NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD caballeró Raadsvergadering Kortgene Ploovier heeft DE schoenen DE COÖPERATIEVE te Colijnsplaat en të Kamperland Oplossing kruiswoordpuzzel no. 30 No. 3247 Zaterdag 13 mei 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 2.00 per hall jaar Franco per post 15.00 per hall jaar Advertenties 12 cent per mm Voor iouten in advertenties, per teleloon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Er wordt nog geen schilder in gemeentedienst aangesteld. Een Spijkstaal muziektent voor Kortgene en Kats. Rioolwaterzuiveringsinstallatie te Kort gene. Ambtswoning burgemeester komt nu in het uitbreidingsplan. Mo- tie-Welleman eist spoedige plaatsing van beloofde wachthuisjes. Een in op richting zijnde combinatie, met het Aannemers Bedrijf Schouwen-Duiveland als algemeen uitvoerder, neemt plaats van „Contracta" in. Zwijgplicht raadsle den omtrent non-concurrentiebeding opgeheven. Met een kort openingswoord heet burge meester P. J. Evers de voltallige raad wel kom en doet vervolgens mededeling van het zenden, namens de raad, van een gelukstele gram naar de ouders en grootouders bij de geboorte van de nieuwe prins Willem Alex ander. Vervolgens herdenkt hij in korte be woording het overlijden van de heer C. L. Maas. die na de bevrijding tien jaar wethou der der gemeente is geweest. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Een aan tal ingekomen stukken wordt voor kennisge ving aangenomen. Hierbij is een brief van de Middenstandsvereniging „Colijnsplaat" betreffende de eventuele openstelling van winkels op zondag. Deze brief is geschreven naar aanleiding van het gerucht dat er een verzoek van de Middenstandsvereniging „Kortgene" naar de raad is uitgegaan, die zulk een openstelling zou verzoeken. De bur gemeester deelt mee dat van de midden stand van Kortgene inderdaad een brief is binnengekomen, doch te laat is ontvangen om in deze raad behandeld te worden. Hierna deelt de voorzitter mede. dat in plaats van „Contracta" een andere gegadig de is komen opdagen, die op vrijwel dezelf de voorwaarden in het uitbreidingsplan in de Adriaanpolder zomerwoningen wil bouwen. hsen kunnen jonge mehi nog met jaren spelen! Als je vijfden bent, of zestien of zeventien denk je nog niet zo veel a^i later. De toekomst ligt vóór*je. Daarop is het jeugdspaïrplan "De Zilver vloot" gebaseerd. Je moet na melijk jeTspaargeld zes, zeven, acht ofjhegen jaar laten staan. Maar dan krijg je ook een spaarpfremie van 10% bóven de reflte. Om aan de Zilver vloot ftnee te kunnen doen, moei'je tussen de 15 en 21 jaarlbud zijn. Ex-militairen mo- geri''beginnen tot hun 24ste. Koifi eens langs. Wij hebben leuke folder voor je! zal u graag nader inlichten Hij kan nu nog geen verdere mededelingen doen, daar de redactie van het contract eerst door de rechtskundige en de griffie moet worden bekeken. De nieuwe gegadigde is een in oprichting zijnde combinatie met het Aan nemers Bedrijf Schouwen-Duiveland als al gemeen uitvoerder. In het nieuwe contract zijn enige kleine wijzigingen aangebracht. Zo wordt nu de termijn van het bouwrijp ma ken van de grond gesteld van 2 op 3 jaar en de termijn van het totale bouwen van 3 op 7 jaar. Over de ambtswoning deelt de voorzitter mede dat deze niet meer op het bungalow terrein zal verrijzen. Op deze plaats zou ge heid moeten worden, waardoor de beschik baar gestelde bouwsom aanzienlijk zou wor den overschreden. Het plan is nu deze ambts woning te bouwen naast de bungalow van de heer M J. van Hee. Met een kleine cor rectie is dat zeer goed te doen, de bouw som wordt niet overschreden en de aanbeste ding kan zeer binnenkort geschieden. Verder deelt de voorzitter nog mee dat voor een blijvend aandenken aan de geboorte van prins Willem Alexander per kind f 1. was gegeven en voor het organiseren van de feestelijkheden f 1.50 per kind. Tot slot deelt hij nog mee dat van het Vismijnbedrijf een bijdrage is gegeven in het Arnemuidense vis serijfeest. Naar aanleiding van deze mededelingen zegt mevr. Janssen dat de leerlingen van de ulo-school wel beschuit met muisjes hebben gehad en de lagere school niet. Hoe zit dat? Volgens secretaris Goossen ligt dat aan het hoofd der school. Welleman zegt in de mededelingen nog niets gehoord te hebben over de plaatsing van wachthuisjes, wat hem ten zeerste be treurt. Wanneer men daar zelf maar eens regelmatig zou moeten wachten, zouden de huisjes er wel eerder zijn. Hij leest hierna een motie voor, ondertekend door alle frac tie-voorzitters, dat met klem aandringt al het mogelijke te doen deze wachthuisjes op korte termijn te plaatsen. De voorzitter zegt deze motie zeker niet naast zich neer te zullen leggen. Z.h.s. wordt hierna een crediet van f 400 ter beschikking gesteld voor de aanschaf van een vloeistofduplicator. Eveneens z.h.s. wordt een subsidie van f 3000.- beschikbaar gesteld voor de bewaarschool te Kats. Hierna komt aan de orde het aanwijzen van twee vertegenwoordigers van de ge meente in het algemeen bestuur van de Stichting Noord-Bevelandse Protestantse Bejaardenzorg te Colijnsplaat. Het advies van b. en w. was hiervoor aan te wijzen de leden P. J. Bom en P. van der Maas. waar aan de voorzitter nog toevoegt dat, gezien het advies, de stemming toch geheel vrij is. Het lid Breure ziet, omdat de Stichting pro testants is, graag twee rechtse vertegen woordigers gekozen. De stemming wijst voor P. J. Bom 8 stemmen aan, voor P. van der Maas 9, voor M. van der Weele 3. voor M. J. Contant 1, terwijl één blanco stem is uit gebracht. De heren Bom en Van der Maas nemen, onder dank voor het in hun gestelde vertrouwen, deze benoeming aan. Het voorstel van b. en w. tot het vaststel len van een wijziging van de verordening op de heffing van rechten ten behoeve van de Keuringsdienst van Vee en Vlees (een ta riefsverhoging) wordt z.h.s. aanvaard. Na enige opmerkingen van de heren Van der Maas, Breure en Van der Weele wordt z.h.s. aan Delta-Marina 15 m2 trottoir in de Hoofdstraat te Kortgene vóór „De Stads- wijnkelder" voor een bedrag van f 1.per m2 voor dit seizoen verhuurd tot het maken van een terrasje. De volgende punten 10 en 11, resp. het vaststellen van een procedureverordening aanlegvergunningen en het vaststellen van een verordening betreffende de bestrijding van ratten en muizen (er is één geval dat weigert pertinent mee te doen. volgens de voorzitter) worden z.h.s. vastgesteld. Het voorstel van b. en w. tot uitbreiden van het aantal gemeentewerklieden met een schilder, ontlokt een flinke discussie. Als toelichting op dit agendapunt hadden b. en w. gesteld: Reeds meerdere malen werd in de vergade ringen van uw raad gesproken over de slech te staat van onderhoud van de gemeente gebouwen, met name voor wat betreft het schilderwerk. In de praktijk is gebleken, dat deze kwestie niet op te lossen is door inschakeling van de plaatselijke schilder- bedrijven. Telkens opnieuw moet worden geconstateerd, dat op deze manier veel problemen ontstaan, terwijl van het schilder werk weinig terecht komt. Wij zijn van mening, dat aan deze moeilijk heid op redelijke wijze tegemoet gekomen kan worden door het aanstellen van een schilder in gemeentelijke dienst. Deze schil der kan zowel voor de woningen van het woningbedrijf als voor de overige gemeen telijke gebouwen dienst doen. Een dergelijke kracht ware te bezoldigen naar de loongroep 5 voor gemeentewerklieden. Naar schatting zal 2/3 van zijn salariskosten voor rekening van het woningbedrijf komen en 1/3 voor rekening van de gewone dienst der gemeente. Het zal wel zo zijn, dat deze schilder soms hulp nodig heeft, doch daarmee kunnen wij dan ook verzekerd zijn van een redelijk onderhoud van. de gebouwen. Wij stellen u voor te besluiten tot uitbrei ding van het aantal gemeentewerklieden met een schilder, te bezoldigen als eerderge noemd. Indien u dit voorstel aanneemt zal na verkregen goedkeuring van G.S. in een volgende vergadering een voorstel tot be noeming worden gedaan. Het lid Breure is een felle tegenstander van dit voorstel van b. en w. Hij stelt dat slechts 2 van de 5 schilders verstek hebben laten gaan en moeten daar de andere drie de dupe van worden? Er was voorheen een 11-jarig contract opgesteld, waarin één jaar proeftijd was verdisconteerd, zowel voor de schilders als voor de gemeente. De reste rende drie hebben goed werk geleverd en bovendien is zelfs schilder Versprille nog in de bres gesprongen voor Lansen. De voorzitter zegt dat hij niet beoogt te stellen dat het werk niet goed was. Er is bij de laatste besprekingen een prijs uit de bus gekomen, die voor de gemeente eenvoudig niet te betalen is. Hij weet dat ook een schildersbedrijf winst moet maken om te kunnen bestaan, welke winst hij hun hele maal niet misgunt. Maar de norm voor onder houd is zo laag gesteld. Breure zegt dat er helemaal geen nieuwe prijsopgaaf gedaan had behoren te worden. Deze lag vast in dat 11-jarige contract en kan alleen verhoogd worden door stijging van loonkosten. In dat contract lag de prijs rond de honderd gulden per woning, wat dus gewettigd is. Van der Weele zegt dat één man al het schilderwerk niet aan kan, zodat daaruit dus blijkt dat de andere schilders niet uitgeslo ten behoeven te worden. Op de oude manier komt er van het onderhoud ook al niets te recht. Je kunt de gemeentegebouwen er op alle dorpen uithalen. Breure zegt dat in het oude contract ge steld werd, dat elke vijf jaar alles rond moest zijn. Uit de verstrekte cijfers blijkt hem nu, dat de meewerkende schilders gedaan heb ben wat hun is gevraagd en krijgen met dit voorstel nu een klap in hun gezicht. Ook Welleman is tegen het voorstel. In eerste instantie had hij gedacht, dat een ge wone gemeentewerkman benoemd zou wor den. Met één schilder werken vindt hij lap werk. Je hebt er minstens vier nodig. Ook anders dan andere /CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS ftJO hij stelt dat de schilders aan hun verplich tingen hebben voldaan en verzoekt de voor zitter dit voorstel terug te nemen, daar hij anders tegen moet stemmen. Van der Maas vraagt hoe de verplichtin gen van de gemeente staan tegenover de drie meewerkende schilders. De midden stand waar wij anders zo voor pleiten wordt nu in de wielen gereden. Wethouder Bom begint met zijn teleurstel ling uit te spreken, ook over de ongelukkige redactie van de toelichting aan de raad. Hij vindt dit een slag in het gelaat van de zich zelf respecterende schildersbedrijven. Er is voorheen geworsteld om met de toegestane geldmiddelen uit te komen en het is gelukt, dank zij een speciaal daarvoor geschapen formule. Er werd gemiddeld even beneden de honderd gulden gewerkt. Indien het proef jaar gelukt is. waarom moet men dan de sa menwerking verbreken? Of deze drie reste rende bedrijven het werk aankunnen, kan hij bevestigend beantwoorden, en zelfs tot volle tevredenheid. Hij vindt dat er een morele binding is, die noopt tot een gesprek voor volgend jaar. De voorzitter zegt dat wethouder Bom nu anders spreekt dan in de vergadering van b. en w. Met schilder Boot als vertegen woordiger van de Kortgeense schilders heeft hij een gesprek gehad van zeker twee en een half uur en daar is toen de uiterste prijs van f 112.50 per woning uit de bus ge komen. Van deze prijs zou nog een zeker percentage afkunnen, wanneer al het schil derwerk aan hun werd opgedragen. Wat de redactie van de toelichting betreft, zegt de voorzitter, is dit niet zo hard bedoeld ge weest. Maar het staat er, zegt wethouder Bom. hetgeen de voorzitter toegeeft. Wethouder Bom wil hebben dat de voorzitter daar af stand van neemt. Het is wel niet gebruike lijk zegt Bom, dat een wethouder zulks vraagt, doch hij zou graag zien dat dit voor stel voor nadere bestudering werd terugge nomen. Ook wethouder Markusse spreekt zich in die geest uit. De voorzitter oppert nog een andere mo gelijkheid: het intrekken van de f 25.voor het binnenwerk, dat aan de huurders per jaar wordt verstrekt. Zie vervolg op eerste pagina tweede blad Kruiswoordpuzzel no. 31 HORIZONTAAL: 64. eil. in de Ind. archipel 26. beetje 2. weekdier 66. schoorsteenvuil 28. welopgevoede vrouw 5. heldendicht 68. vod 29. godheid 8. telwoord 70. soort kwarts 31. vogel 10. vriendin (fr.) 72. stel 33. kleur 12. koraaleiland 74. ind. dakbedekking 35. melkklier 14. meisjesnaam 76. vogelproduct 37. geneesheer 16. jongensnaam 77. godheid 39. regel 17. land in Z.-Amerika 79. weerklank 41. putemmer 19. tijdperk 81. en andere (afk.) 43. plaats 21. familielid 83. dun weefsel 45. plaats in Gelderland 23. soort anker 85. kleur 48. jongensnaam 25. smalle strook 87. slot 50. naarling 27. jongensnaam 89. vernis 52. bloedvat 29. bijb. naam 90. weekdier 54. jong kind 30. moesplant 91. plaats 56. tijdperk 32. rekening VERTICAAL. 58. rivier in Spanje 34. gehoorzaal 1. verpakkingsmiddel 59. vogel 36. opgedragen werk 2. zangnoot 61. Ned. Inst. v. Publ. Opinie 38. insect 3. slimme 63. deel v. Amerika 40. oosterse titel 4. voertuig 65. pl. in Zeeland 42. Rusland 5. en omgekeerd (afk) 67. plaats in 0.-Europa 44. zoogdier 6. voornemen 69. niet dicht 46. pers. vnw. 7. Eng. titel 71. meisjesnaam 47. peulvrucht 8. titel (afk) 73. deel v. e. kachel 49. breekbare 9. vulkaaninhoud 75. lastig werk 51. kindergroet 11. gebruik in kleding 78. elasticiteit 53. rivier in Spanje 13. bloem 80. col. arbeidsovereen 55. vorm van azen 15. deel v. e. bijenkorf komst (afk) 57. verdriet 18. insecteneter 82. groet 59. tijdperk 20. vulkaan 84. klein persoon 60. slot (duits) 22. openbare betrekking 86. Fr. pers. vnw. 62. larve 24. advies 88. hetzelfde (afk) HORIZONTAAL: 1. ok; 3. rad; 6. Pia; 8. ld; 10. polo; 11. etter; 14. knie; 15. kilo; 17. eens; 19. Isk; 21. Sicilié; 23. fat; 25. Ava; 27. het 28. ego; 30. sedert; 33. freule; 35. lee; 36 oksel; 39. nto; 40. ja; 41. Rome; 42. Pisa; 43. kg; 44. nmm; 46. Bizet; 48. Dee; 50. ideale; 52. stilte; 55. Ina; 56. Ede; 58. ega; 59. pad; 61. Venetië; 64. nis; 66. kadi; 67. Nero; 69. pose; 70. agaat; 72. raam; 74. se; 75. gom; 76.sie; 77. km. VERTICAAL: 1. op; 2. kous; 3. rok; 4. Deli; 5. st; 6. prei; 7. aks; 8. lila; 9. de; 12. toch; 13. eelt; 16. Isar; 18. neer; 19. los; 20. kade; 22. Iers; 23. fout; 24. the; 26. Veerman; 29. genadig; 31. eland; 32. tombe; 33. flits; 34. loket; 37. kei; 38. Epe; 45. meid; 47. zode; 49. elan; 50. iep; 51. lava; 53. teer; 54. eis; 56. enig; 57. Etna; 60. aloe;. 62. Edam; 63. iets; 65. Irak; 66. keg; 68. ore; 69. ps; 71. af; 73. mm. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1