Dampo De leeftijd doet er niet toe, allemaal van groot tot klein, kopen ze graag in Buijze's zelfbediening BUIJZE'S ZELFBEDIENING BURGERLIJKE STAND IVOROL Vervolg raadsvergadering Wissenkerke I»1 Eerste Zeeuwse dubbeldekker met het verenigingsgebouw te realiseren? Het stichten van een instructiebad te Wis senkerke vindt hij een prachtig streven. Kun nen daar ook de scholen evenals bij het gymnastieklokaal gebruik van maken en komen dan de vervoerskosten niet te hoog te liggen? De bouwgrond te Kamperland raakt zoetjesaan uitgeput. Wanneer door de aldaar gevestigde industrieën om woningen ge vraagd wordt, kunnen deze dan worden aan geboden? Het lid Stokman dankt voor het vele werk aan deze begroting besteed. Hij verheugt zich omtrent de plannen voor het verenigings gebouw te Wissenkerke. Voor wat de reini gingsrechten betreft, vraagt hij zich af of de gemeente met deze verhoging zich niet op het verkeerde pad begeeft. Er zijn nog altijd een aantal inwoners, die geen gebruik maken van de reinigingsdienst, maar met de maan delijkse ophaaldienst van het grove huisvuil toch hun afval spuien. Wanneer men deze lie den tot aansluiting zou kunnen dwingen, is zo'n rigoreuze verhoging mogelijk niet meer nodig. In enkele jaren tijds zijn deze rechten van f 10.tot f 24.per emmer verhoogd. Het lid De Smit sprak de volgende woor den: Mijnheer de voorzitter, mijne heren. Gaarne wil ik van de gelegenheid gebruik maken enkele dingen naar voren te brengen, die me na aan het hart liggen, voor we de ontwerp-begroting 1968 gaan behandelen. Al lereerst over de begroting zelf. hoewel ik er weinig van te zeggen heb. Dat in Geersdijk de riolering verder wordt uitgevoerd, stemt tot tevredenheid. Het is een urgente zaak en hoe eerder die klaar komt. hoe beter. Dat in Wissenkerke in de toekomst een verenigings gebouw kan worden geplaatst, ook dit draagt natuurlijk mijn goedkeuring weg. Wil de kom Wissenkerke leefbaar worden gehouden, is dit een eerste vereiste dat zulk een gebouw er komt. Kunnen we dit nog samen doen met de kerk. of zijn de plannen nog niet zo ver dat dit uitvoerbaar is? Kan er een voorlopig ontwerp op tafel gelegd worden? Het instructiebad bij het gymnastieklokaal persoonlijk vind ik deze prijs hoog. Ik zeg niet dat het voor minder kan. dat bedoel ik niet. Van de prijs ben ik echt geschrokken. Kunnen b. en w. al zeggen hoe zo ongeveer de gang van zaken zal zijn? Is het enkel voor de scholen bedoeld of is het bad ook 's a- vonds open en misschien ook des zaterdags? Dat de reinigingsrechten omhoog gaan. nou ja. het wordt een flink bedrag. Maar als men het nader bekijkt kun je voor nog geen f 0.50 per week alles meegeven. Alleen zou ik wil len vragen: misschien is het moeilijk voor sommige mensen om dit bedrag te betalen. Is hier een mouw aan te passen? Het zelfde Bij VERKOUDHEDEN geldt voor de hondenbelasting. Voor f 10. méér moet je hond de deur niet uit. maar een enkeling dacht ik. wordt hier toch wel door getroffen. Mag ik hier om soepelheid vragen? Dan het bouwen van nieuwe huizen. Graag enkele huizen te Wissenkerke. Ik heb als nog maar hoop. en het is geen verwijt, maar het duurt allemaal zo lang. Nu de bomen fiun bladeren weer laten val len. breng ik nogmaals de bomen op de Dorpsdijk naar voren. 2e zijn voor de meeste bewoners een doorn in het oog. De mensen hebben werk om hun straat schoon te hou den. Ook zou ik willen wijzen op de oneffen heid van de straat rondom de bomen. Boven dien staan ze op een smalle dijk en dan in deze tijd van druk verkeer. En dan het laatste stuk, waar zo'n twintig bomen nu direct geen sieraad vormen voor het natuurschoon. Nog maals dring ik aan ze te rooien. Dan de gemeentewerklieden. Worden zij niet overbelast? Er komt steeds werk bij. Kan alles nog wel naar behoren worden uitge voerd. temeer daar steeds het gehele jaar door iemand in De Banjaard vertoeft? Een netelige zaak is voor mij het politie toezicht bij concerten. Meermalen heb ik hier op gewezen. Maar zo valt ieder concert volledig in het water. Het is al rumoerig ge noeg met het verkeer en dan de jeugd er nog bij. zo is de lol er voor de muziekliefhebber van af. Ik weet dat het moeiiijk is. mijnheer de voorzitter, daarom dacht ik deze keer en van deze plaats de medewerking van Apollo te moeten vragen. Los deze zaak op. Probeer de problemen met de plaatselijke politie in orde te brengen. Het kan de gemeenschap ten goede komen. Dan vraag ik nog de aandacht voor het sportveld, dat nog steeds te klein is. De begroting heeft mijn instemming, al blijven er enkele vragen voor wat betreft het instructiebad. Het gemeentepersoneel zou ik van deze plaats hartelijk willen bedanken voor al de bereidwilligheid waarmee ze mij steeds tegemoet komen wanneer je wat wilt weten. Daar allen hartelijk dank voor. Je kunt er altijd terecht. Het lid Wisse vraagt aandacht voor de leefbaarheid der dorpen. Een hechte samen werking tussen gemeentebestuur en de dor pelingen kan dat ten zeerste bevorderen. Het lid Filius zegt niet veel critiek te heb ben gehoord. En zo deze er is, dan toch zeer mild. Hij is tevreden met deze sluitende be groting. Ook hij attendeert op de jachthaven. Aan de verhoging van de reinigingsrechten tilt hij niet zo zwaar. Ook hij vraagt tege moetkoming voor die personen, waarvoor die verhoging misschien niet te dragen is. Dit bedrag, zo zegt hij. is deze dienst ten volle waard. Hij wil b. en w. een woord van lof met betrekking tot de woningvoorziening niet ont houden. De kwaliteit der woningen is de laat ste tijd met tientallen procenten verhoogd, dit via sanering en krotopruiming. De woning is een zeer belangrijk bezit en houdt nauw verband met de leefbaarheid der dorpen. De laatste jaren zijn vele mensen vertrokken naar elders, omdat hier geen goede woning te verkrijgen was. Hij wil daarmee niet zeg gen dat mét woningen niemand vertrokken zou zijn. doch een goed woningareaal remt het vertrek af. De jonge mensen van tegen woordig stellen eisen aan hun woning, wat betreft slaapgelegenheid, toilet, douche enz. Hij wijst in dit verband op de nieuwbouw in de Nieuwstraat te Kamperland en op de Bea- trixstraat en Julianastraat in Wissenkerke. Hierdoor krijgen ook de mensen vanuit de polder kans een woning in het dorp te verkrij gen. wat steeds een verbetering betreft. Om de woningbouw niet te laten stagneren, vraagt hij b. en w. uit te zien naar een nieuw bestemmingsplan. Het lid Van der Maas stelt zich achter de ze begroting en looft het goede inzicht van b. en w. Het lid Dieleman stelt zich in 't geheel ach ter deze begroting. Betreffende het instructie bad wil hij graag weten of dit alleen voor het publiek toegankelijk is of dat de schooljeugd van Kamperland en Geersdijk er ook gebruik van kan maken. HET MOOISTE WERK. De voorzitter, die hierna alle sprekers beantwoordt, zegt te zullen trachten op al deze plotselinge vragen een zo goed moge lijk antwoord te geven. Voor wat betreft de riolering te Geersdijk. zal hij straks graag het woord geven aan wethouder Leen- dertse. Hij begint met te zeggen, dat ook bij b. en w. de exploitatie van de jachthaven is tegengevallen. Dit kan zonder meer ge steld worden. Men moet echter niet vergeten dat dit het eerste jaar is. een aanloopjaar dus en dat met dwang gesteld is. dat de jachthaven nog vóór het seizoen in gebruik genomen moest worden, want zelfs de twee de oplevering is tot op heden nog niet ge schied. Aan de publiciteit kan hij het niet wijten, want hij kan zo zeven dagbladen in Nederland en Belgié opnoemen, waarin ad vertenties hebben gestaan. Er was en er is in Nederland nog een groot gebrek aan lig plaatsen. doch in het Veerse Meer zijn daar plotseling 450 nieuwe ligplaatsen bijgeko men, terwijl de vraag daar niet evenredig gestegen is. Uitbreiding van accomodatie is er geweest in Kortgene en Wolfaartsdijk. terwijl Vrouwenpolder er ook een haven heeft bijgekregen. Hij is er echter vast van overtuigd dat in de nabije toekomst deze jachthaven zeker zijn volledige bezetting zal krijgen. Wat een horecabedrijf daar ter plaatse betreft, is het zeer moeilijk iemand te vinden die daar een behoorlijk kapitaal in wil en kan investeren. Eventuele beleg gers zijn bevreesd dat door dit seizoenma- tige bedrijf de winstkansen te gering zullen zijn. Men is echter nu in onderhandeling met een serieus gegadigde. De tekening is vanmorgen juist binnengekomen. Mocht om een of andere reder) waar men zelfs niet aan gelooft deze onderhandelingen wor den afgebroken, dan zal de gemeente zelf zorgen voor een tijdelijk horecabedrijf. Wat de weg achterom Kamperland be treft, voorlopige berekeningen hebben uitge wezen, dat deze minimaal 1.5 miljoen gul den gaat kosten. Besprekingen zijn nu met Ged. Staten gaande om een subsidie. Voor zover men kan beoordelen, staan zij er wel willend tegenover. Ged. Staten willen echter een combinatie van subsidies, zodat de aanleg van de weg voor 100 procent ge subsidieerd wordt. De voorzitter wijst ook op de enorme offers voor de gemeente, die een dergelijke weg aan onderhoud eist. Doch men is in deze volkomen afhankelijk van de hogere instanties. Over het samengaan van de Dienst Bouw en Woningtoezicht met plaatsen op Walche ren is inderdaad het college benaderd. Vroe ger is dat ook al eens gebeurd, doch stuitte op te veel bezwaren en zijn de plannen toen blijven liggen. Nu zijn deze contacten op nieuw opgenomen en hij kan zeggen dat b. en w. menen er nu wel positief tegenover te kunnen staan. Door een deskundig bureau zal eerst dienen te worden nagegaan wat er moet gebeuren om deze dienst optimaal te laten werken. Bij een eventueel samen gaan zal aan het hier in dienst zijnde per soneel zeker aandacht worden geschonken. Het is nu alles nog te vaag om er dieper op in te gaan. doch u hoort er nader van. De personeelsbezetting van de secretarie is inderdaad uitgebreid en de bezetting is op dit moment zelfs nog aan de lage kant. ge zien andere soortgelijke gemeenten in de omgeving. Het geld voor het doorlichtings bureau is zeer zeker niet weggegooid. Van het verenigingsgebouw te Wissen kerke is een eerste schets eerst zaterdag morgen binnengekomen. Wat de bestuurs vorm betreft, zal rechtskundig advies wor den ingewonnen. Van het instructiebad zullen de scholen zeer zeker gebruik kunnen maken. Het ver voer kan misschien gecombineerd worden met de gymnastieklessen. De bouwgrond te Kamperland is nog niet geheel uitgeput. Hij wijst in dit verband op het voorbereidingsbesluit dat door de raad enige tijd geleden genomen is. De ge schatte grondprijs in bedoeld plan is echter ongunstig uitgevallen, daar de eerste tien meter achter de huizen in de Veerweg als moestuintje in gebruik zijn. Er wordt echter naar een goedkopere oplossing uitgekeken. Omdat de reinigingsdienst een direct aan wijsbaar genot voor de bewoner betekent, zijn de rechten hiervan verhoogd, juist om dat er eén keus gemaakt moest worden en niet alle belastingen verhoogd behoefden te worden. Voor zover de voorzitter het kan nagaan, is het moeilijk iemand te verplichten zich bij deze dienst aan te sluiten. In de politieverordening staat echter dat het ver boden is zich op andere manier van huisvuil te ontdoen dan door middel van deze dienst. Zouden het er nu echt wel zoveel zijn. die niet bij deze dienst zijn aangesloten? Zo vraagt hij zich af. De prijs van het instructiebad is een ra ming. Natuurlijk hoopt men voor minder klaar te komen. De personeelsvoorziening zal uit maken of dit bad ook in de avonduren en op zaterdag geopend kan zijn. Het licht echter wel in de bedoeling. Wat dispensatie of vermindering van rei nigingsrechten en hondenbelasting betreft, dit zal zeker soepel bekeken worden en in welwillende overwegingen genomen worden. Wat de bouw van de woningwetwoningen betreft is men geheel afhankelijk van de provinciale overheid. Wanneer de voorzitter in Middelburg komt. spreekt hij er steeds over. Er is hem echter nog niets definitiefs toegezegd. B. en w. zouden het jammer vinden de bomen aan de Dorpsdijk ten offer te laten vallen aan het verkeer. De Noordeindstraat kan in de toekomst een groot gedeelte van het verkeer opvangen. Enkele aangemerkte bomen zullen verwijderd worden. De gemeentewerklieden zijn nog niet over belast. Men zal nog meer over dienen te gaan op chemische onkruidbestrijding. Het algemeen verzorgingspeil kan men toch wel als goed betitelen. Voor wat het politietoezicht bij concerten betreft, zal de voorzitter wanneer hij doorkrijgt wanneer zulk een concert zal zijn verzoeken aan deze wens gevolg te ge ven. Het is geen gemeentepolitie. Over deze mensen heeft hij niets te vertellen. Het sportveld is inderdaad wat klein. Er wordt zoveel mogelijk medewerking verleend. Naar een zo groot mogelijke samenwerking tussen gemeentelijke overheid en burgerij moet men zeker streven. Tot op zekere hoog te is die er nu al. maar het kan nog ver stevigd worden. Tot slot zegt de voorzitter erkentelijk te zijn voor de lof die b. en w. is toegezwaaid voor de woningbouw. Hij wil die echter zeèr zeker delen met de personen die de bejaar- denbouw op poten hebben gezet. Wethouder Leendertse zegt dat door de ziekte van de heer Valk het rioleringsplan van Geersdijk is gestagneerd. Zijn opvolger heeft nu echter dit plan opnieuw aangevat en verder uitgewerkt. Er kon niet eerder een concrete opdracht gegeven worden, voordat de goedkeuring binnen was. Het bedrag van f 100.000.is echter nog niet genoeg om het gehele plan plus bestrating (verharding) uit te voeren. Een paar Achterwegen heeft men zodoende naar een later tijdstip moeten verschuiven. Aan deze konsekwentie valt niet te ontkomen, of er moet iemand zijn die aan het ontbrekende bedrag weet te komen Het lid Sandee zegt nog dat in deze be groting een post voor een ambtenaar in al gemene dienst is opgenomen. Hij heeft echter nog geen oproep voor zulk een functie ge lezen. Wat is men van plan? De voorzitter zegt hierop dat men in eerste instantie wil trachten het zonder zulk een ambtenaar te doen. Onder andere wil men verzoeken de huren die een breng-schuld zijn per giro of bank te voldoen. Deze suggestie is al eens meer door een aantal huurders ge daan. Vervolgens zijn er de wekelijkse zit tingen en enkele gemeentewerklieden hebben er een zorg bijgekregen. Met een tijdelijke kracht er bij is het misschien op te vangen. Het lid Zuijdweg vindt het jammer dat enige achterwegen te Geersdijk misschien wel tot 1969 moeten blijven liggen, wanneer er nu geen geld beschikbaar is. Wethouder Leendertse zegt hierop: wanneer men in een weg gaat spitten, moet er ook een verharding op komen, anders wordt de toestand erger dan zij nu reeds is. In genoemde prijs is ook nog niet de zuiveringsinstallatie verwerkt. Dan heeft men zeker twee ton nodig. Het lid Sandee zegt tot slot dat het toch geen publieke aanbesteding van het vereni gingsgebouw te Kamperland is geweest. Waarvandaan verwacht de voorzitter dan briefjes? De voorzitter zegt dat het onder hands is gebeurd en dat Van Hee vrijdag a.s. zijn briefje zal inleveren. Hierna wordt de gemeentebegroting 1968 z.h.s. vastgesteld met voor de gewone dienst een ontvang en uitgaaf van 2.040.578.64 en een post onvoorziene van f 16.042.46 en voor wat de kapitaaldienst betreft een ont vang van 4.245.774.32, een uitgaaf van 4.485.106.14, alzo met een nadelig slot van 239.331.82. Bij de bladzijde-gewijze behandelinw van de begroting werd slechts door het lid Koole enige nadere gegevens gevraagd. O.a. over de post ad. f 3000.voor repre sentatieve vergaderkosten, of daarbij ook inbegrepen was de koffie bij de raadsver gadering en de koffie aan het secretarie- personeel. waarop de voorzitter zegt dat dit eigenlijk maar een bescheiden bedrag is. (Wij moeten deze woorden van de voorzitter volkomen onderschrijven gezien het feit. dat twee en een half uur lang zwaar vergaderd werd op slechts één kopje koffie. Red.) Hierna worden z.h.s. de nog resterende vier punten van de agenda vastgesteld. Deze behelzen het vaststellen van het bedrag per leerling voor de bijzondere lagere scholen en het bedrag per leerling voor de chr. ulo school. het voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten en de verhoging van de hondenbelasting. Hierbij vraagt het lid Koole nog uit sociaal oogpunt om. in voor komende gevallen, een vermindering toe te passen. De voorzitter antwoordt hem. dat hij dit reeds bij zijn beantwo9rding van de al gemene beschouwingen heeft toegezegd. Bij de rondvraag vraagt het lid Van der Maas om aandacht voor een stukje weg nabij Geersdijk. richting Kamperland. Het zit nog steeds in de keien. Het lid Zuijdweg sluit zich hierbij aan en zegt dat andere delen van de weg wel geteerd worden, juist dit niet. De voorzitter zegt verandering toe. Het lid Stokman zegt dat er in de smalle Kerkstraat steeds een grote hoeveelheid auto's aan beide zijden van de straat ge parkeerd staan, zodat het meermalen voor komt. dat een auto niet door deze straat kan, dan na lang aanhoudend toeteren, waarop dan iemand naar buiten komt om ruimte te maken. Een parkeerverbod voor één zijde zou hier misschien uitkomst bren gen. De voorzitter wil dit geval wel eens bekijken. Verder wijst hét lid Stokman nog op de slechte staat van de Kortestraat. Kan hier verbetering in gebracht worden? De voor zitter zal het nagaan. Wanneer collega's de baar van de over ledene dragen, vervallen toch de anders daarvoor geldende rechten? wil het lid Zuijd weg weten, voorzitter. ..Inderdaad" zegt hierop de Met het gebruikelijke dankgebed sluit de voorzitter hierop deze vergadering. KORTGENE Geboren: 5 september: Ronald, z.v. H. de Jong en E. van Liere. 5 september: Vincent Adriaan. z.v. P. J. Wisse en C. J. de Wilde. 9 september: Dingenus Adriaan, z.v. B. van Belzen en M. N. de Fouw. 10 september: Adriaan Jan. z.v. G. J. Boot en A. C. Man- gold. 14 september: Peter Ronald, z.v. P. C. Verdoorn en C. Scheele. 22 september: Franklin Cornelis Laurens, z.v. F. P. Maas en J. V. Bazen. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: 1 september: M. Kopmels. 23 jaar te Wolfaartsdijk en L. D. Korsuize, 22 jaar. 1 september: A. op 't Hof. 30 jaar te Baarland en M. J. Dijke. 19 jaar. 9 sep tember: M. I. van de Linde, 23 jaar en A. C. de Regt. 22 jaar. 15 september: A. J. Kos ter. 26 jaar en J. J. Geelhoed, 21 jaar. 22 september: A. Wattel, 20 jaar te Wissen kerke en C. M. de Smit. 19 jaar. Overleden: 2 september: Maria van der Weele. 68 jaar. e.v. J. P. de Fouw. 6 septer.r ber: Johannes Maarsman. 74 jaar, e.v. B. Heijblom. 18 september: Hendrik Adriaanse. 79 jaar. w.v. B. Bouterse. 30 september: Jozias Bakker. 80 jaar. w.v. C. C. van A- renthals. WISSENKERKE Geboren: 4 september: Francina Jacoba d.v. P. V. Leendertse en F. Kant. 16 septem ber: Yvonne, d.v. M. M. Vos en W. M. van de Werf. 20 september: Pieter Laurens, z.v, P. van Keulen en A. N. Fraanje. 21 septem ber: Marinus Abraham, z.v. J. Imanse en G. L. de Smit. Ondertrouwd: 1 september: Willem Lie- vense. oud 23 jaar te Westkapelle en An- thonette Leuntje Bustraan. oud 21 jaar. Getrouwd: 8 september: Pieter Cornelis Versluijs, oud 21 jaar en Neeltje de Haze, oud 19 jaar te Veere. 22 september: Willem Lievense. oud 23 te Westkapelle en Antho- nette Leuntje Bustraan. oud 21 jaar. Overleden: geen. Mevrouw Van Aartsen doopvrouwe OP 31 OKTOBER A.S. TE WATER. Mevrouw C. van Aartsen - Stap. echtge note van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, zal op dinsdag 31 oktober a.s.. des namiddags omstreeks half vijf. op de werf van de N.V. Scheeps werf en Machinefabriek ..De Merwede" te Hardinxveld-Giessendam de eerste in op dracht van het provinciaal bestuur van Zee land gebouwde dubbeldeksveerboot „Prin ses Christina", na het verrichten van de doopplechtigheid, te water laten. Het is de bedoeling, dat het schip om streeks maart 1968 op het veer Kruiningen- Perkpolder zal worden ingezet. DE REDEN DAARVAN LAAT ZICH MAKKELIJK RADEN N.L. GOEDE KWALITEITEN SCHERPE PRIJZEN EN EEN VOLLEDIGE SERVICE. Deze week aan voordeelprijzen: 3 mars voor 59 cent. 8 chocoladerepen 89 cent. 200 gram kruidnootjes voor 55 cent en 10 zegels. 1 pak moccasprits voor 90 cent en 20 zegels. 1 grote pot worteltjes voor 95 cent. 1 grote diepvries kabeljauw voor 1.00 Steeds in voorraad stokvis en zoute vis, 1ste kwaliteit. Ons gebak is kwalitatief van de bovenste plank. Neem eens een proef. Zondag een gebakje bij de koffie. Het is zo gezellig. Beleefd aanbevelend

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 2