NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Renme Raadsvergadering Wissenkerke Plonvier heeft DE schoenen 1 de zilvervloof: jong gespaard, jong verdiend! DE COÖPERATIEVE te Colijnsplaat en te Kamperland No. 3254 Zaterdag 1 juli 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs i 2.00 per hall jaar Franco per post 15.00 per hall jaar Advertenties 1 2 cent per mm Voor louten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Brandweer krijgt hogere vergoeding. Campensriieuwland krijgt riolering. Subsidie in de rectauratie van het orgel van de Geref. Kerk te Wissenkerke. Uitbreiding schoolplein te Kamperland. Café's tot 24.00 uur open. Ver betering sportveld te Wissenkerke. Vernieuwd plan van een verenigingsge bouw te Kamperland. Maandag 26 juni j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse. Met kennisgeving afwezig waren de leden Stokman en Van der Maas. Na een kort welkomstwoord van de voor zitter en voorlezing van het gebed, werden de notulen van de vórige vergadering onver anderd vastgesteld en enige ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Een wijziging van de verordening op de heffing ten behoeve van de keuringsdienst van slachtdieren en vlees werd hierna z.h.s. vastgesteld, evenals het voorstel van b. en w. de vaste en variabele vergoedingen voor het vrijwillig brandweerpersoneel te verho gen. De vaste vergoeding voor de comman danten wordt gebracht op f 125.per jaar (was f 75.voor de plv. commandanten op f 100.per jaar (was f 60.en voor de chauffeur-machinisten op f 180.per jaar (was f 130.De variabele vergoeding voor alle personeelsleden, ingeval van brand, ongeacht dag- of nachtdienst, wordt ge bracht op f 5.per uur en de vergoeding voor deelname aan een oefening wordt ge steld op f 2.per uur (was f 1.25). Z.h.s. wordt adhesie betuigd aan het be sluit van de raad der gemeente Breskens om verandering te brengen in het systeem van loonsverhogingen. In plaats van een pro centuele loonsverhoging zou men deze ver hoging liever in een vast bedrag uitgedrukt zien, waardoor de minder gesalarieerden een betere verhoging krijgen. De vergoedingen exploitatiekosten en kos ten vakonderwijs voor de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en ulo worden z.h.s. over het jaar 1966 vastgesteld, zo ook de vergoeding voor de bijzondere kleuter scholen, eveneens over 1966. De wijziging van de gemeenschappelijke regeling I.Z.A.-Zeeland en een wijziging van de Wachtgeldverordening worden eveneens z.h.s. vastgesteld. Bij de vaststelling van een nieuwe haven geldverordening gelijkluidend aan de vo rige vraagt de heer Koole of uit de op brengsten toch wel alles gedekt kan worden. Wanneer er niet al te veel tegenslag is. zegt de voorzitter, zal dit net gaan. De ha vengelden zijn echter al aan de hoge kant. en wanneer deze nogmaals verhoogd zouden worden, kunnen we scheef lopen. Maar bij abonnement (voor gebruik door industrieën) kan er een flinke reductie verleend worden. Het volgende punt van de agenda behelst de wijziging van de Algemene Politieveror dening. De heer J. P. de Regt verzoekt als voorzitter van de Noord.Bevelandse afdeling van „Hoera" verlenging van het sluitingsuur tot 24.00 uur voor de horecabedrijven, en wel voor de periode van 1 mei tot 1 oktober, dit in verband mét de toenemende recreatie, waarvan hun bedrijven juist in dit latere uur nog vele voordelen, kunnen hebben. Het lid Sandee is geen voorstander, maar zal niet tegenstemmen. Hij vindt dit echter wel de uiterste grens waartoe gegaan kan worden. Ook het lid De Smit is geen voorstander, doch zal ook niet tegenstemmen. Deze ver lenging geldt natuurlijk pok voor de inwoners van de gemeente Wissenkerke en de ouders van vele jongelui zullen daar nu niet direct blij mee zijn. Het zal nu zeker een uur later worden dat diverse jongelui thuis zullen ko men. Z.h.s. wordt hierna genoemd besluit genomen. Lekker, eten? Neem Rennies mee op reisl DIGESTIF PASTILLES helpen direct tegen brandend maagzuur De Stichting Noord-Bevelandse Protes tantse Bejaardenzorg, die thans bejaarden woningen gaat bouwen te Colijnsplaat en te Kats, verzoekt de raad twee afgevaardigden aan te willen wijzen om zitting te nemen in het bestuur van haar stichting. De mogelijk heid hiertoe is ingevolge art. 5a van de sta tuten der stichting aanwezig. In verband met de garantie voor een aangegane geld lening zullen twee raadsleden der gemeente Kortgene zitting nemen in het algemeen be stuur. B. en w. zijn van oordeel, dat zolang de genoemde stichting nog geen activiteiten in deze gemeente ontplooit, geen afgevaar digden van de raad in die stichting behoeven te worden benoemd. Zij stellen daarom voor het verzoek af te wijzen. Het lid Koole ziet het anders, men moet samengaan om efficiënt te kunnen werken en dit zou misschien het komen tot één stich ting kunnen bevorderen. Nu zijn het allemaal nog hokjes. De voorzitter gelooft niet in een samengaan op korte termijn, maar mochten er aanwijzingen dienaangaande komen, dan kan men nog altijd zijn mening herzien. Het lid Wisse zegt dat er al een belangrijke mate van samenwerking is en wijst op de verstrek king van warme maaltijden. Het is nog steeds groeiende en bij voortzetting zal het weder zijds vertrouwen ook groeien. Het lid San dee zegt dat deelname een zekere confes sionele binding geeft, wat met het rusthuis te Kortgene niet het geval is. Dat staat er buiten en deze stichting zal er misschien ook geen prijs op stellen tot samenwerking te ko men. Langs zijn neus weg wil hij nog informe ren of alles in orde is gekomen met de dia- konie te Wissenkerke en of de raad daar ook in het bestuur vertegenwoordigd kan worden. Hij wijst in dat verband op een plaats in Zuid-Beveland. waar dat wel het geval is. De voorzitter zegt dat deelname in een diakonie niet mogelijk is. dat is een kerkelijke instel ling. waar geen burgerlijke overheid in ver tegenwoordigd kan zijn. Sandee zegt dat er toch een samengaan is met de stichting te Kamperland, waarop de voorzitter zegt dat dit wel waar is. doch met behoud van eigen zelfstandigheid. Op de opmerking van San dee over de stichting te Kortgene zegt Wisse dat daarmee een zelfde samenwerking is als met de andere stichtingen. Z.h.s. wordt hier na besloten geen vertegenwoordigers nog te benoemen. Door de vertegenwoordigers van de ge meente Wissenkerke is gesproken met het bestuur van het Waterschap Noord-Beveland. over het rioleren van een gedeelte waterlei ding langs de Oosthavendijk en langs Cam- pensnieuwland. Het zou een voordeel opleve ren. deze werken thans te kunnen uitvoeren, omdat de ruilverkaveling genegen is het le veren. vervoeren en verwerken van grond, waarvan de kosten worden geraamd op f 2940.voor zijn rekening te nemen. B. en w. zijn van mening dat van deze gelegenheid gebruik gemaakt moet worden om de gedeel ten waterleiding langs de Oosthavendijk (lengte 250 m) en langs Campensnieuwland (lengte plm. 240 m) te laten dempen en rio leren. Het lid Sandee zegt dit met beide handen te moeten aangrijpen en vindt het een deug delijke oplossing. Ook het lid Koole heeft waardering voor dit plan. doch vindt het jam mer dat Geersdijk, dat ook al vele jaren op een riolering wacht, nog niet aan bod komt. Koole vraagt verder of de woningen recht streeks op de riolering kunnen worden aan gesloten, waarop de voorzitter met „ja" ant woordt. Omtrent de riolering te Geersdijk geeft de voorzitter nog de volgende toelich ting: Op de begroting 1967 is voor genoem de riolering een post van f 50.000.uitge trokken en de heer Valk is opdracht gege ven het plan nader uit te werken. Wethouder Leendertse precisieert door te zeggen dat uit het gehele plan een belangrijk stuk is uitgelicht voor nadere uitwerking. Nu de be groting is goedgekeurd, bestaat er kans dat dit jaar er misschien nog aan begonnen kan worden. Het lid Sandee vraagt naar de z.g. honderduizend-gulden-regeling, waarop de voorzitter zegt, dat deze regeling alleen van kracht kan worden, wanneer het werklozen- percentage een zekere grens heeft overschre den. wat hier gelukkig nog niet het geval is er. wanneer het uit te voeren object in be langrijke mate arbeidsintensief is. wat hier ook niet het geval is. Het lid Filius zegt het een belangrijk punt voor de bewoners te vinden, dat bij deze nieuwe riolering geen gebruik meer van sep- tictanks behoeft te worden gemaakt. Z.h.s. wordt hierna het voorstel van b. en w. aan vaard. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen voor de bezoldiging van de wethouders, met ingang van 1 januari 1967 te herzien. Voor deze gemeente houdt dit in dat de wethou- derswedde zou worden verhoogd van f 2472.- tot f 2640.per jaar. Aan de raad wordt gevraagd of zij de voorgestelde bezoldiging redelijk acht. hetgeen bevestigend wordt be antwoord. Het lid Koole zegt hierop, dat hoe meer men verdient, hoe groter de stimulans wordt voor de gemeenschap te werken. Z.h.s. worden hierna de 19e, 20e en 21e wijziging vari de begroting dienst 1966 en de 6e. 7e en 8e wijziging van de begroting Als je tussen de 15 en 21 jaar bent, sta je er financieel goed voor! Want je kunt dan sparen tegen een aantrekkelijke rente PLUS 10% extra spaarpremie. Tien procent, zomaar, cadeau! Dat is het jeugdspaarplan "De Zilvervloot". Doe er aan mee, dan sta je er goed voor. Ons advies: even langs komen, informaties Inwinnen en dan meteen beginnen. Hoe jonger je begint, hoe méér je verdient! zal u graag nader inlichten dienst 1967 z.h.s. vastgesteld. In de commissie tot nazien van de reke- aing over 1965 wordt het lid Wisse met 8 stemmen benoemd en het lid Van der Maas met 9 stemmen. Het lid Koole verkreeg 1 stem. Door de kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Wissenkerke is een verzoek gericht aan het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, om subsidie in de kosten van de restauratie van een kerkorgel, dat blijkt één van de kleine Müller-orgels te zijn en gedateerd uit het jaar 1767. Dezer dagen zal waarschijnlijk een rijkssubsidie van 50 in de kosten worden toegekend. Ook de Provincie Zeeland zal dan een sub sidie verlenen, dat zeer waarschijnlijk 10 der kosten zal bedragen. Een dergelijk sub sidieverzoek is ook bij de gemeente binnen gekomen. B. en w. stellen voor een subsidie tot 20 der kosten te verlenen, onder voor behoud dat ook de rijkssubsidie loskomt. Het lid Koole is een voorstander om dit orgel in stand te houden en zou graag wil len zien dat na restauratie dit orgel door inwoners en vreemdelingen te beluisteren en te bezichtigen zou zijn. De voorzitter ant woordt hierop, dat meestal het rijk aan een subsidieverlening een dergelijke voorwaarde verbindt, maar of dit voor zo'n kléin object als dit ook het geval zal zijn, kan hij niet zeggen. Indien dit niet het geval zou zijn, is de kerkeraad misschien toch wel genegen enige orgelconcerten te laten verzorgen, daar een bezichtiging nu niet direct aanlokkelijk is. Een orgel moet men horen, niet zien. De heer W. J. Rolandus Hagedoorn heeft verzocht, in plaats van een terreintje op de haven, een terrein in de buurt van de jacht haven te mogen huren, t.b.v. zijn zeilmakerij. Ten oosten van de jachthaven is een terrein beschikbaar voor botenberging e.d aan welk terrein nog geen definitieve bestemming is gegeven. B. en w. stellen voor de meest oos telijke strook van dit terrein te verhuren. Met dit voorstel van b. en w. stemt de heer Koole in, maar vraagt bovendien of er nog andere gegadigden zijn voor dit terrein, hij meende van wel. De voorzitter zegt dar er onderhan delingen lopen met o.a. Zeeuws Grondbezit en ook met iemand voor botenberging com pleet met jachthaven, maar dat deze onder handelingen nog maar in een beginstadium verkeren. Het lid Koole had een gesprek ge had met Zwemer, die daar wel een showroom wilde vestigen. De voorzitter zegt daar niets zie vervolg voorpagina 2e blad. Kruiswoordpuzzel no. 38 HORIZONTAAL: 1. heilig boek 4. bevel 7. projectiel 10. pl. in Overijssel 13. dierenverblijf 14. ovenkrabber 16. ik 18. bloeiwijze 20. vriend (fr.) 22. deel der wet 23. toegestane vermindering 25. rivier in Nederland 26. onder anderen 27. voorzetsel 28. hetzelfde 29. fr. onbep. vnw. 30. loot 32. Eng. titel 34. landbouwwerktuig 36. deel der week 37. lastige keus 38. voegwoord 39. zwarte substantie 41. luchtvaartonderneming 42. welwillende lezer 43. pers.vnw. 45. elasticiteit 47. te zijner plaatse 48. hoofddeksel 49. dee[ van een trap 50/ dierènliefkozing 52. lidwoord 53. zijrivier van de Donau 54. in orde 55. kader 59. voorgerecht 62. pl. in Utrecht 65. glazen deksel 66. wandversiering 67. afgod VERTICAAL 1. Aziatisch schiereiland 2. leeftijd (fr.) 3. muurholte 4. heilige 5. schouwburg 6. anno 7. omroepvereniging 8. Eng. telwoord 9. pl. in Utrecht 11. Fr. voegwoord 12. geogr. aanduiding 13. rekening 15. touw (Indn) 17. pl. in Nederland 18. behoeftig 19. toer 21. pl. in Nederland 23. drank 24. wispelturig 29. gedicht 30. boom 31. deel v.e. boom 32. baardje 33. deel v.e. voertuig 35. bitter vocht 40. lid v.e. bedrijf 44. metaal 45. diereneigenschap 46. deel v.h. hoofd 47. nauwe straat 48. helleveeg 51. keukengerei 56. vis 57. eenh. v. electr. stroomsterkte 58. pers. vnw. 59. natuurkundeterm 60. uitroep 61. slot 63. zangnoot 64. vervoerbedrijf Oplossing kruiswoordpuzzel no. 37 HORIZONTAAL: 1. sta; 4. sec; 7. stunt; 9. kuras; 11. neo; 12. pekel; 13. i.p.v.; 15. Venlo; 17. draad; 19. Ot; 20. alp; 23. pro; 24. co;25. den; 27. Manilla; 28. ohm; 29. Lap; 30. Est; 31. ode; 32. N.T.S.; 33. pet; 35. mat; 37. wal; 38. Demeter; 40. rijp; 42. ar; 43. kus; 44. lus; 46. gij; 47. kieuw; 51. sleep; 53. and; 54. notie; 56. Ier; 57. adder; 59. bloed; 61. eek; 62. kor. VERTICAAL: 1. stola; 2. tu; 3. A.N.P.; 4. sul; 5. er; 6. Cairo; 7. sen; 8. tel; 9. kei; 10. Spa; 11. netel; 14. vacht; 15. vod; 16. olm; 17. dra; 18. dom; 21. pardoes; 22. sik; 23. plateel; 26. nagel; 28. Oscar; 33. paria;- 34. les; 36. tijger; 37. wak; 38. duw; 39. Rus; 41. pijp; 43. kudde; 45. slier; 48. Ena; 49. nor; 50. rib; 52. eed; 54. nek; 55. elk; 58. de; 60. o.o. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1