NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Ploravier heeft DE schoenen 6 September Raiffeisenban' reisdeviezen DE COÖPERATIEVE ÜJ te Colijnsplaat en te Kamperland anders dan andere No. 3316 Zaterdag 7 september 1968 72e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 2.50 per half jaar Franco per post 5.00 per half jaar Advertenties 15 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 6 september worden van de rijksge bouwen de vlaggen met oranjewimpel uitgestoken. De gemeenten en de burgerij worden dan als gebruikelijk verzocht dit voorbeeld te willen volgen. Maar orndat 6 september nog niet als een nationale feestdag in onze geschiedenis staat op getekend en de datum velen nog niet erg aanspreekt, is het misschien wel verstan dig om er bij te vertellen, dat dan een prins verjaart. Met name prins Claus. Prins Claus is nog niet zo populair als zijn schoonvader. Toch is hij op weg. Als vader van Willem Alexander kwam hij opeens in een heel ander iicht te staan. Als het jonge gezin zich straks nog iets uitbreidt, zal niet alleen moeder Beatrix in het oranjezonnetje komen te staan. Ook de vader deelt in de ouderlijke vreugden en menigeen zal nadien mee leven als zich ook ouderlijke zorgen zou den gaan voordoen. Z.K.H. heeft bovendien de prettige eigenschap, „gewoon" met iemand te kun nen praten en hij duikt we«l eens onver wachts op tussen het enthousiaste pu bliek, als er belangi-ijke sportgebeurte nissen plaatsvinden. Zijn werkkring in het vlak van de ruimtelijke ordening spreekt de burgers minder aan. Men weet nog niet goed, wat men daar nu van denken moet, omdat weinigen begrip hebben van het gespe cialiseerde werk dat in dat verband moet worden verricht. Maar hij is een serieus man, die erg veel voelt voor deze arbeid en daar helemaal in opgaat. En dat gaat men in ons land langzamerhand wel ge loven. Wie hem wel eens een redevoering hoorde uitspreken, zal blij verrast heb ben geconstateerd, dat hij al zeer behoor lijk Nederlands leerde spreken en dat bij hem minder valt te bespeuren van een Duits accent dan bij zijn schoonpapa. Ook dat pleit dan weer voor zijn leer gierigheid en zijn serieuze doorzettings kracht. Prins Claus George Willem G!:to Frede- rik Geert der Nederlanden heeft nog tijd genoeg om verder in to burgeren in ons land. Wij zien die jaren met vertrouwen tegemoet. (Nadruk verboden). <Qaaclóvercjciclerinci <~\Oióóenlzerka Donderdag 29 augustus j.l. kwam de raad dezer gemeente voltallig in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse. Met een kort welkomstwoord mede gericht tot enige belangstellenden en voorlezing van het gebruikelijke gebed opende de voorzitter deze vergadering De Raiffeisenbank is spaarbank, maar doet ook alle andere bank zaken. Bijvoorbeeld reis deviezen! U kunt ze krij gen in contanten. En als u dat te riskant vindt, hebben wij natuurlijk ook reischeques voor u. Komt u even langs, vóór uw vakantie- of zaken reis. zal u graag nader inlichten waarna de notulen van de vorige ver gadering onveranderd werden vastgesteld en enige ingekomen stukken voor ken nisgeving werden aangenomen. Hieron der bevond zich o.a. een goedkeuring van Ged. Staten voor de gevoteerde 1250.ten bate van de Speeltuinvere niging Geersdijk. Hierna kwam in behandeling de bouw van een dorpshuis te Wissenkerke, dat de punten 3 tot en met 8 in beslag nam, die wij hieronder laten volgen: 3. De voorbereidende besprekingen om te komen tot de gezamenlijke bouw van een dorpshuis en de Ned. Herv. Kerk te Wissenkerke zijn thans zover gevorderd dat de diverse besluiten kunnen worden genomen om tot de bouw te geraken. In de agendapunten 3 tot en met 8 zijn de diverse besluiten die genomen moeten worden, vermeld. In de eerste plaats zal nu besloten moeten worden tot de bouw van het dorpshuis. 4. In de tweede plaats zal de benodigde grond voor de bouw van het dorpshuis moeten worden aangekocht van de kerk voogdij. Aangezien de gemeente en de kerkvoogdij gezamenlijk bouwen en er verschillende ruimten zijn, die gezamen lijk gebruikt moeten worden, is het nodig dat er een overeenkomst wordt gesloten tussen de gemeente en de kerk over dit gezamenlijk gebruik. De gemeente heeft hiervoor een rechtskundig adviseur, mr. v. d. Weel, ingeschakeld, die een regeling had opgesteld. Omdat dit echter geen eenvoudige materie is, is met hem over eengekomen dat er een bespreking zou plaats vinden tussen de gemeente, de rechtskundig adviseur, de kerkvoogdij en het toezichthoudend orgaan van de kerk enerzijds en de chef van de le af deling van de provinciale griffie en één van zijn ambtenaren 'ènderzijds. Dit ge sprek achtte men nuttig omdat straks Gedeputeerde Staten met het een en ander zullen moeten akkoord gaan alvo rens zij toestemming verlenen om tot gezamenlijke bouw over te gaan. Deze bespi-eking heeft nu vrijdag j.l. plaats gehad. Tijdens deze bespreking is beslo ten dat de gemeente in eigendom ^ou krijgen het dorpshuis met het toneel en de kleedkamers, de keuken en een twee tal bergingsruimten, waarin de centrale verwarming, de helft van de hal en de helft van het voorplein en dat de kerk in eigendom zou krijgen de kerkzaal met het liturgisch centrum, de garderobe, de toiletgelegenheden en de consistorie kamer. En eveneens de helft van de hal en de helft van het voorplein. Voorts is toen afgesproken dat de gemeente aan de kerk een servituut voor het eeuwigdu rend gebruik van de keuken en een twee tal bergingsruhr.tcn, waarin de centrale verwarming, de hel.t van de hal en de helft van het voorplein zou verlenen en de kérk aan de gemeente een servituut voor het eeuwigdurend gebruik van de garderobe en de toiletgelcgenhaden, de helft van de hal en de helft van het voorplein. De benodigde giond is door de heer Poleij geschat op 9375.Voorts zal voor de bouw van het dorpshuis de garagebox van de kerk moeten worden opgeruimd. De vergoeding voor het op ruimen van deze garagebox is geschat op 3185.Tenslotte zullen de 3 gara geboxen van de heer Slotema, die staan op de grond die nodig is voor de bouw van het dorpshuis moeten worden opge ruimd. Deze garageboxen zullen worden gebouwd op zijn eigen grond en op de grond, gelegen achter de woning van het hoofd van de chr. school. De hei-bouw van deze garageboxen zal door de ge meente moeten worden betaald. De 4e garagebox zal eigendom worden van de chr. school, die de benodigde grond om niet aan de heer Slotema in eigendom zal overdragen. Bovendien zal door de gemeente moeten worden betaald: 1. Het afbreken van een afdak voor stei germateriaal en het weder opslaan op een ander opslagterrein. 2. Het maken van een hok voor opslag van zand en grind op het nieuwe ter rein. De totale kosten hiervan bedragen 10.000.—. 5. De heer Slotema wil de grond waar op op het ogenblik zijn materialen liggen en waarover in het vorige agendapunt is gesproken aan de gemeente verkopen en wel voor een bedrag van ƒ5.per m2. Het terrein is groot plm. 100 m2. 6. Zoals in het vorige agendapunt is vermeld zal één van de garageboxen van de heer Slotema herbouwd moeten wor den op zijn eigen grond. Voorts zullen de andere garageboxen uitgang krijgen op zijn grond. Nu liggen op die grond de materialen van de hepr Slotema. Hij zal dus een ander terrein moeten hebben waar hij die materialen kan opslaan. De gemeente heeft nu aan de Julianastraat een stuk terrein liggen, dat ze niet nodig heeft en dat geschikt is om de materialen van de heer Slotema op te slaan. Dit terrein grenst aan het terrein dat de heer Slo tema reeds in eigendom heeft. De ge meente wil nu de grond, waarop de 3 garageboxen van de heer Slotema thans staan ruilen tegen de grond gelegen aan de Julianastraat. De heer Slotéma gaat hiermede akkoord. 7. De heer Slotema wil het dorpshuis bouwen voor een prijs van 135.000. Deze prijs komt overeen met de prijs van de architect. B. en w. vinden deze prijs billijk en stellen voor de bouw van het dorpshuis onderhands aan te beste den aan de heer Slotema, mits Ged. Sta ten de in het volgende agendapunt ge noemde begrotingswijziging goedkeuren. 8. In deze begrotingswijziging zijn de totale kosten van de bouw van het dorps huis geraamd. B. en w. stellen voor al deze ontwerpen vast te stellen. Op deze voorstellen van b. en w. geeft de voorzitter nog een uitvoerige monde linge toelichting, waarin hij o.m. zegt dat de bouw van het dorpshuis te Wis senkerke te dezen een sluitstuk vormt. Na Geersdijk en Kamperland kan nu ook Wissenkerke een dorpshuis krijgen. Dit gebouw wordt gepland op 232 zitplaatsen. De totale kosten belopen 230.000. waarvan 25.000.besteed wordt voor de diverse grondaankopen. Geschat wordt dat de exploitatiekosten door de huren gedekt zullen worden. Voor de gemeente blijft dan de rente en aflossing te be talen, voor het eerste jaar resp. berekend op 13.800.en 5750.Al deze be sluiten moeten op 30 augustus ter griffie aanwezig zijn, waarna zij op 10 september door Ged. Staten in behandeling kunnen worden genomen. De voorzitter had altijd gedacht dat gemeenten aan vele bepalingen en be perkingen gebonden waren, doch uit het grote aantal besprekingen met de kerk bestuurders is hem wel gebleken, dat de kerk zeker met zoveel instanties te maken heeft als de gemeente. Doch ook hiervan zijn alle goedkeuringen binnen en wil men reeds op 1 oktober met de afbraak van de kerk beginnen. Het lid Koole zei dat dit gebouw in een grote behoefte zal voorzien, maar is gezamenlijke bouw wel aantrekkelijk? Is alles toch goed geregeld? De gekozen bestuursvorm, sluit die elke vorm van discriminatie uit? Is door de plaats van bouwen het geheel architectonisch ver antwoord? Hij had het gebouw liever op een andere plaats gezien. De grondprijs vervolg op pagina 2. Kruiswoordpuzzel no. 96 Horizontaal 47. lidwoord 19. kraan 1. kledingstuk 48. Gode zij lof 20. -deel van een auto 5. rechterlijk ambtenaar 50. voedsel 22. soort hond uit vroeger tijd 51. verlangen 23. dierenlieflcozing 9. bijwoord 53. pronk 24. vogel 10. kleurling 56. mestvocht 25. aap 12. pers. vnw. 59. onbepaald vnw. 27. gedeelte van iets 14. gedicht 61. vadsig 30. gebaar 16. zelfzucht 62. bedreigen 32. gesloten 17. tot nader order 65. vlaktemaat 34. deel van het hoofd 18. luizeëi 66. fr. pers. vnw. 36. familielid 20. verstand 68. elk 37. Europeaan 21. pook 70. voegwoord 40. loogas 24. voorschrift 71. onbrandbare stof 42. voorzetsel 26. waterhoogte 72. hinderen 43. berg 28. familielid Verticaal 45. kantelen 29. voorzetsel 1. gebruik in kleding 47. aanw. vnw. 30. pers. vnw. 2. bijwoord 49. deel v. e. etmaal 31. opening 3. nauwte 51. bijbelse naam 33. kledingstuk 4. jongensnaam 52. eens 35. vod 5. vrucht 54. vorm van roeren 37. deel van het oor 6. leger 55. bijbelse naam 38. muziekterm 7. bevestiging 57. gehoorzaal 39. vaartuig 8. luchtstroming 58. verfrissing 40. godin 9. deel van de week 60. in aanzien houden 41. bid (lat.) 11. kreet 63. Europeaan 43. vis 13. halfbolvormig dak 64. verlaagde toon 44. staatsbedrijf 15. aanzien 67. nota bene 46. zijde van een schip 17. seconde 69. de oudere Oplossing kruiswoordpuzzel no. 95 Horizontaal 1. mosterd; 6. ambitie; 12. n.p.; 24. Lopilc; 25. kat; 36. ivoor; 38. torso; 40. a., 52. tor; 54. pee; 56. om; dam; 68. v.a.; 69. jas; 71. Verticaal 1. mondain; 2. oor; 3. si; plooi; 14. d.d.; 18. don; 20. 30. dl; 32. porie; 34. cr 47. etter; 48. Breda; 49. keur; 64. aar; 66. ere; 67, ooi; 13. ka; 15. o.l.; 16. Tom; 17. nr; 19. dadelijk; 23. 26. azen; 28. oksel; 30. do; 31. Inn; 33. eer; 34. cello; 41. r.o.; 42. re; 43. ei; 45. enige; 48. Bedum; 50. menie; 57. stoet; 59. eind; 60. dik; 62. delta; 63. s.a.; 65. Leer- Ur; 72. eb; 74. nar; 75. ergeren; 76. snijdend. 4. e.k.; 5. radio; 7. mol; 8. blijk; 9. t.t.; 10. ion; 11. em- akker; 21. Evert; 22. kales; 24. lenigen; 27. zn; 29. se; edo; 35. loempia; 37. oog; 39. ore; 44. smoesje; 46. nihil; bedaard; 51. em; 53. o.o.; 55. en; 58. temen; 59. ets; 61. dg; 68. van; 70. sg; 73. bij; 74. ne. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 1