GoiÉiiiokkelaarsbende wordt opgerold doe mee aan de 3 UUR LOONAKTE voor Israël GROTE VERBOUWINGS-UITVERKOOP Nathan Mogendorf een Hollandse architect in Israël weet dat zijn land enorme uitgaven te wachten staat Schoenhandel J. NI. van der Wouw Lange Vorststraat 71 - Goes voor het bouwen van woningen, de aanleg van wegen en de voorziening van water, gas en elektriciteit om duizenden daklozen een nieuw bestaan te verzekeren. Joden en Arabieren. In de grensgebieden. In heel Israël Boekhandel Markusse Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 22 juli 1967 no. 3257 Vervolg raadsvergadering Kortgene Burgerlijke stand 50 JAAR 'S WERELDS GROOTSTE Een reisbureau organiseerde winstgevende vestzakreizen <:~yYleióje juli rouw den. waarop de voorzitter antwoordt: ja. het is een openbare weg. waarop Welleman vraagt, of misschien de precario-verordening ook van toepassing is op geparkeerde auto's die soms jaren op een bepaalde plaats ge parkeerd staan. Hierop antwoordt de voor zitter: in zekere zin wel. Van der Weele vraagt wanneer komt de politie op Colijnsplaat wonen? Het zal hem aangenaam zijn dat dit binnen zeer afzien bare tijd het geval is. De voorzitter geeft hem ten antwoord: zodra Van Dijke verdwe nen is. Van der Weele vraagt verder: wan neer is dat? Voorzitter: onbekend. Tot slot zegt Van der Weele dat de ver koop van woningwetwoningen een andere regeling heeft gekregen. Zijn alle huurders van dergelijke woningen daaromtrent inge- licht? De voorzitter zegt dat de desbetref fende brief met gegevens naar de huurders óf reeds verzonden is óf op het punt staat verzonden te worden. Met een kort dankwoord voor de prettige behandeling sluit de voorzitter deze verga dering. Zeeuwse culturele evenementen De Stichting ..Zeeuwse Beeldende Kun stenaars" zal. in samenwerking met VVV ..Noord-Beveland", een expositie inrichten van schilderijen, grafiek en plastisch werk, vervaardigd door leden van bovengenoemde Stichting. Deze expositie wordt ingericht in het Dorpshuis van Colijnsplaat van 7 tot en met 19 augustus a.s. Nadere inlichtingen omtrent openstelings- uren en een eventuele subsidieregeling zijn te bevragen bij VVV ..Noord-Beveland". Bernhardstraat 2. Kortgene (01108 - 3 35). Namens het bestuur, G. Boon. adm. WISSENKERKE Geboren: 14 juni 1967: André Imbertus, z. v. J. C. A. Geluk en G. S. van der Moere; 19 juni 1967: Maatje Hendrika, d. v. W. C. Zwemer en J. A. de Smit: 28 juni 1967: Susanna Cornelia, d. v. M. L. Karelse en Z. Zwemer. Ondertrouwd: 2 juni 1967: C. J. de Mol. oud 28 jaar en C. J. J. Marcusse, oud 26 jaar. te Dirksland. Getrouwd: 16 juni 1967: A. J. de Haze, oud 22 jaar en P. G. Karstanje, oud 21 jaar; 16 juni 1967: A. Sandee. oud 23 jaar te Kapelle en M. C. de Kam. oud 19 jaar; 30 juni 1967: C. J. de Mol, oud 28 jaar en C. J. J. Marcusse. oud 26 jaar te Dirksland. Overleden: 5 juni 1967: J, A. van der Meulen. oud 83 jaar. echtgenoot van G. van der Moere. DIRIGENT F. SMIT Onder grote publieke belangstelling brach ten de muziekgezelschappen E.M.M. uit Kort gene. Ons Genoegen uit Kamperland, Hosan na uit Goes, Oefening en Uitspanning uit Kattendijke en het Noord-Bevelands Man nenkoor op maandag 17 juli een serenade bij de heer F. Smit te Kortgene. De heer Smit. die van deze gezelschappen dirigent is. was 50 jaar geworden en daarom werd hem deze muzikale hulde gebracht. De heren A. Welleman, A. Hillebrand, L. Koole, C. van Hek en L. Nieuwenhuyze. respectievelijk voorzitters van deze vereni gingen. spraken de jubilaris toe. waarna de muziekgezelschappen o.l.v. A. Welleman ge zamenlijk enkele marsen speèlden en het Mannenkoor o.l.v. P. Geelhoed liederen zong. Nadat de heer Smit zijn vreugde had uit gesproken werd een mars door het dorp gemaakt met als eindpunt ,,De Korenbeurs". Met de arrestatie van de gebroeders Dabbah. die in Genève een „reisbureau" leidden, werd door de Zwitserse recherche zonder dat deze het kon veronderstel len. een enorme slag toegebracht aan de internationale illegale handel in goud en gouden horloges. Ingewijden weten te berichten, dat met de inval bij reisbu reau Plazatour 's werelds grootste goudsmokkelaarsbende ter ziele ging. Het zal slechts een kwestie van tijd zijn en afhangen van de wijze waarop de nasporingen worden verricht, voor alle smokkelaars, de kleine visjes en de grote haaien, die in praktisch alle landen van Europa en van Noord-Afrika verblijf houden, bekend en ingesloten zijn. HOE HET BEGON. Aan de voorname Rue du Mont-Blanc no. 4 te Genève verkondigt een bronzen naam bord dat „Plazatour S.A." geleid wordt door „J. en J. Dabbah". Het „reisbureau" was de toeristen wel bekend, doch niet bekend was, dat achter de onschuldige dekmantel, zaken werden gedaan en transacties afgesloten, welke het daglicht niet konden verdragen. „Plazatour S.A." werd opgericht in 1956 door de 51-jarige Joseph Dabbah. Joseph die voordien in Cairo woonde en in laatstgenoemde stad verscheidene gevan genisstraffen had ondergaan wegens devie- zensmokkel en oplichting, vestigde zich aan het einde van 1955 te Genève. waar zich in 1958 zijn 43-jarige broer Jacob Dabbah bij hem voegde. De twee gebroeders werden ge boren in Griekenland er) hadden een groot deel van hun leven in Egypte doorgebracht. Door tot nu toe onopgeloste manipulaties hebben zij beiden de Italiaanse nationaliteit GEVRAAGD voor lichte administratieve werkzaamheden en bediening telefoon en zetten van koffie in directiekeet. Aanmelden: N.V. Aannemersbedrijf Flakkee Wooncaravan op haven Kamperland. verworven. Voor hun goudsmokkel-praktijken maakten zij gebruik van ruim honderd agenten en vertrouwenslieden. Het aldus door de heren Dabbah bijeen gesmokkelde vermogen moet worden geschat op ruim vier miljoen gulden. Wit vest. De prijs van één kg puur goud bedraagt in Zwitserland F 4150.De buitenlandse afne mer moet voor dit zelfde goud. voor gelijk gewicht, het dubbele betalen. Staven met een totaal-gewicht variërend van 35 tot 45 kg per staaf, werden gestoken in een spe ciaal voor dit doel vervaardigd witkleurig vest. dat door de goud-agent tijdens de smokkeltocht werd gedragen. Het vest was vervaardigd door kleermaker M. te Genève. De zaak kwam aan het rollen toen een 21- jarige Duitser uit Frankfurt am Main zich meer dood dan levend en met bloed over stroomd bij de politie in Genève meldde en aangifte deed van wederrechtelijke vrijheids beroving. mensenroof en ernstige mishande- fingen. Deze Wolfgang Janicke verklaarde onder meer. dat hij via een zekere Hans Degenhard in contact was gekomen met de gebroeders Dabbah en dat hij in april besloot om voor de gebroeders te gaan werken. Zo vloog Ja nicke ondermeer naar Bangkok. Osaka en naar Maleisië. In het smokkelvest vervoerde hij per reis 32 kg goud in staven en hij maak te in totaal zes vliegreizen. Bestolen. De laatste reis voerde hem naar Maleisië, terwijl de terugtocht voerde via Turkije naar het vliegveld te Zürich, waar hem volgens zijn zeggen, de opbrengst van het goud (ruim F 390.000.door een onbekende afhandig werd gemaakt. Hij deelde zulks aan de gebroeders Dabbah mee, die dit verhaal niet wilden geloven en de oneerlijke goud agent in een der kamers van het adres Rue du Mont-Blanc no. 4 opsloten en daar twee dagen lang met behulp van derden folterden. Janicke wist tenslotte te ontsnappen en de politie te alarmeren, die ogenblikkelijk in actie kwam en een inval deed bij het reis bureau. De directeuren en de hele adminis tratie werden in verzekerde bewaring gesteld. De eerder genoemde Hans Degenhard uit Frankfurt am Main werd door de Westduitse politie gearresteerd omdat hij voor west- Duitsland de vertrouwensman van de ge broeders Dabbah bleek te zijn. Hij zal zich hebben te verantwoorden wegens goud- en deviezensmokkel, mishandeling, huisvrede breuk en mensenroof. Degenhard die voor geeft koopman te zijn en in Frankfurt onder meer als trainer optrad voor de afdeling at letiek van de sportvereniging F.S.V.-Frank- furt, vond onder de leden dier club een twin tigtal geschikte figuren voor de functie van adspirant-goudsmokkelaar. Hij bracht deze lieden in contact met de gebroeders Dabbah in Genève. die daarop de atleten instrueerde en aan het werk zette: Janicke was één hunner. In overleg met Interpol wordt er thans door recherche en veiligheidsdiensten in vele landen nauw samengewerkt. Zowel in Thai land als in Duitsland, in Singapore en in Dja karta werd reeds een aantal arrestaties ver richt. Het laat zich aanzien, dat er vele zul len volgen, wan Plazatour had meer dan hon derd man in dienst voor „vestzak"- reizen (Nadruk verboden) STRANDARTIKELEN OPBLAAS-BEESTEN ZONNEBRILLEN SOUVENIERS KLEDERDRACHTPOPPEN in het betere genre ZONNEHOEDEN FILMBENODIGDHEDEN TIN- EN KOPERWERK STRANDBALLEN PRISMAKIJKERS MUZIEKMOLENS HOUTSNIJWERK KUNSTSIERVOORWERPEN WISSENKERKE Economisch Sociale Aktie Israël, Kerkstraat 128, Amsterdam-C, telefoon 247224

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 3