SliapjHS kei ésymL Raadsvergadering Wissenkerke Vervolg raadsvergadering Kortgene FABERY DE JONGE Voorzitter, mevrouw en heren raadsleden, Als raad van de gemeente Kortgene worden wij vanmiddag met een speciaal probleem geconfronteerd, en wel de open stelling van winkels op zondag. Dit voorstel kunnen wij als raadsleden van twee kanten benaderen en beredeneren. Voor mij als A.R.P.-raadslid geldt in deze {kwestie allereerst de principiële kant. Wij kien en beleven de zondag nog altijd als een bijzondere dag ons van God gegeven, als een gebod en als een gave om op die dag ons gewone werk zoveel mogelijk te laten rusten en ons op die dag in het bijzonder te oriënteren op de dienst van God. Ik voeg hier direct aan toe, dat dit niet inhoudt dat wij in ons gewone dage lijkse leven en arbeid ons niet om God moeten bekommeren of in zijn dienst bezig fcijn, maar wel houdt het in, dat die zondag, die de gewone arbeidsgang en ritme tel kens radicaal onderbreekt, ons in het bij zonder geboden en gegeven is om dan, vrij van de druk van de gewone arbeid, daarmee bezig te zijn. Dan bestaat dat volgens mij heus niet enkel in kerkgang, maai moet heel de inspanning en ontspan ning doordrongen zijn van dat gegevene. Het feit ligt hier vandaag, dat, indien dit voorstel van b. en w. zou worden aange nomen, een deel van onze gemeentenaren verstoken zou zijn van die rustdag. U voert allicht aan, dat er onder de middenstan ders velen zullen zijn die deze gedachte, zoals ik die naar voren gebracht heb, heus niet delen. Ook dat weet ik en dan kom ik meteen op die tweede benadering, die van de doodnuchtere, praktische kant. Zoals u allen weet, behoor ook ik tot die groep..-middenstanders uit wier midden dit voorstel-aan de raad gericht is. Zelf in die branche werkzaam zijnde is het mij een volkomen raadsel, dat middenstanders zelf komen vragen om die ene vrije dag. die ze maar hebben, nog te mogen werken. Praktisch iedere Nederlander mag van twee vrije dagen genieten, voor de midden stander schiet in de praktijk alleen de zon dag als vrije dag over. Heeft hij die dan ook nog niet nodig? Oordeel zelf. In dat zelfde" voorstel is inbegrepen, een voorstel om de winkels de gewone 6 werkdagen open te mogen houden tot 9 uur. Stellen we dat normaal 's morgens om 8 uur de winkel opengaat, laten we dan het aller gunstigste geval nemen, dat er op de mid dag een uur gesloten wordt (waar ook meestal niet zo veel van terecht komt) dan is het een ^eenvoudig rekensommetje om aan de weet te komen, dat alleen al in die 6 dagen een werkweek van 72 uren ge vormd wordt. Hebben we nu voldoende personeel als in grotere zaken, dan kan er een soort ploegendienst gevormd worden. In onze kleinere zaken, zoals wij ze hier kennen is echt geschoold personeel een veel al te grote luxe, doen we het met een enkel winkelmeisje, trekken we voor de drukke zomermaanden enkele scholieren of derge lijke tijdelijke, soms wel gewillige, maar geen zelfstandige krachten aan. Conclusie: de eigenaar met vrouw (als ze er zijn, al de Kinderen van klein tot groot moeten ook meedoen), maar de twee eersten moe ten er toch wel altijd bij en rond zijn. Dus heel de last van die volle werkweek rust op dezelfde schouders. En dan zou daar boven op nog een groot stuk van de zondag gelegd moeten worden. Want heus vrien den: twee uuur open op zondag is zeker 6 uren werken op zondag. Na de drukke zaterdag moet de winkel weer opgevuld en toonbaar gemaakt worden om de klanten toch waardig te ontvangen. Mederaadsleden, ik geloof dat we onze middenstanders van Kortgene geen betere dienst kunnen bewijzen, dan ze tegen zich zelf te beschermen en dit voorstel niet te aanvaarden. Er is wel beweerd, ook hier in de kring van onze raad, dat het karakter van een jachthaven, bungalowterrein, e.d. om deze voorziening vraagt, ja zelfs dat het brood- noodzakelijK is, ik kan u voorbeelden noe men van gemeenten, waar deze situatie al verder ontwikkeld is dan hier in Kortgene, en waar noch de raad, noch de midden standers er ookmaar over prakkizeren om de winkels op zondag open te stellen. Ik zal u een voorbeeld noemen uit onze eigen omgeving en dat is de gemeente Vee- re. Daar is al langer dan in Kortgene een jachthaven, daar zijn er zelfs al twee, met een internationale bezetting zelfs. Rondom Veere liggen diverse kampeer- en andere terreinen, allemaal ter voorziening in de recreatieve sector, maar ook daar in Veere zijn alle winkels in de levensmiddelensector gesloten. Daar wordt op zaterdag het beno digde gekocht, daar zijn ook heus geen bijzondere moeilijkheden, de gasten weten het en houden er rekening mee en ze zorgen dat ze de benodigde spullen in huis of aan boord hebben. Er is hier in onze gemeente meerdere malen gesuggereerd, dat het hier in Kort gene noodzakelijk is, maar heus het kan anders en dat heb ik met deze woorden willen duidelijk maken. Daarom nogmaals ik hoop dat onze raad zijn verantwoorde lijkheid duidelijk zal zien, niet alleen om de mensen die vakantie en vrije dagen hebben tegemoet te komen en te verzorgen, zeker dat moet, dat willen we ook, maar niét zo dat een ander daar met z'n gezin de dupe van wordt. Daar is gelukkig ook nog een guldpn middenweg, die van nemen, maar ook van geven en dat mogen onze re creanten ook best onder de ogen zien. Mevr. Janssen is het volkomen met de rede van Contant oneens. .Indien dit doorgevoerd zou worden, zouden b.v. bok de horèca- beflrijven geslóten moeten zijn. Hierna sprak het lid Welleman het vol gende: We zijn van mening dat in een gemeente die alles in het werk stelt om zoveel moge lijk bezoekers te ontvangen en hiervoor grote sommen geld besteedt, gelegenheid moet worden gegeven om op zonda» enkele uran inkopen te kunnen doen in net sei- zoJn. Dat hieraan behoefte bestaat is uit de klandestiene verkoop in hel verleden gebleken. Het is beter dat het nu op legale wijze kan gebeuren. Niemand is overigens verplicht om zijn winkel open te houden of om te kopen. Het verzoek om op zondag enkele uren open te mogen zijn is van de winkeliers zelf gekomen. Wel verlangen we dat aan de gestelde uren de hand zal worden gehouden. Wat het open zijn op werkdagen betreft, vragen we ons af of het nu iedere dag nodig is. Was het niet voldoende geweest om met een paar dagen te volstaan. Ook zal er niet veel overblijven bij de winkeliers van de zozeer geprezen vrije tijd. Wat dat betreft wordt de klok wel erg teruggezet. Tenslotte het voorstel betreffende het open zijn op zondag: we hebben er geen moeite mee om respect te hebben voor de principiële bezwaren van de tegenstanders. Wel hopen we dat dit ook het geval zal zijn bij de tegenstanders, voor hen die een andere mening zijn toegedaan. Het lid Van der Maas heeft veel waarde ring voor de uitdrukking van zijn standpunt in de rede van Contant. Ook hij heeft zich met verwondering afgevraagd, waarom dit in Kortgene moet gebeuren. Natuurlijk, zij moeten het zelf weten en verantwoorden. Sociaal bezien halen zij zich heel wat op de hals. In feite is dit niets anders dan het legaliseren van de klandestiene verkoop van vorig seizoen. Hij had gedacht dat dit voor de gehele gemeente van toepassing zou zijn, wat hij ook liever zou zien. Het lid Van der Weele is het eens met voorgaande spreker en wil ook de gehele gemeente er in betrekken. Het lid Klassen sprak hierna het volgende: Mijnheer de voorzitter, mevrouw, mijne heren: Wanneer ik iets ga zeggen naar aanlei ding van agendapunt 19, voorstel van b. en w. tot het vaststellen van een verorde ning, als bedoeld in artikel 11, 2e lid van de winkelsluitingswet, dan is dit mijn persoonlijke visie. Allereerst wil ik dit agendapunt princi pieel benaderen. Wij hebben als Neder lands staatsburger gelukkig nog het recht de zondag naar eigen verantwoordelijkheid te besteden. Natuurlijk zijn wij bij onze verantwoordelijkheid gebonden aan bepaal de wetten en verordeningen door de over heid zowel landelijk, provinciaal als ge meentelijk vastgesteld, die eventueel ge wijzigd kunnen worden. Bovendien mogen wij als staatsburger, daar ben ik persoonlijk heel gelukkig mee, naar eer en geweten handelen naar de god delijke wetgeving. Ik geloof in alle oprecht heid dat het vierde gebod nog steeds van kracht is als leefregel voor de rustdag. Het grote misverstand dat wij plegen te doen, ook als christen, wij dit gebod, op elkaar toepassen als een verbod. Uit deze negativiteit kunnen wij de praktische bele ving van deze dag niet meer ziefi als een feestdag. Iedere zondag is een herdenking aan de vrijmaking van onze schuld, in en door Christus, om in vrijheid te leven. Wan neer wij deze feestdag trachten te beleven, door God de eer te geven, die Hij alleen toekomt en geen aandacht besteden aan onze naaste, die mogelijk onze uitgerekende, goedbedoelde plannen in het ongerede brengt, dan zullen wij volkomen falen. Wij worden als overheid door b. en w. 'voor de keus gesteld een verordening vast te stellen: de winkels op zondag open van half twaalf tot half twee. Mijnheer de voorzitter, ik vind het niet gemakkelijk ja te zeggen, omdat ik weet, dat dit inhoudt, verstoring van de rustdag anderzijds vraag ik mij af, kunnen wij re creatie bedrijven, zonder de recreant ge legenheid te bieden, zich van het aller- nodigste te voorzien. Ik kan geen voldoende argumenten vinden om nee te zeggen, omdat ik dan tekort zou doen aan het gebod der liefde (dienst aan de naaste). Alles overwegende kan ik me achter het voorstel van b. en w. stellen, onder voor waarde, de openstelling te beperken met minstens een half uur, zonodig witsjk er een voorstel van maken. Tot slot sprak de heer Breure: Mevrouw en mijne heren, Het is tot mijn spijt, dat ik moet consta teren, dat op deze vergadering een punt aan de orde komt, dat geheel tegen mijn principe indruist en wel op de volgende gronden: 1. Op grond van Gods woord en onze belijdenisgeschriften. In het 4e gebod van de Wet des Heeren wordt uitdrukkelijk zondagarbeid verboden. „Gedenkt de sab bat, dat gij die heiligt, zes dagen zult gij arbeiden, en al uw werk doen, maar de 7e dag is de sabbat des Heeren, uw Gods, dan zult gij geen werk doen, enz. Dit gebod geldt voor het heden en blijft van kracht voor de toekomst. Gods geboden behoren wij te allen tijde te gehoorzamen en gelden voor iedereen. In het houden van Gods geboden ligt grote loon, want alleen de zegen des Heeren maakt rijk; maar daar tegenover geldt: vervloekt is degene, die niet in de wegen des Heeren wandelt. Hierbij aansluitend wil ik u nog verwij zen naar de verschillende ingekomen schrij- vens van o.a. de Ned. Vereniging van Zon dagsrust en Zondagsheiliging, de kerken, kiesverenigingen, enz., die circa vorig jaar juni aan onze raad zijn toegezonden. Op grond van artikel 36 van onze Ned. Ge loofsbelijdenis is elke regeringsvorm, elke regeer- en overheidspersoon in hogere en lagere overheidsorganen verplicht te hande len overeenkomstig Gods Woord, wat u ook met uw eed hebt bezworen of belofte bekrachtigd. 2. Ben ik tegen de wijze, zoals dit voor stel aan ons wordt voorgesteld. De enquêtering heeft alleen in het dorp Kortgene plaats gehad. Naar mijn mening had de enquêtering over de gehele ge meente Kortgene moeten plaatsvinden. Ge zien de brief van 1141967 is de mid denstandsvereniging van Colijnsplaat en Kats er unaniem tegen. Het totale beeld zou dan juist andersom zijn geweest. Voorts ligt hierin een discriminatie van de dorpen Colijnsplaat en Kats t.o.v. het dorp Kort gene. In verband met de. korte afstand kunnen dus eventuele kopers nu wel in Kortgene terecht, 's avonds en zondags en niet te Colijnsplaat en Kats. Dit is on juist. Het spreekt vanzelf, dat ik mijn waardering uitspreek voor het standpunt van de Middenstandsvereniging te Colijns plaat en Kats. 3.1 Bij informatie is mij gebleken dat in grote recreatieplaatsen als Zoutelande, Westkapelle, Koudekerke, Valkenisse, Dom burg, Oostkapelle en ook een grote bad plaats als Katwijk des zondags de winkels gesloten zijn. Gezien de omvang van deze recreatieplaatsen en het aldaar niet nodig is des zondags open te zijn, dan zal dit voor een onbetekenend plaatsje als Kort gene zeker niet het geval zijn. Ook door de vele vacuumverpakkingen weekend-vers brood pakketten, gesterili seerde melk, kant en klaar maaltijden is openstelling van de winkels op zondag be slist onnodig. Ook is mij gebleken, dat re creanten, die 's avonds aankomen, juist niet 's avonds komen kopen, maar wel de volgende dag als zij heerlijk uitgerust zijn. 4. Voorts vind ik dat dit voorstel in deze hoog verlichte moderne tijd zeer a- sociaal moet worden aangemerkt. De S.G.P. wordt verweten, dat ze vaak 100 jaar ten achter loopt, maar dit kan dan toch ook zeker van dit voorstel gezegd worden. Men heeft gevochten voor een 5-daagse werkweek en nu gaat men meewerken om de middenstand een werkweek van tegen de 80 uren winkelverkoop te laten maken. Ik meen dat de overheid hierover juist een ander standpunt dient in te nemen en de middenstand tegen zichzelf dient te be schermen. De gemiddelde uurverkoop zal hierdoor erg dalen en het economische rendement zal zeer gering worden. Voorts zal de open stelling van de winkels voor een paar uur op zondag maken, dat dit een praktische werkdag wordt voor de winkelier zelf. Voor het privé-leven en het gezinsleven zal dit funest zijn. Mevrouw, mijne heren, geheel dit voorstel overziende en van onze hiervoor genoemde standpunten uitgaande, vind ik dit gehele voorstel op principiële, maatschappelijke en sociale gronden onaanvaardbaar en is dit voorstel een betreurenswaardige zaak en zal ik derhalve om die redenen tegen stemmen. Wethouder Markusse zegt dat dit voorstel niet in een hoera-stemming is ingediend. Ook hij had het er moeilijk mee gèhad maar is het eens met het gestelde van Klaassen en dit was voor hem doorslaggevend ge weest om dit voorstel te ondersteunen. De voorzitter zegt dat hij ieders stand punt respecteert en laat nogmaals uitkomen dat het verzoek vanuit de middenstand zelf is gekomen en dat men niet verplicht is open te-zijn.-Hij wil stelling nemen tegen de uitdrukking „verstoken zijn" van Con tant, dit ruikt hem een beetje naar dwang. Dat er op Colijnsplaat geen illegale ver koop plaats vond, zoals op Kortgene, zeker voor de avondverkoop, is aan zeer sterke twijfel onderhevig. Men mag rustig stellen dat Colijnsplaat wel voorop lag. Toen er een andere politieman gestationeerd werd, die hierop meer lette, kwamen daarover de klachten los. Contant zegt hierop: in het begin be stond er geen behoefte want in eerste in stantie is het in de middenstand afgewezen. Maar nadat er een bespreking is geweest tussen de middenstand en b. en w. is het anders geworden. Zijn de heren van de middenstand misschien onder invloed van de voorzitter gekomen om aan deze open stelling mede te werken'? Maar hoe dan ook, er blijft voor mij altijd nog het bezwaar van het verstoken zijn van de zondagsrust. Als overheid draagt men verantwoording en de plicht tot opvoeding. De voorzitter wijst de beïnvloeding per tinent van de hand. De mensen waren al leen bang voor de redactie van het eerste stembiljet. In een vurig betoog brengt hij zijn gedachten omtrent de openstelling van zaken naar voren. Ook wethouder Bom zegt niets en nie mand beïnvloed te hebben. De redactie van het eerste stembiljet was principieel fout en onduidelijk. Breure zegt: laten we dat woord beïn vloeden dan maar voor wat het is, maar l'och zijn de mensen door jullie redenering omgezwaaid. De voorzitter zegt: Vele zakenmensen hebben niet voor zichzelf gestemd, maar voor de totaliteit. Als zij zelf niet geopend wilden zijn, gunden zij dit toch wel een ander. De heer Wellman kan het woord discri minatie van Breure voor de dorpen Co lijnsplaat en Kats niet begrijpen. Hij zou dit woord in dit verband, uitgaande van Breure's standpunt, in zegen willen ver anderen. Mevr. Janssen zegt dat tot haar verbazing in dit gesprek het woord Walcheren is ge vallen. Dit staat geheel buiten deze dis cussie omtrent de openstelling op zondag, daar daar de kampwinkels op de" zönda- gen over het algemeen wel geopend zijn en dus de dwang voor de dorpen daar is komen te vervallen. Bovendien is het moei lijk en onjuist om over geloof te redetwis ten. Gedenk de Sabbath, staat er geschre ven. Ten tijde dat dit woord gesproken werd, was het bestemd voor de Joden, en het woord Sabbat betekent zaterdag. En deze wordt door de Joden wel onderhou den. Bovendien, is dit maar het enige ge bod uit de Bijbel waar men zo strak aan vasthoudt? Er zijn nog andere geboden die minstens zo belangrijk of nog belang rijker zijn dan dit. Het lid Klaassen vindt de openstelling te lang. Hij zou dit graag met een half uur verkort willen zien. daar anders toch "de limiet overschreden wt^tytöiji mGnJw.aqr (flfit de kerkgang in het gedrang komt. De voorzitter zegt: als deze angst uw enige bezwaar is, kan ik u garanderen dat het toezicht tot op de minuut zal geschieden. Het lid Van der Weele kan' er weinig van zeggen. Als hij des zondags een tochtje met de auto gaat maken, drinkt hij graag on derweg een kopje koffie en is hij blij dat er een deur open is. Hij heeft de neuzen al geteld; en wanneer er tot openstelling wordt besloten, dan hoopt hij dat de rust bewaard wordt en dat tijdens de kerkgang de zaken gesloten zullen zijn. Bij de hierna volgende stemming worden alleen de stemmen van Breure en Contant tegen genoteerd, zodat dus de openstelling van de middenstandszaken op de zondag te Kortgene een feit geworden is. Z.h.s. wordt een wijziging in de redactie van de overeenkomst met „Deltona" aan gebracht, daar de waterleidingmaatschappij „Midden-Zeeland" zicéx niet voldoende ge waarborgd voi^d om particulier terrein te betreden. 5 h Eveneens z.h.s. wordt een 13e wijziging van de kapitaaldienst voor 1967 en de le wijziging van de begroting 1968 en de.Ie wijziging van de kapitaaldienst 1968 vast gesteld. Op voorstel van b. en w. wordt z.h.s. een bedrag van 2600.gevoteerd voor het dempen en rioleren van een stuk sloot bij de begraafplaats van Kats. Ook dit werk wordt in eigen beheer uitgevoerd. Ih het kader van de Nationale Bbom- plantdag zal op 3 april in de gemeente ook een boomplantda^ worden gehouden. Deze zullen te Kats en Colijnsplaat geplant worden bij de bejaardenwoningen en te Kortgene bij de speelweide. Deze boom- plantdag is bestemd voor de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en de laagste klas van de ulo. Om aan deze dag enige feestelijkheid te verlenen zullen aan de leerlingen enige herinneringsattrac ties worden aangeboden en een versnape ring. De kosten worden geraamd op 300. Staatsbosbeheer verleent in de kosten van aanplant subsidie^ Z.h.s. wordt dit crëdiet aan b. en w. verstrekt. De eerste vraag van Welleman in de rondvraag betreft de straatverlichting. Bij de bejaardenwoningen staan al wel enige weken de lantaarns, geheel compleet, maai de verlichting brandt nog steeds niet. De voorzitter zal bij de P2EM hieromtrent informeren. Zijn tweede vraag geldt de mogelijkheid om de periodieke betalingen aan de brand weerlieden te versnellen. De voorzitter zegt dat er ter secretarie gewacht wordt totdat alle opgaven van de commandanten binnen zijn om deze dan op één mandaat te ver werken. De derde en laatste vraag van Welleman is of er al iets bekend is over zwemmen in schoolverband. Zo ja, als daar kosten aan zijn verbonden, zijn die dan niet uit de onderwijsbegroting te halen? De voorzitter antwoordt dat er nog niets over bekend is. Het is nog vroeg op het jaar. Wat de kos ten betreft, er is reeds 1000.daarvoor uitgetrokken. Welleman en enige andere leden uit de raad zeggen de voorzitter spoed te betrachten met het schoolzwem men, daar men zo in de zomer zit. Van der Weele zegt dat het lid Van der Maas in een vorige vergadering gewezen heeft op het fout lopen van het boezem water te Colijnsplaat. Is daar reeds aan dacht aan geschonken? De voorzitter ant woordt hem, dat met het waterschap daar over al besprekingen gevoerd zijn. Voorts zegt Van der Weele dat er door een aantal mensen, wonende aan de Co- lijnsplaatseweg geklaagd wordt dat die weg in de zomermaanden zo slecht verlicht wordt* doordat de straatlantaarns door de bladeren van de bomen beschaduwd wor den. De voorzitter zal dit euvel met de PZEM bespreken. Met het gebruikelijke ambtsgebed opent voorzitter P. Wisse j-1. maandag 19 februari de openbare raadsvergadering, waarin alle leden aanwezig zijn. Na een kort welkomst woord geeft de voorzitter een korte be schouwing over het afgelopen jaar, welke hij zeer beslist niet als een nieuwjaarsrede wil zien. De voorzitter begint met de bouwacti viteiten onder de loep te nemen en zegt dat er afgelopen jaar 139 bouwvergunnin gen zijn afgegeven, die een totale bouwsom belopen van 3.410.642.wat dus de bouwsector in onze gemeente goed heeft gedaan. In dit bedrag zijn mede begrepen de ratio- en bejaardenwoningen. Voor dc Schotsman/Ruiterplaat zijn tot op heden 53 bouwvergunningen afgegeven en voor het plan Schuwer (El Rancho Grande) 12 stuks. De weg naar de Ruiterplaat is aan besteed, terwijl de bouw van de zuiverings installatie in volle gang is. De Jachthaven is inmiddels ook gereed gekomen. Hieraan grenzend is men begonnen met de bouw van een jachtwerf annex showroom, terwijl de plannen voor een horecabedrijf aldaar in een vergevorderd stadium zijn. De hoop is gewettigd dat dit bedrijf vóór liet seizoen haar poorten kan openen. De schatting van de opbrengst van de landbouwhaven bedroeg 11.000.—. De voorzitter verheugde zich er over te kunnen mededelen, dat deze in werkelijkheid het bedrag van ƒ21.142.16 hebben belopen. Hei fonds dorpsontwikkeling heeft nu een batig saldo van 66.500. Ook in het afgelopen jaar waren de toe ristische overnachtingen weer behoorlijk ge stegen. In 1965 besloegen deze een aantal van 183.065, in 1966 waren deze opgelopen tot 271.318, terwijl 1967 gestegen was tot een aantal van 307.232. f.> In 1967 is men begonnen ,met de bouw van 20 ratiowoningen, 50 bejaardenwoilin- gen en 4 particuliere woningen. De voor zitter hoopte dat deze particuliere bouw in 1968 zich zou uitbreiden, daar de facilitei ten voor deze sector zijn uitgebreid. Tót zijn teleurstelling moest hij medede len dat de bevolkingsafname ook in 1967 was doorgegaan, Ivoewel iets langzamer, n.l. met 28 personen. Het ,inwoneraantal bedraagt nu 3046. Voor? diti jaar had hij gfo Dit prachtige roomstel met blad is kenmerkend voor Keltum: tijdloos mooi, dus altijd mo dern. In juwelierspleet, slechts f 47,50. Komt u gauw een kijkje nemen? JUWELIERS Goes Het lid Contant vraagt hoe lang hel duren zal voordat het saneringsplan voor Colijnsplaat nodig heeft om in werking te treden en wanneer er uitvoering kan worden gegeven aan het stratenplan. Door de voor zitter wordt geantwoord dat b. en'w. vol gende week het dorp Colijnsplaat in ogen schouw zullen nemen, doch dat de reali sering van het stratenplan nog niet bekend is. Bij regenval, zegt—de heer Contant, is de Dokter Maasstraat één gröte waterpoel en steken enige droge stukjes er boven uit als eilanden in een zee. Wij doen ons best, zegt de voorzitter. Bij de mededelingen van de voorzitter aan het begin van de vergadering, heeft mevr. Janssen gevraagd of er een afwijkende, regeling bestaat voor de tijdslimiet in af bouw van bungalows voor de heer Bechl. Gedurende de vergadering zijn de des betreffende stukken opgezocht en hieruit blijkt, dat met de heer Bechl een andere overeenkomst is aangegaan dan met de kopers van een later tijdstip. Het voorschrift van nu is dat binnen twee jaar na koop wordt afgebouwd, de overeenkomst met de heer Bech't luidt, dat deze binnen 1 jaar na afgifte van 1 de bouwvergunning moet afbouwen. De heer Kramer vraagt hoe het zit met het stukje afheining op het trottoir in de Kerkstraat te Kats, het is hem een doorn in 'het oog. De voorzitter geeft "hemeen bevredigend antwoord. Tot slot van de rondvraag vraagt het lid Van der Maas of er ook een tijdslimiet gesteld is voor de afbraak van de muziek tent te Kats, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. Zou het niet mogelijk zijn, aldus Van der Maas, daar een paar banken neer te zetten voor de bejaarden? De voorzitter wil dit wel eens bekijken, hoewel hij het daar wel een tochtgat vindt. echter betere verwachtingen. Verder zei de voorzitter nog o.a. dat met de bouw van het verenigingsgebouw te Kamperland een aanvang is gemaakt, het is nu uitgezet en dat een gedeelte van de riolering te Geersdijk is aanbesteed. Ho- penlijk is het zwembad te Wissenkerke nog vóór het seizoen voltooid en zijn de werk zaamheden aan' de riolering van Campens- nieuwland/Westhavendijk in volle gang. Het bevolkingsonderzoek op t.b.e. vangt 16 april a.s. aan en wel met het dorp Geersdijk. Tot slot hoopte hij op een evengoede verstandhouding in de raad als voorheen. Mochten er zich al eens stoornissen voor doen, dan hoopte hij dat men zich eerlijk uit zou spreken en een compromis dan zeker gevonden kan worden. Met de aller beste wensen voor het jaar 1968, besloot de voorzitter de beschouwing van het vorige jaar. Met woorden van dank en wederkerige goede wensen beantwoordt de heer Zuijd- weg de "voorzitter. Als er nooit eens verschil len van mening zouden zijn, waren de raadsvergaderingen maar saaie bedoenin gen. Ook hij hoopt op een bestendiging van de goede verstandhouding. Vooruitlo pend op punt u. van de ingekomen stuk ken, .verheugt het hem zeer de voorzitter, mede namens de raad, te kunnen feliciteren met diens herbenoeming als burgemeester van de gemeente Wissenkerke. Hij spreekt de hoop uit dat de burgemeester nog lange tijd met plezier en ambitie voor ae ge meente werkzaam mag zijn. Dé notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld en een groot aantal ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Betreffende een schrijven, van Ged, Staten over de verde ling' van het contingent wonïiigwetwonin- gen 'voor-hét jaar i960: zegt' het "lid Sandee dat dit niet het enige ia..wat men het platteland ontneemt. Het zijn hier weer de grote woonkerjierj die bevoordeeld worden. Het is een op onnatuurlijke wijze afremmen van een ontwikkeling. Ook juist nu, nu het wonen en leven op het rustige en ge zonde platteland meer tot de mensen gaal spreken, De voorzitter is het geheel eens met Zie vervolg voorpagina 2e blad In 1967 werden 139 bouwvergunningen afgegeven ten bedrage van 3.410.642.—. 307.232 toeristische overnachtingen. Bevolkingsonderzoek op t.b.c. vangt in april aap. Peperbus mag niet afgebouwd worden Ho recabedrijf op de Jachthaven te Kamperland. Mogelijkheid tot bouw van bejaardenwoningen te Geersdijk.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1968 | | pagina 2