voor de feestdagen BUIJZE'S ZELFBEDIENING Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 6 april 1967 no. 3294 Vervolg raadsvergadering Kortgene Alle bejaardenwoningen te Wissenkerke nu in gebruik Dubbeldekker wordt 28 april officieel overgedragen Nadenkertje PASEN 1968 'T IS VOOR DE BAKKER De heer Welleman vraagt of dit knoei en is? De voorzitter wil dit niet direct zeg gen, maar het ligt er wel zeer dicht bij. Op een desbetreffende vraag van Welleman be aamt de voorzitter dat er zijns inziens geen voldoende toezicht is geweest. Deze archi tect heelt 900 van dergelijke woningen ge bouwd en is nu op het einde van de bouw- stroom. Alleen Kamperland moet nog atge- bouwd worden. En nu op het laatst kan er niets meer. Alle leden zijn unaniem van oordeel dat men in dit geval zijn been strak moet houden. Er wordt goed geld be taald, dus verlangt men er ook goed werk voor in de plaats. Met de Fa. De Bourgraai is overleg ge pleegd over de aannemingssom voor de-her- strating van de Willem Alexanderstraat, doch er is niets uit de bus gekomen. Ten aanzien van het zwembad kunnen nadere regelingen worden getroffen. Van de middenstandsvereniging Colijns- plaat en Kats was een aanvraag ingeko men voor langere openstelling van de win kels. Bij een gehouden enquete is geble ken dat het merendeel der zaken er tegen was. zodat een voorstel dienaangaande niet te verwachten is. Rest agenda. Met de stemmen van Breure en Contant tegen wordt een nieuwe verordening inge volge de Winkelsluitingswet vastgesteld. Deze verordening ibehelst de in een vorige raad genomen beslissing dat de winkels te Kortgene des zondags ook een bepaald aan tal uren geopend mogen zijn, evenals op werkdagen des avonds. Z.h.s. wordt besloten een bedrag van 300.000.gedurende een hall jaar uit te zetten bij de Coöp. Raitfeisenbank te Co lijnsplaat met een opzeggingstermijn van één maand, tegen een rente van 5 procent. Deze belegging is noodzakelijk, mede in verband met ae omstandigheid, dat een groot deel van het overschot aan financie ringsmiddelen komt uit het onderhouds- fonds en het fonds dorpsontwikkeling. De met genoemde fondsen te kweken rente is momenteel aan de lage kant. Van de PZEM was 'n streefplan ontvangen ten aanzien van de straatverlichting. Ge zien de grootte van het te investeren be drag, is dit niet direct te verwezenlijken. Na grondige bestudering is er een eerste fase uit dit plan gelicht, dat toch nog een uitgaaf vergt van 23.445.—. Hiervoor worden er te Kortgene, Colijnsplaat en Kats een aantal verbeteringen en nieuwe lichtmasten geplaatst, die volledig aanslui ten op het straks geheel kant-en-klare plan. Z.h.s. wordt dit bedrag door de raad be schikbaar gesteld. Voor het gemeentebestuur is het van groot belang, dat zij over een zo betrouw baar mogelijk inzicht beschikt met betrek king tot het overnachtend bezoek. Het voe ren van een eigen gemeentelijke gastensta- tistiek is een belangrijk middel tot het ver krijgen van inzicht. Men heeft cijfers nodig om bij hogere instanties aan te kloppen voor subsidie en men heeft cijfers nodig voor het vinden van een bruikbare ver deelsleutel". Op een vraag uit de raad be antwoordt de voorzitter dat het enige doel slechts is het vergaren van cijfermateriaal. Z.h.s. wordt hierna besloten bindende re gels hiervoor op te stellen en deze in de politieverordening op te nemen. Z.h.s. wordt /^2300 gevoteerd voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de openbare ulo-school. Eveneens z.h.s. wordt besloten een ge deelte van de vissersloods aan de haven te Colijnsplaat te verhuren voor 1250.per jaar, ingaande 1 april 1968, aan de vissers vereniging D.E.L. aldaar. De nu volgende punten 12, 13, 14 en 15 behelzen wijzigingen in de bezoldigings verordening, die alle z.h.s. worden vastge steld. Hierna komt aan de orde het verhuren van een terreintje in de nabijheid van de landbouwhaven te Colijnsplaat aan het Technisch Bureau Verburg. De heer Welle man zegt, dat er op dat terreintje nog al eens wat staat. Sommige mensen willen de haven schoon maken. Hij zou in staat zijn op te wekken tot tegenstemmen. De hou ding van verhuurder is inkonsekwent aan zijn geschrijf. Wethouder Bom geeft een overzicht van de voorgeschiedenis toen om een terreintje gevraagd werd om een boot af te bouwen. Volgende maand, mei, wordt dit nu twee jaar. Hierop stelt de voorzitter voor dat dit dan het laatste jaar moet zijn, waarna de boot dan klaar moet zijn. waar mee de raad zich accoord verklaart. (Stem uit de raad: het geschrijf heeft hem dan toch nog iets opgeleverd). Naar aanleiding van de door b. en w. geplaatste advertentie voor een gemeente werkman, zijn 11 sollicitaties binnengeko men. Na een selectie naar leeftijd zijn 9 candidaten opgeroepen om hun sollicitatie toe te lichten. In volgorde van voorkeur kreeg de raad een lijstje van drie aanbe velingen, te weten: A. van Sluijs te Kort gene, C. Th. de Fouw te Colijnsplaat en W. A. de Looff te Kats. Na stemming bleek A. van Sluijs 8 stemmen te hebben verkregen en C. Th. de Fouw 1 stem. Bij de behandeling van een begrotings wijziging voor het dienstjaar 1968, die z.h.s. werd vastgesteld, zegt de voorzitter 'blij te zijn te kunnen mededelen dat de elektrifi catie van de onrendabele gebieden nu vol tooid is. Het heeft de gemeente 85.U74.3U gekost. Rondvraag. Op een desbetreffende vraag van de heer Welleman zegt de voorzitter dat de benoeming van een instructeur voor het zwembad nu bijna rond is. Dan zal ook de mogelijkheid aanwezig zijn voor diploma- zwemmen. Tegen algen in het zwembad is niets te doen. Ze komen plotseling, maar ze verdwijnen niet. Wel is komen vast te staan dat het optreden van de algen sa menvalt met warm tot zeer warm weer en dat de enige oplossing is: constant ver versen, mits er geen algen in het Veerse Meer zijn. Dan zal een chemisch middel redding moeten brengen. Een volgende vraag van Welleman is of de vorig jaar bestelde muziektent dit jaar nog in gebruik kan worden genomen. De voorzitter zegt dat de levering vóór 3U april a.s. moet geschieden. De laatste vraag van Welleman betreft het parkeerterrein op de oude haven te Kortgene. De voorzitter zegt dat deze aan vraag nog steeds in Den Haag ligt te wach ten op subsidie. Het lid Van der Maas zegt dat de wo ning op de hoek bij de coupure te Kats naar zijn weten te koop is. Hij geeft de raad in overweging deze woning aan te ko pen en de weg aldaar te verbreden. Ver schillende stemmen uit de raad (die Van der Maas als Katsenaar ook zo aanvoelt) zeggen dat deze woning een typerend stuk je Kats is en zij deze woning dan ook node zullen zien verdwijnen. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Geelhoed zegt dat de Havelaar- straat nog steeds geen voorrangsweg is. De voorzitter moet dit helaas beamen, maar er wordt aan gewerkt. Voorts vraagt de heer Geelhoed naar de afrastering van 't sportveld. Er is daar al eens meer over gesproken. De voorzitter zegt dat juist deze morgen bericht is bin nengekomen dat de begroting is goedge keurd. Men kan er nu aan gaan beginnen. Wethouder Bom zegt dat mevrouw Jans sen in een vorige vergadering al eens ge vraagd heeft naar de mogelijkheid van te lefoonaansluiting op het bungalowterrein. Hij kan nu de mededeling doen, dat dit eind dit jaar gerealiseerd zal worden. Tot slot van de vergadering zegt de voorzitter nog dat op 'n stukje grond bij de begraafplaats te Colijnsplaat een begroei ing zal worden aangebracht en dat deze reeds besteld is. Er was geen gegadigde gekomen om dit stukje grond als tuingrond in huur te nemen. De 7-jarige Marina Wisse, dochtertje van de burgemeester van Wissenkerke, overhandigde vrijdag 29 maart jl. de sleutel en een boeket bloemen aan me juffrouw J. de Ridder, de toekomstige bewoonster van Beatrixstraat 39, waarna laatstgenoemde de deur van haar woning ontsloot en de genodigden toegang kregen voor een bezoek aan deze nieuwe moderne bejaardenwoningen. Aan een bejaarden stroom van twintig bejaardenwoningen was een einde geko men. Voordat Marina haar korte plechtigheid verrichte, waren een aantal genodigden bij eengekomen in de grote recreatiezaal van huize „Vredestein", waar ze welkom wer den geheten door de heer J. J. van den Berge, voorzitter van de diakonie van de Ned. Herv. Kerk. Onder de genodigden bevonden zich burgemeester en mevrouw Wisse, de wethouders Leendertse en Schee- Ie, ds. B. C. de Gelder, de besturen vari de Ned. Herv. Kerk van Wissenkerke en Geersdijk en leden van de hervormde vrou wenvereniging. Verder nog de architect, de heer De Bruijne uit Goes, de aannemer, de heer Slotema, enige uitvoerders, de direc trice van „Vredestein", een aantal bewoners van de reeds in gebruik genomen wonin gen en toekomstige bewoners. In zijn kort welkomstwoord noemde de heer Van den Berge het een dankbare dag nu deze eerste fase zijn voltooiing is ge naderd. Dank bracht hij aan burgemeester Wisse en de raad voor de welwillende me dewerking en om garant te staan voor de grote geldlening. Van alle zijden is me dewerking verleend. Soms is er wel eens een harde noot gekraakt, maar alles is in goede harmonie voor elkaar gekomen, en krijgen de bewoners doelmatige, fraaie en solide woningen. In zijn dankwoord be trok hij mede de initiatiefnemers tot deze bouw, de heeren J. C. van den Berg en J. Marcusse. Burgemeester P. Wisse zei dat „Vrede stein" nu een bedrijf is geworden. Het is ook een waardevolle aanwinst voor de ge meente. Verheugend noemde hij de zorg die ook op het platteland, aan de ouder wordende mens besteed wordt. Het is goed, dat zij zolang mogelijk zelfstandig blijven wonen in een eigen omgeving. Zij mogen niet verbannen worden, maar moeten deel uit blijven maken van de gemeenschap, waarvoor zij zelf hun beste jaren hebben gegeven. Bovendien is het goed, dat deze bejaardenwoningen hier, in de onmiddellij ke omgeving van de scholen zijn gebouwd, zodat jeugd en ouderdom door en in elkaar overgaan. In de aanvang had men de ge dachte dat niet alle woningen direct be woond zouden worden, doch men over weegt nu al uitbreiding. Door deze bé- jaardenbouw heeft men bepaalde krotten kunnen laten verdwijnen en is er een op schuiving gekomen, waardoor jonge ge zinnen een kans hebben gekregen. Tot slot brengt hij ook even de subsidie van het rijk naar voren, die voor deze bejaarden woningen 2Ü.per week bedraagt. Een niet onaanzienlijk bedrag, waardoor de be jaarde bewoners op ander terrein zich ge makkelijker kunnen bewegen. Met een wel gemeende felicitatie van bestuur tot be stuur, hoopt hij dat deze woningen voor vele jaren in een werkelijke behoefte mo gen voorzien. Na de overdracht van de sleutel spreekt ds. R. P. Ytsma, voorzitter van de Noord- Bevelandse Stichting voor Bejaardenzorg nog enige woorden. Hij is verheugd te constateren dat er steeds meer Noord- Bevelands wordt gedacht in plaats van dorps. Hij feliciteert het bestuur en is ver heugd dat deze bouw interkerkelijk is. Hij hoopt dat de bewoners hun laatste jaren in geluk, zegen en blijdschap hierin door mogen brengen. De heer J. C. van den Berg, oud-diaken en een der initiatiefnemers tot deze bouw, haalt nog een stukje geschiedenis op en komt ook tot de conclusie, dat huize „Vre destein", ondanks de bouw van bejaarden woningen, zelf ook nog niet binnen al te lange tijd aan uitbreiding toe zal zijn. Dat u in vreugde en geloof de laatste jaren moogt slijten, is de wens waarmee hij be sluit. Namens de bewoners spreekt de heer A. J. Heijboer. Hij haalt een stukje geschiede nis op van de bouw van „Vredestein", waar toen één grote modderpoel was. Hij zegt dat het plezierig wonen is in de nieuwe woningen en dat alles bijzonder meevalt. Hij is vol lof. Fijn vindt hij het, dat zij steeds als gast in „Vredestein" welkom zijn. Tot slot van de bijeenkomst dankt voor zitter Van den Berge alle bij de bouw be trokkenen en de directrice en personeel voor de goede ontvangst. Op dinsdag 23 april a.s. zal de nieuwe dubbeldeksveerboot „Prinses Christina" of ficieel aan het provinciaal bestuur van Zee land worden overgedragen. Dat zal gebeu ren op de Westerschelde, wanneer het schip met een groot aantal gasten aan boord, zal varen tussen Vlissingen en Kruiningen. Dan zal de vlag van de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek „De Merwede" te Hardinx- veld-Giessendam worden gestreken en zal de vlag van de provincie Zeeland worden gehesen. De „Prinses Christina" zal, zodra de aan- leginrichtingen te Kruiningen en Perkpol- der gereed zijn, de dienst op het veer tussen beide plaatsen gaan onderhouden. Verwacht wordt, dat dit eind mei het geval zal zijn. De huidige dienstregeling, die tot en met 25 mei a.s. geldig is, zal worden gehandhaafd tot en met 6 juli a.s. Dit ge beurt om het personeel aan boord van het schip en aan de aanleginrich tingen een rui me gelegenheid te geven zich in te werken in en zich vertrouwd te maken met de nieuwe opzet. Inmiddels wordt op de werf te Hardinx- veld-Giessendam koortsachtig gewerkt om de streefdatum van 23 april te kunnen ha len. Op een der Rotterdamse werven zal het schip worden gedokt. In het dok zullen o.a. de voorzieningen, die met het oog op de veiligheid voor de tewaterlating aan de scheepshuid werden aangebracht, wor den verwijderd. Ook zal een der roeren worden aangebracht. Voorts zullen hier de afregelwerkzaamheden van het elektrische gedeelte der voortstuwingsinstallatie wor den verricht. Deze werkzaamheden moch ten van Rijkswaterstaat niet aan de afbouw- kade van de werf plaats vinden. De „Prinses Christina" zal, wanneer al dat werk achter de rug is, op eigen kracht buitenom naar Vlissingen varen. Een auto gaat zonder aanwijsbare ge breken naar de garage voor een onder houdsbeurt. Een mens aarzelt, voor zo'n beurt naar de (tand)arts te gaan. De mens betaalt zonder blikken of blozen de hoge nota voor zijn blikken afgod, maar vindt zijn eigen doktersrekening gauw te hoog. (Nadruk verboden) Peelandmars 1968 Voor de 8ste keer in successie organiseert de Plattelands Jongeren Gemeenschap, af deling Noord-Beveland, de 2Uste april „de Peelandmars". Deze plm. 5Ü km lange wandeltocht houdt in „Noord-Bevelanders dat u op plaatsen komt waar u nog nooit geweest bent. Deze wandeltocht loopt over de buiten dijken van Noord-Beveland. Het is een he le prestatie om dit te volbrengen, maar met enige training is het goed te doen. De start is om 7.3U uur vanaf „De Stads- wijnkelder" te Kortgene en u kunt inschrij ven vanaf 7 uur. Om 18.ÜÜ uur 's avonds moet u binnen zijn. Iedereen die deze wandeltocht uitloopt krijgt een prijs. Loopt u ook mee? Het is een echte klassieker in de wandelsport. Bij slecffte weersomstan digheden kunt u bellen naar U11U9-231 of U11U7 -362. Tot ziens tot op 29 april om 7.3U op Kortgene. 1 Friki diepvrieskip voor 2.75 1 blik Wiener worstjes van 1.29 nu voor 98 cJ 100 gram ham 89 ct 100 gram boterhamworst 55 ct samen 1.44 nu voor 1.25 1 fl. Frambozen-bessenwijn 3.75 4- 100 zegels 1 fl. Advocaat 5.95 100 zegels 1 fl. 1ste kwaliteit Sherry 7.15 100 zegels 1 fl. Vermouth 3.79 30 zegels 1 fl. Franse landwijn 2.34 50 zegels 2 fl. Vruchtenlimonade van 1.30 nu voor 1.00 3 fl. gazeuse van 1.38 nu voor 1.25 1 blik fruitcocktail nu voor 2.25 Buijze en personeel wensen u prettige paasdagen 1 blik perziken nu voor 1.85 Grote fles Jus d' Orange voor maar 89 cent 1 (blik IFA zalm van 1.95 nu voor 1.79 2 rol beschuit van 67 nu voor 59 cent 150 gr. moccaboontjes voor 89 ct 10 zegels 150 gr. chocolaatjes voor 98 ct 10 zegels 150 gr. fruitstaafjes voor 75 ct 10 zegels De fijne IFA koffie nu bij 2 pakken van 3.80 voor 2.86 Nergens zo lekker en voordelig Bij aankoop van 15.aan boodschappen GRATIS 250 gr. koekjes Voor uw paasbestellingen wat betreft de bak kerij, zie onderstaande bestellijst. BELEEFD AANBEVELEND, TELEFOON 304 Bestellijst voor BAKKERIJ BUIJZE Bakker, wilt u mij a.s. zaterdag, 13 mei, bezorgen: Paasbroden (krente) Paasbroden (melk) Paasbroden (sucade) Paas-tulband Puntbroodjes Krentebollen Bolussen Roombroodjes Worstebroodjes Berliner bollen Paasgebakjes Tompoezen Moccapunten Paastaarten Paascake

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 3