WAGENVOORT HT cv Trekking verloting Middenstandsshow Predikbeurten Pick-up's - Versterkers - Grammofoonplaten mijn spaniel 't Jantje van Alles SHIlsiaetsi, C. Harinck oca (leerling) bejaardenhelpster of huishoudelijke hulp (extern) 1. L. BOOT c c DE DRIE SPUITEN WACHT OP HET WONDER ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter 'tHart, tel. (01107) 3 38 en dokter Janssen, tel. (01108) 3 19. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland Maart hoogwater 22 zaterdag 4.45 17.11 23 zondag 5.21 17.46 24 maandag 5.57 18.27 25 dinsdag 6.47 19.21 28 woensdag 7.49 20.27 27 donderdag 9.03 21.42 28 vrijdag 10.25 22.57 voor zondag 23 maart 19ö9 Ned. Ilerv. Kerk Colïjnsplaat 10 uur eerw. heer De Ruiter en 2.30 uur ds. Ytsma (voor- ber. H. Avondmaal, m.m.v.- het koor). Ned.lServ. Kerk Kamperland 10 uur ds. H. G. Beneder, Middelburg en 2.30 uur ds. Alb. van den Ban. Ned. Ilerv. Kerk Kats 10.30 uur ds. J. Visbeck. Ned. Ilerv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Wiliekes en 2.30 uur ds. Sieders. Ncd.llerv. Kerk Wissenkerke 9 en 10.30 uur ds. Ytsma (bed: II. Doop) en 2.30 uur ds. Van den Bosch uit Goes. Ned. Ilerv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.35 uur ds. Geurs uit Goes. Gcref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman (In de morgensdienst Openb. Belijdenis en voorber. H. Avondmaal). Gcref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Koolstra uit Roosendaal en 2.30 uur ds. Van den Bosch uit Goes. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Noordhof f uit Wemeldinge en 4.30 uur ds. Poelman. Gcref. Kerk Colijnsplaat 9 uur ds. Tieleman uit Hein- kenszand en 2.30 uur ds. Koolstra uit Roosendaal. Geref. Gcm. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Gcref. Gem. Colijnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Gcref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur student R. Boogaard van Nisse. HOGE BIJVERDIENSTE (oa thuiswerk, voor ieder een), aangeboden van 50.tot 150.per week. Centrum, Postbus 263, (2 postz. van 12 insl), Haarlem. Heden overleed, toch nog onverwacht, in het ziekenhuis St. Joanna te Goes, on ze lieve broer, zwa ger, oom en oudoom, de heer Jozias Karman, in. de ouderdom van ruim 80 jaar. Kats: C. J. Karman. K. Karman. Plilversum: J. J. Karman. W. Karman - Hagha. Dordrecht: J. J. Karman. Kats, 18 mrt. 1969. De begrafenis zal plaats vinden op he den zaterdag 22 mrt., des namiddags om 2 uur vanuit het Nieuw-Zeelandhuis. De zeer vele bewijzen van medeleven, die wij moch ten ontvangen na het o- verlijden van onze broe der en oom Jan de Looff Johz., hebben ons diep getrof fen. Wij willen langs deze weg onze welgemeende dank betuigen. Fam. De Looff. Fam. Hollestelle. Kortgene, maart 1969. DE GROOTSTE SORTERING DE JUISTE VOORLICHTING DE BESTE SERVICE LANGE DELFT 8 TELEFOON 3131 MIDDELBURG DINSDAGSMIDDAGS GESLOTEN. Vermist: sinds zaterdag 13 maart (zwart hondje). Gaarne inlichtingen bij: G. M. F. Bom, 's Graven- hoek, Colijnsplaat, Tel. 01199 - 314. Breng uw foto, plaat, ets, tegel, schilderstuk of borduurwerk voor zo'n moderne omlijsting naar Ook worden bij ons alle maten reprodukties smaakvol en vakkundig ingelijst. Vraagt vrijblij vend prijsopgaaf. ^iiver^aycla Korte Noordstraat 15 Middelburg, tel. 3733 LEPELREK I handig sterk hygiënisch „De Klokkenwinkel" Lange Vorstslraat 35, Goes, Telefoon 66 29. GEVRAAGD in huize „Rustoord" te Colijnsplaat Salaris volgens richtlijnen van de Federatie. Sollicitaties in te dienen bij de secretaris, de heer P. M. v. d. Werf, Voorstraat 7, Colijns plaat, Telefoon 01199 - 2 68. Aanleg en onderhoud van tuinen Wilhelminastraat 1, Kortgene, Tel. 01108-449 Uw adres voor Heesters Coniferen Rozen Vaste planten Compost Tuintiirf Tuingereed schap, enz. enz. Steeds het nieuwste in MANTELS, JAPONNEN, ROKKEN#met bijpassende jumpers. DAMESMODEHUIS Lange Delft 6 Middelburg Telefoon 01180 - 20 06. VV Cortgene op vrijdag 28 maart a.s. te 22.00 uur in „De Korenbeurs" te Kortgene. Rad van Avontuur Na afloop bal. TOEGANG VRIJ. Bezoekt de grote in het Jhr. Mr. de Casembroothuis te Kam perland. Daar worden u o.a. geboden: Verschillende demonstraties. Gratis proeven. Een keur van nieuwe artikelen worden u daar getoond. Een attractieve verloting maakt het geheel nog aantrekkelijker. De 4 hoofdprijzen zijn: le Een bromfiets, 2e Een vouwfiets, 3e Een broodsnijmachine, 4e Een slagroomtaart en 10 troostprijzen. Deze show is GEOPEND a.s. donderdag en vrijdag 27 en 28 maart, vanaf 's middags 3 uur tot 's avonds 9 uur. GRATIS TOEGANG. Kinderen beneden 10 jaar alleen toegang onder geleide. Gaarne tot ziens op onze show. Namens de Middenstandsver. Kamperland. Het bestuur. FEUILLETON 15 door: T Dorssen - van Loon Mijn zaak en niet te vergeten het feit, dat al lang gebleken is, hoe kerngezond mijn bedrijf was, had tot gevolg, dat enkele jonge mannen hardnekkige po gingen deden om bij me in de gunst te komen. Behoudens het korte inter mezzo, als gevolg van Roels wraakne ming, gold ik in het dorp als welgesteld. Eigenaresse van een der modernste en drukste zaken in een der twee voor naamste winkelstraten. En jong. Welis waar niet aantrekkelijk. Maar geld ver zoet veel. En een pukkelgezicht hoef je niet te zien, als je je ogen dicht doet of als je 's avonds het licht dooft. Het in tiemste huwelijksleven voltrekt zich im mers doorgaans in het donker, dus een onoverkomelijk bezwaar is dat minder aantrekkelijke uiterlijk ook weer niet. Temeer omdat de rest toch wel goed was. Daar mankeerde niets aan. Van Tini hoorde ik zo het een en ander Bovendien hield men mij wel eens op straat staande. Rechtstreeks of via slink se omwegen kreeg ik uitnodigingen: „Ga eens een avondje met me uit, ik heb een fijn wagentjeEr loopt in de stad een moordfilm. wat zou je ervan zeggen, als we die samen gingen bekij ken?Je loopt altijd zo alleen, mag ik een eindje met je mee? Genieten van het mooie weer en.... Zeg, jij hebt woensdagsmiddags immers je winkel dicht? Zullen we aanstaande woensdag middag er eens samen vandoor-gaan? Ergens dansen? En een etentje?Ik ben een beetje verliefd op je, Woutje, weet jij daar raad op?Zal ik je eens een avondje komen opzoeken? Bij je thuis? Ik heb hardstikke fijne beatpla- ten, zal ik ze meenemen?Kun je me niet gebruiken in die zaak van je? Waar om neem je eigenlijk geen mannelijk personeel? Het lijkt me een gezellige zaak. Ik zou best bij je willen werken. En zo voort. Ik had ze allemaal meteen door. Vrien delijk en beslist zei ik „nee" op al deze reflecties. Geen van deze aanbidders maakte ook maar enige indruk op me. Twee mannen waren in m'n leven ge weest, als je Bertus Doever, de kranten bezorger niet meerekent. En beiden had den me gekust en in beider armen had ik gelegen. In de een z'n auto, met de ander op. m'n bank in mijn kamer. Op beiden was ik behoorlijk verliefd ge weest. M'n naïeviteit deed me in hun op rechtheid geloven. Ik waande me al echt genote en te zijner tijd moeder. Op Roels verlangen zou ik het halve huis gemoder niseerd hebben. Wat hij wenste, zou ik vervullen. Als hij me.maar onbaatzuch tig had liefgehad. Hij zou een leven als een vorst bij me gekregen hebben. Ik zou meteen een auto voor hem kopen en er voor zorgen, dat hij altijd uitstekend ge kleed ging. In ruil voor' wat echte liefde, zou ik me helemaal gegeven hebben en alles, wat ik bezit, zou ik met hem de len Er waren dagen, dat ik wanhopig was. Zo gek was ik, dat ik nog wel eens ver langde naar de zware armen van Roel van Ameren en zijn rustige lippen. Want ik kon hem niet vergeten, doch m'n trots verzette me hem weer in genade aan te nemen. Éénmaal had Tini laten door schemeren: „Roel heeft ingezien, welk een stommeling hij is geweest. Ik weet niet of het waar is, maar bij hem thuis beweren ze, dat hij er niet overheen kan komen, dat hij tot de ontdekking is gekomen, dat je werkelijk iets voor hem betekent. Met andere woorden: hij houdt van je." M'n wantrouwen was de laatste maan den te diep geworteld, vandaar, dat ik op ietwat scherpe toon vroeg: „Ben je er soms op uitgestuurd om het terrein te verkennen?" De teleurstellende, geschrokken blik in haar ogen deden me tot inkeer komen. Dit kind was gelukkig volkomen onbe dorven. Ze zou zich nooit tot iets derge lijks lenen, 'daarvoor was ze te oprecht. Ik trok vrijwel meteen bij: „Neem me niet kwalijk, Tini, dat had ik niet mogen zeggen, want zo ben jij niet. Doch laat hij geen moeite doen, hij bestaat niet meer voor me. Ik heb een' paar mannen leren kennen en ik ben zo stom geweest er verliefd op' te worden. Merci, Tini, dan blijf ik liever, wat ik nu ben. Het spijt me, maar ik kan niet meer geloven in-je aanstaande zwager. Breng de fami lie voor eens en altijd duidelijk aan het verstand, dat voor hem geen plaats meer in dit huis is; nu niet en nooit." Daarna werd de naam Roelof van A- meren in mijn kamer angstvallig ver meden. Noch Frits, noch Tini noemde hem meer na die keer. En opeens ver nam ik van Hettie, dat hij bij de Coöpe ratie ontslag had genomen en vertrokken was naar Wassenaar, waar hij particulier chauffeur werd. Ik dacht: des te beter. Anders zouden we elkaar te eniger tijd toch nog wel eens tegen het lijf gelopen zijn. En wat heb je daar aan? Ergens ben ik zwak en ergens heeft hij nog een plekje in dat dwaze -hart van me. Als hij me overrompelt, zou ik verloren zijn en hem alsnog accepteren. Wat zou m'n toe komst dan geworden zijn? De rest van m'n leven mezelf voor hem uitkleden en bedelen moeten voor af en toe een kluif je gunst? Trots het feit, dat de zaak nog altijd uitstekend liep ik had, na Geertjes huwelijk er weer een meisje bij geno men en m'n bankrekening steeds gro ter werd, voelde ik me ongelukkig. Hoe wel ik tal van bezigheden had om de dag door tc kunnen komen, ging ik me vervelen en dat is wel het ergste, wat een eenzaam mens kan overkomen. Het dorp begon me de keel uit te hangen. Behalve Tini en Frits had ik geen ken nissen of vrienden. Men groette me, als men mij op straat tegenkwam, doch voor de rest bemoeide zich niemand met me. Automatisch kreeg ik ééns in het jaar de ouderlingen van de kerk bij me op bezoek. De dominee zag ik echter nooit, hoewel ik wist, dat hij persoonlijk heel wat bezoeken aflegde met de diverse ou derlingen. Jaarlijks was er eeir drie daagse bazar ten bate van het jeugdwerk en de zending. Hoewel ik me wel eens beschikbaar had gesteld om mee te hel pen, werd ik nooit gevraagd. Er was bij meisjesvereniging, waarvan ik een poos je lid was, die inmiddels samengevoegd was bij de jongensvereniging, zodat het nu een gemengde jeugdvereniging was. Doch nooit nodigde iemand me uit lid te worden, hoewel ik toch belijdend lidmaat van de kerk was. Daar stond tegenover, dat men mij wel kon vinden, als men voor bizondere doel einden geld nodig had. Onze kerk was veel te klein, mede ook als gevolg van de snelle uitbreiding van ons dorp. In enkele jax-en tijds waren er een paar dui zend nieuwe bewoners bij gekomen, om dat wij tenminste beschikten over een flinke burgemeester, die van het begin af aan de woningbouw flink had aange pakt en gestimuleerd, zodat de huizen blokken aan de rand als paddestoelen uit de grond verrezen. Van al die nieuwe inwoners behoorden er heel wat tot onze kerk. Een poosje deed men het met drie diensten per zondag, maar ook dit bood natuurlijk geen blijvende oplossing. Een bouwcommissie werd benoemd, een teke ning ontworpen en grond aangekocht. Aan de andere kant van het dorp, bij de nieuwbouw. Maar een kerk bouwen kost geld. Eigenaardig, dat men mij toen ter stond wist te vinden; een delegatie van drie man sterk zelfs kwam zijn opwach ting maken. Via een beetje stroopsmeren ïustig, niet-opvallend, maar trouw ge meentelid, en zo voort werd verzocht voor een bedrag te tekenen. Natuui'lijk deed ik het. Daarna zag ik ze nog één keer. Toen de kerk bijna klaar was en er nog een tekort bleef van enige tien duizenden guldens. En weer was ik zo gek mijn steen bij te dragen. Waarna ik weer in het niet zakte om er in te blij ven: Der Mohr hat seine Schultigkeit getan: der Mohr kan gehen. M'n geld konden ze goed gebruiken. Voor de rest hadden ze geen belangstelling voor zus ter Burgenaar. Op de duur begon dit alles me op de zenuwen te werken. Zonder een poeder kon ik al niet meer slapen. M'n humeur werd er niet beter op. Gelukkig kwam ik zelf tot de conclusie, dat het zo niet langer ging. Op een middag snauwde ik om een kleinigheid Hettie af. We schrok ken er beiden van. Met een berouwvol gezicht legde ik mijn hand op haar arm. „Sorry, Hettie, ik meende het niet zo. Ik ben een beetje over m'n toeren heen, denk ik." „Waarom gaat u niet eens naar een dokter?" vroeg ze. Ik dacht na. Daar zat wat in. In jaren was ik er niet meer geweest. Behalve m'n puistjes was ik doorgaans constant gezond. Een enkele verkoudheid daarge laten. Sinds de jarenlange experimenten, op touw gezet door mijn ouders om mij van de ontsierende pukkels af te hel pen, was ik niet meer bij een dokter ge weest. Een vaste arts had ik ook nooit gehad. Er waren er vijf in ons dorp. Ik besloot de jongste te consulteren. Hij was nog maar een goed jaartje bij ons praktise rend. Zo bij geruchte had ik vernomen, dat hij goed was. Hij verwelkomde me met een glimlach en uitgestoken hand. Daarna wees hij me een stoel. „Juffrouw Burgenaar van de Zelfbedieningswinkel. Mijn vrouw zweert bij uw prettige winkel. Ze kan hier nog niet erg wennen, maar uw winkel vindt ze ideaal." Ik voelde me kleuren. „Dat vind ik heel prettig, dokter." Hij lachte jongensachtig. „Dit even ter inleiding. En wat is er aan de hand?" Zo kort mogelijk legde ik hem mijn moeilijkheden voor: het slechte slapen, de zenuwen, prikkelbaarheid, en nergens meer zin in hebben. En ik besloot: „Vroe ger had ik van al die dingen geen last." „Ik ben een paar keer met mijn vrouw in uw winkel geweest, maar ik zag u nooit." „Sinds ongeveer een jaar heb ik me teruggetrokken." Ik wees naar m'n ge zicht: „Om dit. Mij bleek, dat er mensen waren, die zich liever niet door mij lie ten helpen." „Mag ik het eens bekijken?" Hij kwam overeind, stak een grote lamp aan en onderzocht mijn hoofd. Daar deed hij enige tijd over. „Dat hebt u al van heel jong af, nietwaar? En waarschnijlijk bent u al bij menige arts en specialist ge weest, zonder resultaat?" Ik knikte verbaasd. „Ik heb de hoop al lang opgegeven, dat ik ze te eniger tijd kwijt zou raken." „Wanneer bent u geboren?" „Augustus 1940." Hij keek me aan, een paar keer met zijn hoofd knikkend. „Tja.... er lopen er zo meer rond in de wereld. Gevolg van de oorlogsjaren, gebrek aan voldoen de vitamine, zo belangrijk voor de pe riode tot vijf, zes jaar. Ik ken het." (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 3