NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Huiskes zorgde voor meer geld VAN DE POLITIE i I r bankgiro geeft rust DE COÖPERATIEVE te Colijnsplaat en te Kamperland Zeelandbrug als stem- pelvlag op poststukken Gevonden voorwerpen I 13 8 ts 21 1 45 I bb i57 No. 3292 Zaterdag 23 maart 1968 71e jaarg- ng Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 2.50 per half jaar Franco per post 5.00 per half jaar Advertenties 15 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Daarom willen schaatsers hem terug. Er is al heel wat geschreven over de moeilijkheden in de Nederlandse schaatsploeg van de heren. De toprijders Ard Schenk, Cees Verkerk en Peter Nottet hebben er geen doekjes om gewonden, dat zij Anton Huiskes weer terug willen als coach. Maar of hij als een soort wonderdokter moet worden gezien, die de rijk met talenten gezegende Nederlandse rijders aan de top brengt en daar houdt, dat is een vraag, die niet kan worden beantwoord. Huiskes wil best terug komen, maar dan moet het bestuur van de K.N.S.B. naar zijn pijpen dansen. Met andere woorden, het bestuur moet dan alleen bestaan uit de mensen die Huiskes erin wil hebben.... Het is logisch, dat het bestuur van de K.N.S.B. er niets voor voelt om de man, waar men zoveel moeilijkheden mee heeft gehad, terug te halen. Op zichzelf is men daartoe wel bereid, maar terecht stelt het bestuur, dat zij de dienst uit maakt in de schaatsenrijdersbond en niet de trainer-coach van de heren-kernploeg. Per slot is de trainer-coach bij de K.N.S.B. in dienst. Van alle kanten gevraagd. Door de moeilijkheden met de rijders heeft Wim de Graaff besloten zijn functie als trainer-coach neer te leggen. Dat was hij vorig jaar al van plan, maar met het Olympische jaar voor de boeg is van allerlei kanten druk op hem uitgeoefend om het dit seizoen nog te doen. Toen bleek, dat Huiskes niet zou komen, vroegen ook de rijders die nu zo lastig waren, of De Graaff wilde blijven. We kunnen heel goed begrijpen, dat De Graaff nu zijn functie neerlegde nadat vooral Cees Verkerk zoveel kritiek op hem had uitgeoefend, dat één van beide uit de kernploeg moest. Bovendien kon De Graaff zijn eigen ideeën omtrent de training niet verwezenlijken omdat de rijders doodgewoon niet bereid waren de trainingsschema's te volgen die hun coach hen voorlegde. Zij verafgoodden Huiskes en in hun ogen was Huiskes de enige man, die hen aan de top kon houden, waar hij hen had gebracht. Maar eigenlijk zat er achter het niet willen volgen van de trainingsschema's van De Graaff een ordinaire pesterij. Startgelden. Huiskes zorgde er voor, dat de rijders de startgelden van de wedstrijden waar zij aan deelnamen, in hun eigen zak konden steken en De Graaff volgde konsekwent de opdracht van het bestuur van de K.N.S.B. en deponeerde de startgelden in het trai ningsfonds van de kernploeg. De traning van de heren-kernploeg kost de K.N.S.B. ongeveer 100.000 per jaar. Het zakgeld, dat de rijders krijgen voor hun particuliere uitgaven is beperkt en door het opstrijken van startgelden konden zij aanzienlijk meer besteden. Bovendien zorgde Huiskes er voor, dat werd inge schreven voor de wedstrijden waar de hoogste startgelden werden gegeven. Nu kregen de jongens slechts een deel van die startgelden, omdat de inkomsten daaruit voor het trainingsfonds voor een bepaald percentage aan de rijders ten goede komen. Andere factoren zijn, dat Wim de Graaff een veel grotere inzet voor de training verlangde en vooral meer gedisciplineerd wilde trainen en daarbij de puntjes op de i zette. Huiskes was daarin veel gemakke lijker, die achtte het niet zo schadelijk als er eens een sigaretje werd gerookt of een pilsje gedronken of dat de jongens eens wat later in hun bed terecht kwamen 's avonds. Daardoor was hij veel meer een kameraad voor de hardrijders en praatten de jongens gemakkelijker met hem. Uit vorm. De zaken gingen goed scheef toen de schaatsinterland tegen Noorwegen in begin januari op een debacle uitliep. Geen won der, wan Cees Verkerk, de grote gang maker in de ploeg, was niet in vorm. Dat kwam voor een belangrijk deel, omdat hij in de vorige zomer zijn conditietraining niet voldoende had bijgehouden. Een han- -dicap daarbij was een blessure, maar Cees trainde in de afgelopen zomer veel minder hard dan de vorige jaren, evenals Ard Schenk. Intussen zitten zowel de K.N.S.B. als de rijders met de gebakken peren, want geen van beide partijen krijgt het nu helemaal naar de zin. Hoewel de K.N.S.B. de gelegen heid heeft om Huiskes te contracteren, omdat zijn overeenkomst met de Zweedse schaatsbond dit jaar afloopt, zal zij dit zeer waarschijnlijk niet doen, omdat Huis kes zijn eisen te hoog stelt voor de bond. Dat geldt vooral in financieel opzicht. Het komt ons heel redelijk voor, dat de coach van de schaatsers te zeggen heeft wie er op welke wedstrijden en nummers uit komt. Een paar jaar geleden vond de K.N.S.B. het nodig om zich daarmee te bemoeien en prompt werd het een mis lukking. De coach van het Nederlands voetbalelftal heeft ook de verantwoorde lijkheid voorde samenstelling van de ploeg. Daar kan de K.N.S.B. een voorbeeld aan nemen. Een ander punt is, dat Huiskes een jaarsalaris van de bond vraagt van 100.000. De Zweedse bond kon en is bereid dat voor Huiskes te betalen, maar de K.N.S.B. heeft er het geld niet voor. Geen dokter. Waarschijnlijk zal Henk Lamberts, die Als rekening-couranthouder bij onze bank kunt u ge bruik maken van de bankgiro. Betalingen en ontvang sten lopen via de bank. Dat geeft rust. Geen gebel aan de deur. Alle mutaties worden bijgewerkt op uw rekening. Gemakkelijk en overzichtelijk. Betaal ook per bankgiro. zal u graag nader inlichten vóór Huiskes de Nederlandse kernploeg onder zijn hoede had, nu weer de coach worden. Lamberts was de man, die Henk van der Grift en Rudi Liebrechts naar de top voerde. Ook ziet het er naar uit, dat Lamberts assistentie zal krijgen en dat meer aandacht zal worden besteed voor het vol gende seizoen aan de medische en sociale begeleiding. Het was overigens typerend, dat bij de Europese kampioenschappen in Oslo de Zweedse ploeg van Anton Huiskes niet over medische begeleiding beschikte. Toen Jon- ny Höglin ziek werd, moest de Nederlandse dokter Lap er aan te pas komen om de Zweed op te lappen. Als dat een Neder lander was overkomen, zou er een hel zijn losgebarsten van kritiek. Waarmee we maar willen zeggen, dat Huiskes daaraan wel wat meer aandacht had mogen schenken en voor ons beslist niet de wonderman is, die de kampioenen uit het niets laat komen. Dat hebben we ook wel gezien aan de resultaten van de Zweedse schaatsploeg, die bij de wereldkampioenschappen in eigen land na het succes op de 10 km bij de Olympische spelen in Grenoble behoorlijk zijn tegengevallen. Enfin, laten we het schandelijke gedrag van Cees Verkerk maar zo gauw mogelijk zien te vergeten en de schaatsers, hun coach en hun bond veel sterkte wensen bij de voorbereidingen voor het volgende seizoen. De Nederlanders hebben dan weer iets te veroveren en hopelijk stimuleert dat de trainingsijver en de inzet. Talent is er genoeg! (Nadruk verboden). Tom Noddy. Op postkantoren Middelburg en Goes In de twee stempelmachines, die PTT in Zeeland in gebruik heeft en die zich bevinden op de postkantoren te Middel burg en Goes, zal in de komende vijf maanden een bijzondere stempelvlag van de Zeelandbrug worden gebruikt. De Cen trale Directie van PTT heeft een verzoek daartoe van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij ingewilligd. De poststukken, die op de beide post kantoren machinaal worden gestempeld, zullen het embleem van de Zeelandbrug met de naam en de toevoeging „5 km" dragen. Op 8 april a.s. hoopt PTT deze bijzondere stempelvlag in de machines aan te brengen. De „vlag" zal tot en met 22 augustus worden gebruikt. Gerekend zal worden, dat enkele mil joenen poststukken straks, voorzien van het Zeelandbrug-embleem, in binnen- en buiten land hun weg zullen vinden. In de zomer maanden, wanneer vele tienduizenden toe risten in Midden- en Noordzeeland zijn neergestreken, concentreert het leeuwendeel van de te stempelen poststukken zich op de postkantoren van Middelburg en Goes, waar de stempelmachines voor snelle ver werking zorgen. De stempelvlag, die in Middelburg zal worden gebruikt, meet 4 bij 2 centimeter, die in Goes is 3 bij 3 centimeter. Zoals bekend, zal op 9 april a.s. ook de verkoop der zomerpostzegels beginnen. Zij dragen de beeltenissen van een vijftal Ne derlandse bruggen, waaronder de Zeeland brug. WISSENKERKE Geboren: 6 februari Machiel Pieter, z.v. C. J. van Halst en C. P. de Haze. 7 februari Jacobus Pieter, z.v. C. J. Dieleman en PI. S. Coomans. 9 februari Magdalena Jo hanna, d.v. M. A. Bardolf en J. C. Munter. 13 februari Magdalena, d.v. E. W. van der Heijde en K. A. Boonman. 21 februari Ilse Melina, d.v. J. H. D. Roodenburg en M. B. Gliszczijnski. 20 februari Jacobus Johannes Adriaan, z.v. J. M. van der Maas en M. G. van de Ree. 23 februari Johannis Jan, z.v. L. L. Lous en P. T. de Wit. 27 februari Judith, d.v. A, J. Marinissen en J. E. Mol. 29 februari Marinus Jan, z.v. A. A. Bus- traan en B. de Bruine. Ondertrouwd: 22 februari Jan Bareman, oud 22 jaar en Neeltje Lena Versluijs, oud 18 jaar. Getrouwd: 16 februari Bartel Wattel, oud 26 jaar en Adriana Hendrika Hoogerheide, oud 32 jaar. Overleden: 2 februari Maatje Jozina Wes- terweele, weduwe van O. P. de Smit, oud 74 jaar. Weet u wat wij zagen 1. Er wordt nog steeds vuil gestort buiten de daartoe aangewezen stortplaatsen. We willen u er nogmaals aan herinneren, dat dit kweekplaatsen zijn van ongedier te, in het bijzonder van ratten. 2. Sommige bestuurders van voertuigen houden er geen rekening mee, dat het recht doorgaande verkeer op dezelfde weg (ook voetgangers) voorrang heeft vóór het links- of rechts afslaande ver keer. De groepscommandant der Rijkspolitie te Kortgene maakt bekend, dat op het groepsbureau, Bernhardstraat 20 te Kort- HOOFDPIJN poeders KIESPIJN poeders HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend gene, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur, inlichtingen zijn te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: een bankbiljet van 25.een waterpomp tang, een bril, een huissleutel, een bankbiljet van 5.een beige portemonnee met inhoud, een huissleutel, een etui met sleu tels, een grijze rechterhandschoen, een huis sleutel, een kinderwant, een pijptang, een etui, inhoud 3 werphengels met molen en parasol, een set witte kralen, een spons, een terweel, een schaats, een linkerhand schoen, een plastic zak kunstmest, een kin derportemonnee met inhoud, een paraplu. Kruiswoordpuzzel no, 74 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 15 m m 16 17 19 Mi 20 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 js jgjgp7 38 39 40 41 8KUA2 bh 43 44 45 47 48 49 50 51 52 53 54 56 58 _R Horizontaal 44. voedsel 19. niet netjes 1. titel 45. munt (afk.) 20. rivier in Z.-Amerika 4. niet laat 46. dicht doen 22. schande 6. eikenschors 50. tangens (afk.) 23. meisjesnaam 8. bijwoord 51. bewijs van verdriet 24. eenheid v. kracht (afk.) 9. biet 53. unieke 25. heilwens 11. volk 55. liefkozing 27. drank 13. reeds 56. thee (duits) 29. watering 14. aantekening 57. waterplantje 32. larve 16. familielid 58. naam 33. jongensnaam 18. beschadiging 34. welwillende lezer 20. openbare betrekking 21. soort onderwijs (afk.) Verticaal (lat. afk.) 2. ijzerhoudende aarde 35. vochtige 23. persbureau (afk.) 3. edelgas 36. stuk grond 25. vlek 4. geschil 38. uitroep 26. huizen 5. danskoor 40. wig 28. af 7. deel van het hoofd 42. deel v. e. school 30. herkauwer 8. graansoort 43. linnen huisje 31. enzovoorts (afk.) 9. dierenpoot 46. soort jus 32. nobele 10. bekende motorraces (afk.) 47. Verenigde Naties 34. bouwmateriaal 11. deel van de bijbel (afk.) (eng. afk.) 36. oosterse titel 12. draagvat 48. voorzetsel 37. dwaas 13. ledemaat 49. klinknageltje 39. reus 15. zijrivier v. d. Donau 52. Amer. filmonderneming 41. sleepanker 17. kloostervoogd 54. lopend touw Oplossing kruiswoordpuzzel no. 73 Horizontaal 1. kader; 4. ego; 7. terts; 10. eendracht; 13. pret; 14. most; 16. eva; 18. men; 20. aar; 22. tel; 23. kliniek; 25. aat; 26. rm; 27. Nes; 28. in; 29. st; 30. Ans; 32. wet; 34. da; 36. trommel; 37. satinet; 38. Aa; 39. pet; 41. l.s.k.; 42. n.o.; 43. gr; 45. Pia; 47. p.k.; 48. neo; 49. karabijn; 50. oer; 52. Inn; 53. Ede; 54. one; 55. dame; 59. roes: 62. vermelden; 65. lakei; 66. ami; 67. ikoon. Verticaal 1. kreet; 2. eer; 3. ree; 4. Ed; 5. grienen; 6. o.a.; 7. tho; 8. ets; 9. sport; 11. n.t. 12. cm; 13. palm; 15. taai; 17. vertragen; 18. min; 19. nis; 21. aandenken; 23. kenmerk; 24. kletsen; 29. sta; 30. ami?; 31. set; 32. wal; 33. tik; 35. Ato; 40. diadeem; 44. rond; 45. pre; 46. Abe; 47. poos; 48. nihil; 51. regen; 56. ave; 57. mei; 58. er; 59. r.d. 60. oei; 61. enk; 63. ma; 64. li. Ganzepoortsiraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 1