zich een serieuze can didaat zich zou melden met voldoende geld, kreeg ik bericht. Dat bericht kwam precies een week later. Het bureau had er terstond wex-k van gemaakt, een paar advertenties ge plaatst en er één uitgepikt, die ze naar me toe stuurden. Het waren twee heren en al spoedig ontdekte ik, dat het kei harde zakenlieden wax-en. Ze bekeken alles, de zaak, de beide magazijnen, het huis, de omgeving en gingen weg, zo genaamd om te gaan eten, maar van een der meisjes hoorde ik, dat ze op het gemeentehuis waren geweest en het hele dox-p hadden doorkruist, 's Middags wa ren ze er weer en boden uiteindelijk een bedrag. Te voldoen in contanten. Het was me veel te laag en ik verwees hun naar het taxatierapport. Daar lachten ze over. Ze hadden zelfs de zaak al geta- xeex-d. Dat bedrag wilden ze fournex-en en geen cent meer. Ik antwoordde kort en bondig: „Nee. Niet dat ik persé vast wil houden aan het bedrag, door mijn taxateur genoemd, maar wat u biedt, is me te laag. Dan laten we het zoals het nu is. Ik heb geen haast. Of ik er dit jaar uittx-ek of volgend jaar, is me om het even. Vriendelijk dank voor de moeite, die u zich hebt getroost. Maar op deze basis doet u met mij geen za ken." Ze gingen, en het kon me niet eens veel schelen. Nu het werkelijkheid dreig de te wox-den, dat ik uit m'n zaak en m'n woning moest, kx-eeg ik een naar gevoel van binnen. Tenslotte was het een deel van m'n leven. Hoewel, met het geld, dat ik bezat, daai-bij gevoegd de koopsom, zou ik bescheiden kunnen leven. Zelfs al kocht ik een huis, zou de x-ente voldoende zijn voor m'n on derhoud. Er gingen veertien dagen overheen. Toen belde de firma en vroeg om een onderhoud. Ik antw'oox-dde, dat ik altijd thuis was. Men kon komen, wanneer men maar wilde. De volgende dag waren ze er weer. Ze hadden nu ook het taxatierapport van het bureau bij zich en wezen daarin een aantal onjuistheden. Of dat al niet waar was, kon ik niet beoordelen, maar het totaalbedrag was gezien de totale koopsom betrekkelijk gering. Ik zei: „Wel, als het hiex-om gaat, wil ik het laten vallen." Maar daai-mee had ik het nog niet ge wonnen. Het verschil tussen hun x*ap- port en dat van het bureau bleef on danks dat nog vrij groot. Ze bleven de hele mox-gen. Ik maakte koffie klaar en rookte ontelbax-e siga retten. Pas tegen twaalven kwamen we tot een akkoord. Het bedx-ag lag zo on geveer tussen dat van de beide rappor ten in en ik kon er vrede mee hebben. Ik belde het expex-tisebureau en vroeg, wat zij er van dachten. Ze meenden, dat het bod niet gek was en adviseerden me het te acceptex-en. Hetgeen ik dan ook deed. De volgende morgen gingen we naar de notax-is. Een week later had ik defini tief mijn zaak en woning vex-kocht aan een winkeliex-scombinatie. Maar dit schiep voor mij tevens een nieuw pi*o- bleem: Ik moest binnen drie maanden de woning ontruimd hebben; de winkel zou van de ene dag op de andere dooi de combinatie worden ovex-genomen. Hierover zou ik wel bericht krijgen. Opnieuw bezocht ik de makelaar in de stad en zei, dat ik een huis wilde kopen. Liefst een beetje in het centrum. Tegen contant geld. Ik was met de gedachte naar de stad gegaan: het zal een toer worden om voor die tijd een huis te bemachtigen. Maar tot mijn stomme verbazing kreeg ik de huizen op een presenteerblaadje voor me neergezet. Ik kon uit een twin tigtal huizen kiezen. Nota bene in een tijd van woningnood. Uiteraard allemaal koophuizen. Met een lijstje adressen in m'n zak trok ik door de stad. Eerst van buiten bekijken, de een na de ander. Een prak tisch afgebouwd flatgebouw leek me. Met de opzichter ging ik naar boven. Hij liet me een vier-kamer flat zien, uitgerust met alle moderne gemakken, o.a. centrale verwarming, een garage beneden, vuilstortkoker, kortom: de in mijn ogen ideale woning. Hoewel ik lie ver een driekamerflat wilde hebben, be sloot ik deze toch te nemen, want waar om zou ik niet eventueel een kamer ver huren? De man noemde de prijs en ik zei, dat ik me verder in verbinding zou stellen met de makelaar. In zaken doen houd ik ervan spijkers met koppen te slaan. Ik werkte de rest van het lijstje woningen af, maar alleen de flat beviel me. (Wordt vervolgd). IN ONS MODERN UITGERUST BEDRIJF MET VEEL AFWISSELEND EN MOOI WERK IS NOG PLAATS VOOR EEN DIE TOT EEN ALL-ROUND VAKMAN OPGELEID WIL WORDEN Ook zij, die pas over enkele maanden van school komen en nog niet de 17-jarige leeftijd hebben bereikt kun nen solliciteren bij DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Watersportcentrum DELTA MARINA Kortgene Voor het komend seizoen vragen wij een die in staat is de werkzaamheden op een modern, volledig geoutilleerd, drijvend benzinestation geheel zelf standig te vervullen. Bovendien moet hij genegen zijn ge durende het voor- en naseizoen lichte tuinwerkzaamheden te verrichten. Wij bieden u: een aantrekkelijke wei'ksfeer, goede beloning en sociale voorzieningen. Sollicitaties aan: Veerdam 3, Kortgene, tel. 01108 - 315

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 3