D M W meisje Griekenland op de tweesprong? bouwland Een boekenbon VOOR GOED VERZORGD DRUKWERK Vervolg Mohammedaanse visie RUILVERK AVELINGS- NIEUWS P.V. DE BLAUWE DOFFER Accentverschuiving in Vietnam PREDIKBEURTEN zo zullen de ongelovigen onder hen pijnlijke straffen bekomen". (5:77). In de 78e tekst van het 5e hoofdstuk komt het tot een ontroerende smeekbede tegen over de Joden en Christenen: ..Willen zij dan niet terugkeren tot Allah en Hem om vergeving vragen? En Allah is vergevend en barmhartig". In de daarop volgende tekst staat te le zen hoe ..de tekenen duidelijk worden uitge legd": ,,De Messias, de zoon van Maria, is niets anders dan een gezant; voor hem wa ren gezanten en zijn moeder was oprecht. (Zij gaf Zich niet voor Goddelijk uit). Bei den aten spijzen. Ziet. hoe wij u de tekenen duidelijk uitleggen!" En dan: „Ziet hoe zij zich afwenden!" (5 79). Politiek element. De Islam is een religie, een gemeenschaps- bewustzijn en tevens een politiek element. In februari 1956 verklaarde de moefti van Jor danië de emigratie van Arabische vluchtelin gen uit Palestina naar Canada als ongeoor- .loofd, daar in genoemd land de Mohamme daanse wetten niet worden erkend en voor een Islamietische opvoeding van de kinderen geen garantie kan worden gegeven. Verder dienen de Mohammedaanse predikers in Jor danië hun preek vooraf ter inzage aan te bieden aan de autoriteiten. En in Tunesië houdt president Bourgiba zijn wekelijks poli tiek commentaar voor de radio altijd op don derdagavond, opdat de Islamietische predi kers hierdoor „richtlijnen" kunnen vinden voor hun vrijdagspreek De Islam kent dus geen onderscheid tus sen politiek en religie en tevens is er in de Mohammedaanse landen ook geen echte geestelijkheid. De moskee is geen gewijd bouwwerk, doch een „verzamelingsoord". Het is derhalve duidelijk, dat ieder lid van de Mohammedaanse gemeenschap uitgezon derd de vrouwen in de moskee over zaken kan praten, die deze gemeenschap aangaan. „God heeft de religie zeer eenvoudig ge maakt". verklaarde president Bourgiba enige jaren terug. „Alle religieuze verordeningen dienen draaglijk te zijn". „De Islam is een licht te volgen religie, waarin de kastijding van het lichaam en de ziel niet voorkomen Wij zijn een Mohammedaanse natie, hetgeen betekent, dat de Islam in Tunesië de arbeid, welke het enige middel is om ons uit de ach terlijke situatie; waarin wij ons thans bevin den. te bevrijden, niet dient te remmen". (Ar beid, in het bijzonder zware lichamelijke ar beid is in vele Mohammedaanse landen ver nederend). „Hard werken is voor ons een eerste plicht, een heilige strijdDaarom, werkt hard en wanneer gij in het paradijs wilt komen en in de nabijheid van God, werkt dagelijks een uur extra. Meldt u vrijwillig bij uw werkgever voor een supplementair werk uurDe religie dient soepel te zijn en moet zich aan de eisen van de tijd weten aan te passen. Zij mag geen hindernis betekenen op de weg naar vooruitgang, emancipatie en welvaart". Nog veelzeggender is de uitspraak van Sjeik Abderrahem el Taj, rector van het ver maarde Islamietische instituut „Al Azhar" in Cairo, die tijdens een radiotoespraak ver klaarde. dat de nationalisering van het Suez- kanaal „een rechtvaardige daad is, welke op generlei wijze het burgerlijke of religieuze recht kwetst". Het is een goddelijk recht, dat een voldongen feit is geworden" En hij voegde er nog aan toe: „De huidige Egypte- naren vormen een zelfstandige gemeenschap, een zelfstandige macht, die geen nieuwe ko lonialisering van dit land duldtZijt er van bewust, dat het kanaal een kostbaar deel van het vaderland is, en dat de verde diging van ons vaderland een heilige opgave en een religieuze plicht betekent, waarvoor zowel de Mohammedanen als de Kopten (Christelijke groepering, die in Egypte vrij sterk is verbreid) zich aaneengesloten heb ben. Zijt er van bewust, dat de oorlog van de hoogten van de minarets en van de klok ken der kerken verkondigd zal worden en dat deze heilige opgave niet alleen de verdedi ging van de Islam geldt, maar tevens de verdediging voor het welzijn van het vader land". Heilige oorlog. „De Koran leert als grondprincipe de af scheiding van de Joodse en Christelijke groepen van de gemeenschap der gelovigen (de Moslims). De Moslim is de Heer, hij verbroedert zich niet en dient te worden ge respecteerd: „O, gij, die in Hem gelooft, neemt geen Joden en Christenen als vrien den. Wie van u hen als vrienden neemt, waar lijk. hij behoort tot hen". (5 56). Verder zegt te dien aanzien de Koran: „En het zijn de Joden, die spreken: .Esra is Allahs zoon'. En de Nazareners spreken: ,De Messias is Allahs zoon'. Zo stroomt het uit hunne monden. Zij voeren gelijke redenen als de ongelovigen van vroegere tijden, Allah, slaat hen dood! Wat zijn ze verstandeloos!" ,(9:30). „En slaat hen dood, waar ge ook op hen stoot, en verdrijft hen, daar, waar zij ook u willen verdrijven; want verleiding is erger dan doodslag. Bestrijdt hen echter niet bij de heilige moskee. Vallen ze u echter daar toch aan. slaat hen dan dood. Zo is het loon voor de ongelovigen". (2: 187). Aanmaningen tot standvastigheid in de strijd: „O, gij, die in hem gelooft, zo gij op de strijdbereide ongelovigen stoot, wendt hun dan niet de ruggen". (8: 15). „O. gij profeet, vuurt de gelovigen tot strijd aan; zijn ook slechts maar twintig standvastigen onder hen. zij overwinnen tweehonderd, en zo onder hen honderd stand vastigen zijn, zo overwinnen zij duizend on gelovigen, wijl zij een volk zonder inzicht zijn". (8 66). Men dient niet in de veronderstelling te verkeren, dat Mohammed de Moslims dom weg alleen aanspoort tot geweld, want steeds weer tracht hij de Joden, Christenen, afvalli gen en heidenen door eindeloze vermaningen en voorbeelden op het pad van het ware ge loof te brengen. Naast tal van verwensingen tracht hij toch steeds weer tot een verzoe ning te komen of laat hij milder geluid ho ren: „En bestrijdt in Allahs pad welken u be strijden. Doch overtreedt niet; ziet, Allah lieft niet de overtreders". (2: 186). „Zijn ze echter tot vrede geneigd, zij dan ook tot hen geneigd en vertrouwt op Allah; ziet, hij is de horende, de wetende". (8 63). En in hoofdstuk 2, tekst 212 komt zelfs de afkeer van de strijd tot uitdrukking. „De strijd is u voorgeschreven, doch hij is voor u een afschuw". Dit waren dan enige van de vele teksten uit de Koran. De Koran, waarvan Goethe heeft gezegd, dat deze een boek is. „dat in het begin tegen staat, dan aantrekt, vervol gens verbazing oproept en tenslotte verering afdwingt". Een weliswaar korte, doch veel zeggende recensie. (Nadruk verboden). Dit is in zeker opzicht niet geheel juist de Mohammedanen zijn n.l. verplicht in elk kalenderjaar een maand te vasten (Rama dan), waarbij het hun verboden is tussen zonsop- en -ondergang spijs en drank tot zich te nemen. Daar de Ramadan elk jaar 12 dagen verschuift en derhalve na een bepaald aantal jaren ook in de hete zomermaanden plaats heeft, is vooral voor de agrarische bevolking in het bijzonder de onthouding van drinkwater, thee, enz., een ware kwel ling, waardoor zelfs doden vallen te betreu ren. Boerderijbrand te Geersdijk Dinsdagmiddag j.l. te even 3.30 uur, brak brand uit in de grote houten landbouwschuur van de heer I. J. Hendrikse te Geersdijk. De gealarmeerde brandweer van Wissenkerke. die zeer spoedig ter plaatse was. was mach teloos tegenover de toen reeds als een fak kel brandends schuur. Door de verzengende hitte was de brandhaard niet te bereiken en moest men zich in eerste instantie bepalen tot het behouden van het woonhuis, met het zich daarvoor bevindende gerievenhuisje. Mede dank zij de even afstaande wind ge lukte hun dit volkomen. Een hachelijke situ atie ontstond even. toen de brandende schuur instortte, de hitte nog heviger werd en de motorspuit van sloot moest wisselen om vol doende water te kunnen geven. In de schuur bevond zich ongeveer 90 ton geperst stro. de opbrengst van goed 6 gemet vlas, een aantal landbouwmachines, waaron der een combine, een zaaimachine, een ploeg en een bietenrooier. Van dit alles bleef niets anders over dan wat verwrongen staalresten, terwijl een 50-tal jonge hanen mede in de vlammen omkwam. Omtrent de oorzaak van de brand kon men ons nog niets definitiefs zeggen, maar het spelen met vuur door kinderen wordt wel aannemelijk geacht. De-schade, die zeker een paar ton beloopt, wordt door verzekering gedekt. Door deze brand komt eens te meer de wenselijkheid naar voren, dat bij iedere boer derij een behoorlijke brandput aanwezig dient te zijn. Op plaatsen waar dit niet het geval is. zou in de brandweerkazerne een opgaaf aanwezig moeten zijn waar voldoende water in de onmiddellijke nabijheid te krijgen is en hoe dit met de motorspuit te bereiken is. WERKPLAN 1968. Een ieder, die ondanks zijn drukke werk zaamheden in deze oogsttijd de gelegenheid heeft om de ronde te maken door het westelijk deel van ons eiland zal het niet,zijn ontgaan dat het werk van de ruilverkaveling flinke vorderingen maakt. Als de welhaast ongekend gunstige weersomstandigheden nog even voortduren, zullen tegen het einde van dit jaar geen ruilverkavelingswerken - behou dens de drainage - meer in uitvoering zijn. Om toch de continuïteit in de uitvoering van de werken niet te onderbreken, heeft de Plaatselijke Commissie besloten om voor het jaar 1968 te streven naar het voltooien van alle werken in de gemeente Wissenker ke. Hiertoe zal het leggen van drainage worden voortgezet en een wegenbestek worden aan besteed en uitgevoerd. Dit laatste houdt in, dat op een aantal plaatsen opritten worden aangelegd en een aantal wegen van een nieuwe fundering en/of deklaag worden voor zien. De uitvoering van deze werken zal geen of nauwelijks invloed hebben op het beboeren van de gronden. Voorts zullen de werken ten behoeve van de afwatering en kavelinrichting in de Kortgene- polder, Frederikspolder, Stadspolder, A- driaanpolder, Oostpolder en Jonkvrouw An- Theodorakis, de componist van „Zorba the Greek", is door de junta-regering van Grie kenland gevangen genomen en alle kranten hebben er vol van gestaan. De junta heeft zelfs alle moeite genomen om duidelijk te maken, dat de musicus niet zou zijn gemar teld, laat staan reeds vermoord, maar zich in goede welstand bevindt. De publieke opinie maakt zich druk om het lot van een componist van gezellige mu ziekjes, maar achter dit alles schuilt het ver zet tegen de gang van zaken in een zoge naamd democratisch land, een NATO-bond- genoot, dat thans tot een militaire diktatuur- staat geworden is. De situatie in Griekenland is niet overzich telijk. Enerzijds bestaat er een duidelijke mi litaire dictatuur, anderzijds verklaart die zich duidelijk te richten tegen communisti sche dreiging. Maar zo zwart-wit liggen de problemen niet. Met de herinnering aan de burgeroorlog, het verzet tegen het streven om van Grieken land een Sowjet-satelliet te maken, nog vers in het geheugen, is voor velen in Griekenland alleen al het woord „communist" een vloek. In het bijzonder geldt dat voor het leger, dat in deze strijd een groot aandeel had. Het leger, trouw aan de koning, gold als het voornaamste bolwerk tegen iedere com munistische infiltratie. Het leger. Dat is natuurlijk heel mooi, maar vooral in een land zoals Griekenland kan op die ma nier het leger de steunpilaar worden van een conservatieve kliek, die zich niet alleen tegen het communisme keert, maar onder deze vaan ook tegen waarlijk democratische doelstel lingen. In hoeverre men in Griekenland van echte democratie kan spreken, is ook nog maar de vraag, ledereen doet er zwaar aan politiek, in de koffiehuizen wordt (thans kan men zeggen: werd) vrijwel over niets anders gesproken, maar er is een heleboel demago gie en propaganda bij. Vooral de oude Pa- pandreoe, de „man met de zilveren tong" wist de massa's op te winden. Omdat men in deze kringen het leger zag als een instrument in de hand van de reactie, probeerde men in deze situatie verandering te krijgen. Het leger moest in handen zijn van de regering. De vorst zou daarmee een zui ver constitutioneel vorst worden, met andere woorden: niet veel meer te vertellen hebben. En of Griekenland voor zo'n constitutioneel koningschap al rijk is. is ook de vraag. De coup. De rechtse officieren zagen dit streven met zorg en beschouwden het als een complot tot omverwerping van de monarchie. Een aantal „samenzweerders", onderwie de zoon van Papandreoe, werd gevangen genomen en zou worden berecht, maar dit is nog steeds niet gebeurd. Waarom niet? Hebben de aan- napolder worden ter hand genomen. De hierbij betrokken grondgebruikers worden te zijner tijd doch vóór 15 oktober a s. opgeroepen om nader te worden ingelicht omtrent de te nemen maatregelen met be trekking tot het zaaien en poten van gewas sen en eventuele compensatie in grond voor het oogstjaar 1968. BELANGRIJK Diegenen onder de grondgebruikers in de bovengenoemde polders, welke alle behoren tot^de gemeente Kortgene, die van plan zijn reeds nu contracten af te sluiten voor bepaal de teelten, of meerderjarige gewassen willen inzaaien, zullen er goed aan doen alvorens hiertoe over te gaan zich in verbinding te stellen met het Bureau van Uitvoering te Kortgene. Het is dan mogelijk om aan de hand van de verkregen inlichtingen na te gaan of zonder risico op een bepaald perceel de gewenste teelt kan worden uitgeoefend. Hierdoor worden teleurstellingen en moeilijk heden, zowel voor teler als ruilverkaveling, zoveel mogelijk voorkomen. Uitslag concours Neufviltes 9 sept. Deelname 64 duiven. 1 G. P. Geelhoed 14.02.38 118.137 2 L. de Fouw 02.03 113.666 3 L. de Fouw 04.54 2 4 C. Bouterse 19.43 117.811 5 G. P. Geelhoed 23.18 2 6 J. M. Goulooze 17.46 113.761 7 K. Filius 26.45 117.552 8 K. Filius 26.53 2 9 J. F. M. Minneboo 28.58 117.862 10 G. P. Geelhoed 31.53 3 klagers geen been om op te staan? Vrezen ze onrust onder het volk. wanneer eventuele vuile was zou worden buitengehangen? Na een serie zetten op het politieke schaakbord, die de zaak er niet eenvoudiger op maakten, grepen tenslotte de officieren naar de macht. De koning, duidelijk tussen de wal en het schip, plaatste zich (naar men zegt, met gro te tegenzin) achter de coup der officieren en zo kreeg Griekenland een militaire dicta tuur, met één burger in het kabinet om het gezicht te redden. Tal van politieke tegenstanders werden op gepikt en zonder vorm van proces gevangen gezet in een concentratiekamp. Wanneer ze beloofden zich van iedere politieke actie te zullen onthouden, mochten sommigen weer vrij, maar velen weigerden dit. Boze kolonels. Dit is zo een tijdje goed (nu ja, goed?) gegaan, maar de positie voor de junta wordt hachelijker. In de wereld rijst steeds meer verzet tegen dit dictatoriale gedoe. Het vaderland van Griekenlands koningin. Dene marken, heeft zich zó duidelijk uitgesproken, dat de kolonels boos zijn geworden en heb ben besloten, alle handelsbetrekkingen met Denemarken te stoppen, waarmee ze overi gens het meest in eigen vlees snijden. Koning Constantijn is zogenaamd naar de Expo Montreal gegaan, zonder al te veel drukte. Het eigenlijke doel van de tocht wordt gezien als de kans om achter gesloten deuren te beraadslagen met de machtheb bers in Washington. Steeds duidelijker immers worden de beschuldigingen, dat achter deze militaire staatsgreep de Amerikaanse geheime dienst, de CIA, een hoofdrol heeft gespeeld. De koning. Het heeft er alle schijn van, dat koning Constantijn thans op eigen houtje probeert zijn positie te verstevigen en daartoe zal de junta, die hem thans als stroman ge bruikt, moeten wijken. Dat is voor de kolo nels geen prettig vooruitzicht, waarschijnlijk betekent het ballingschap, en ze doen dus hun uiterste best om hunnerzijds hun positie zo sterk mogelijk te maken. Iets van de strijd kwam naar buiten toen oud-minister Averoff, die door de junta veroordeeld was. door de koning werd begenadigd. Wil de koning vast een paar staatslieden uitzoeken om straks een nieuwe regering te kunnen vormen? Voor Amerika, dat toch al omhoog zit met Vietnam, is het Griekse avontuur geen pret je. Men kan misschien de Amerikanen ervan overtuigen, dat strijd tegen het communisme militaire dictatuur wettigt, maar Amerika's bondgenoten worden er niet hartelijker op. Niet slechts in Athene vraagt men zich met spaning af wat de toekomst zal brengen. Het voornaamste slagveld van Vietnam is op het ogenblik de Amerikaanse televisie. Daar is het nu de tijd dat de kandidaten voor allerlei posten waarover volgend jaar de stembus moet beslissen, hun opwachting maken. Een opmerkelijke was Michigans gou verneur Romney, een van de mannen die goede kans maken als republikein naar het presidentschap te dingen en in dat opzicht bepaald niet de gemakkelijkste tegenstander van Johnson, wiens kandidatuur vrijwel bij voorbaat vaststaat. Romney nu sprak zich uit voor vrede en een zo spoedig mogelijk beëindigen van de Amerikaanse gewapende interventie in Viet nam. Hij gaf daarbij openlijk toe dat nij fi naal van mening was veranderd. Eerdere krijgshaftigere uitspraken schreef hij toe aan een „hersenspoeling", die de legerautoritei- ten hem hadden toegediend. Die laatste opmerking was wellicht niet zeer verstandig, want hij gaf hiermee zijn toekomstige tegenstanders gratis een sterK propagandawapen. Immers: is een man die zijn hersens zo maar laat spoelèn, wel opge wassen tegen de inspanning van de presi dentiële taak? Mogelijk kost die tactische blunder Romney de kandidaatstelling, maar belangrijker is dat een zo vooraanstaand re publikeins politicus zich zo uitgesproken op stelt aan de zijde van de groep die ageert tegen de Vietnamese oorlog. Romney moet overtuigd zijn dat zijn standpunt nu al door zeer velen wordt gedeeld of binnenkort ge deeld zal worden. Haviken. Johnson heeft nu voor het eerst te maken met een krachtig verzet tegen intensivering van de strijd, terwijl tegelijkertijd de haviken in zijn eigen partij, maar ook bij de republi keinen als Nixon, eveneens sterker schijnen te worden. Dat maakt het hem des te moeilijker de middenweg te bewandelen zoals hij bij voor keur doet: daarmee kan hij hoe langer hoe minder de politici paaien die zich sterker gaan verdelen in voor- en tegenstanders van alle strijd. Voortzetting en zelfs intensive ring van de bombardementen op Noord-Viet- nam kan hij steeds minder propageren. Men gaat hem nu al verwijten^dat hij handelt als een kwakzalver die bij hel falen van een me dicijn geen beter antwoord weet dan de pa tiënt als maar meer van hetzelfde spul te laten slikken. Vandaar dat geleidelijk aan vanuit Was hington een ander medicijn gepropageerd wordt: het instellen van een veiligheidsgor del tussen Noord- en Zuid-Vietnam, com pleet met alle moderne hulpmiddelen en na tuurlijk met een geduchte bezetting. Dit alles in de overtuiging dat als aan de hulp uit het noorden maar een eind komt, de Vietcong het niet lang meer houdt. Deze veronderstelling hoeft niet eens juist te zijn. Maar bovendien gaan de verbindingen tussen noord en zuid voor een groot deel door Laos en Cambodja, alsmede door het noorden van Thailand. Moe ten de Amerikanen dan over het hele schier eiland een linie gaan bezetten? Dat is niet alleen onoverkomelijk kostbaar, maar het zou bovendien nog meer landen in het conflict brengen, die daar liever buiten blijven. Verschuiving. Het ziet er daarom niet naar uit dat het voorstel voor de veiligheidszone serieus be doeld is om zo de Vietcong krachteloos te maken, maar dat het veeleer een methode is om de nadruk wat te gaan verleggen naar een ander strijdmiddel om de vorige vecht methode in dit geval het bombarderen wat uit de aandacht te krijgen. En om on opvallend daaraan een eind te maken zonder dat het lijkt of dit onder pressie geschiedt. Waarbij wellicht ook meespeelt dat de vre deskandidaat bij de Vietnamese verkiezingen onverwacht veel stemmen haalde, hoewel het hem en zijn kiezers toch echt niet makkelijk was gemaakt. Ook generaal, nu president, Van Thieu rept al van staking der bombardementen: In zuid- Vietnam zelf schijnt het grote geweld al min der verkoopbaar te zijn, kan men hieruit op maken. Onder die omstandigheden kan het voor de V.S., die immers redeneren dat ze al leen in Vietnam zijn om het wettige bewind te helpen, onmogelijk aantrekkelijk worden nog krijgshaftiger te zijn dan de Vietname- zen zelf. Het zit er dus wel in dat de Amerikanen het in Vietnam wat kalmer aan gaan doen. Maar wie ook hoopt dat daardoor een op lossing veel dichterbij is gekomen, die zal vermoedelijk nog vele teleurstellingen te ver duren krijgen. (Nadruk verboden). ZONDAGDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart, tel. (01107) 3 38. voor zondag 17 september Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 9.30 en 2 uur ds. R. P. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. A. Sieders uit Biezelinge. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. J. Visbeek (be diening H. Doop). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur de Eerw. heer C. Dron- kers uit Vlissingen en 2.30 uur ds. A. Lam uit Zierikzee. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur dr. J. Bakker uit Middel burg. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van de Veen uit Driewegen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2,30 uur ds. R. Ooster- hoff van Holten. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Wessel van Middelburg. Geref. Kerk Colijnsplaat 11 en 4 uur ds. Krabbe uit Den Haag. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland SEPTEMBER hoogwater 16 zaterdag 1.12 13.38 17 zondag 2.01 14.19 18 maandag 2.43 14.57 19 dinsdag 3.18 15.32 20 woensdag 3.49 16.01 21 donderdag 4.19 16.29 22 vrijdag 4.48 16.55 Heden overleed, in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes, on ze geliefde broeder, zwager en oom Cornelis Hendrik van Hee (weduwnaar van Le na Pieternella Lou- werse), in de ouderdom van ruim 88 jaar. Familie van Hee. Familie Louwerse. Neven en nichten. Wissenkerke, 11 september 1967. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 14 september j.l., om 2 uur te Wis senkerke, vanaf de Torenhoeve. Daar het mij onmogelijk is ieder afzonderlijk te be danken, wil ik u langs deze weg, ook namens mijn kin deren en kleinkinderen, hartelijk danken voor de zeer grote belangstelling, felicitaties, bloemen en geschen ken, welke ik op mijn 100ste verjaardag mocht ont vangen. Het personeel en diaconie van huize „Vrede- stein" wil ik danken voor de geboden hulp en ook de muziekvereniging Apollo" voor de mooie serenade. En verder ieder ander, die op enigerlei wijze heeft meegeholpen, om deze dag voor mij tot een onvergete lijke te maken. Jan Karreman. Huize „Vredestein", Wissenkerke. De heer en mevrouw Mar- kusse - Procé zeggen hier mede hartelijk dank voor de bewijzen van belang stelling, die door hen ter gelegenheid van hun hu welijk werden ontvangen. Leiden, „Cronestein", flat 78, Plantijnstraat 1. September 1967. TE KOOP GEVRAAGD: 3 a 4 ha (direct te aanvaarden) op Noord-Beveland. Aanbiedingen onder no. 7 bureau van dit blad. GEVRAAGD: zelfstandig voor winkel en huishou- ding. BAKKERIJ VINK, Colijnsplaat. Boekhandel Markusse Wissenkerke DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 2