WÈ) De drukkers, die het niet alleen kunnen, maar het ook dóén! Vervolg raadsvergadering Wissenkerke Slotema nv metselaar timmerman/ metselaar r MODIEUZE 6.50, 7.50, 11.50 tot 19.50 BOODSCHAPPENTASSEN PARAPLUHUIS CYlazorcf beotryclincj perevuur heeft de verkoopwaarde geschat op een bedrag van 23.000.waarmee Leenpoel accoord gaat. Aan bovenstaande agenda omschrijving voegt de voorzitter nog toe. dat er eerst een geharrewar was ontstaan omtrent de prijs. Op het voorstel om ge zamenlijk het gebouw te laten schatten, had Leenpoel dit aan de gemeente overgelaten, en was er een prijs uit de bus gekomen van f 30.667.50. waarmee Leenpoel zich niet accoord verklaarde. Hierop heeft Leen poel het gebouw laten schatten door drie taxateurs, die onafhankelijk van elkaar tot de volgende bedragen kwamen: 17.500. f 19.000.en 23.000.Op voorstel van de gemeente is men toen tot een compromis gekomen van 23.000.wat voor beide partijen aanvaardbaar was. Op de vraag van Sandee wie voor de gemeente geschat heeft, zegt de voorzitter dat dit het architecten bureau Rothuizen 't Hooft geweest is. Sandee had altijd gedacht aan een publieke verkoping om er meer geld voor te krijgen. Gezien de nu dalende prijzen is er toch een redelijke prijs voor gemaakt en de firma Leenpoel is er goed mee. Mogelijk dat nu bij een publieke verkoping deze prijs mis schien nog niet eens gehaald was geworden. Het lid Koole wil weten wie voor Leen poel geschat hebben. De voorzitter ant woordt hem dat dit architect De Bruyne. makelaar Mol en A. van Hee zijn geweest. Koole vraagt verder of dit de gemeente geld gaat kosten? De voorzitter antwoordt hierop ontkennend, er wordt zelfs nog iets aan over gehouden. Koole vindt het prettig dat Leen poel dit gebouw nu heeft. Het is een dyna misch bedrijf en de mogelijkheid van perso neelsuitbreiding zit er zeker in. Jammer vindt hij het. dat het in de dorpskern is gelegen. Met de hinderwet in de hand kunnen er mis schien nog moeilijkheden uit voort vloeien. De voorzitter gelooft dit niet direct. De in woners kunnen voor een eigen bedrijf vaak veel begrip opbrengen. In dit geval neemt hij Cebeco te Wissenkerke als voorbeeld. Z.h.s. wordt hierna Renata aan de firma Leenpoel voor genoemd bedrag verkocht. Eveneens z.h.s. wordt aan P. van de Vreugde het achter Renata gelegen stuk grond verkocht ter grootte van 275 m2 en tegen de prijs van f 5.per m'2. Ook dit bedrag is geschat en de heer Van de Vreug de gaat ermee accoord. Tot nazien van de gemeenterekening over 1966 worden de heren J. Dieleman en A. P. Koole aangewezen. Tot lid van het algemeen bestuur van de Centrale Werkplaats de Bevelanden wordt burgemeester P. Wisse herbenoemd. Z.h.s. worden vastgesteld de exploitatie vergoeding der bijzondere scholen over het jaar 1967, de vergoeding van het bedrag per kleuter en per lokaal voor de bijzondere kleuterscholen over het jaar 1967 en de bezoldigingsverordening 1968 voor het ge- meentepersoneel. Enkele wijzigingen van de gemeentebegro ting voor de dienstjaren 1967 en 1968 wor den eveneens z.h.s. vastgesteld. Hieruit ne men wij over dat van gemeentewege 5200.- beschikbaar wordt gesteld (rijkssubsidie e- veneens 5200.voor kosten in de aan leg van duinpaden in De Banjaard. Een paar dijkovergangen zullen verbonden worden, waardoor een soort boulevard-idee ontstaat. Voor het verlichten en vernieuwen van het torenuurwerk te Kamperland wordt 2600. beschikbaar gesteld. Voor de verfraaiing en verbreding van de Noordeindstr. te Wis senkerke wordt f 12.000.- uitgetrokken. Voor dit bedrag wordt een beplanting aangebracht, komen er zitbanken te staan in het plantsoen tje. worden twee parkeerplaatsjes aange legd en de rijweg 1 meter verbreed. In verband met de verlichting van het torenuurwerk te Kamperland spreekt Koole zijn ongerustheid uit over het wel goed blijven functioneren van dat uurwerk. Zie naar een naburige gemeente, waar men steeds trammelant heeft. De Smit vraagt of het de bedoeling is de gehele Noordeindstraat te vernieuwen of alleen dat gedeelte wat door het slopen van de huisjes is vrijgekomen. De voorzitter ant woordt hem dat de gehele straat een meter breder wordt, want bij de nu nog bestaande tuintjes is al één meter eigendom van de gemeente. Sandee vraagt naar een zekere oogstder- vingsregeling in verband met de aanleg van de nieuwe riolering bij Campensnieuwland. De voorzitter zegt dat aan een vergoedings regeling wordt gewerkt. De woning Westhavendijk 6. is bewoond geweest door mej. C. M. de Visser, die een bejaardenwoning heeft betrokken. De woning is eigendom van dhr. C. J. Schippers, die gevraagd heeft deze woning te mogen be stemmen als zomerwoning. Omdat deze wo ning slechts na een ingrijpende verbouwing geschikt te maken was als zomerwoning hebben b. en w. hem medegedeeld dat zij het voornemen hadden om die woning onbe woonbaar te laten verklaren. Dhr. Schippers heeft toen gevraagd of de gemeente die woning wilde kopen en wel voor een bedrag van f 1300. B. en w. vinden deze prijs billijk, vooral wanneer men rekening houdt met het feit dat dhr. Schippers de erfpacht, die op de woning rustte, heeft afgekocht. Daar de wo ning als een krot kan worden beschouwd kan voor deze woning een krotopruimings- premie worden gevraagd De premie be draagt 600. B en w. stellen voor genoemde woning voor een bedrag van f 1300.aan te ko pen. hetgeen z.h.s. geschiedt. In zijn mondelinge toelichting zegt de voorzitter nog wel niet precies te weten waar dit huisje voor moet dienen, doch ge zien de prijs leek het b. en w. beter het toch maar in eigendom te verkrijgen. Later kan het nog wel eens van pas komen. Het lid Koole vindt dit een zeer juist stand punt. Hij zou er zelfs al gebruik van kunnen maken. Wanneer straks het seizoen weer begint zal de bocht naar de Spuidijk niet aan de eisen van het verkeer kunnen voldoen. Wanneer nu die bocht daar verbreed zou worden, kan het huisje, dat nu bezit van de gemeente geworden is, daar zonder be zwaar aan opgeofferd worden. De voorzitter zegt dat ook b. en w. zulk plan reeds koes terden en er zelfs al een ontwerpje is ge maakt. Wat let ons dan. zegt Koole. er meteen aan te beginnen? De voorzitter moet echter dit plan ietwat afremmen, daar eerst gekeken dient te worden of er een subsidie van 80% op verkregen kan worden. De heren Kortekaas en Schippers hebben wederom gevraagd hun kampwinkels op zon dag gedurende 1 uur open te mogen stellen. Gezien de grote drukte op hun terreinen gedurende het afgelopen seizoen is het on houdbaar gebleken de kampwinkels op zon dag gesloten te houden, daar brood, melk. vlees en vleeswaren e.d. in de tenten en caravans niet houdbaar bleken te zijn en zij genoodzaakt waren te helpen. Dit heeft voor hen onoverkomelijke moei lijkheden medegebracht. In verband hierme de verzoeken zij de beslissing van de raad van 17 april 1967 te willen herzien en hun verzoek van 8 april 1967 nogmaals te wil len bezien. Omtrent dit verzoek is door b. en w. het advies ingewonnen van de Kamer van Koop handel en deze instantie heeft medegedeeld geen bezwaren te hebben tegen openstelling van de kampwinkels op zondag gedurende 1 uur. Voorts is er een schrijven ontvangen van het comité kampeerdersbelangen, waarin verschillende argumenten worden aangevoerd tot openstelling van de kampwinkels op zondag. Ook is er een schrijven ontvangen van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, waarin ook wordt aangedrongen op openstelling van de kamp winkels op zondag. B. en w. nemen nog steeds hetzelfde standpunt in, dat zij in de vergadering van 17 april 1967 hebben uiteengezet. Zij zijn van mening dat de zondagsrust beter kan worden bevorderd door openstelling van de kampwinkels gedurende 1 uur dan door de openstelling van de kampwinkels helemaal op zondag te verbieden. Evenals het vorige jaar willen b. en w. ook nu de kampwinkels openstellen gedu rende één uur en wel na kerktijd. In tegenstelling tot hun vorig voorstel wil len b. en w. de openstelling alleen beperken tot de kampeerterreinen en niet de moge lijkheid openen tot openstelling van de win kel in de Banjaard. Omdat de meeste wo ningen in de Banjaard beschikken over een koelkast is er geen behoefte aan openstel ling van de winkel aldaar. In verband met het bovenstaande stellen b. en w. voor de winkelsluitingsverordening in die zin te wijzigen dat de winkels op de kampeerterreinen gedurende het tijdvak 1 april tot en met 30 september, van 11.30 tot 12.30 uur open mogen zijn. De voorzitter zegt aan deze schriftelijke toelichting op het voorstel van b. en w. niets meer toe te voegen te hebben. Het standpunt is bekend en een veelheid van woorden werkt niet altijd verhelderend. Het lid Koole vindt gezien het voorstel slechts geldt voor de campings het een discriminatie van b.v. de exploitant van de winkel in De Banjaard. Ook mist hij de showroom bij de jachthaven. Hij kan zich voorstellen dat bij het zeilen ook des zondags wel eens wat stuk gaat of iets nieuws aangeschaft zal worden. De voorzitter zegt dat het woord discri minatie ten aanzien van de exploitant van de winkel in De Banjaard niet van toepas sing is. De exploitant had zich niet achter het voorstel geschaard. Men moet niet uit het oog verliezen dat dit voorstel gebaseerd is op aanvragen van betrokkenen. Wordt er geen aanvraag ingediend, wordt er ook geen behandeling van gemaakt. B. en w. kunnen in deze zelf geen initiatieven ont wikkelen. Het lid Koole trekt het woord discriminatie terug en zegt het te kunnen waarderen dat ieder naar zijn eigen principes handelt. Het lid De Smit zegt in de vergadering van 17 april 1967 gemeend te hebben te moeten tegenstemmen. Nadien heeft hij persoonlijk op zondagen bezoeken aan die terreinen afgelegd omdat hij er eigenlijk toch geen vrede mee had. Na onderzoek is het hem gebleken dat het zeer moeilijk is zulke kampwinkels gesloten te houden. Hij vindt het beter van mening te ver anderen en wil andere mensen niet zijn wil opleggen. Hij gaat mee met het voorstel van b. en w. Het lid Stokman vindt een uur te weinig, hij zou het liever langer zien. Sandee is om principiële en practische redenen tegen. Hij betreurt het. dat het zo loopt. Wisse zegt te veel vertrouwen in de mensen gehad te hebben. Hij had gedacht dat met een verbod het euvel verdwenen zou zijn. Maar de voordeur blijft toch geopend. Dat kweekt schijnheiligheid en farizeeërs. Dit nu wil hij tegen gaan door vóór te stemmen. Van der Maas kan uit principiële over- wegingeh zijn stem aan dit voorstel niet geven. Gods Woord zegt dat men op de zevende dag moet rusten en het werk neer leggen. Hij vindt de gang van zaken jammer, maar aan de andere kant kan hij het wel begrijpen. Het lid Dieleman sluit zich aan bij de woorden van De Smit. Hem was gebleken dat in de fractievergadering de meerder heid voor openstelling was. Zuijdweg sluit de rij van sprekers door alleen maar te zeggen dat zijn standpunt bekend is. De leden Van der Maas en Sandee krijgen de aantekening dat zij geacht worden te hebben tegengestemd. Tot slot van de agenda worden een ont werp bestemmingsplan voor Wissenkerke en Geersdijk vastgesteld.' In voorbereiding zijn nog een ontwerpplan voor het kampeerter rein De Molenhoek en Anna Friso. Voor Geersdijk betreft het aan de west zijde van het dorp de bouw van alleenstaan de woningen tot een aantal van 18 en aan de oostzijde de bouw van woningen in blok vorm. Voor Wissenkerke betreft het de bouw van woningen achter de Beatrixstraat. te weten 20 vrijstaande eengezinswoningen en 64 eengezinswoningen in blokken van 16. Er is behoorlijk rekening gehouden met groenvorming en er zijn een aantal auto boxen en een parkeerstrook geprojecteerd. Bezwaren tegen deze plannen zijn niet bin nengekomen. Voordat aan de rondvraag wordt begonnen doet de voorzitter nog enige mededelingen, o.a. dat b. en w. trachten de bouw van keus woningen van de grond te krijgen in samen werking met de Chr. Woningbouwvereniging voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Alle instanties hebben tot nu toe positief op dit initiatief gereageerd. Wanneer tot bouwen zal kunnen worden overgegaan, zal de ge meente voor 100% garant moeten staan voor rente en aflossing. Van de zijde der bevolking bestaat belagstelling en zijn een tiental aanvragen binnengekomen. Op een vraag uit de raad zegt de voorzitter dat de meeste meldingen uit het dorp Wissenkerke zijn gekomen. Het streven is gericht op een bouw van 10 woningen te Wissenkerke en 10 woningen te Kamperland. De woningen zullen echter niet groter worden dan de normale woningwetwoningen, hetgeen ook in de huurprijs tot uitdrukking komt. Verder deelt de voorzitter nog mede dat de Commissaris der Koningin bereid is ge vonden op 24 mei a.s. de jachthaven te Kamperland officieel te openen. Men heeft de beschikking gekregen over de oude veerboot ..Zuidvliet". die vanuit Veere zal uitvaren om de met een lint geblokkeerde jachthaveningang door te varen. Een aantal boten van de jachtclub ..Noord-Beveland" zal de ..Zuidvliet" escorteren. Tot slot deelde de voorzitter nog mede dat des morgens in gezelschap van de wet houders de Orde van Oranje Nassau was uitgereikt aan mej. Van de Linde. In de rondvraag zegt Sandee o.m. dat er kritiek bestaat ten aanzien van niet verkoop bare woningen, die niet in de recreatieve sector mogen komen. Doordat de koopprij zen van woningen de laatste tijd sterk zijr< gedaald en de verkopers nog een flink be drag willen innen, wil men dit graag nog eens in de recreatieve sector proberen. Ook hij is dit standpunt wel enigzins toegedaan en vraagt of het mogelijk is dat b. en w. hun standpunt in deze herzien. De voorzitter geeft hierop ten antwoord, dat de raad destijds een gebruiksverordening heeft vastgesteld, wanneer men deze nu zou opheffen een aantal omringende ge meentes gaan nu juist een dergelijke ver ordening in het leven roepen zou men binnen afzienbare tijd met een dode dorps kern zitten, wat de leefbaarheid van het dorp zeker niet ten goede zou komen. Wan neer de nu gevolgde koers zou worden ge wijzigd. zou door de bouw van bejaarden woningen de woningvoorraad niet worden vergroot. Nu nog krijgen jonge gezinnen de kans om tegen een redelijke prijs een goede eigen woning te kopen. De wethouders Scheele en Leendertse zijn het volkomen eens met de woorden van de voorzitter. Leen dertse voegt daar nog aan toe: een aantal gezinnen uit dijkwoningen hebben nu toch maar een goede woning te Kamperland kun nen verkrijgen. Uit sociaal oogpunt wil hij zeker de koers niet verleggen. Het lid De Smit zegt uit een raadsverslag gelezen te hebben dat er te Wissenkerke ook de kans bestaat 'dat er huizen gebouwd kunnen worden. Is deze gang van zaken nu wel juist, dat men uit een raadsverslag van een andere gemeente eerst geïnformeerd moet worden? De voorzitter zegt hierop dat deze gang van zaken misschien wel niet helemaal juist is. maar dat er tegenwoordig wel vaak onderling voeling wordt gehouden. De gemeente Wissenkerke was al met een plaats op Walcheren bezig, voordat Kortgene met Goes in zee ging. Toen dat met Walche ren afketste, heeft men zich ook tot Goes gewend. De Smit brengt verder het moeilijke pro bleem van het huisvuil ter sprake. Er blijft wel eens wat liggen, wat niet met de auto mee kan. De betreffende personen, van wie het huisvuil afkomstig is, laten het ook op straat liggen, zodat er soms een smerige boel ontstaat. De voorzitter zegt dat er een klacht is binnengekomen, maar dat het niet eenvoudig is deze zaak op te lossen. Er wordt echter alle aandacht aan besteed. Op een vraag van Stokman zegt de voor zitter dat de te bouwen keuswoningen in be heer komen bij de gemeente en dat deze de hoogst mogelijke invloed heeft op de bouw. Hoe staat het met het samengaan van Bouw- en Woningtoezicht met Walcheren is de vraag van Koole. De voorzitter zegt dat het rapport nog niet klaar is. zodat hij nog geen verdere informaties kan ver strekken. Indien men een boomgaard in z'n bezit heeft, mag men dan ongelimiteerd caravans daarin plaatsen? is de vraag van Koole. Dit mag zeker niet. is het antwoord van de voorzitter. Ik weet waar u op doelt, zegt de voorzitter, deze zaak is lopende. Vervolgens zegt Koole dat het bij het herstraten van de Veerweg te Kamperland wel eens is voorgekomen dat in de week ends zo maar een paar meter open bleef liggen. Kan dit niet anders? Wethouder Leendertse zegt dat hij dit al eens tegen de betrokken aannemer gezegd heeft. Hij zal dit nog eens harder moeten zeggen om effect te bereiken. In het verlengde van de Molenweg, aldus Koole. hadden de bewoners in de afgelopen winter nogal eens last van wateroverlast. Hoewel nog vroeg in het jaar. wil hij toch nu al vragen of dit verholpen is. De voor zitter antwoordt hierop bevestigend. Tot slot zegt Koole dat hij alleen nog de aanwezigheid van ratten geconstateerd heeft achter het bungalowterrein Rancho Grande. Kan hier nogmaals tegen opgetre den worden? De voorzitter zegt te hopen, dat wanneer inwoners ergens de aanwezig heid van ratten cohstateren dit onmiddellijk zullen melden. De nazorg dient met even veel kracht te geschieden als de bestrijding toendertijd zelf. Tot slot van de rondvraag zegt Zuijdweg dat de gang van zaken bij het bevolkings onderzoek op t.b.c. hem, wat betreft de aanschrijving, niet heeft voldaan. Des mid dags waren er personen te weinig en 's a- vonds kwamen er wachttijden voor van een uur of meer. De secretaris zegt dat dit eens deels te wijten is aan de voorsortering, waardoor de opkomst in de piekuren groter was dan normaal en anderdeels door het mooie weer. waardoor vele vrouwen, die 's middags hadden moeten komen, nu des avonds kwamen. De aanduiding op de kaart, dat men. zo nodig, op een ander uur kon verschijnen, heeft dit ook beslist in de hand gewerkt. Met het gebruikelijke dankgebed en dank aan de raadsleden voor de prettige manier van vergaderen, sloot de voorzitter deze vergadering. Ingevolge de beschikking bestrijding pere vuur die nog steeds van kracht is voor de gemeenten Wissenkerke. Kortgene, Wol- faartsdijk en het gedeelte van de gemeente Kattendijke gelegen ten westen van de Pro vinciale weg van Goes naar de Zandkreek- dam, rust op de betreffende grondgebrui kers o.a. de verplichting tot het verwijderen en vernietigen van jonge meidoornplanten en uitlopende scheuten van meidoornstob ben. Naar aanleiding van een daartoe door de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap ingediend verzoek zal ech ter dit jaar in de maanden mei en juni van Overheidswege een rondgang in de betrok ken gemeenten worden gemaakt, waarbij de dan aanwezige uitlopers zullen worden ver wijderd en de daarbij ontstane wonden zul len worden behandeld. Deze verwijdering en behandeling moeten worden gezien als een dienstverlening, waartoe de overheid niet BOUWBEDRIJF WISSENKERKE vraagt vakbekwaam of WONING BESCHIKBAAR Aanmelden: telefoon 01107-347 of hoofduitvoerder 01107-489 verplicht -is. en die de grondgebruiker kan weigeren te aanvaarden. Met de nieuwe wondbehandeling wordt geen enkele waarborg gegeven evenmin als bij de eerste behandeling van overheids- zijde het geval was omtrent het uitblijven van verdere uitlopers. Uit het bovenstaande volgt, dat de grond gebruikers. ongeacht of zij al dan niet van de nieuwe rondgang gebruik maken, aanspra kelijk blijven voor de nakoming van de hun in de beschikking bestrijding perevuur op gelegde verplichtingen. De Gewestelijke Raad adviseert de betrok ken grondgebruikers de nodige medewerking te verlenen tot het van overheidszijde laten verwijderen van eventueel aanwezige scheu ten en het behandelen van de daarbij ont stane wonden, daar hierdoor wordt bereikt dat althans in 1968 voor de betreffende werkzaamheden geen extra kosten moeten worden gemaakt. Bloemsierkunst met een grote K. Bloemenmagazijn Sanderse Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 L V I Nieuwe, leuke modellen V^E^E LLlVyE met veel ruimte. Zoekt u MAIMCI iets aparts? Het is er v.a. Lange Vorststraat 43 Goes. Drukkerij Markusse Wissenkerke DE KLEINE DRUKKERIJ MET DE GROTE MOGELIJKHEDEN EN DE SNELLE LEVERTIJD Maak gebruik van onze ontwerp- en layout-afdeling Kom eens een praatje maken en wij zullen u laten zien waar wij toe in staat zijn

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 4