NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD O Plouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene No. 3315 Zaterdag 31 augustus 1968 71e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 2.50 per half jaar Franco per post 5.00 per half jaar Advertenties 15 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. De donderdag 22 augustus j.l. gehouden openbare raadsvergadering stond onder voorzitterschap van wnd. burgemeester P. J. Bom, daar burgemeester Evers met vakantie was. De heer Van der Weele was met kennisgeving afwezig. In zijn welkomstwoord betrok de voor zitter mede de heer Rijckevorsel, die met vier van de oudere jongens de gehele raad bijwoonde. De voorzitter hoopte dat de heer Rijckevorsel succes mocht boeken in zijn streven de volkeren van Neder land en België nader tot elkaar te bren gen. Hierna worden de notulen van twee voorafgaande vergaderingen onveranderd vastgesteld en een aantal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij de mededelingen zegt de voorzitter van een aantal Katsenaren het verheu gende bericht te hebben gekregen, dat er plannen zijn tot het op- en inrichten van een speeltuin, ter grootte van plm. 1200 m2. Men had de voelhorens uitgestoken of de gemeente bereid zou zijn hieraan haar medewerking te verlenen, waarop de voorzitter met „ja" had geantwoord, mits er om gevraagd wordt. Het schoolzwemmen is een grandioos succes geworden. Wanneer ooit van een besluit vreugde is beleefd, dan van dit wel. Juist deze middag zijn de eerste examens afgenomen en aan 60 a 70 leerlingen kon het diploma worden uit gereikt. Er is een grote dienst bewezen aan velen. Het kampeerterrein is nog steeds niet rond, vervolgde de voorzitter, er wordt echter voortdurend aan gewerkt. Door de rentmeester van het Ambacht werden en worden bezwaren, dan op dit artikel en dan weer op een ander artikel van de exploitatie-overeenkomst naar voi-en ge bracht, die steeds weer door de juridisch adviseur van de gemeente bekeken moe ten worden. Na het laatst gehouden ge sprek schijnen er nu geen bezwaren meer te bestaan inzake de exploitatie- en erfpachtsovereenkomst, zodat men nu goede moed heeft dat nog dit jaar de eerste spade in de grond zal kunnen wor den gestoken teneinde seizoen 1969 het kampeerterrein in exploitatie te kunnen nemen. Nog veel medewerking zal men moeten verkrijgen en ook de wintermaan den moeten dan niet tegenzitten. Het lid Breure vraagt of de raad, vóórdat de stukken getekend worden, kennis kan nemen van de concept-over eenkomst. De voorzitter antwoordt hierop dat de raad in een vorige vergadering b. en w. gemachtigd hebben deze besprekingen te voeren en tot een goed einde te brengen. Hij kan vragensteller echter gerust stel len: de veranderingen betreffen overwe gend schoonheidsfoutjes. Het lid Welleman heeft in het betoog van de voorzitter toch nog een sombere toon beluisterd. Reeds in 1966 zijn deze besprekingen aangevangen en hij noemt het een schandaal dat deze nog niet verder van de grond zijn gekomen. In dit verband noemt hij de gelijktijdig opge nomen plannen van b.v. een zwembad en een midget-golfbaan, die inmiddels reeds lang gerealiseerd zijn. Hij vermoedt dat de plannen voor dit kampeerterrein vol gend jaar nog niet veel verder zullen zijn en hij dringt dan ook op de uiterste spoed aan. Het is een janboel. Iedereen en alles schreeuwt om een openbaar kam peerterrein en hier wordt zo gehannest. De voorzitter doet er het zwijgen toe. Hierna wordt een uitvoerige brief voor gelezen van de Schooltandartsendienst, waarin uiteen wordt gezet waarom vorig en dit jaar geen schoolonderzoek met behandeling heeft kunnen plaats vinden. Het gehele betoog kwam hierop neer, dat het ontbroken heeft aan medewerkende tandartsen en dat iemand, die wel wilde medewerken, niet in het bezit van een woning kon worden gesteld. Het optimis tische slot van de brief verwachtte op zeer korte termijn het wederom goed functioneren van de Schooltandartsen dienst. Het lid Van der Maas vroeg hoe of het zit met de nu voor niets betaalde jaar lijkse bijdrage van 12.per kind. De voorzitter zegt dat te zullen onderzoeken. Het lid Welleman had ook nog een mededeling verwacht over de benoeming van een gemeentewerkman. De voorzit ter zegt dat er enig onbegrip geheerst had, doch dat nadere mededelingen hier omtrent zeker zullen volgen. Hierna wordt z.h.s accoord gegaan met de ontwerpbesluiten van Ged. Staten betreffende herziening van de bezoldi gingsregelingen gemeente-secretarissen en gemeente-ontvangers 1965. Z.h.s. wordt een crediet van 3000. beschikbaar gesteld voor leermiddelen ten behoeve van de openbare lagere school te Colijnsplaat. Het lid Klaassen zegt: deze school is wel actief, maar niet goed koop, waarop Welleman zegt: activiteit is nooit goedkoop. Eveneens z.h.s. wordt aan het bestuur van de Vereniging tot Stichting en In standhouding der Chr. Kleuterschool te Colijnsplaat medewei'king verleend tot het aanbrengen van voorzieningen. Evenals vorig jaar wordt wederom een subsidie van ƒ2.per vormingsdag ver leend aan het Oecumenisch Vox-mings- centrum „Hedenesse" te Cadzand. Het aantal vormingsdagen bedroeg nu 61, tegen 192 het jaar daarvoor. In de vacature in de commissie van beheer voor de schoolartsendienst werd, door het vertrek van de heer N. W. Eisen, burgemeester van Heinkenszand, met al gemene stemmen benoemd mr. M. So- mers, bux-gemeester van Hoedekenskerke. Z.h.s. wordt hierna de Bezoldigingsver ordening 1967 gewijzigd alsmede het amb tenarenreglement der gemeente. Het nu volgende agendapunt: vex-kopen van de woningwetwoning Deltastx-aat 28 aan de huidige bewoner, de heer A. Sinke, wex-d van de agenda afgevoerd, daar de heer Sinke van de koop meent te moe ten afzien, daar hij in zee wil gaan met de bouw van twee premiewoningen. Het laatste punt van de agenda: voor stel tot het openen van een crediet van 8000.voor het aanbx-engen van stei- gerwerk, het aanleggen van een tegelpad en extra voorzieningen aan de beschoei ing, in het jachthaventje op het bunga lowterrein, ontlokte van de zijde van mevr. Janssen, Breure, Van der Maas en Klaassen nogal heftig vex-zet. Later bleek alles een storm in een glas water te zijn, daar de redactie van de toelich ting op het voorstel niet helemaal in orde was. Toen n.l. uit de discussie naar voren kwam, dat pas nadat alle te vei-hux-en steigertjes inderdaad ook verhuurd zou den zijn en het door de gemeente ge fourneerde geld door alle huurders zou worden terugbetaald, was niemand van de raadsleden er nog tegen en koxi dit voox-stel zonder hinder de hamer van de voorzitter passeren. Het lid Klaassen kreeg de aantekening te worden geacht tegen te hebben tegengestemd. In de rondvraag was de eerste vraag van Welleman: Voorheen werden de boe ken op de u.l.o. gratis aan de leexdingen verstrekt. Op de m.a.v.o. is dit niet het geval. In een cix-culaire heeft de minister de gemeentebesturen laten weten dat een tegemoetkoming aan nxinderdraagkrach- tigen mogelijk is. Is het gemeentebestuur hiex-van op de hoogte en zo ja, zijn de ouders van de leex-lingen hiex-over inge licht? De voorzitter antwoordde hierop dat deze circulaix-e inderdaad bekend is, maar dat de uitvoeringsbesluiten nog niet binnen zijn. Tweede vraag van Welleman: In de vergadering van 17 oktober 1966 is door mij gewezen op de noodzaak van water leiding op de haven. Er is toen door de voorzitter gezegd dat prijsopgaaf zou wor den gevraagd. Zijn de kosten ondertussen al uitgerekend? De voorzitter gaf hem ten antwoord, dat het hem speet te moeten zeggen dat er tot heden toe nog geen prijs was opgevraagd. Vandaag nu is deze opdracht verstrekt. Verder zegt de voorzitter dat het oxxtbreken van deze watervoorziening toch wel niet zo accuut gevoeld wordt, daar andex's de schippex-svereniging Schuttevaer zich er wel voor gespannen had. Er is hem geen enkele klacht be kend. Welleman zegt dat er b.v. nog al eens water gehaald wordt bij de Nobeco, maar dat dit alles er niet toe doet, de angst is bij hem toch aanwezig dat aan opmei'kingen van raadsleden niet de no dige aandacht wordt geschonken. Bx-eure zei voor de haven van Colijns plaat zo'n drinkwatervoorziening over bodig te vinden, doch voor de veel druk- kex-e haven van Kortgene zeker op z'n plaats. Laatste vraag van Welleman: Is het niet mogelijk dat de hoofdrioleringen schoongemaakt worden op die plaatsen waar vernieuwing van straten moet plaatsvinden? Schoonmaken is hier en daar hard nodig en het zal een besparing van kosten zijn als het gebeurt terwijl de straten opgebx-oken zijn. Wethouder Markusse geeft toelichting en doet toezegging. Het is niet overal mogelijk de grote heoveelheden zand met de waterleiding te verwijderen; de brand weer zal hier weer voor ingeschakeld dienen te worden. Het lid Geelhoed wijst ook op een grote hoeveelheid slib in de riolering bij de bejaarden woningen te Colijnsplaat, Ook hieraan zal aandacht besteed wórden. De eerste vraag van Klaassen is of het mogelijk is de bomen in de Voorstraat te Colijnsplaat te snoeien? Een aantal be woners klagen over de donkerte. Wet houder Markusse zegt dat deze bomen regelmatig een beurt krijgen. De tweede vraag van Klaassen gaat over de stagnatie in de uitgifte van bouw- vei-gunningen voor Colijnsplaat. De voor zitter zegt dat het voorbereidingsbesluit op het saneringsplan daarvan de oorzaak is. B. en w. zijn al een tijd lang doende hierin verbetex-ing te krijgen en het is hun nu gelukt voor een aantal kleine, weinig ingrijpende verbouwingen, dispen satie te verkx'ijgen. Voorzitter Bom wilde zich diexiaangaande zo uitdrukken: Indien een raad op de hoogte zou zijn van alle konsekwenties die zulk een voorberei dingsbesluit met zich bx-engt, zou men zich nog wel eens bedenkeij zulk een besluit vast te stellen. Tot slot wijst Klaassen op het gevaar van het hoekhuis te Kats bij de coupure. Een instoi'ting door spelende kindex-en is niet denkbeeldig. Hij dringt op afbraak aan. De voorzitter zegt ondex-zoek toe. Het lid Kramer wijst op watex-ovex-last op het spox-tterx-ein te Kats en de stinken de moddersloot op de andere zijde van het sportveld. Een ondei-zoek en moge lijke opheffing wordt toegezegd. Verder wijst Kramer op watex-ovex-last voor de bewoxxers op de hoek Kerkstraat- Noordlangeweg. Ook hier wordt ophef fing toegezegd. Tot slot vx-aagt Kx-amer of de Christine- stx-aat dit jaar nog hei-bestraat wordt in verband met de vele putten die even- zovele plassen vormen bij regenval. Wet houder Markusse zegt dat die hei-bestra ting x-eeds gebeurd is, waax-om Kramer vraagt: ook deskundig en doelmatig? Van der Maas zegt dat een tijd geleden door de x-aadsvoorzitter is toegezegd dat een recreatiecommissie zou worden in gesteld Hoe ver staat men daar nu mee? Komt er nog iets van? Wanneer men ziet naar bepaalde vormen van dijkrecreatie kan men zeggen dat er overlast wordt aangedaan en dat er een chaos di-eigt te f RECHTDOOR 0P DEZELFDE WEG GAAT VOOR H Hel afbuigende verkeer mag hef rechf- doorgaande verkeer op dezelfde weg nief ninderen. Ook de voetganger nief g^UUr- ontstaan. Bewonex-s van woonschepen gaan hun vuil lossen in sloten van de Adriaanpolder, tex-wijl ieder toch een emmer heeft. De voorzitter vindt deze opmex-kingen zeer juist en kwalificeert ze als onhoud baar. Vooral wat betreft het laatst gesig naleerde, waar straks een manege komt. Hoe ver het met een dergelijke commis sie is gesteld, kan de voorzitter niet zeg gen. Hem staat iets voor dat deze ge vormd zou worden uit de beide burge meesters van het eiland, plus de dijk graaf. Van der Maas had een recentere uitspraak op het oog en ook het lid Breu re vindt drie personen te miniem. Een en ander zal nog nader bestudeerd wox-den. Bi-eure vraagt hoe het staat met de ti-ottoii-s voor b.v. niet meer bestaande of gebruikte garages. Hij heeft er niets meer van gehoord. Wethouder Markusse zegt dat deze kwestie zijn beslag heeft gekregen. Er waren minder percelen dan men aanvankelijk dacht. Tot slot wijst Welleman nog op het feit dat bij het lossen van de vele zandsche- pen er nog al wat zand tussen kaai en schip terecht komt, wat op de bodem van de haven zandbanken gaat vox-men, waar straks de bietenschepen de last van zul len ondervinden. De voorzitter zegt toe dit te zullen laten onderzoeken en even tueel maatregelen te nemen. Met enige woorden van dank sluit de voorzitter deze vergadering. IEESMID GENEESMIDDELEN BAÏÏDAGES PARFUMERIE A.C.yan DER*<REST LANGE KERKSTR.42^i GOES IKSTR.42li I BEXpfJI Kruiswoordpuzzel no. 95 Horizontaal 56. voorzetsel 21. jongensnaam 1. kruiderij 57. optocht 22. soort i'ij tuig 6. eex-zucht 59. slot 24. verzachten 12. vx-ouwelijk zoogdier 60. gezet 27. zoon (afk.) 13. vogel 62. meerarmige x-iviermond 29. selenium (afk.) 15. geogr. aanduiding 63. N.V. (Fx-anse afk.) 30. inhoudsmaat (afk.) (afk.) 65. plaats in Zuid-Holland 32. huidmondje 16. jongensnaam 68. vanaf (afk.) 34. geloofsbelijdenis 17. nummer (afk.) 69. kledingstuk 35. Chinees-Indisch gex-echt 19. dix-ect 71. plaats der oudheid 37. deel v. h. hoofd 23. niet parkex-en (afk.) 72. getij 39. vreemde munt 24. plaats in Utx-echt 74. dwaas 44. uitvlucht 25. huisdier 75. aanstoot geven 46. niets 26. hebbex-ig verlangen 76. striemend, scherp 47. wondvocht 28. lichaamsholte Verticaal 48. plaats in Brabant 30. zangnoot 1. wei-elds 49. rustig, beheerst 31. zijrivier v. d. Donau 2. deel v. h. hoofd 51. titel (afk.) 33. aanzien 3. zangnoot 53. onderofficier (afk.) 34. muziekinstrument 4. maanstand (afk.) 55. voegwoord 36. kostbare stof 5. communicatiemiddel 58. zaniken, zeuren 38. deel v. h. lichaam 7. graafdier 59. wandversiering 40. N.V. (Duitse afk.) 8. bewijs, teken 61. waarmerk 41. ambtshalve (Lat. afk.) 9. bekende motorraces 64. bloeiwijze 42. zangnoot (afk.) 66. aanzien 43. vogelprodukt 10. elektrisch geladen 67. gewicht (afk.) 45. unieke deeltje 68. voorzetsel 48. plaats in Groningen 11. bezigheid 70. natuux-kundeterm (afk.) 50. rode verfstof 14. de dato (afk.) 73. insect 52. insect 18. Spaanse titel 74. deel v. e. Franse 54. soort wortel 20. bouwland ontkenning Oplossing kruiswoordpuzzel no. 94 Horizontaal 1. sta; 4. obelisk; 9. val; 11. aal; 13. ee; 14. e.p.; 15. Inn; 16. la; 17. aanlopend; 21. t.t.; 23. sierra; 25. emotie; 27. p.g.; 28. Ur; 30. nl; 31. or; 32. voox-waax-delijk; 37. drs; 38. ad; 39. e.a.; 40. nap; 42. oe; 43. l.d.44. pen; 45. r.k.; 46. tu; 47. lee; 49. 1.e.; 51. st; 52. het; 53. schoondochter; 59. he; 60. nu; 61. sh; 62. el; 64. getint; 68. rimpel; 71. at; 72. elektrode; 75. l.s.; 76. een; 78. N.O.; 79. oo; 80. tas; 82. ark; 83. striemt; 84. h.t.s. Verticaal 2. taai; 3. Aa; 5. benauwd;6. eel; 7. iep; 8 .speelde; 9. V.N.; 10. anti; 12. largo; 15. idool; 16. l.s.k.; 18. ar; 19. of; 20. n.m.; 22. tel; 24. epos; 26. Trijn; 29. ra; 30. nr; 32. vrees; 33. x-adio; 34. arend; 35. earth; 36. kater; 37. dol; 41. put; 48. echt; 50. content; 51. schx-oom; 52. help; 54. heien; 55. nu; 56. os; 57. temet; 58. aga; 63. els; 65. eter; 66. nl; 67. t.t.; 69. id; 70. Eist; 73. kor; 74. roe; 77. e.k.; 81. ah. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 1