NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD caballero Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Rennies1 Oplossing kruiswoordpuzzel no. 25 No. 3242 Zaterdag 8 april 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 12 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Er wordt een woningbedrijf ingesteld. De herziening van de bestemmings plannen voor de kommen Kats en Colijnsplaat alsmede voor het bungalowterrein Veerse Meer worden vastgesteld. Ook Kortgene krijgt een ontvanger „Nieu we stijl". Het voorstel tot het openen van een crediet ter realisering van een speeltuin te Colijnsplaat wordt ingetrokken. Het non-concurrentiebeding met de heer Becht wordt met gesloten deuren behandeld. Een voltallige raad is maandag 3 april ten gemeentehuize aanwezig. Na een kort ope ningswoord van de voorzitter, burgemeester P. J. Evers, worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld en enige ingekomen stukken voor kennisgeving aange nomen. Bij de mededelingen zegt de voorzitter, dat zoals in de vorige vergadering is afge sproken. het non- concurrentiebeding met de heer Becht na afloop van deze vergadering met gesloten deuren behandeld zal worden. De aannemersfirma uit Rotterdam, die de optie had op 15 bungalowpercelen, heeft er daarvan 11 laten schieten en 4 definitief aan gekocht. Verder deelt hij nog mee dat be richt was binnengekomen dat de subsidie op de zuiveringsinstallatie is vastgesteld op 77 hetgeen een meevallertje is. daar men maar op 50 gerekend had. Van de raad der gemeente Breskens is een verzoek om adhesie-betuiging binnengekomen in verband met de procentuele loonsverho- VOOR VADER, MOEDER EN KIND gingen. Deze werken een onjuiste inkomsten verdeling sterk in de hand. Het lid Van der Maas Vindt dit verzoek niet op zijn plaats, men moet niet op de stoel van de vakbond gaan zitten. De voorzitter zegt dat men in deze de gemeente als werkgever moet zien. waarna Van der Maas zich er mee accoord verklaart. Ook het lid Welleman is voor stander. Z.h.s. wordt daarna tot adhesiebe tuiging besloten. De volgende twee punten behelzen een wijziging van de bezoldigingsregeling van de gemeentesecretaris en gemeente-ontvanger. Mevrouw Janssen vraagt waarom toch deze beide lieden altijd er uit gelicht worden en niet gelijk behandeld worden met de overige ambtenaren' Zij wil ook dit onder de aan dacht van de minister brengen. De voorzitter zegt haar. dat nu eenmaal voor beide func ties een aparte verordening bestaat, waaraan met zich dient te houden. Z.h.s. wordt met deze wijzigingen accoord gegaan. Het in de vorige vergadering teruggeno men voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening tot heffing en invordering van een vermakelijkheidsbelasting wordt nu in gewijzigde vorm ter tafel gebracht. In deze nieuwe verordening is het televisietoe stel. de radio, de gramofoon e.d. uit die om schrijving van de belastbare vermakelijkheden weggelaten. Zonder enige op- of aanmer kingen wordt deze nieuwe verordeningen nu z.h.s. aangenomen. Het volgende punt van de agenda behelst de instelling van een woningbedrijf, waarin alle woningwetwoningen en alle andere bij de gemeente in eigendom zijnde woningen zullen worden ondergebracht. Deze omschakeling moet men zien in het kader van een sterk vereenvoudigde administratie. De leden Jans sen en Breure hadden een aantal bemer kingen op het feit. dat huns inziens de ver antwoordelijkheid voor de financiën slechts bij één persoon komt te liggen (één man uit het college van b. en w.). Zij zagen de ver antwoordelijkheid liever uitgebreid tot bur gemeester én een der wethouders. De voor zitter zegt dat de opposanten zich verwar ren met controle plus uitbetaling én beleids zaken. Mevr. Janssen houdt voet bij stuk en wil er een voorstel van maken dat burge meester én één der wethouders voor uitgaaf tekenen. Het lid Van der Maas wil weten hoe het zit met de mogelijkheden van onderhoud der woningen, waarop de voorzitter ant woordt dat daarin niets verandert. Dit woon- bedrijf beoogt slechts een administratief ef fect. Hierop brengt de voorrzitter het voorstel in stemming wat. met de stemmen van de le den Janssen en Breure tegen, wordt aange nomen. De nu volgende punten 10. 11 en 12 van de agenda gaan over de interne zaken van de secretarie. In verband met het feit. dat de ontvanger binnenkort de dienst van de ge meente zal verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, is er overleg gepleegd over de organisatie van de finan ciële administratie het het kasbeheer der ge meente. Dit heeft zich geculmineerd in het ontwerp „ontvanger nieuwe stijl". Zonder uit breiding of inkrimping van personeel is het mogelijk geworden dusdanige interne ver anderingen in te voeren, dat de gewenste scheiding door het Verificatiebureau tussen administratie en beheer der financiën ver wezenlijkt kan worden. Het lid Welleman vindt deze regeling aanvaardbaar, gezien het feit, dat niemand ontslagen behoeft te wor den. Mevr. Janssen vraagt of het personeel het aan kan. waarop de voorzitter met een volmondig ja antwoordt. Deze maatregel is in nauwe samenwerking met het personeel genomen. Het lid Breure zag er graag nog iemand bij benoemd. Hij vindt dat het aan tal personen, die goed intern bij de zaak be trokken zijn. aan de lage kant is. De mogelijk heid dat enige ambtenaren te zwaar belast worden, acht hij niet uitgesloten. De voor zitter zegt dat. indien de noodzakelijkheid zich voordoet, altijd nog een ambtenaar bij gevraagd kan worden. Bovendien, de ambte naren zelf zijn mondig genoeg om zich bij te zware belasting te laten horen. Breure zegt hierop: dan heeft Van Damme voorheen eigen lijk weinig voor de de gemeente verdiend. Z.h.s. worden hierna de drie punten aangeno men. Bij de behandeling van de herziening van het bestemmingsplan voor de kom Kats vraagt het lid Van der Maas naar de moge lijkheid van vestiging in het dorp Kats van b.v. leidinggevend personeel van Van Hattum en Blankevoort. Is daar geen animo voor? De voorzitter antwoordt hem. dat hij daar al contact over heeft opgenomen, maar dat van animo nog niets is gebleken. Zodra deze er is. zal contact met de gemeente worden op genomen. Men kan dan misschien putten uit het z.g. industriefonds. In verband hiermede zou Breure graag zien dat er op diverse pun- anders dan andere CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS fIJO ten van de wegen borden werden geplaatst met er op: bouwterrein te koop. Van deze borden ziet de voorzitter weinig nut uitgaan, omdat iedereen weet dat elke gemeente bouwterrein te koop heeft. Z.h.s. wordt daar na het bestemmingsplan vastgesteld. Bij de behandeling van de herziening van het bestemmingsplan voor de kom Colijns plaat zegt het lid Van der Weele dat men. voor wat betreft de bestemmingsplannen van Colijnsplaat, steeds niet erg gelukkig is ge weest. Ook nu weer zo. De bejaarden worden nu ver achteruit gedrukt. Wethouder Bom zegt hierop, dat het gevraagde terrein bui ten het bestemmingsplan is gelegen en dat dan de bejaarden nog verder uit de kom zou den komen te zitten. Van der Maas vraagt of het nu de tijd niet is een saneringsplan in gro te lijnen voor Colijnsplaat op te zetten. De voorzitter zegt dat er al een inventaris is ge maakt en dus het plan aanwezig is. Hij ziet voor dit plan nog geen kans van slagen, daar overal in den lande saneringsplannen worden opgesteld en ter bevoegde instantie worden ingeleverd, waar al deze plannen op een grote stapel terecht komen. Daarom juist, zegt Van der Maas. is het nu tijd ons plan daar tussen te stoppen. Verder wijst hij nog op de water zuivering. Straks kan het rioolwater niet meer elke dag geloosd worden en zit men met de opslag daarvan, wat voor Colijnsplaat een minder prettige geur mee zal brengen. De voorzitter beaamt dat de riolering te Colijns plaat bijzonder slecht is. Men zou die van de grond af aan opnieuw op dienen te zetten. Wethouder Bom zegt dat Kortgene na de af sluiting van de Zandkreek zijn zuiveringsin stallatie heeft gekregen en dat ook Colijns plaat deze wel zal krijgen bij de afsluiting van de Oosterschelde. Het lid Breure zegt dat alles wel waar is wat wethouder Bom zegt. maar men ziet daar ook uit hoe lang het duurt voordat men tot uitvoering van de gemaakte plannen over gaat. Ook hij is voorstander van het tijdig indienen van plannen. Ook dit be stemmingsplan wordt hierna z.h.s. aange nomen. Hierna komt de herziening van het bestem mingsplan „Jachthaven en omgeving" in be handeling. Het lid Breure zegt geconstateerd te hebben dat er in de dijk wordt gegraven en dat de grond wordt gestort in een vroeger gepland vijvertje, waar men vroeger niet bui ten scheen te kunnen. De voorzitter zegt dat dit een stankvijvertje was. Wethouder Mar- s»m Voor Baby POEDER - CREME - OLIE - ZEEP kusse voegt daaraan toe: een half jaar van het jaar staat dat vijvertje droog, reden waar om Valk besloten heeft het te dempen. In ver band met de mededeling van de voorzitter over het teruggeven van 11 percelen grond op het bungalowterrein, vraagt Breure of even tuele kopers hier al voor in de rij staan. De voorzitter zegt dat dit nog wel niet het geval is. maar dat er toch al bijna driekwart is verkocht. Het nu volgende punt van de agenda: openen van een crediet van 2000.voor verwezenlijking van de plannen van de speel tuinvereniging te Colijnsplaat. zou de voor zitter gaarne terugnemen, gezien er juist deze morgen een brief van bovengenoemde ver eniging is binnengekomen, waarin een ander plan met andere berekening naar voren wordt gebracht. De voorzitter zegt het jammer te vinden dat over de berekening die hij niet op alle punten juist vindt niet eerder met b. en w. is gesproken In de praktijk werkt zulks altijd beter. Hierna wordt een kaart getoond die een particulier Bram Verburg van Colijns plaat heeft ontworpen. Een toekomst beeld van Colijnsplaat. zoals dat zou kunnen wor den. Men ziet op deze kaart een industrie terrein achter de molen, zwembad, skelter baan, parkeerterrein, mini-golfbaan, jachtwerf- je. plantsoen, wandelpaden enz. De voorzitter is vol lof over dit initiatief en zegt dat het hem goed doet wanneer er uit de gemeente mee gedacht wordt. Of alles te verwezenlijken zal zijn. daarachter moet hij nog een vraagteken plaatsen. Maar we zullen zien. Geanimeerd wordt dit plan door alle aan wezige raadsleden besproken en ook daar ondervindt het plan unaniem lof. Van der Weele breekt wederom een lans voor zijn idee de speeltuin op het eerste gedeelte van het voetbalveld onder te brengen. Het op de ze kaart naar voren gebrachte terrein van de zwarte loodsen vindt hij alleen geschikt om te rolschaatsen. De voorzitter zegt dat het voetbalveld nu door vier elftallen bespeeld wordt, zodat geen grond gemist kan worden. Door de bouw van de koelhuizen, zegt Kra mer. is het achterste (oefenveld) nu naar vo ren geschoven. Welleman vindt dat men een goede sportvereniging moet steunen. De vrijetijdsbesteding wordt een urgente zaak. Een centraal sportpark is voor hem nog een lieve wens. Het laatste punt van de agenda: een wij ziging van de wachtgeldregeling wordt hier na z.h.s. vastgesteld. Bij de rondvraag krijgen de schriftelijk in een vorige vergadering ingediende vragen van Klaassen eerst de beurt. Deze betreffen de wateroverlast in de moestuin van de domi nee. de waterafvoer van de brandput achter de kerk en de vraag of er bij b.en w. ook de bereidheid bestaat kleine middenstanders en agrariërs bij moeilijkheden de helpende hand te bieden. Door de voorzitter en wethouder Markusse worden deze vragen tot genoegen beantwoord. Welleman's eerste vraag is: moeten alle woonschepen, die in de haven van Kortgene liggen, evenveel liggeld betalen? Zo ja, acht u het dan niet billijk dat ze allen dezelfde faciliteiten krijgen? De voorzitter zegt hierop dat bij de huurders, waarop Welleman doelt, van te voren bekend was wat ze kregen en dat men daarmee accoord ging. Van beloften omtrent verandering van ligplaats is hem niets bekend. De tweede vraag van Welleman luidt: Is het de bedoeling dat de beplanting op het bungalowterrein aan het Veerse Meer behoor lijk wordt onderhouden? Zo ja. hoe denkt u dat te doen? Nogal eenvoudig zegt de voor zitter. de aannemer van de beplanting dient dat te doen. Contractueel heeft die zich ver plicht twee jaar onderhoud te verrichten. Vol gens Welleman is er nog nooit iets aan ge daan en vindt dat een nieuw aan te stellen gemeentewerkman hier zeker een behoorlijk arbeidsveld vindt. De voorzitter zegt dat djt een oud verhaal van Welleman is. waarop Welleman zegt: ja, maar op nieuwe wijs. Tot slot vraagt Welleman nog naar de be- beloofde wachthuisjes. Wethouder Markusse zegt dat de tekeningen enz. reeds weken ge leden in Middelburg zijn ingediend, maar tot op heden is daar taal noch teken op ont vangen. Het lid Breure attendeert nogmaals op de huisvuilophaaldienst. Met biddag was de wa gen wederom niet gekomen en stonden alle emmers weer buiten te pronken. Hij vraagt wederom om bekendmaking, wat door de voorzitter wordt toegezegd en vraagt om eens op een andere dag huisvuil op te halen. Brandend maagzuur? helpen direkt! Wethouder Markusse kan hem meedelen, dat dit volgend jaar inderdaad ook zal geschie den. Tot slot vraagt Breure of er al iets bekend is omtrent de ambtswoning van de burge meester. De voorzitter zegt dat dit morgen (5 april) in Middelburg ter sprake zal komen. Hierna gaat de raad in geheime zitting om het nonconcurrentiebeding met de heer Becht te bespreken. Op onze vraag of de raad na afloop daarvan alsnog heropend zal worden, geeft de voorzitter een ontkennend antwoord. Kruiswoordpuzzel no26 HORIZONTAAL: 1. staaf goud 4. kostbare stof 7. uitheems zoogdier 11. bloeiwijze 12. deel v. h. hoofd 13. morslap 15. oude stofmaat 16. jongensnaam 18. niet lang 19. spierpijn 21. draaiend deel 23. volkerenorganisatie 24. gevangenis 26. inhoudsmaat 28. godsdienst 31 strafwerktuig 32. groep gelijke mensen 34. jongeling 35. rangtelwoord 39. op de wijze van 41. ongeordende groep 44. gedroogde rozijn 46. meisjesnaam 48. soort onderwijs 49. Engels telwoord 51. inhoudsmaat 53. aanvang 56. gang v. e. paard 58. Engelse ontkenning 59. deel v. d. bijbel (afk) 60. zondre afwisseling 62. niet dik 63. bepaalde hoeveelheid 64. opera 65. glazen uitbouw 66. inwendig orgaan VERTICAAL: 1. boomschors 2. vis 3. rijstbrandewijn 5. plaats in Gelderland 6. kleurstof 8. Europeaan 9. gehoororgaan 10. delfstof 14. zij die gaat trouwen 15. klein soort struisvogel 17. kleine, zachte veertjes 18. heilig boek 20. hoekpilaster afk) 22. vertaler 25. deel v. e. trap 26. Frans lidwoord 27. onder het nodige voorbehoud (Lat. 28. bestaat 29. familielid 30. weversklos 33. vis 36. godsdienst 37. vrucht 38. verharde huid 39. Engels voorzetsel 40. anno Christi (afk) 41. bevreesd 42. eens (oude vorm) 43. voorzetsel 45. middag 47 ovenkrabber 50. oude literatuur 51. gebied 52. Europese hoofdstad 53. landman 54. verdedigingsorganisatie 55. boom 57. vacht- of verenwisseling 61. voorzetsel HORIZONTAAL: 1. aria; 4. spa; 7. rots; 10. gorilla; 14. ei; 15. las; 16. sik; 18. de; 19. di; 20. sta; 22. mij; 24. ego; 26. strookt; 30. lap; 32. rm; 33. lij; 34. rr; 35. es; 36. no; 37. du; 38. als; 40. oo; 42. po; 44. amerika; 45. pompoen; 46. pm; 47. at; 48. ina; 50. pa; 51. re; 52. ea; 54. eg; 56. ee; 57. dg; 58. eng; 59. restant; 62. rem; 64. eb; 66. sas; 67. la; 68. bi; 69. lam; 72. sok; 74. dd; 76. ambitie; 80. stom; 81. esp; 82. rest. VERTICAAL: 2. rk; 3. aga; 4. sr; 5. pistool; 6. al; 7. rai; 8. ta; 9. rete; 11. os; 12. Is; 13. reep; 15. li; 17. km; 19. dom; 20. sr; 21. ao; 23. ijle; 25. grommen; 26. sluiter; 27. tij; 28. kr; 29. trompet; 31. asperge; 36. nap; 37. dra; 38. aai; 39. spa; 41. opa; 43. one; 49. notaris; 53. age; 55. ge; 56. en; 57. dra; 58. elbe; 60. ss; 61. as; 63. mode; 65. bl; 67. Ik; 70. aam; 71. mm; 72. si; 73. oer; 75. ot; 77. be; 78. tp; 79. is. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1