NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Kortgene Ploovier heeft DE schoenen No. 3257 Zaterdag 22 juli 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per hali jaar Franco per post 15.00 per half jaar Advertenties 1 2 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Tegenvallers in de recreatieve sector. Verzoek nieuwe winkelsluiting nog niet voor behandeling gereed. Voorstel tot hogere wethouderswedde. Middelburg krijgt toch een halfje per inwoner. Kerkstraat Kats wordt ver beterd. Raad werkt mee tot het in exploitatie brengen van de gronden, gele gen in het bestemmingsplan „De Zandkreek 1965". Enige overlast van recre anten aan de buitendijken. Enige deining om de kampwinkel bij Delta-Marina. Nogmaals de boot in de Voorstraat van Colijnsplaat. Met de leden Klaassen en Kramer afwezig, werd j.l. maandagmiddag de raad dezer ge meente door burgemeester Evers met een kort welkomstwoord geopend, waarna de notulen van de vorige vergadering z.h.s. wer den goedgekeurd en een aantal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij de behandeling van de notulen vroeg het lid Van der Weele of het beloofde gesprek met de heer Lentink over de optie op de landbouwhaven te Colijnsplaat inderdaad nog had plaats gehad, hetgeen wethouder Bom. voorzitter van de vorige vergadering, beaamde. Uit dit gesprek was gebleken dat de heer Lentink dit optie-verzoek in de eerste plaats had gedaan om niet nummer twee te zijn en dat de heer Lentink volledig be grip kon hebben voor het standpunt van de raad. nu nog geen optie te verlenen. Met enige adviezen van de zijde van wethouder Bom was het gesprek gesloten. Hierna deed de voorzitter enige mede delingen. o.a. zeggende dat in de recreatieve sector enige tegenvallers te incasseren zijn geweest. Het uitbaggeren van het jachtha- ventje op het bungalowterrein hetgeen zou worden meegenomen door een kleine baggeromlen die van Kamperland naar Goes voer was zwaar tegengevallen. Onder de bovenste laag modder bleek zich een grote hoeveelheid drijfzand te bevinden. Door dit weg te baggeren zou gevaar ontstaan voor de aangrenzende gronden met de zich daarop bevindende gebouwen. Er wordt nu onderzocht of het nog zinvol is dit haventje volledig in exploitatie te brengen. Door de hoge temperatuur van de laatste dagen had zich een grote hoeveelheid algen in het zwembad van Kortgene gevormd. Door o.a. de hydro-biologische dienst te Yerseke waren onderzoekingen verricht, die uitwezen dat een continu verversen van het water wel de beste oplossing zou zijn. Met vreugde kon de voorzitter melden, dat het zwembad slechts één dag gesloten is ge weest. Op de bodem van het zwembad te Colijns plaat heeft zich een halve meter modder gevormd. Met mankracht alleen is deze laag niet te verwijderen en zou bovendien te duur uitkomen, terwijl het transport van een ma chine naar het zwembadje vrijwel uitgesloten moet worden geacht. Het college van b. en w. stelt zich voor even pas op de plaats te maken, daar gebleken is dat dit zwem badje ook bij de burgerij niet aanspreekt. Zij vindt het te afgelegen en niet van gevaar ontbloot. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat de vergunning voor de twee schuilplaatsen bij de sluis is binnengekomen, terwijl de vergunning van de provinciale waterstaat nog ontbreekt. Tot slot zegt de voorzitter dat het ver zoek om wijziging van de winkelsluiting nog niet voor behandeling in de raad gereed is. Naar aanleiding van deze laatste mede deling wijst mevr. Janssen op de konsekwen- ties van de winkelsluiting. De kampwinkel van Delta-Marina wordt op deze zondag sluiting niet gecontroleerd terwijl de winkels in de dorpskom wel op deze sluiting gecon troleerd worden. De voorzitter zegt hierop, dat zowel de kampwinkel van Delta-Marina als de winkels in de dorpskern wettelijk des zondags gesloten moeten zijn. Gebeurt dit niet, dan is men illegaal open. Het volgend punt van de agenda behelst het schrijven van Ged. Staten over de ver hoging van het wethouderssalaris tot maxi maal 2472.per jaar. Het lid Breure vindt dit bedrag, gezien de vele werkzaam heden in de uitgestrekte gemeente, te weinig en zou dit gaarne gebracht zien op 4000. per jaar. Ook het lid Welleman vindt het voorgestelde bedrag van Ged. Staten veel te laag. Wanneer ooit een loontrekkende tot dit ambt zou worden geroepen, zou deze dit door de minimale beloning, nooit kunnen vervullen. Met G stemmen voor en 3 tegen wordt het voorstel uit de raad om Ged. Sta ten te verzoeken het wethouderssalaris tot 4000.op te trekken aangenomen. Z.h.s. wordt het verhaalsbesluit van over eenkomstige toepassing verklaard op de secretaris en ontvanger. Eveneens z.h.s. wordt een wijziging vastgesteld in het Alge meen Ambtenarenreglement en van de Ar beidsovereenkomstenverordening. Een aantal be- en herbenoemingen van leden van de Commissie van Beheer van de Schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) vindt hierna plaats. In verband met de opheffing van de draad omroep is het noodzakelijk voor het volgen van de lessen via de schoolradio ten behoe ve van de openbare lagere school te Colijns plaat een radio aan te schaffen. Met deze aanschaf is een bedrag van ongeveer 300. gemoeid. Het lid Van der Weele zegt dat dit verzoek al eens eerder van Colijnsplaat is binengekomen en later werd ingetrokken omdat men een televisie wilde aanschaffen, hetgeen door de inspecteur niet werd onder schreven. Door de ouders der leerlingen is toen een televisietoestel geschonken. Nu vragen ze opnieuw een radio aan. Hij vindt dit een soort van gebedel en zeker niet juist, wanneer dit tegen het advies van de inspecteur ingaat. De voorzitter zegt dat deze school een zeer vooruitstrevend onder wijsbeleid voert, gezien het feit dat het hoofd der school, de heer Kampman, afgevaardigd wordt naar het internationaal congres te Berlijn, waar deze het Nederlandse stand punt in onderwijszaken naar voren zal bren gen. Het lid Breure vindt het dan zeker jammer dat het personeel van die school dan toch nog een lesje moet krijgen. Hierna wordt z.h.s. het verzoek ingewilligd. Ten behoeve van het godsdienstonderwijs aan de ulo te Kortgene bestaat behoefte aan een 20-tal bijbels. De kosten daarvan zijn ongeveer 160.Z.h.s. wordt dit bedrag beschikbaar gesteld. Hierna komt de bijdrage in het geschenk voor Middelburg aan de orde. B. en w. hadden hun afwijzend voorstel als volgt gemotiveerd: Door de vereniging van burge meesters eu secretarissen is het idee naar voren gebracht om deel te nemen in het aan bieden van een geschenk aan de stad Mid delburg, zulks bij gelegenheid van het 750- jarig bestaan, dat dit jaar wordt gevierd. De suggestie wordt gedaan om Va cent per in woner hiervoor uit te trekken. Wij kunnen geen voldoende motieven vinden om aan deze suggestie gehoor te geven. Het komt regelmatig voor dat gemeenten het feit her denken dat zij een bepaald aantal jaren bestaan. Dit is het goed recht van die ge meenten. doch wij achten geen redenen aan wezig een bijdrage te verlenen tot het aan bieden van een geschenk, indien onze ge meente geen speciale banden met een der gelijke gemeente heeft. Op grond daarvan kunnen wij geen vrijheid vinden u een voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor de stad Middelburg te doen. Wij stellen u mitsdien voor afwijzend te beschikken op de suggestie van genoemde vereniging van bur gemeesters en secretarissen. Mevr. Janssen zegt zich diep te zullen schamen wanneer de raad geen bijdrage beschikbaar zou stellen. Het is toch de hoofdstad van onze provincie, waar alle bestuurszetels gevestigd zijn. o.a. die ook welke de wethouderssalarissen regelen. Voor het Arnemuidense vissersfeest kon wel 500.- beschikbaar gesteld worden. Het lid Welle man staat voor de volle honderd procent achter mevrouw Janssen. Het gaat hier maar om een bedragje van 16.50. Door de voorzitter wordt hierna het voorstel van b. en w. in stemming gebracht hetgeen de stemmen krijgt van Marcusse, Van der Wee le, Breure en Bom, zodat Middelburg toch zijn halfje per inwoner krijgt. Het volgende agendapunt is het openen van een crediet voor het verbeteren van de Kerkstraat te Kats. Aan de firma Remeeus te Kats was in eerste instantie prijs opge vraagd voor een gedeelte Kerkstraat hetgeen neer zou komen op een bedrag van 4000. terwijl, wanneer men de Kreekpad er aan vast zou koppelen, dit een bedrag van totaal 5565.zou vergen. B. en w. stellen daarom ook voor het gehele plan in uitvoe ring te brengen. De begroting voor het eer ste gedeelte was ƒ3160.groot. Het lid Breure vraagt hoe het mogelijk is dat er zo'n groot verschil bestaat tussen uitvoering van het eerste deel en de uitvoering van het gehele plan en of de eigen dienst geen goede begroting kan maken. Een verschil van bijna 900.op zulk een klein object vindt hij niet misselijk. Zijn er geen meerdere prijzen aangevraagd en waarom niet? Mevr. Janssen zegt: als we hieraan beginnen weten we wel waar we aan beginnen, maar niet waar we eindigen. Zij vindt dit een beetje overdreven Zaak en naar haar gevoelens zijn er teveel konsekwenties aan verbonden. Ook het lid Welleman is een beetje huiverig. Er was toch besloten in etappes te werken. Van der Weele kan zich er wel mee verenigen. Een afdoende behandeling ziet hij altijd graag Bij de hierop volgende stemming wordt het voorstel van b. en w. in twee delen gesplitst. Het eerste deel, de gehele uitvoe ring van het object wordt aangenomen met alleen de stem van mevr. Janssen tegen en het tweede deel. de gunning aan de Fa. Remeeus krijgt de stemmen van Breure en mevr. Janssen tegen. Z.h.s. wordt een nieuwe rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten aangegaan en eveneens z.h.s. wordt een wijziging van de verordening op het beheer van het woningbedrijf vastge steld. Met hoegenaamd geen op- of aanmerkin gen wordt hierna z.h.s. besloten aan de N.V. Aannemingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee medewerking te verlenen tot het in exploitatiebrengen van gronden, gelegen in het bestemmingsplan ,De Zandkreek 1965' hetgeen door deze maatschappij is overge nomen van het Duitse Contracta. De hoofd zaken van de overeenkomst en het contract met de N.V. zijn: a. de gemeente koopt van de N.V. voor de prijs van ƒ1.de grond, waarop wegen, paden en parkeertereinen worden aangelegd, b. de gemeente zal op haar kosten de op of in deze grond aan gebrachte voorzieningen, inclusief het open baar groen, onderhouden, voorzover dit onderhoud niet ten laste van derden komt (nutsbedrijven), c. de N.V. zal alle plannen uitvoeren voor haar rekening, nadat deze plannen de goedkeuring van het gemeente bestuur hebben, d. de gemeente garandeert aan de waterleidingmaatschappij de door deze maatschappij te berekenen jaarlijkse lasten wegens investering. De N.V. verplicht zich op haar beurt eventuele door de ge meente te betalen bedragen aan de maat schappij, te vergoeden aan de gemeente, e. de N.V. betaalt aan de gemeente de in artikel 5 van de overeenkomst vermelde sommen, f. de N.V. verleent tot zekerheid van de betaling van genoemde bedragen een bankgarantie van 240.000.Op een desbetreffende vraag van het lid Welleman zegt de voorzitter dat de N.V. met alle voorschriften en bepalingen accoord gaat. want zegt Welleman, het publiek zegt hier dat de gemeente te hoge eisen stelt. Tot slot van de agenda wordt z.h.s. de 18e wijziging van de gewone dienst en de 14e wijziging van de kapitaaldienst 1966 vastgesteld. Voor de rondvraag waren van de leden Van der Maas en Welleman enige schrifte lijke vragen binnengekomen. De eerste vraag van Van der Maas betrof de algen in het zWembad te Kortgene, hetgeen reeds door de voorzitter bij zijn mededelingen behan deld was. De tweede vraag ging over het enig overlast ondervinden van recreanten op de buitendijken, zoals onlangs met de schapen-affaire te Colijnsplaat. Van der Maas stelde voor in samenwerking met de VVV, waterschap en gemeente een bord sa men te stellen, waarop het nut van de dijken e.d. wordt omschreven, hetgeen de voorzitter volledig onderschrijft. Tot slot zou Van der Maas graag zien dat er een urgentieschema voor de gehele gemeente werd opgesteld (5-jarenplan). De voorzitter antwoordt hierop, dat dit bij de huidige stand van de kapitaalmarkt en de afhankelijkheid van de gemeenten niet doen lijk is. Misschien, zegt Van der Maas. is het dan mogelijk een ..behoeftelijstje" op te stellen. De eerste vraag van Welleman luidde: onlangs heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van een rioolzuiveringsinstalla tie. Wanneer kan met de bouw hiervan wor den begonnen? De voorzitter antwoordt hem dat juist hedenmorgen de eerste wagen met materiaal op het terrein is aangekomen. De volgende vraag van Welleman was: Belanghebbenden beweren dat er door de technische dienst geen gelijkluidende in lichtingen worden gegeven bij het aanvragen van verbouwingen. Dit zou aanleiding tot verwarring geven. Is daar iets van bekend? De voorzitter zegt dit nader te zullen onder zoeken. Mevr. Janssen vraagt inlichtingen over de kampwinkel bij Delta-Marina. In een raads vergadering van enige jaren geleden, was gesteld dat daar slechts een winkel gesticht zou mogen worden na overleg met de mid denstand van Kortgene. Wanneer daar de hand niet aan gehouden wordt, heeft straks de middenstand van Kortgene helemaal geen revenuen meer van de recreatie. De voor zitter zegt dat dit geen kampwinkel van Delta-Marina is. de heer Krediet is deze winkel voor eigen rekening en risico begon nen, daarom is hij toch blij dat het een Kortgeense middenstander is, die er mee gestart is. Bovendien, zegt de voorzitter, heeft de heer Krediet nog voeling gehad met de voorzitter van de middenstandsvereniging. Mevr. Janssen zegt, en de heer Contant valt haar bij, dat toentertijd telefonisch contact met de heer Becht is opgenomen en dat die toen telefonisch heeft beloofd geen zaak daar te vestigen zonder kennis geving. Mevr. Janssen zou graag zien dat de kampwinkel bij Delta-Marina gesloten werd totdat de middenstand is gehoord. De voorzitter zegt dat er geen termen aanwezig zijn aan het verzoek van mevr. Janssen gehoor te geven. In dit verband doet de heer Geelhoed opmerken, dat deze vestiging een geheel andere is als waarover in be doelde raadsvergadering telefonisch is ge sproken. Men had toen het oog op het eind punt van de jachthaven, waar de z.g. hoog bouw is geprojecteerd, waar dan misschien onder de woonlagen één of meer super markets en andere grootwinkelbedrijven zich zouden kunnen vestigen. Breure vraagt nogmaals naar de leeg staande gemeentewoningen te Kortgene en zegt dat het toch geen doen is ondanks dat de huur betaald wordt in deze tijd van woningschaarste woningwetwoningen leeg te laten staan. De voorzitter en wet houder Markusse geven Breure antwoord en zeggen dat één der woningen, om gezond heidsredenen leeg heeft gestaan, maar bin nen veertien dagen bewoond zal zijn. Ook het schilderswerk heeft wederom de aandacht van Breure. Hoe zit dat daar mee? Wethouder Markusse zegt dat men nog steeds op goedkeuring van Middelburg en Den Haag wacht, doch dat men voornemens is al wachtende een aanvang te maken. Tot slot brengt Breure de boot in de Voorstraat te Colijnsplaat ter tafel. In een vorige vergadering was beloofd dat deze daar zou verdwijnen, maar hij pronkt er nog steeds. Wethouder Markusse zegt dat men voornemens is daarop de precario- verordening van toepassing te verklaren, zodat er dan kans is dat deze boot uit het straatbeeld verdwijnt. Breure vraagt of zo maar alles op de weg neergezet mag wor- zie vervolg pagina 1 van het 2e blad Kruiswoordpuzzel no. 41 HORIZONTAAL: 50. onsamenhangende taal 19. gast 1. uitheems zoogdier 51. maanstand (afk) 21. riem v. jachthonden 5. soort paardebit 53. stop 23. landbouwwerktuig 9. vlaktemaat 54. oevergewas 24. koosnaam 10. militaire politie (afk) 55. per expresse (afk) 26. kraakgeluid makend 12. titel (afk) 56. deel v. e. boom 27. deel v. e. Franse 13. vis 58. Rijksgrens (afk) ontkenning 14. kindergroet 59. voorzetsel 32. Europeaan 15. onbeschadigde 60. Europeaan 34. open strook in bos 17. stand 61. houding 35. schoof 18. rivier in Italië 62. nimmer 36. hofmeester 20. vis 37. jongensnaam 22. land in Europa VERTICAAL: 38. plaats in Afrika 25. herhaaldelijk, steeds 39. meisjesnaam 28. grappigheid 1. zitplaats 40. materie 29. bijbelse naam 2. tijdperk 41. uitroep 30. meer in Noord-Amerika 3. dierengeluid 44. water in Friesland 31. oorzaak 4. waddeneiland 45. deel v. e. muziekinstru 33. siersteentjes 5. vissersvaartuig ment 35. gebaar 6. en anderen (afk) 46. strafwerktuig 38. beschaafde vrouwen 7. drinkgerei 48. streelt 41. inwendig orgaan 8. slordige vrouw 49. plaats in Utrecht 42. nagerecht 11. idee, gedachte 52. huisdier 43. hoekpilaar 12. plan 55. gevel 45. grondig 16. plaats in Duitsland 57. vogel 47. kruitzak 17. dierentuin 60. ambtshalve (Lat. afk) Oplossing kruiswoordpuzzel no. 40 HORIZONTAAL: 1. olifant; 7. Chinees; 13. vel; 14. broeien; 16. gei; 17. elite; 19. end; 20. naald; 22. au; 23. aster; 25. hl; 26. sas; 28. rat; 29. ruk; 31. Epe; 33. t.s.; 34. rekel; 35. zat; 37. r.r.; 38. epiek; 40. minaret; 42. Ede; 44. rit; 45. droesem; 48. trots; 50. eg; 51. los; 52. Wolga; 54. i.m.; 55. iel; 57. I.t.s.; 59. net; 60. age; 61. a.m.; 63. etage; 65. s.g.; 66. imago; 69. ala; 70. drang; 72. nor; 73. crapaud; 76. mee; 77. geschil; 78. ritueel. VERTICAAL: I. overste; 2. lel; 3. ilias; 4. Abe; 5. nr; 6. toestel; 7. cider; 8. he; 9. Inn; 10. egale; II. eel; 12. siddert; 15. ent; 18. tu; 21. ah; 23. aak; 24. ruzie; 27. asperge; 28. rek; 30. kan; 32. prettig; 34. reeel; 36. tarra; 39. ido; 41. rio; 43. geste; 45. deining; 46. sol; 47. Hongaar; 48. t.g.t.; 49. smergel; 53. lee; 56. laars; 58. staal; 60. agame; 62. mg; 64. alp; 65. sr; 67. moe; 68. och; 70. d.d.t.; 71. nee; 74. r.i.; 75. ui. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1