LERES LEZEI MET MMDRUill Vergadering Waterschap Noord-Beveland Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 16 december 1967 no. 3278 Vervolg raadsverslag Kortgene Ten aanzien van de beschouwing van mevrouw Janssen zegt de voorzitter dat hier het verstrekkingspeil van leermiddelen aan de scholen hoog genoemd kan worden ten aanzien van andere gemeenten. Inder daad kunnen de zwemlessen en het EHBO- onderwijs beter georganiseerd worden. Wat betreft het niet bezoeken van ouderavonden van scholen of uitvoeringen van de muziek school zegt de voorzitter, dat men daar toch alstublieft geen kwaadwilligheid achter moet zoeken. Men kan niet alle uitnodigingen aan nemen. Toch. zo zegt hij, en de beide wet houders vallen hem bij. zou wat meer be langstelling niet ongewenst zijn. We hopen ons leven te beteren, zo besluit de voor zitter. In antwoord op de beschouwing van de heer Klaassen zegt de voorzitter dat de opstelling van de begroting zo serieus mo gelijk is gebeurd. Nogmaals: het is een primaire begroting, dat wil zeggen een ver wachting. Hij is medestander van de heer Klaassen. wanneer die zegt dat men zeker in het begin van het jaar voorzichtig dient te zijn in het beleid. De heer Welleman zegt dat hij in het ant woord van de voorzitter geen geluid ge hoord heeft met betrekking tot de wacht huisjes. Wanneer men niet op een bus is aangewezen weet men niet hoe men naar een wachthuisje kan verlangen. U hebt ge lijk, zegt de voorzitter, ze hadden er al moeten staan. Maar dit is alweer de schuld van de Technische Dienst, al zijn ze behoor lijk op d'r jasje gezeten. Er zijn nu de elementen voor één huisje klaar. Wethouder Markusse zegt, dat men niet moet vergeten dat de Technische Dienst overbelast is. Het wachten is nu op de nieu we regeling. Het glas voor de huisjes is bij de schilder besteld, en nu moet men daar op wachten. Dit is voor de Technische Dienst dus een pleister op de wonde, zo zegt wethouder Markusse. Maar een wonde blijft het, zegt de voorzitter. Wethouder Bom zegt dat hij bij de land bouwer die het kortst bij de brug woont (hij zelf) een schaftlokaaltje heeft zien staan. Vraag hem of hij dat zo lang ter beschikking wil stellen. Het slot is. dat de andere morgen bedoeld schaftlokaaltje door de landbouwer geplaatst zal worden. Hij had er nog nooit eerder aan gedacht. Ook had Welleman nog geen aandacht gezien voor de uitbreiding van het getal gemeente-werklieden. In deze zaak kon de voorzitter de heer Welleman niet tegemoet komen. Wanneer straks het onderhoud van het bungalowterrein in eigen beheer wordt genomen en volgend jaar de oudste ge meentewerkman met pensioen gaat. zal de ze zaak opnieuw bekeken worden. De heer Breure had in het antwoord van de voorzitter geen aandacht gezien voor de speeltuin en de vuilnisbelt te Colijnsplaat. Deze stortplaats, zegt de voorzitter, is een doorn in het oog van b.en w. Hij brandt altijd en stinkt nog meer. Men is volop doende hem weg te krijgen, maar hoe? Ei- wordt nu onderzocht of het in samenwerking met de gemeente Wissenkerke doenlijk is over te gaan tot vuilverbranding. Zo op het eerste gezicht lijkt er een kans van sla gen. Het zal wel veel geld kosten, maar dat is te overkomen. Een speeltuin voor Colijnsplaat is wel te realiseren. Hier is men nog zoekende naar ae juiste grootte en inrichting. Het is een bekend feit, dat op diverse plaatsen mooie speeltuinen zijn, die echter door de kinde ren geboycot worden. Waarom? Dit nu wil men voor Colijnsplaat voorkomen en men is nu in samenwerking met de Nederlandse Speeltuinvereniging bezig om voor Colijns plaat normen te zoeken. Tot slot zegt mevrouw Janssen toch wel graag antwoord te willen hebben omtrent de toren te Kortgene. De voorzitter zegt niet alleen de toren van Kortgene te willen behouden, doch ook die van Kats. Beide zijn overblijfselen uit een lang vervlogen verleden. Uit de hierna punts-punts gewijze behan deling van de begroting laten wij de vol gende meest belangrijke vragen en antwoor den volgen. Het lid Van der Maas had in de begro ting de nieuwe, door de raad vastgestelde salarissen van de wethouders gemist. De voorzitter zegt hierop: er is een brief van G S. binnengekomen en dit gaat niet door. Men acht niet voldoende termen aanwezig, enz. Van der Maas wijst verder op de post onderhoud graven van gesneuvelde mili tairen, waarvoor de gemeente een kleine te gemoetkoming krijgt. Hij zou dit bedragje graag aan de Stichting Oorlogskerkhoven willen retourneren en wanneer dat alle ge meenten in Nederland zouden doen. zou dit weer een aardig bedrag vertegenwoordigen, waardoor misschien weer één of meerdere nabestaanden van gesneuvelden een bezoek aan zo'n graf konden brengen.- De voorzitter zegt dat men bij dit postje nooit heeft stil gestaan en het ook nimmer op die wijze heeft benaderd. Hij wil de mogelijkheid zeer zeker wel eens onderzoeken. Het lid Welleman vraagt wanneer de kle- dinguitrusting van de brandweer zijn be slag krijgt, en wanneer worden de nieuwe blusmiddelen aangeschaft? De voorzitter zegt dat hij dit alles wil proberen onder te brengen bij de Inkoopvereniging Zuid-Beve land. Dat zal aanmerkelijk in prijs verschil uitmaken. Van der Maas zou graag weten hoe men het nadelig saldo van f 1000.geraamd heeft van het zwembad te Kortgene. De voorzitter zegt dat men geluk gehad heeft met de lerares, die dit belangeloos wil doen. Wethouder Bom vindt deze rekening ook wel geflatteerd. Hij schat, dat wanneer men alles laat meespreken, dit bedrag zeker wel op 4. 5 of 6000.gesteld kan worden. Welleman en Van der Maas vragen inlich tingen omtrent de gemeenschappelijke Tech nische Dienst. Hoe zit het met de top? De voorzitter zegt dat de heer Warren hoofd van de dienst is, doch het laat zich niet aanzien dat hij spoedig geheel hersteld zal zijn. Nu moet de heer Boogaard en een hulpje deze dienst aan het draaien houden. Men is nu bezig te onderzoeken of een fusie met Walcheren een succes kan zijn. De uitslag van dit onderzoek kan men echter pas in januari of februari verwachten. Contant zou graag het stukje grorid vóór de begraafplaats te Colijnsplaat beplant zien. Het ligt er de laatste tijd miserabel bij De voorzitter zegt dat men dit stukje grond per advertentie aangeboden heeft als tuingrond, doch dat hij daar niet veel vraag op verwacht. Mochten er geen gegadigden komen, dan zal men het voorstel van Con tant zeker overwegen. Van der Maas had gezien dat voor het reddingswezen slechts een post van 25.- genoteerd staat. Nu Colijnsplaat een vis sersdorp is geworden en de vismijn afgelo pen jaar goed gedraaid heeft, zou hij dat bedrag beduidend willen verhogen. Die f 25.- is slechts een symbolisch bedrag, dat ie dere gemeente in Nederland kan geven. E- venzo voor het Hospitaal-Kerkschip ,,De Hoop" wil hij de subsidie beduidend verho gen. Alle andere leden vallen hem bij en de voorzitter maakt er een notitie van. Het lid Kramer zegt dat de muziektent te Kats voor afbraak is verkocht, maar dat deze er nog steeds staat. Alleen de rozenstrui ken zijn meegenomen, en hij zou deze toch wel weer graag terugzien. De voorzitter zegt dit te zullen onderzoeken. Het lid Van der Weele vindt de pacht van het z.g. „Armen- land" veel te laag. Is het niet mogelijk dit in de ruilverkaveling om te ruilen en er dan een sportveld van te maken? De voorzitter zegt, dat dit al eens geprobeerd is, maar wil het alsnog trachten uitgevoerd te krij gen. Tot slot wijst de heer Kramer nog op de afwateringsperikelen aan de weg naar de bejaardenwoningen en op het feit dat de drainage op de begraafplaats slechts op een diepte van 50 cm ligt. De voorzitter zegt dit te zullen onderzoeken. In een zeer vlot tempo werden de be grotingen van de vier nog als zelfstandig bestaande calamiteuze polders behandeld, waarna ook in hetzelfde tempo de begroting van het Waterschap Noord-Beveland de ver gadering passeerde. Deze laatste begroting laat in ontvang en uitgaaf een bedrag zien van 1.703.836.75, met een post onvoor zien ten bedrage van 42.535.76. Voor de kapitaaldienst zijn deze cijfers: in ontvang een bedrag van 1.687.523,95.in uit gaaf een bedrag van 3.202.522.19. alzo met een nadelig slot van f 1.514.998.24 Alvorens met de agenda een aanvang werd gemaakt, hield voorzitter C. J. Schip pers de volgende openingsrede: Mijne heren. Op deze laatste openbare alge mene vergadering van ons waterschap in het jaar 1967 heet iK u allen van harte welkom, ook de belangstellenden en de pers. Het jaar 1967 is weer bijna ten einde en we mogen constateren, dat er tot nu toe in dit jaar voor ons waterschap geen schokkende gebeurtenissen hebben plaats gevonden. We zijn gelukkig tot dusverre voor grote storm schade en calamiteiten gespaard gebleven en voor zover het ons waterschap betreft heeft alles zijn normale loop gehad. U hebt op onze hedenmiddag gehouden rondrit het aanleggen van de nieuwe inlaagdijk in de Leendert-Abrahampolder kunnen zien en ook de voornaamste vorderingen van de ruilverkaveling in de helft van ons gebied. We kunnen constateren, dat in het gereed gekomen gebied de waterafvoer zeer veel verbeterd is. In het aanstaande jaar zullen in dat gebied verschillende wegen door ruil verkaveling, gemeente Wissenkerke en het waterschap worden verbeterd, terwijl een bestek voor de waterleidingen en kavelslo- ten enz. voor de andere helft van Noord-Be veland, uitgezonderd de polders Oud- en Nieuw Noord-Beveland, Leendert-Abraham- en Katspolder, door de Cultuur technische Dienst in een vergevorderd stadium van voorbereiding is. De laatst genoemde pol ders zullen dan in 1969 aan de beurt zijn en we zullen hopen, dat de bouw van het gemaal te Colijnsplaat zo ver gevorderd is, dat dit dan zijn werk zal kunnen doen en dat er van die zijde geen spaak in het wiel gestoken zal worden. Even wil ik nog stilstaan bij het overlijden van onze hoofdingeland, de heer Van Hee. Deze is op 22 november jl. overleden na een langdurige ziekte. We zullen zijn nagedach tenis in ere herdenken en wensen zijn fa milie vanuit deze vergadering van harte sterkte toe in dat, voor hen, grote verlies. Ik verzoek u thans op te staan en een minuut stilte in acht te nemen. Thans wil ik nog enkele beschouwingen wijden aan de u toegezonden begroting voor het jaar 1968. Niettegenstaande de steeds toenemende kosten van salarissen en lonen, welke ons van hogerhand worden opgelegd, en ook de gestegen materiaal kosten is het ons gelukt om het dijkgeschot te handhaven op hetzelfde bedrag van vorig jaar en zelfs met een behoorlijke post van onvoorziene uitgaven van plm. f 42000. Dat dit kon is geen gevolg van een zui niger beheer ten opzichte van voorgaande jaren, maar een gevolg van omstandigheden, welke in dit opzicht gedeeltelijk een blijvend gunstig effect sorteren, n.l. de in het ge- schot aangeslagen openbare gebouwen en wegen. Dit brengt bij elkaar een bedrag op van plm. f 9000.Anderzijds wordt er door onze twee Atlaskranen tamelijk veel werk verricht ten behoeve van de ruilverka veling. Dit is natuurlijk niet van blijvende aard. Verder is er in het thans lopende dienst jaar. een bedrag volgens de Wet Uitkering Wegen binnengekomen van plm. 154.000. Het bestuur heeft gemeend van dit bedrag plm. 38000.in deze begroting te moe ten verwerken. In het vorig dienstjaar is reeds rekening gehouden met deze bijdrage, zodat er van dit bedrag thans nog plm. 76.000.overblijft, welk bedrag wij me nen over plm. 2 jaar te moeten verdelen. Hierna wordt de begroting z.h.s. vast gesteld. met aantekening dat het lid Breu re geacht wil worden tegen o.a. alle ver zekeringen te hebben gestemd. Ook de begroting van het vismijnbedrijf en van het woningbedrijf worden z.h.s. vast gesteld. Bij het begin van de rondvraag zegt het lid Van der Weele als nestor en namens de gehele raad te spreken, wanneer hij zegt, dat dit vermoedelijk de laatste vergadering van 1967 zal zijn. Namens de raad wenst hij de voorzitter, de wethouders, het secre- tariepersoneel en de raadsleden met hun gezinnen een zalig uiteinde en een gezegend 1968 toe. De heer Klaassen vraagt om doortrekking van het trottoir bij de Kreekpad, hetgeen de voorzitter toezegt. Verder zegt de heer Klaassen dat hem is opgevallen dat er nog al eens putten vallen in de bestrating van het havenplateau te Colijnsplaat. Hij vindt dit zeer gevaarlijk, vooral voor de schippers, die daar ook des avonds moeten komen. De voorzitter zegt verbetering toe. De heer Breure stelt enige vragen omtrent de ruiling van een woning in de industriële sector te Colijnsplaat. De voorzitter geeft hieromtrent nadere uitleg van de gang van zaken en de procedure die daarbij is 'toege past. Breüre en ook Welleman hadden het graag anders gezien, maar gedane zaken nemen nu eenmaal geen keer. Liever een volgende keer anders, was hun slotcommen taar. Tot slot zegt de heer Kramer dat eigen lijk alle grond in de gemeente aan de ge meente toe zou moeten behoren en wijst op een stukje grond bij de Dijkstraat, waar de aanwonende bewoners nogal eens last hebben van het hemelwater. Wanneer dit ook eigendom van de gemeente was. was daar gemakkelijk wat aan te doen, was zijn opmerking. De voorzitter zegt toe dit toch te zullen bekijken wat er aan te doen is. Hierna dankt de voorzitter allen voor de gezellige en geanimeerde behandeling van deze uitgebreide raadsvergadering. te duur ge- om zo mogelijk het geschot voor de eerst volgende jaren wat te kunnen stabiliseren. Wij spreken de hoop uit. dat er in de naaste toekomst een regeling tussen Rijk en Waterschappen tot stand komt, waaruit dan een verder oplopen der polderlasten een halt toegeroepen kan worden, want de ze lasten, straks verhoogd met de verkave lingsrente, vormen voor de eigenaren-ver pachters, en als de uitkomsten van de land bouw- en fruitteeltbedrijven niet beter zijn dan thans, eveneens voor de eigenaar-ge bruikers, een te hoge last om op te kunnen brengen. Even wil ik nog terugkomen op de post K 157 van de begroting. De toegezegde subsidies door de provincie op de te ver beteren wegen in de Soelekerke- en Spie- Het meisje had een paar letters geleerd. Op school was ze nog niet, maar ze had oudere broertjes en zusjes, en hoe gaat dat dan - je bent vroeg wijs als de jongste. Op een dag mocht ze mee naar het mu seum. Er was daar iets te beleven, dat ook voor kinderen leuk was wat vaker ge beurt dan de meeste mensen denken. Per ongeluk raakte ze verzeild in een klein zaaltje, waar een schilderij hing van Mon driaan; een schilderij met allemaal fijne streepjes, staand en liggend. Het meisje stond er voor, drie turven hoog, kijkend naar een kunstwerk, maar dat het een kunst werk was. dat wist ze niet. Dat hoef je ook niet altijd te weten. Ze keek. Ze bleef kijken. Dat was interessant. Ze herkende iets. Dat streepje rechtop met dat liggende streepje erboven T! En zachtjes voor zich heen begon ze: TIH LHIT Zo kun je een schilderij bekijken. Waarom niet eigenlijk. Het is maar wat je er in zoekt. Er zijn mensen, die oude egyptische grafreliéfs bekijken louter om er achter te komen hoe de Egyptenaren vroeger hun akkers bebouwden of op jacht gingen, of wat voor huisdieren ze hadden. Anderen zien dat helemaal niet. maar hun ogen kun nen van datzelfde stuk niet loskomen, om dat het gewoon-maar zo prachtig is dat je er wel naar moet blijven kijken. Mensen komen kijken naar schilderijen van Mondri aan, omdat hij met bijna niets alles wist te doen: een veld van lijntjes, maar lijntjes, die zo, en zo alleen, samenhangen, tot één geheel geworden zijn, met elkaar even wichtstoestanden vormen, vol levende span ning. Dat kleine meisje zag daarvan niets. Waarschijnlijk niet tenminste. Ze zag: let ters. Mócht ze?? De rest komt later wel. De stichting Openbaar Kunstbezit wil mensen helpen kijken naar een kunstwerk. Dat betekent niet. dat je er veel van moet weten. Ook niet, dat je-met alle geweld erin moet zien wat de uitlegger ziet. Ei genlijk alleen maar: leren, je ogen te geb- bruiken aan de hand van dingen die de moeite waard zijn om naar te kijken: kunst werken, die in onze musea hangen en waar we dus naar toe kunnen gaan waneer we maar willen. rnigpolder zullen niet komen irl de vorm van een bijdrage ineens, maar in een an- nuïteitsbijdrage. wat dus inhoudt, dat er voor deze- uitgaven dan ook getracht zal moeten worden een lening op dezelfde basis af te sluiten als de bijdrage bedraagt, en eveneens voor het niet gesubsidieerde ge deelte. Met deze korte inleiding wil ik volstaan en verklaar hiermede de vergadering voor geopend. Verder werd in deze vergadering besloten tot het aanbrengen van een slijtlaag op di verse wegen en het onderhands aanbeste den van de bouw van een kantoortje bij het gemaal ..Jacoba", waarmee naar schat ting 7000.gemoeid zal zijn. In ant woord op een vraag uit de vergadering wordt dit kantoortje aangebracht voor het bedie ningspersoneel, daar de in het gemaal ge plaatste motoren op luchtkoeling werken en deze luchtstroom voor de mens niet te verduren is. Het verbeteren van de wegen in de Soele- kerkepolder zal men trachten onder te bren gen bij de firma, die in verband met der gelijke werken in ruilverkavelingsverband. deze verbeteringen in één moeite mee kan nemen, waardoor men wellicht een gunstiger prijs kan bedingen. De heer De Bruijne zei bij de behandeling van de begroting nog de heffing op het ge bouwd aan de zeer hoge kant te vinden.Hier.- op antwoordt de voorzitter: ik ben blij dat deze heffing er nu is. Vroeger betaalde men voor het gebouwd niets. Deze heffing is ons opgelegd en de daaruit voortvloeiende baten drukken daardoor ook de heffing op het ongebouwd. In de rondvraag vraagt de heer De Bruijne ook naar de bestrijding van de bisamrat en of deze op Noord-Beveland al is gesigna leerd. Deze vragen worden beantwoord door de heren Van der Maas en Zuijdweg. Uit hun antwoorden blijkt, dat de bisamrat op Noord-Beveland nog niet voorkomt, dit in tegenstelling tot geruchten die enige tijd geleden de ronde deden. Een uitgebreid on derzoek heeft echter uitgewezen dat deze schadelijke dieren hier nog niet voorkomen. De bestrijding van deze rat is veel moeilij ker dan de gewone rat. daar de bisamrat een worteleter is, die zich tegoed doet aan de wortel en stam van riet, jonge bomen e.d. Hij zou aan vergif, dat voor de normale rat tenbestrijding wordt gebruikt, wel dood gaan, indien hij het maar tot zich zou nemen, wat nu juist de grote moeilijkheid is. De enige manier om van deze schadelijke dieren ver lost te worden, is ze te vangen. Constate ren of de bisamrat aanwezig is kan men bij voorbeeld door plassen en watergangen te inspecteren op de aanwezigheid van stukjes rietstengel, die de rat voor de bouw van zijn groot nest gebruikt en onderweg wel kwijt raakt. Opletten blijft ook voor Noord- Beveland geboden. Tot slot vraagt de heer De Kater nog naar de mogelijkheid om de begfoting in een voudiger vorm te brengen. De ontvangenr- griffier zegt dat deze begrotingsvorm is voorgeschreven, die door alle waterschap pen in Zeeland wordt gebruikt. Hij wil ech ter wel nagaan of op de een of andere ma nier de leesbaarheid te bevorderen is. Er is niet één manier van kijken die goed is. en alle andere fout. Elke keer. wan neer je een echt kunstwerk bekijkt, zie je weer wat anders dan de vorige keer. Dat is nu juist het verschil tussen een kunst werk en een plaatje. Een plaatje heb je in één keer „gezien". Een kunstwerk ont hult telkens weer iets anders van zich zelf. In 1968 wil Openbaar Kunstbezit vooral ook daarop de nadruk leggen: dat je op méér manieren kunt kijken. De televisie uitzendingen worden onderverdeeld in vijf series, elk van drie tot vijf uitzendingen. Telkens dus een aantal programma's over hetzelfde onderwerp. Zo begint Openbaar Kunstbezit in 1968 met vijf uitzendingen o- ver het interieur in de schilderkunst van de 17e eeuw. Telkens gaan we dezelfde schilderijen bekijken met ogen die weer op een andere manier nieuwsgierig zijnje kunt op veel manieren kijken, en dat willen we sa men ontdekken. De eerste serie bovendien wordt in kleur uitgezonden; wie geen kleu- renontvanger heeft, ziet de uitzendingen overigens met zijn gewone toestel even goed in zwart-wit. De abonnees van Open baar Kunstbezit hebben tóch kleur: bij elke serie t.v.-programma's krijgen ze een toe lichting met gemiddeld vier kleurenrepro ducties, verder nog zwartwitte afbeeldingen en tekst. Zij kunnen dus vooraf al lezen waar straks de programma's over zullen gaan. en hebben dan ook meer aan de uit zendingen. Naderhand kunnen ze, wanneer dat maar te pas komt, alles nog eens nale zen. Bij de radioprogramma's gaat het even anders. Men heeft een kleurenreproductie van groot formaat thuis gekregen, maar nog geen tekst erbij. Van wie zou het een schil derij zijn. of uit welke tijd is dat beeld? Met de reproductie voor u zit u bij de luid spreker, en tien minuten lang hoort u ver tellen. Met de spreker kijkt u méé. De ge sproken tekst ontvangt u achteraf, zodat dan alles nog eens kan worden nagelezen. Zo kunt u, met een abonnement op O- penbaar Kunstbezit, op veel manieren kijken naar een kunstwerk. De variatie, die wij bieden, is groter dan ooit: tien minuten lang méékijken naar een enkel kunstwerk. Themaseries voor de televisie. Het album, dat Openbaar Kunstbezit in 1968 uitgeeft, is omvangrijker dan ooit. Tot nu toe in een jaargang 40 kleurenreproducties. In de nieuwe jaargang de helft meer, zestig!!!! Kleine verbeteringen, maar toch niet onbe langrijk: in plaats van eens per 14 dagen komen de tv-uitzendingen Openbaar Kunst bezit voortaan elke week, zodat men er ge makkelijker aan denkt. Het totale aantal tv-uitzendingen per4 jaar blijft twintig. De tijd is uitermate gunstig, op donderdaga vond van kwart voor acht tot acht uur, dus vlak voor het grote journaal, via Ne derland twee. Een abonnement op Openbaar Kunstbezit heeft nog bijkomende voordelen: bij de eer ste serie platen, die worden verstuurd, be vindt zich een museumkaart, die gratis toe gang geeft tot de vaste collectie van meer dan 70 Nederlandse musea. Verder hebben de abonnees het recht, de voorhanden kunst boeken te kopen, door Openbaar Kunstbe zit uitgegeven in de reeks „Nederlands Kunstbezit". Deze boeken zijn, voor wat geboden wordt, uiterst goedkoop: tussen de 6 en 8 gulden, de zuivere kostprijs, zoals trouwens alles wat Openbaar Kunst bezit doet, tegen kostprijs gebeurt. De stichting heeft geen winst-doel. De door Openbaar Kunstbezit uitgegeven boeken zijn niet in de boekhandel verkrijgbaar, al leen abonnees kunnen deze kopen. Men wordt abonnee op een uiterst eenvoudige manier: als u 13.75 gireert op postgiro 1665, Openbaar Kunstbezit. Amsterdam, (uw naam s.v.p. duidelijk op de girokaart) ontvangt u in 1968, in tien maandelijkse en veloppen. al deze reproducties met toe lichting. De linnen band, waarin u ze ver zamelt tot een voornaam kunstboek, is bij de prijs inbegrepen. Van Brekelenkam (ca 1620-1668), Nederlands schilder „Kleermakerswerkplaats", schilderij, Rijksmuseum, Amsterdam. Zeer vlotte behandeling van de begroting. Men vindt het gebouwd worden. Vragen over bisamrat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 3