NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvicr heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Pigma-^iJÊS derm RUILVERK AVELINGS- NIEUWS Burgerlijke stand Oplossing kruiswoordpuzzel no. 35 t No. 3252 Zaterdag 17 juni 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 1 2 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Hulp aan Israël bracht f 5.487.74 op. Oude haven te Kortgene wordt als par keerterrein gefatsoeneerd. Nog steeds geen goedkeuring uit Middelburg voor kampeer- en caravanterrein aan Veerse Meer. Zwembad Colijnsplaat ver vuilt. Driehonderd vijf tig gulden voor Visserijfeest te Arnemuiden. Nog geen optie voor de heer W. Lentink op de landbouwhaven te Colijnsplaat. Maandag 12 juni j.l. kwam de raad der gemeente Kortgene in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap vap wnd. bur gemeester P. J. Bom. Met kennisgeving af wezig de heren Contant en Van der Maas. Na een kort welkomstwoord werden de notulen van de afgelopen twee raadsvergade ringen onveranderd vastgesteld en een aan tal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deed de voorzitter een aantal mededelingen. De Hulpactie voor Israël heeft opgebracht te Kortgene f 2209.45, waarvan in de N.H. Kerk f 129.40, te Colijnsplaat f 2507.79. waarvan f 677.73 in de N.H. Kerk. te Kats f 770.50, waarvan f 100.in de N.H. Kerk. Deze bedragen vertegenwoordi gen een gemiddelde van f 1.67 per persoon. De voorzitter sprak hierover zijn oprechte dankbaarheid uit. Het jachthaventje in het bungalowterrein verzandt, evenals de toegangsgeul daartoe. De voorzitter zou dit graag in orde gebracht zien. Toevallig ligt er te Kamperland een baggermolentje, dat dezer dagen naar zijn thuishaven zal vertrekken en waarvan de baas genegen is dit karweitje mee te nemen. De kosten hieraan verbonden, zijn ongeveer f 900.B. en w. hebben aan de architect opdracht gegeven dit haventje nu klaar te maken, omdat er meer en Yneer personen op het bungalowterrein komen wonen, die daar van gebruik kunnen en willen maken. Het ha ventje kan in totaal 16 kleine jachtjes her bergen. waarop de heer Breure zegt: maar dan liggen ze als pakjes margarine in een doos. Men is bezig geweest de oude haven te Kortgene als parkeerterrein te fatsoeneren. Omdat men hiervoor nog geen rijkssubsidie kan verkrijgen, kan het terrein nog niet ver hard worden. Maar wil men straks niet in een modderpoel terecht komen, moet er nu een riolering gelegd worden naar de straat. Kosten hiervan plm. f 900. Met het aannemersbedrijf Schouwen-Dui- veland zijn omtrent de bebouwing van het voormalige terrein van ,,'Contracta" de be sprekingen voor ca 80 afgerond en lijkt BESCHERMT -BRUINT SNÉL het niet waarschijnlijk meer dat er iets tus senbeide zal komen. Van de A.S.D. is men voornemens twee modelwoningen te bouwen, die men de raad graag zal tonen. Er is gegronde reden aan te nemen dat men de achterstand in net schilderen van de woningwetwoningen in kan lopen, doordat men hiervoor uit de pot van het risico-fonds zal mogen putten, die ettelijke tienduizenden guldens groot is. Nog steeds is er uit Middelburg geen goedkeuring gekomen voor de aanleg van een kampeer- en cdravanterrein aan het Veer se Meer. Dit uitblijven van de goedkeuring moet meer op planologische gronden gezien worden dan op financiële. Het beheer van het zwembad te Kortgene is er in geslaagd twee mensen aan te trek ken. n.l. Harry de Looff en zijn moeder. Betreffende het zwembad te Colijnsplaat moest de voorzitter een nare mededeling doen, n.l. dat er zich op de bodem daarvan zich een laag slib vormt. Er wordt onder zocht op welke wijze tegen een aanvaard baar bedrag daarin wijziging gebracht kan worden. Tot slot bracht de voorzitter nog de brief van de Middenstandsvereniging van Kortgene ter sprake. Hij schetst de gang van zaken bij zulk een verzoek: de gemeente moet eerst een enquete houden onder de middenstan ders en aan de hand daarvan brengt de Kamer van Koophandel advies uit. Deze gemeentelijke enquete is al een aanzienlijk aantal dagen geleden 'uitgegaan, doch nog niet alle zijn terug ontvangen. Z.h.s. wordt hierna de I.Z.A.-regeling Zeeland gewijzigd en eveneens z.h.s. worden de subsidies aan de actieve verenigingen voor EHBO in de gemeente verhoogd van 50.op f 100.per jaar. Het voorstel van b. en w. tot het verlenen van een bijdrage van 25.per schip, dat te Colijnsplaat ligplaats heeft, aan het Visserijfeest te Arnemuiden. ontlokt een langdurige bespreking. Het lid Van der Weele zegt dat Arnemui den uiteindelijk geen vissersplaats meer is. Hij vindt het wel aardig jaarlijks een feestje té houden, doch een bijdrage van f 500. waar dit op neerkomt, vindt hij aan de veel te hoge kant. Ook het lid Welleman schaart zich achter de uitspraak van Van der Weele. Breure zegt uit principe natuurlijk tegen te zijn. Op grond van Gods Woord dient het gemeentebestuur zich boven dergelijke futi liteiten als mosselkoningin of garnalenkoning- in te stellen. Arnemuiden dient de bakens te verzetten. Waarom zich vastklampen aan het oude? Hij vindt het geen stijl. Bovendien zijn er nog de konsekwenties dat b.v. Veere, Tho- len of een andere plaats een visserijfeest wil organiseren, dan ook bij de gemeente Kort gene kunnen aankloppen voor een bijdrage. Ook mevr. Janssen en Welleman spreken zich tegen het voorstel uit. Voorzitter Bom verdedigt het standpunt van b. en w. en zegt: wij herbergen een vissersgemeenschap en zijn daar nog blij mee ook: Het merendeel van de vissers, waarvan de boten een lig plaats hebben in Colijnsplaat, woont nog in Arnemuiden. Vorig jaar is aan een dergelijk verzoek geen gehoor gegeven, maar b. en w. willen het voor dit jaar wel doen. Hij wil echter de raad enigszins tegemoet komen en stelt daarom een bedrag van f 20.per schip voor. Het lid Klaassen vindt dit echter ook nog teveel en maakt er een voorstel van f 15.van. Even tevoren had Van der Weele een voorstel ingediend van f 12.50 per schip, doch dit kreeg geen medestanders. Hierna wordt het voorstel van Klaassen in stemming gebracht, hetgeen met de stemmen van Mar kusse, Bom. Van der Weele. Geelhoed en Breure wordt verworpen. Nu wordt het voor stel van b. en w. in stemming gebracht, het geen met de stemmen van Van der Weele, Klaassen. Welleman. Janssen, Kramer en Breure tegen eveneens wordt verworpen. Breure zegt hierop tegen b. en w.: waar om 'legt u zich nu niet bij de uitspraak van de raad neer? Waarop de voorzitter ant woordt: Breure, ik neem de mij toegewor pen bal op en antwoordt u: kom dan in het vervolg ook niet meer met een éénling voor stel in de raad. Hierop brengt Van der Weele nogmaals .zijn voorstel van f 12.50 naar voren, doch krijgt wederom geen medestanders. Geelhoed zegt het treurig te vinden dat er over iets dergelijks zo een geharrewar moet plaats vinden. Deze mensen vormen een ge meenschap in Colijnsplaat. Zij willen nu een feestje organiseren en waarom hen nu op deze manier in het harnas gejaagd? Hij vindt de hele vertoning kleinzielig. Voorts zegt hij nog, dat wanneer te Colijnsplaat een bijdrage langs de huizen gevraagd wordt voor bvvoorbeeld de muziekvereniging of anders zins, deze mensen altijd hun steentje bijdra gen. Om uit de impasse te geraken stelt het lid Kramer voor dan een vast bedrag te be palen, b.v. f 350.Eigenlijk alle leden zijn nu blij dat een dergelijk voorstel komt. Men wil toch wel iets doen. maar weet niet wat. Vóór dit voorstel stemmen de leden Welle man, Janssen. Kramer, Markusse, Bom, Klaassen en Geelhoed. Hierna worden in vlot tempo de volgende punten van de agenda verwerkt: het verle nen van een subsidie aan de Stichting Zeeuw se Visserijschool. de overdracht van het Dorpshuis te Colijnsplaat, het onbewoonbaar verklaren van de woning Kruisstraat 3 te Co lijnsplaat (met een hele waslijst van ernstige gebreken), het vaststellen van een nieuwe precarioverordening, het wijzigen van de be zoldigingsverordening en het van overeenkom stige toepassing verklaren van de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken be treffende uitkering in verband met de ver late inwerkingtreding van het verhaalsbesluit aan het overheidspersoneel op het personeel in dienst der gemeente Kortgene, van het welk de jaarwedde door de gemeente wordt geregeld. Van de heer W. Lentink te Colijnsplaat was een verzoek binnengekomen of en zo ja, onder welke voorwaarden door hem optie op- de landbouwhaven te Colijnsplaat kan wor den verkregen. Hij wil de watersport te Co lijnsplaat bevorderen. B. en w. zijn van oor deel dat het vooralsnog te vroegtijdig is voorstellen te doen met betrekking tot het verlenen van optierechten, reden waarom zij voorstellen op dit verzoek niet in te gaan. Bo vendien. zegt de voorzitter, is dit een tijha ven en te klein van afmeting om er iets te beginnen. Van der Weele vraagt de voorzit ter of er een persoonlijk gesprek met de heer Lentink heeft plaats gevonden, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt. Want. zegt de heer Van der Weele, doordat deze Len tink iets dergelijks vraagt, ziet deze er toch wel wat in. De voorzitter zegt alsnog met de heer Lentink te zullen spreken en voegt er aan toe dat het geen enkel jacht verboden is van de landbouwhaven gebruik te maken. Op enige drukke tijden van het jaar kan het voor komen dat de havenmeester een jacht moet verzoeken een andere ligplaats te kiezen, doch vele drukke tijden doen zich niet meer voor. De brief van de heer Lentink ligt ech ter in ieder geval als nummer één binnen. Tot slot zegt hij nog dat de raad hier nog meer van zal horen. Tot slot van de agenda worden na een aantal opmerkingen van de heer Breure de 16e en 17e wijziging van de gewone dienst en de 13e wijziging van de kapitaaldienst voor het dienstjaar 1966 z.h.s. vastgesteld. In de rondvraag komen nog de volgende punten aan de orde: Welleman zegt dat de plantsoenen en paden in het dorp Kortgene er slecht onderhouden uitzien. Klaassen vraagt naar de mogelijkheid van nieuwe wo ningen te Kats en dat er bij het veranderen of verbouwen van een woning wel eens moei lijkheden zijn. Kramer vraagt naar het be ruchte eindje Kerkstraat en naar het school plein te Kats. Mevr. Janssen stelt enige vra gen betreffende de verlichtingsplannen, die reeds enige keren in de raad zijn besproken. Het lid Breure heeft een heel waslijstje en stelt o.a. vragen over een leegstaand huis in de Wilhelminastraat en Julianastraat, vraagt of er reeds aandacht geschonken is aan de motie uit de raad voor spoedige plaatsing van een wachthuisje, vraagt inlichtingen over een aantal betonblokken bij het zwembad te Colijnsplaat en nabij de Groeneweg. vraagt hoe het zit met de geldigheidsduur van de optie op bouwgrond in het bungalowterrein en wijst tenslotte op de reeds meer dan een jaar in de Voorstraat te Colijnsplaat staande motorboot. Geelhoed zegt dat in een huis, bewoond door een visser, erge lekage be staat en Van der Weele wil de betonblokken van Breure gebruiken om er trapjes in de dijk mee aan te brengen vóór de West- en Oosthavenstraat. Tot slot vraagt hij nog of het jachthaventje op het bungalowterrein te Kortgene niet in strijd is met het non-concur rentiebeding, waarop de voorzitter hem ant woordt dat dit haventje er al was voordat er van het non-concurrentiebeding sprake was. Met enige woorden van dank voor de pret tige samenwerking en een ,,wel thuis" sluit de voorzitter deze vergadering. SCHADE AAN GEWASSEN 1967. De Plaatselijke Commissie voor de ruil verkaveling Noord-Beveland maakt bekend dat een ieder die schade heeft aan gewas sen. dit kan opgeven tijdens een daartoe ingestelde zitdag. Na deze schaderegistratie zullen de schat ters het veld ingaan om de omvang van de schade vast te stellen. De zitdag zal worden gehouden op: DONDERDAG 29 JUNI in het Ruilverkave lingskantoor aan de Julianastraat te Kort gene van 9—12 uur en van 13.0016.00 uur. Welke gewassenschaden komen voor de schatting in aanmerking? 1. In principe alleen van percelen waar in 1966 ruilverkavelingswerken zijn uit gevoerd. 2. Alleen die schaden welke tijdens de zitdag worden opgegeven en die een gevolg zijn van de uitvoering van de ruilverkaveling. 3. Gewassen die naar verwachting daar door minder dan 70% van de gemid delde opbrengst van dit jaar zullen opleveren. 4. Drainageschade wordt als regel niet vergoed evenals schade ontstaan door de schuld van de grondgebruiker. 5. Percelen, waarvoor 2xk maal de pacht waarde wordt verstrekt en die alsnog voor eigen risico zijn ingezaaid, ko men eveneens niet voor taxatie in aanmerking. De grondgebruikers zullen binnen een paar dagen na de schatting bericht krijgen omtrent het resultaat van de schatting. In de laatste kolom op het kaartje met de schattingsuitslag wordt het percentage aan gegeven dat naar verwachting het betreffen de gewas zal opbrengen in vergelijking met de gemiddelde opbrengst voor dit jaar. Is de geconstateerde schade aan het gewas, mede veroorzaakt door factoren buiten verantwoording van de ruilverkave ling, dan wordt bij de uitslag vermeld in hoeverre de schade voor rekening van de ruilverkaveling komt. behoudens goedkeu ring door de Plaatselijke Commissie. Is men het met deze schatting niet eens, dan dient men binnen twee werkdagen na ontvangst van de schattingsuitslag bezwaar in te dienen. Deze bezwaren te sturen aan de Cultuurtechnische Dienst, Westsingel 58 te Goes. Om een zo goed mogelijk beeld te ver krijgen zal de schatting zo kort mogelijk voor de oogst plaats hebben. Dit betekent, dat voor late gewassen zoals aardappelen, bonen en bieten (zo nodig) een tweede schatting zal plaats hebben. Deze opgave voor schade aan de ge wassen betreft dus uitsluitend de naschade aan gewassen ontstaan op die percelen waar in 1966 werken van de ruilverkaveling zijn uitgevoerd. De schade die eventueel wordt toege bracht aan de gewassen voortvloeiende uit het werk dat in 1967 wordt uitgevoerd, behoeft niet te worden opgegeven. Deze schade wordt n.l. regelmatig opgenomen. WISSENKERKE Geboren:. 4 mei: Frederik, z. v. A. Balkenende en L. Balkenende - Goudswaard; 12 mei: Petra A- driana Levina Maria, d. v. A. A. Dourleijn en M. C. Dourleijn - Remijn; 16 mei: Cornelia, d. v. M. P. de Kam en J. de Kam-Wattel; 20 mei: Patricia Adriëtta, d. v. C. A. Meulen- berg en L. T. Meulenberg - Flipse. Ondertrouwd: 22 mei: A. J. de Haze, oud 22 jaar en P. G. Karstanje, oud 21 jaar; 24 mei: A. Sandee, oud 23 jaar te Kapelle en M. C. de Kam, oud 19 jaar. Getrouwd: 12 mei: M. I. H. Reinhoudt, oud 22 jaar en P. D. Huibregtse, oud 21 jaar; 19 mei: W. C. van Dalen, oud 24 jaar te Vlissingen en C. M. M. Kleppe, oud 20 jaar. Overleden: 5 mei: J. J. Schippers, oud 72 jaar. weduwe van S. H. van den Berg; 26 mei: J. C. Noordhoek, oud 70 jaar, echtgenoot van S. Leendertse; 30 mei: S. Breure, oud 73 jaar, echtgenoot van J. Breure. Kruiswoordpuzzel no. 36 HORIZONTAAL: 57. uitroep 24. slim - 1. bloem 58. voedsel 29. schildersgerei 6. nauwelijks 60. Bijbelse naam 31. landbouwwerktuig 11. duw 62. waterroofdier 32. snedig 12. lor 64. japon (Fr.) 33. vogelziekte 14. soort bij 65. koningin (Fr.) 34. insect 16. geestdrift 66. vensterglas 35. houding 18. zuidvrucht 67. boom 36. sluis 19. oevergewas 69. verbinding 37. elektrisch geladen 21. geestelijke 70. gevuld deeltje 23. vaartuig 71. bekende dierentuin 38. Sociaal Economische 24. jaargetijde 72. piraat Raad (afk) 25. titel 44. slot 26. onaangenaam 45. namelijk (afk) 27. hoefdier VERTICAAL: 47. jongensnaam 28. selenium (afk) 2. spet 48. uitheems zoogdier 30. vreemde munt 3. laten zien 49. boom 33. boomloze vlakte 4. bijwoord 50. vorstelijke titel 36. speer 5. reinigingsmiddel 51. verschiet 39. gewicht 7. medisch doctor (afk) 53. voor 40. pers. vnw. 8. kostbaar sieraad 54. plaats in Utrecht 41. bevestiging 9. land in Europa 56. tegenvaller 42. voorzetsel 10. soort stof 57. werktuig om palen in te 43. jongensnaam 12. jonge koe slaan 46. varen en vliegen op geluid 13. beddek 59. kelner 49. hoge berg 15. bouwmateriaal 61. rijgsnoer 52. eerste persoon (afk) 17. jong dier 63. soort stof 54. beschaving veinzer 20. wandversiering 68. onmeetbaar getal 55. steenmassa 22. zeer ernstig ongeluk- 70. vanaf (afk) HORIZONTAAL: 1. al; 3. oksel; 8. To; 10. tik; 12. econoom; 14. rol; 15. kaketoe; 16. koran; 17. nel; 19. vol; 21. kop; 23. rek; 25. kas; 26. keg; 28. gal; 29. las; 31. la; 32. baseren; 34. tent; 35. ander; 37. ver; 38. lante; 39. Uden; 40. saneren; 42. Ee; 43. weg; 44. bar; 45. Nel; 46. gen; 47. lef; 48. per; 50. wel; 52. nar; 55. kijker; 57. kaviaar; 60. fok; 61. laveren; 63. tol; 65. Ik; 66. mater; 67. tl. VERTICAAL: 1. at; 2. lik; 3. oct; 4. koon; 5. Sneek; 6. eo; 7. lok; 8. ton; 9. ol; Tl. karos; 12. eed; 13. mop; 14. ratelen; 18. loOeren; 19. vaandel; 20. mes; 22. pan; 24. kanteel; 25. klauw; 26. kar; 27. gevaren; 30. steen; 32. ben; 33. ren; 34. ten; 36. degelijk; 38. lel; 40. sap; 41. rel; 46. gevat; 49. raket; 51. tel; 53. rare; 54. vin; 55. kok; 56. ram; 58. ver; 59. rot; 60. fl; 62. v.a 64. II. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1