7.95 De arend Voordeel Verkoop OPLEIDING WACHT OP HET WONDER NELLY, 58 jaar uit boeren stand, zou gaarne kennis maken met een degelijke boer of veehouder, hij mag wel weduwnaar met kinde ren zijn, doch niet geschei den. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. WANDA, 48 jaar met lief dochtertje van 15 jaar. Een voudige vrouw, doch met veel interesse voor het mooie wat het leven biedt. Zou gaarne kennismaken met een weduwnaar met kinderen, wel moet hij vast werk heb ben en een goede vader zijn voor haar dochter. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. SYLVIA, een charmante langbenige verschijning van 34 jaar, weduwe, zou gaarne kennismaken met een man, werkzaam in een bouwon derneming of iets dergelijks. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. GERDA, 43 jaar uit arbei derstand, zou gaarne haar leven inhoud willen geven, zoekt daarom kennismaking met degelijke Hollandse man. Liefst een arbeider met een vast bex-oep, hij mag we duwnaar zijn en ook kinde ren hebben. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. HELGA, ongehuwde vrouw van 40 jaar, boekhoudster in de zaak van haar broer wil gaarne de beslommerin gen van het huishouden ener weduwnaar met kinderen op zich nemen. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. JOSEPHINE, 47 jr., schuld loos gescheiden, met kind van 8 jaar, zou gaarne in kontalct komen met een de gelijke man, zij stelt trouw op de eerste plaats en een goed hart boven rijkdom. U kunt met haar kennis maken via het Duits-Neder lands bemiddelingsbureau van P. van Nieuwenhoven, 424-Emmerich, Postfach 1466, W.-Duitsland. SCHOENMAGAZIJN „DE AREND" vraagt voor direct of later a. Verkoopster of verkoper Leeftijd 17 a 18 jaar. b. Leerling-verkoopster Leeftijd 15 a 16 jaar. Goede salariëring Gunstige arbeidsvoor waarden Volledige 5-daagse werkweek Reiskostenvergoeding. SCHOENENMAGAZIJN F». L B. VAN HOUTE Zn. MIDDELBURG Telefoon 01180 - 24 16. Algemene Vergadering der Coöp. Kolenvereniging „O.H." te Colijnspl. op donderdag 13 maart 1969, 's avonds 7.30 u., ten huize van dhr J. Verburg (café Juliana). AGENDA 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording penning meester. 4. Verslag Commissarissen. 5. Verslag Financiële Commissie. 6. Verkiezing Bestuursleden. Kr. Flipse en J. Clement. Verkiezing Commissarissen. Aftr. Joh. Dijke en A. de Fouw. 7. Voorkomende zaken. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Het bestuur. Dit is en blijft wegens groot succes, de prijs die u bij ons betaald voor een fles BRANDEWIJN, VIEUX, OUDE- of JONGE JENEVER, DRY GIN, WODKA, RHUM of WHISKY. Koop daarom bij uw Noord-Bevelandse slijter: SUPERMARKT SLIJTERIJ BOOT Kortgene, Hoofdstraat 50, Tel. 01108 - 234. P.S. A.s. woensdag GESLOTEN. biedt aan een vooruitstrevende jongeman van plm. 15 jaar een goede, gedegen in een vooruitstrevend bedrijf met moderne machines Kom vrijblijvend eens kijken en kennismaken bij drukkerij MARKUSSB Wissenkerke WEER EEN GRANDIOZE PRIJSSTUNT. Voorgevormde Beha's van 2.95 af. Step-ins van 4.85 af. Panty's (step-in met kruisje) van 2.95 af. Grote partij Couture Lingerie Nachtkleding, onderjurken, jupons en slips. Bekend luxe merk. 30 tot 60 pet. beneden de normale ver koopprijs. Helanca coltruien voor dames en heren 9.75. Kindermaat 8.75. 3 paar wandelnylons van 1.95 per paar, nu 3 paar voor 3.50. Panty-nylons, modekleuren, 2 p. voor 4.50. Damescamisols van 2.38 af. Damesslips, fijnrib katoen, 3 voor 3.65. Katoenen breeches, lange pijpjes, 1.75. Dames mousse-nylon slips 1.98. Cocktailschortjes 1.98. Herenanklets, helanca 1.45, 1.75. Schattig meisjes huishoudschortje 4.55. Ganzepoortstraat, GOES. 's Maandags gesloten. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 3 februari: Ernest, zv. D. van der Weele en L. F. Wisse. 6 februari: Karin Pieternella Tannetje, dv. P. Gouloze en C. Geelhoed. 12 februari: Cornelia Adriana, dv. P. M. de Lange en P. Boot. 16 februari: Helena Antoinette Geerti- ne, dv. W. C. P. Wiskerke en A. G. Lan ge jan. 27 februari: Simarina Cornelia, dv. M. M. Clement en S. L. Rijcke. 28 februari: Adriana Maria, dv. A. A. Verburg en M. Ver wei. Ondertrouwd: 21 februari: W. P. Leendertse 21 jr. te Wissenkerke en J. C. Karman 21 jr. Getrouwd: 7 februari: W. Sturm 22 jr. te Marie- kerke en M. C. Karman 23 jr. 7 februari: J. Heusdeveldt 24 jr. te Wis senkerke en L. C. Dees 21 jr. Overleden: 9 februari: Jan de Looff 84 jr., onge huwd. 11 februari: Jannis de Die 49 jr., ev. A. M. Tode. 22 februari: Anthonia Meulenberg 92 jr., ongehuwd, 24 februari: Jacobus Karman' 74 jr., ongehuwd. 26 februari: Jozias Abraham Hollestel- le 63 jr., ev. D. Korsuize. FEUILLETON 13 door: T Dorssen -van Loon Het afscheid was koel. Hij beroerde nauwelijks mijn lippen en toen ik in een impuls mijn armen om zijn hals sloeg en hem op mijn beurt wilde kussen, maakte hij zich onwillig los. „Volgende keer, Woutje, we houden het tegoed, he? Tot ziens". Nadat ik de deur achter hem gesloten had, hoorde ik zijn zware voetstappen over de stenen. Ik rende de trap op. Van uit mijn slaapkamer kon ik de hele straat overzien. In de luwte van de portiek stak hij een sigax-et op en keek even naar de verlichte etalage. Daarna haalde hij zijn schoudei's op, stapte op zijn fiets en reed in de richting van zijn huis. De garage, waar de auto van de Coöperatie gestald werd, lag precies in een andex-e richting. Waarschijnlijk was het eerste, wat hem binnen schoot, welkom geweest als ex cuus te dienen. Natuurlijk had hij geen aanrijding gehad. Of het zou moeten zijn met mijn zaak. De zaak, die hij be schouwd had als zwaar beladen met goud, waarvan hij gehoopt had zoveel mogelijk te zullen profiteren, nadat we op het gemeentehuis geweest wax-en. In elk geval was er één familielid bij Van Amerens, die het tegen de borst stuitte, dat Roel me wilde trouwen om m'n geld. En Tini verdiende eveneens een medalje. Als Frits en Tini niet al te scrupuleus waren geweest en hun mond hadden ge houden, zou ik er volkomen ingetrapt zijn. Te laat zou ik tot de ontdekking komen, dat zijn liefde voor mij allemaal toneelspel was geweest en dat het hem uitsluitend te doen was geweest om een gemakkelijk lui leventje van mijn geld te hebben. Natuux'lijk zag ik hem niet meer tex-ug. We hadden geen afspraak gemaakt. In een opwelling van bravour ging ik nog één keer op een avond naar de spoor- woning'. Daar was iedereen behalve Roel en de vrijer van Els, die weer op zee vertoefde. Iedereen was vriendelijk en hartelijk tegen me, maar toch voelde ik, dat er een gespannen sfeer hing. Boven dien was Els koel en kort tegen me. Ik besloot maar niet al te lang te blijven. Toen ik mijn korte jasje aantrok, vroeg ik aan Els: „Bij gebrek aan Roel, eh breng je me een eindje op?" Ze keek op van haar borduurwerk. „Spijt me, Woutje, maar dit moet nog klaar. Een andere keer. Het is nog tame lijk licht, hè?" Ik knikte begrijpend. „Je hebt gelijk. Ik vind de weg alleen wel." We keken elkander een paar sekonden aan en in die blik begrepen we elkaar. Het was waar schijnlijk niet enkel Roel geweest, die van plan was mij aan de haak te slaan. Niet eens onmogelijk, dat het eigenlijke initiatief van Els afkomstig was. Al of niet geïnspireerd door wat Roel in de huiselijke kring placht te zeggen om trent zijn toekomstplannen. Bij de deur keek ik nog even naar Frits en Tini, die dicht bij elkaar zaten, en knipoogde. Ze glimlachte begrijpend. Thuis heb ik niet gehuild. Ik begon i'oetine te krijgen in het verwerken van dit soort teleurstellingen. Tegen mijn gewoonte in haalde ik een fles likeur uit de winkel en schonk me een glas vol. Daarna dx'onk ik nog een paar glazen. Ergens was zoiets toch nog goed voor. Al lijm je er geen gebroken hart mee, je kunt er de pijn mee verzachten en dat is tenminste wat. Dit alles had nog een onverwacht staar tje. Eigenlijk nog komisch ook. Eén van m'n leveranciers was een groothandel in de stad. Van hem had ik twee keer per week een vrij behoorlijke bestelling. De chaffeur van de wagen bracht het met z'n bijrijder altijd in het magazijn, netjes op zijn plaats, die daarvoor be stemd was. Ik kreeg de nota, gaf vast pandoer het tweetal enkele sigaretten en wij hadden weer voorraad. Drie weken, nadat Roel voor het laatst mijn woning had verlaten, kwam de auto voorrijden. Tot mijn vex-bazing werden de goederen niet gelost. De chauffeux-, ge dachtig aan de instructies, belde aan de zijdeur en toen ik opendeed, gaf hij me de nota en zei: „De baas wil, dat u voor taan kontant betaald, anders mag ik de goedex-en niet afleveren." Aanvankelijk begreep ik het niet. „Waax-om is dat nu ineens? Ik betaal altijd binnen acht dagen via de bank! Is hij ooit een cent te kort gekomen? De man haalde zijn schouders op en keek nors voor zich. „Dat is mijn zaak niet niet, juffrouw. Ik heb m'n orders en daar houd ik me aan: in dit geval boter bij de vis." M'n eerste impuls was hem met alles terug te sturen, maar toen ik de nota bekeek, zag ik dat er artikelen op stonden die we hai-d nodig hadden om de winkel voorraad aan te vullen. „Nee" verkopen was bij ons nooit het geval. Eén van va ders stelregels. Gelukkig had ik op dit moment voldoende kontanten in huis. Dus kwam ik met het geld. Hij telde het zorg vuldig na, zette een krabel op de nota en en borg het geld weg. In het gangetje schreeuwde hij tot zijn bijrijder: „Het is in orde; we kunnen lossen!" Ik wordt niet gauw kwaad, maar nu werd ik het. Met een paar stappen was ik bij de deur, opende die eix beet hem, krijtwit toe: „Een beetje kalmer aan kan ook wel, hè? Dat bieren doe je maar bij je baas." Hij mopperde wat, maar hield verder zijn mond. Toen ik een poos later iets haalde in het magazijn, schrok ik van de chaos. Ze hadden alles schots en scheef door elkaar gezet. En op dit moment ging me een licht op. Ik had Roel een een ge fantaseerd verhaal over financiële moei- lijkhedenlijkheden opgehangen. Waar schijnlijk had hij als wraakneming dit wex-eld-bekend gemaakt. Geleidelijk aan drong tot me door, dat dit schade kon opleveren voor mijn zaak, als in het dorp het praatje rond- gestx'ooid was, dat ik in geldzox-gerx zat. Het was in elk geval overgewaaid naar de groothandel in de stad, waar onze zaak al zo'n kwart eeuw zaken mee deed. Op het eerste gerucht van mogelijke min dere solvabiliteit had men in de stad zijn conclusie getrokken: Juffx-ouw Burge naar moest voortaan maar kontant be talen, anders kreeg ze voor geen cent. Binnen veertien dagen bemex-kte ik, dat meerdere leveranciers van het gerucht op de hoogte waren. Een vertegenwoor diger, die ik een flinke order opgaf, haal de verlegen zijn schouders op. „Neemt u niet teveel hooi op uw vork, juffx-ouw? Zullen we het hierbij maar niet laten?" Ik voelde me kwaad worden, maar ik beheei-ste me en deed, of ik er geen erg in had in zijn opmex-king, dus somde ik nog een aantal artikelen op. Prompt wex-d ik d'e volgende morgen door de fabriek gebeld. Ze stelden de grote order bijzonder op prijs en hij zou met de meeste zox-g uitgevoex-d worden. Maar kan ik bepaalde garanties geven? omtrent een stipte betaling? Mochten de goederen onder rembours verzonden worden?" Ik vx*oeg kort en bondig: „Bent u ooit één cent aan me tekort gekomen? Hebt u langer dan één of twee weken op hono- rering van uw nota's moeten wachtep?" Nee, dat was niet het geval, integen deel. Maar dit was zo'n grote order, veel groter dan anders. Ik zei, dat ik een gx-oothandelaar er uit gegooid had. „En als u denkt, dat ik er bij in het krijt sta, mag u vrij informeren hoe ik de laatste jaren heb betaald. En als dit niet genoeg is, wil ik nu nog wel een aantal leveranciers opsommen. U levert mij de goederen op nota. Ik be taal binnen acht dagen. Zo niet.... als u plotseling geen vertrouwen meer in mijn zaak hebt, mag u de hele order anuleren." Het bleek, dat men daar nog een grein tje verstand bezat. „In orde, juffx-ouw Burgernaar, wij kennen u al een poosje en met uw vader waren er ook nimmer moeilijkheden. Ik vei-tx-ouw u op uw woox*d. Morgen hebt u alles thuis". „Dat doet me plezier. Ik ehzal u een lijstje sturen met artikelen er op ge schreven, die ik regelmatig nodig heb. Jullie grossieren immers ook? Als u ze kunt leveren, houdt u me hiervoor als klant". „En als het konflikt, dat u momenteel met één van uw leveranciers hebt, op gelost is?" informeerde men van de an- dex-e kant voox-zichtig. „Die komt bij mij niet meer aan bod, meneei-, al kx-eeg ik het twintig procent goedkoper als bij u".

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1969 | | pagina 2