OMW Fantasieloze Miljoenennota Parfumerieën Cosmetica Toiletartikelen Zware en lichte zeewerp hengels en boothengels Markusse Wissenkerke PRIMEUR IN KORTGENE f3 't Jantje van Alles handappels ledenvergadering kaarotukjeó en pruiken van „cYïlaivon ^Berty" kunt u vertrouwen Swing-fog-apparaat Fa P. J. v. d. Moere Zn BELASTINGDRUK WORDT STEEDS ZWAARDER De Nederlandse economie gaat in de richting van een evenwichtsherstel zegt minister Witteveen in zijn miljoenennota. Meer dan ooit wordt uit de cijfers duidelijk dat dit evenwicht duur moet worden gekocht. De uitgaven blijven stijgen, de tekorten worden miljarden en wij blijven voorthollen om die tekorten te dekken. In 1969 is een tekort geraamd van ruim 21/» miljard. Elk jaar moeten wij met spanning kijken naar de wijze waarop het kabinet tracht de uitgaven- en inkomsteneindjes aan elkaar te knopen. In feite betekent onze opvatting dat de staatstaak meer omvangrijk wordt, een verzwaring van de fiscale last. De belastingheffing is geen vrucht meer van rechtsoverwegingen, zij wordt beheerst door econo mische noodzakelijkheden, zo men wil wenselijkheden. Op zichzelf is dat al ernstig genoeg omdat het terzijde stellen van de rechtsbeginselen, ook op fiscaal gebied, het maatschappelijk onbehagen moet vergroten. Dit proces is onvermijdelijk als men onder democratisch regeren verstaat het vinden van de grootste gemene deler uit alle lasten en wensen die men kan opleggen, respectievelijk wil bevredigen. In Nederland trachten wij zo te regeren en de aangekondigde maatregelen zijn er de neerslag van. Niet gehouden beloften. De regering zal de ongunstige aftrek regeling wegens buitengewone lasten met twee jaar verlengen. De belofte van tij delijkheid wordt weggevaagd. Evenmin komt de regering haar belofte na om de loon- en inkomstenbelasting te verlagen en aan te passen aan de door inflatie toegenomen progressie. Alleen aan de voet van de inkomstenladder wordt een vermindering gegeven die langzaam weg ebt en geheel verdwenen is wanneer men 27.000.per jaar verdient. 1 Gebruik voor kinderfoto's een film van 2i DIN en flitslicht. Doe rustig en kalm. Laat de kinderen in hun spel, poseren geeft onnatuurlijke foto's. Zorg voor een rustige achtergrond, pas op met bloemenyazen en druk behang. Hanteer als gemakkelijke opname afstand 2'/j meter. Opnamen in kleur flitsen met blauwe flitslampjes. Vervolgens wordt de tabaksaccijns op nieuw verhoogd, zodat volgend jaar een pakje sigaretten 1.75 gaat kosten. Een reden waarom de tabaksindustrie deze extra last moet dragen, wordt niet eens opgegeven. De herziening van de ven nootschapbelasting, die wel een verlaging inhoudt, zal toch nog 55 miljoen meer in de schatkist brengen. De motorrijtuigen belasting zal worden aangepast aan de waardevermindering van het geld. Ook daar weer verhoging van lasten. Als nieuwe belasting wordt een loon somheffing in uitzicht gesteld, waarvan de opbrengst naar gelang de economische situatie kan worden aangewend voor spe ciale doeleinden, maar die in feite be doeld is om weer ergens geld vandaan te halen. Zwaarder. De invoering van de verhoogde omzet belasting was al aangekondigd, maar deze nieuwe belasting naar toegevoegde waarde zal in 1970 weer verhoogd moe ten worden om daarmee het pad voor verlaging van directe belastingen te effenen. Het is een monotone opsomming van lastenverhogingen zonder enige lijn, zon der beginsel. De enige leidraad is geweest het ontzien van zoveel mogelijk politieke grieven en voorts moet iedereen, waar mogelijk, nog iets meer betalen. Zelfs de gemeentelijke heffingen zullen nog stijgen, zo wordt aangekondigd. In een jaar tijd is de staatsschuld met 3 miljard gestegen. Het beeld in het komende jaar zal niet veel anders zijn. Toeval. Is deze begroting een proeve van goed doordacht financieel staatsmanschap? Het is een fantasieloos stuk. De regering be seft dat zij politiek vast in het zadel zit. De tijden kunnen politiek de ongunst dragen. Er worden enige belastingverlagingen voorbereid. Zij zullen vermoedelijk in 1971 tot hun recht komen. Dan zijn er nieuwe verkiezingen, maar dat is van zelfsprekend toeval. Hunne excellenties zijn bezig de stoelen op te poetsen voor de volgende zittingsperiode. Aan toezeg gingen uit vroegere partij- en verkie zingsprogramma's denkt niemand meer. Men moet tenslotte praktisch zijn. Werkloosheid. Er zijn ook goede aspecten in deze be groting. Het beleid is wel duidelijk ge richt op versterking van het industrieel potentieel in het land. De partiële be strijding van de werkloosheid zal worden voortgezet, ook nu de cijfers een dalend verloop vertonen. Eind augustus waren er 74.000 werklozen. Voor het geld heeft men een merkwaar dige bron gevonden. De invoering van de nieuwe omzetbelasting zal 110 miljoen meer opbrengen. Bovendien leidt de over gangsregeling ertoe dat er in 1969 nog 236 miljoen extra binnen komt. De rege ring zal dit geld gebruiken voor de werkloosheidbestrijding. Aan aanpassing bij de Europese ta rieven voor de directe belastingen gaat de regering nu voorbij. Die herinnert men zich in Den Haag klaarblijkelijk alleen als het om verhoging van lasten gaat. Voorts is er nergens een schijn in de begroting te vinden dat bepaalde staatstaken zullen worden afgestoten. Verbetering. Uit de economische verkenningen van het Centraal Planbureau blijkt dat de conjunctuur in Nederland een gunstig beeld vertoont. De reële inkomens van met name de loontrekkenden zijn in de afgelopen jaren flink gestegen. Deze ten dens zal zich voortzetten in 1969. De wereldhandel stijgt dit jaar met 9%. Het volgend jaar zal deze 7% om hoog gaan. Er is een kans op een flink overschot op onze betalingsbalans over geheel 1968, nu bekend is geworden dat er alleen in het tweede kwartaal al 325 miljoen meer is ontvangen dan betaald. Ons uitvoervolume stijgt sterk. Men schat het voor 1968 op liefst 11%. Het bezit van aardgas begint zijn revenuen voel baar af te werpen. Maar waar blijkt nu uit deze begroting dat ieder in dit land van deze gunstige ontwikkeling gaat profiteren? Het enige antwoord van de regering is dat de be lastingdruk in 1969 van 27Va% wordt verhoogd tot 28% van het nationale inkomen. Lachertje. De opgesomde pluspunten van onze huidige economische situatie zijn de vruchten van de arbeidsinspanning van miljoenen Nederlanders. Wie ziet nu iets van zijn inspanning bekroond? De zelfstandigen niet. Hun wacht op nieuw een zwaar jaar en de belofte dat aan hun fiscale positie een studie zal worden gewijd. Prikkelt dat tot inspan ning? De loontrekkers aan de voet evenmin. Zij betalen straks minder loonbelasting maar de prijsstijging door de nieuwe B.T.W. zal zodanig zijn dat dit voordeel in een nadeel omslaat. De hogere inko menstrekkers moeten straks en de prijs stijging verwerken en hogere directe be lasting betalen. Het bedrijfsleven mag zich voorbereiden op een heffing naar uitgekeerde loonsom. Elke aansporing tot het leveren van extra prestatie wordt door de regering tot een lachertje gemaakt. Men kan al leen een hogere aanslag tegemoet zien in een reeks van lastensoorten. Daarom is deze financiële nota een droge rekening, die ons wordt thuis gestuurd. Zij toont geen visie, zij werkt niet inspirerend en zij geeft weinig hoop op een goed finan cieel staatsbestel voor de toekomst. (Nadruk verboden). drs. A. van Mierlo. Hotel „De Korenbeurs" te Kortgene herbergde vorige week woensdagavond bijna 150 vrouwen, die allemaal waren gekomen om getuige te zijn van een pri meur voor dit gerenommeerde huis, n.l. een show van najaars- en winterkleding en schoeisel. De modeshow die van hoog gehalte was, werd aangeboden door het modehuis van IJsseldijk - Snoep uit Ierseke en het schoenenmagazijn Van der Wouw uit Goes. Twee ondernemende zakenlieden die de hoofden bij elkaar hebben gesto ken, met als resultaat dat alle aanwezi gen een show kregen voorgeschoteld, zo als we nog maar zelden hebben gezien. Vijf mannenquins, amateurs met de zwier en de charme van beroeps, brach ten in een vlot tempo de laatste mode snufjes. Japonnen, mantelpakjes, deux-pieces, mantels, in alle maten en variëteiten pas seerden de revue, alle gecompleteerd met de bijpassende schoenen in de nieuwste modekleuren en modellen. Wat opviel is, dat naast de moderne schoen met blok- hak, ook de geklede schoen met naaldhak weer terrein aan het terugwinnen is. Voor de vrouw die graag elegant gekleed wil gaan een enorm pluspunt. Waar nodig en verantwoord, werden ook bijpassende tas sen geshowd, hoofdzakelijk in slange- en boxcalfsleer. Bij de dameskleding was het opmerke lijk, dat veel kledingstukken exclusief zijn geimporteerd van de huizen Saint- Joseph, Frankrijk, van Ralph en Bruëstle, Duitsland en van het huis Maris - Mares- sa. De kapsels van de mannquins waren, evenals de make-up, verzorgd door kap salon Chic te Ierseke. Het geheel werd aan elkaar gepraat door de gastheer van deze avond, de heer J. van Stee, terwijl Cees Hoogesteeger op zijn Hammondorgel voor de melodieuze achtergrondmuziek zorgde. Het slot van de show was niet traditio neel te noemen, doch eerder verrassend. Alle mannquins betraden het plankier in nachtgewaad, van heel normaal tot peper duur. Een slot, wat evenals de overige onderdelen van de show, een langdurig en welgemeend applaus van de talrijke dames mocht ontvangen. ..Projecteer, vanaf een stevige projectie- tafel. Stal uw apparaat tijdig op en hang ,het scherm op ca. 1.25 meter hoogte, dat'voorkomt nekkramp. Zorg voor een reservelamp en een reserve lichtzekering. Houdt een. kleine sche merlamp in de:buurt..:Leg snoeren uit „deloop". Projecteer niet teveel ineens, geef na een uurtje een pauze. Wilt u een voorprogramma? U kunt films huren bij de fotohandelaar. Speèl wat passende muziek met uw bandrecorder. ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Van Arkel, tel. (01107) 3 18 en dokter Klein Wassink. tel. (01199) 3 04. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland SEPTEMBER hoogwater 21 zaterdag 2.10 14.28 22 zondag 2.45 15.03 23 maandag 3.19 15.36 24 dinsdag 3.51 16.08 25 woensdag 4.25 16.42 26 donderdag 5.02 17.17 27 vrijdag 5.40 18 Predikbeurten voor zondag 22 sept. 1968. Ned. Herv. Kerk Colünsplaat 10 uur ds. Van Dam en 2.30 uur ds. R. P. Ytsma. Ned.Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. J. van Woerden uit Middelburg en 2.30 uur ds. Alb. van den Ban. Ned. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. J. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur de heer Allewijn uit Middelburg en 2.30 uur de heer Kraak. Ned.IIerv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. B. C. de Gelder. Ned. Herv. Kerk Geersdük 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur de heer J. van Dam uit Willebroek (België). Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. Poelman en 2.30 uur ds. Maaskant uit Leiden. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Blokland (bed. H. Avondmaal). Geref. Kerk Geersdük 10.30 uur ds. De Bruin uit Goes en 17.15 uur ds. F. de Jonge uit Emmerkompas- kum (Drente). Geref. Kerk Colünsplaat 10.15 uur ds. Maaskant uit Leiden en 2.30 uur ds. Poel man uit Kamperland. Geref. Gem. Kamperland 10 en 3 uur leesdienst en 6.30 uur cand. A. Snoep uit Utrecht. Dinsdag 24 sept. 7.30 uur ds. Van Vliet uit Aagtekerke Geref. Gem. Colünsplaat 10 en 3 uur student Snoep van Utrecht. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur student Mijnders van De Meern. Dinsdag 24 sept. 7.30 uur ds. W. Suyker van Lisse. Hiermede zeggen wij har telijk dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk ont vangen. J. Dobbelaar. L. Dobbelaar - de Fouw. Colijnsplaat, sept. 1968. Havelaarstraat 35. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader, behuwd- en grootvader, de heer Cornelis Verburg, betuigen wij onze oprech te dank. Namens de familie, C. Verburg. Kamperland, sept. 1968. Daar het ons niet moge lijk was familie en vrien den allen vaarwel te groeten, doen we het langs deze weg. Krijn en Keetje, Wim en Connie Versluis. Grand Rapids, U.S.A. Speciaal voor kleder dracht heeft de nieuwste Wildebras poppen met donker kam- baar haar en slaapogen 8.45, 11.25 en 14.95. Lang snoer im. bloedko ralen 2.75; voetsteunen 0.75; zwarte schoentjes vanaf 0.50 Korte Noordstraat 15 Middelburg, tel. 3733 Nog steeds voorradig: (James Grieve) U kunt nu reeds uw winterfruit, zoals Cox, Golden D., enz. bestellen bij Gebr. Itollestelle, Molenweg en Weststraat, Kortgene, Telef. (01108) 310 en 295. Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Wissenkerke. Buitengewone op woensdag 25 sept. a.s. in de school. Behandeling: bestuurs voorstel tot verkoop van 30 m2 grond. Vazen in groot sortiment Bloemenmagazijn Sanderse Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 voor al uw DRUKWERK PARFUMERIE Lange Kerkstraat 28, Goes. Nu een volledige pruik van echt haar voor 99.(onbewerkt). Zie onze etalage en vraag eens geheel vrijblijvend advies. KAPSALON PARFUMERIE MAISON I 'l E R T Y Lange Kerkstraat 40, Goes, Tel. (01100) 7988 Uw kostbare haar is er in goede handen. De tijd nadert weer voor het gassen van uw AARDAPPELEN. De afgelopen jaren hebben bewezen dat het gassen als kiemremmingsmiddel goed voldoet. Wij doen het ook dit jaar weer met ons en houden ons beleefd aanbevolen voor uw opdrachten. Wilhelminastr. 11, Kortgene, Tel. 01108 - 200. Zware en lichte molens en zeereels BOVENDIEN ALLES WAT U NODIG HEBT AAN NYLON, LOOD, BLINKERS, LEPELS, DOBBERS, VERKLIK KERS EN VERDERE BENODIGDHEDEN, VINDT U IN GROTE VERSCHEIDENHEID BIJ VOORSTRAAT 7.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 2