voor 98 cent Eerste paal voor kerkgebouw en dorpshuis te Wissenkerkc bouwland bouwland Den Boer Bakkerij Contant Bouwbedrijf Slotema N.V. administratieve krachten timmerlieden Betel nu nog een kerstboom Na 12 dec. kan het niet meer A.s. zaterdag palingbrood en worstebrood verkrijgbaar Mooi en goed verzorgd RECLAME-DRUKWERK levert De heer F. A. Klaassen. Mijnheer de voorzitter, mevrouw, mijne heren, Allereerst wil ik mijn grote waarde ring uitspreken aan het adres van de se cretaris en zijn staf voor de samenstelling van de begroting. Een machtig stuk werk een compleet boekdeel, waar menig uur tje aan gewerkt is, eigenlijk teveel om vattend om die in z'n geheel door te ne men. Niet omdat het niet belangrijk is, maar omdat mij de tijd ontbreekt. Gelukkig is er een begeleidingsbrief bij, die meer overzichtelijk is. Van harte kan ik instemmen met de voorgestelde plannen, die hopenlijk gerealiseerd kun nen worden. Met name denk ik aan Colijnsplaat, dat voor het komende jaar wel een bijzonder goede beurt maakt, n.l. verbetering van het gymnastieklokaal, aanleg van een zit- en wandelpad, aardgas, aanpassing van de riolering op het nieuwe gemaal, een nieuwe school en een nieuw verzorgings tehuis. Van harte gegund! Voor Kats lees ik een nieuw gymnas tieklokaal en een speeltuin; ook hiervoor heel dankbaar, maar, dan lees ik verder te Kats is een voldoende oppervlakte bouwrijpe grond aanwezig, gemeten naar de behoefte. Vervolg begroting 1969 Mijnheer de voorzitter: wat is behoef te?' Er is behoefte, maar wanneer er niet gebouwd wordt, vertrekken de jonge gezinnen naar elders, waar wel gebouwd wordt en Kats heeft straks geen jonge gezinnen meer. Wie zal straks het gym nastieklokaal en de speeltuin bevolken? Ik geloof niet dat ik overdrijf wanneer ik zeg, dat de gemeente Kortgene een ereschuld heeft in te lossen voor het dorp Kats. Te lang is gewacht om Kats en met name de jonge gezinnen, een moderne, geriefelijke woning te presenteren. Nog maals mijnheer de voorzitter, er is be hoefte aan betere behuizing, getuige de vele verbouwingen voor betere slaapge legenheid. Dit is geen oplossing en zeker geen verfraaiing (bouwkundig gezien). Particuliere bouw kunnen wij van jon ge gezinnen moeilijk verwachten, maar kan er geen oplossing gevonden worden, b.v. subsidies in de vorm van lage rente of renteloos. Mijns inziens moet er wat gebeuren om die jonge mensen, die op Kats willen wonen, te behouden. Er zijn nog wel andere problemen op Kats, die ik te zijner tijd wel zal open baren. In ons volgend nummer hopen wij het mede de verdere behandeling van de be antwoord van b. en w. te publicei-en, als- groting. Het agendapunt verhoging reinigings rechten tot 24.ontlokte enige discus sie. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de heren Welleman en Breure tegen. Maandag 2 december j.l. is door de heer J. van Halst, oud-burgemeester van Wissenkerke en oud-president-kerkvoogd van de Hervormde Kerk aldaar, de eerste paal geheid voor het nieuw te bouwen kerkgebouw met dorpshuis en bijgebou wen. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van b. en w., kerkbestuur, vertegenwoor digers van het architectenbureau, de aan nemer, vertegenwoordigers van het hei- bedrijf en vele belangstellenden. Na eerst te hebben toegekeken hoe het heien gebeurt, werd de heer Van Halst, zoals te doen gebruikelijk, voorzien van helm en oliejas, waarna de „eerste" paal werd ingeheid. Daar het heiblok wat nuk kig was, duurde de plechtigheid vrij lang, maar de zon zorgde er voor dat de stem ming uitstekend bleef. Na het inheien van de eerüte paal toog het gezelschap naar de raadszaal, waar in een korte rede door burgemeester Wis se treffend werd gememoreerd het werk wat de heer Van Halst voor de gemeente en kerk heeft gedaan, zodat de heer Van Halst de aangewezen persoon was de eer te ontvangen de eerste paal te heien. Verder sprak de burgemeester over de prettige sfeer waarop de plannen voor de bijna unieke bouw in Nederland: kerk en dorpshuis onder één dak, tot stand wa ren gekomen en sprak hij de hoop uit dat ook de verdere bouw en later het ge bruik even succesvol zou mogen zijn. Na zijn toespraak overhandigde de bur gemeester de heer Van Halst namens gemeentebestuur en kerkvoogdij een boe- kenbon, met de opmerking dat hij wel eens op een morgen, zo tegen een uur of elf, zou komen kijken welk boek het ge worden was. In een korte toespraak gaf de heer Van Halst te kennen zeer te zijn ingenomen met het verzoek hem de eerste paal te doen heien en dat de verstandhouding na zijn pensionering als burgemeester en als president-kerkvoogd zo goed was blijven voort bestaan. Hij sprak de wens uit, dat de bouw van het project voorspoedig mag verlopen. Na nog een kort maar gezellig samen zijn was de gebeurtenis beëindigd. Najaarsvergadering VVV N oord-Beveland Vrijdag 29 november j.l. vond in „De Stadswijnkelder" te Kortgene de najaars vergadering plaats van VVV Noord-Be veland. De opkomst was bedroevend te noemen. Na de behandeling van notulen en in gekomen stukken werd het beleid van de penningmeester, alsmede de nieuwe contributieregeling goedgekeurd. Er bleek uit opmerkingen uit de vergadering, dat de nu ingevoerde contributieregeling ve ler instemming had. De nieuwe opzet geeft een opsomming van posten waaruit het eindbedrag is opgebouwd. Ook de nieuwe folder voor 1969 viel bij allen in de smaak. Door vele leden werd voorafgaande jaren aangedrongen op een veel vroegere verschijningsdatum. Met man en macht is er dit jaar gestreefd naar een verschijning van genoemde fol der omstreeks half november. Toch was dit streven bijna tot mislukken gedoemd geweest, daar een aantal leden hun op gaven voor de adreslijst veel te laat in leverden. Zelfs toen de drukkerij de fol ders reeds aan het drukken was (één week voor verschijnen) kwamen er nog een paar opgaven binnen. De Noord-Bevelandse drukkerij werd een compliment gemaakt voor de goede en snelle verzorging, alsook voor de ac quisitie der advertenties, waardoor deze folder de VVV geen cent kosten; moge lijk zelfs nog enig voordeel opleveren. Voorzitter W. Goossen hield nog een korte beschouwing over prijs en kwali teit van de aangeboden objecten en drong er bij de aanwezige leden op aan toch vooral goede objecten in de verhuur te brengen, daar bij controle gebleken is dat aan kwaliteit en inrichting vaak veel ontbreekt. Tevreden huurders zijn een dubbele reclame voor ons eiland. De directeur van de Provinciale VVV, de heer J. de Regt, vertelde iets over de reorganisatie van de ANVV en over de op handen zijnde nieuwe kampeer wet. In de rondvraag kwam de BTW naar voren, een vraagstuk dat bijna alle aan wezige leden aan de discussie deed deel nemen. ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland December hoogwater 7 zaterdag 4.06 16.22 8 zondag 4.45 17.03 9 maandag 5.24 17.45 10 dinsdag 6.04 18.24 11 woensdag 6.47 19.09 12 donderdag 7.37 20.01 13 vrijdag 8.32 20.59 Predikbeurten voor zondag 8 dec. 1968. Ned. Hcrv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Ytsma (voorber. H. Avondmaal) en 2.30 uur dr, Bakker uit Middelburg. Ned.IIerv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban (bev. ouderling Nelisse) en 2.30 uur de heer Kraak. Ex tra collecte voor het fonds Noodlijdende kerken en per sonen. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. J. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. v. d. Wind uit Se- rooskerke. Ned.Herv. Kerk Wissenkerke 9 en 10.30 uur ds. B. C. de Gelder (in het verenigings gebouw) en 2.30 uur ds. W. Schaap uit Heinkenszand (Herv.) In de Ger. Kerk. Ned. Herv. Kerk GeersdUk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. F. J. Goethals uit Wolfaartsdijk. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. Kramer uit Oos terbeek en 2.30 uur ds. Schaap uit Heinkenszand. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Noordhoff uit Wemeldinge en 5 uur ds. Poelman uit Kamperland. Geref. Kerk Colijnsplaat 10.30 uur ds. Kramer uit Oosterbeek en 5 uur ds. Noordhoff uit Wemeldinge. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 3 uur„ leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 9.30 (H. Avondmaal), 2.30 en 6 uur ds. W. Hage van Krab- bendijke. 4**1* Op 10 dec. D. V. hoopt onze opa Paulus Clement zijn 80ste jaardag te vieren. Dat hij nog lang ge- spaard mag blijven, is de wens van de X kleinkinderen. Kamperland, Veer weg 74. Tot onze grote droef heid is heden van ons heengegaan, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder Tona Pieternella Roodzand (echtgenote van Jan Engelvaart), in de ouderdom van 64 jaar. Kortgene: J. Engelvaart. Meliskerke: J. J. Engelvaart. A. Engelvaart - de Visser. Jan. Tan ja. Meppel: N. J. Neijssen- Engelvaart. J. G. Neijssen. Ronnie. Peter. Annelies. Margriet. Kortgene, 6 dec. 1968 Van Cittersstraat 2. De begrafenis is be paald op maandag 9 december a.s. om 14.00 uur te Kortge ne vanaf het Tref punt. BIJ INSCHRIJVING TE KOOP van de Erven van wijlen de heer J. J. M. de Krij ger te Colijnsplaat: 1. het perceel in de Oud-Noordbeve- landpolder te Colijnsplaat groot 71 aren. 2. het perceel in de Oud-Noordbeve- landpolder te Colijnsplaat groot 1 hectare 56 aren 35 centiaren. Beide percelen zijn di rect op eigen gebruik te aanvaarden. Inschrij vingsbil j etten in te leveren vóór 21 de cember 1968 ten kantore van Notaris W. P. de Nooijer te Heinkenszand, alwaar nadere inlichtin gen te bekomen zijn. Voor alle belangstelling, bloemen en cadeau's, die de dag van ons 40-jarig huwelijksfeest voor ons onvergetelijk hebben ge maakt, onze zeer harte lijke dank. F. A. Klaassen. P. Klaassen - v. d. Weele. Kats, Kerkstraat 7. Verkrijgbaar bij: Horlogerie - Optiek Wissenkerke, telefoon 227 KIES HET BESTE... neem Inka 'voor uw huid verzorging. Drogisterij KREDIET Kortgene CHRISTA, Duitse, 32 jr. Reeds 5 jaar weduwe met 2 leuke zoontjes van 5 en 8 jaar z.k.m. een degelijke arbeider. Zij vraagt lief de en geborgenheid. U kunt met haar kennisma ken via Bemiddelingsbur. P. v. NIEUWENHOVEN, Postfach 1466, 424 Emme rich, W. Duitsland. BROMEL HOESTBONBONS met sterke hoeststillende werking. Zacht en aangenaam van smaak. 85 cent per zakje bij Drogisterij KREDIET Kortgene Onder dank voor het genoten vertrouwen, delen wij u mee, dat wegens verandering van werkkring, een einde zal komen aan bakkerij en levensmiddelenbedrijf Contant. Tot zaterdag 14 dec. a.s. gaat alles nog als vanouds door. Vanaf 16 december wordt er niet meer gebakken. Op die datum begint de uitverkoop van de nog aanwezige winkelvoorraden, met korting. Colijnsplaat. Wissenkerke Telefoon (01107) 3 47. GEVRAAGD a. voor kantoor te Wissenkerke 2 vrouwelijke waarvan één zo spoedig mogelijk en één per 1 maart 1969. Min. vereisten: Mulo diploma B en typediploma. b. voor werk op Noord-Beveland enkele vakbekwame Sollicitaties voor a. te richten aan kantoor, Voorstraat 34; voor b. aan kantoor of 's avonds aan J. M. Gillesse, Tel. (01107) 4 89. LUCIA, Duits meisje van 21 jaar, arbeidersstand, z.k.m. leuke jongen. Ook weduwnaar met kleine kinderen is van harte wel kom. U kunt met haar kennismaken via Bemid delingsbureau P. v. Nieu- wenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich, W. Duitsl, HANNELORE, lieve Duit se vrouw van 28 jaar met zoontje van 1 jaar, zoekt een lieve man uit de mid denstand om samen een gelukkig gezin op te bou wen. U kunt met haar kennismaken via Bemid delingsbureau P. v. Nieu- wenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich, W. Duitsl. META, lieve, onschuldig gescheiden Duitse huis vrouw van 49 jaar, wil gaarne kennismaken met een Nederlander van 55 tot 70 jaar. Kinderen geen bezwaar. U kunt met haar kennismaken via Bemid delingsbur. P. van Nieu- wenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich, W. Duitsl. HAZEL, 21 jaar. Schuld loos gescheiden Duitse vr. met dochtertje van 10 maanden en verwacht in januari de 2e. Zij vraagt om een man met begrip en die haar weer vertrou wen in de mens en het le ven kan schenken. U kunt met haar kennismaken via Bemiddelingsbureau P. v. Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich, W. Duitsland. THUISWERKZAAM- HEDEN: sorteren, vou wen, plakken, schrijven enz. Inl. (postzegel inslui ten): „INTERCAMP", Postbox 184, 's-Hertogen- bosch. Zie onze wekelijkse RECLAME-AANBIEDINGEN in de folders en in-de winkel. Wegens de drukke St. Nicolaaswerkzaamheden heb ik deze week geen tijd kunnen vinden, een uitgebreide advertentie op te stellen. Beleefd aanbevelend, Buijze's bakkerij en zelfbedieningsbedrijf Kamperland, Telefoon 304 Mei eigen ontwerp- en layout-afdeling

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 3