Zo afwezig is afwezig Nachtkleding Onderkleding P. de Kam 60 jaar Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 18 maart 1967 no. 3239 Vervolg raadsvergadering Wissenkerke Jaarvergadering Coöp. Raiffeisenbank „Wissenkerke" RUILVERK AVELINGS- NIEUWS 25 km wandeltocht op Schouwen-Dniveland PREDIKBEURTEN De Goedkope Simon De Goedkope Simon Hoofdstraat 36 DESIREE bejaardenwoning L. Tange Wissenkerke een net meisje Aanbiedingen die voor zichzelf spreken vraagt of de laatste tien woningen dezelfde zijn als de eerste, waarop de voorzitter zegt dat dit er niet toe doet. daar de Stichting bouwt en de raad garant moet zijn. Verder constateert Kole dat de laatste 10 woningen per stuk duurder zijn dan de eerste 20. Wij zijn alleen op de exploitatierekening afge gaan zegt de voorzitter, die zeer gunstig is. Uit toelichtingen van de leden Wisse en San- dee blijkt dat onder meer de eerste geldle ning wel erg aan de krappe kant was en dat nu ook één grotere woning gebouwd wordt. De nog niet definitief vastgestelde huurprijs blijft echter vooralsnog op plm. f 25.ge handhaafd. Hierna wordt z.h.s. de garantie verleend. Voordat tot de rondvraag wordt over gaan doet de voorzitter nog o.a. mededeling van het feit. dat de gemeente door de Herv. Kerk benaderd is omtrent de mogelijkheid tot de bouw van een nieuwe kerk annex een verenigingsgebouw in onderlinge samenwer king. Genoemde nieuwbouw is door de Herv. Gemeente niet te realiseren, mogelijk wel in samenwerking met de burgerlijke gemeente. Zonder op- of aanmerkingen legt de voorzit ter deze mededeling op tafel, de leden kun nen er dan eens hun gedachten over laten gaan. Ook b. en. w. heeft zich nog geen oor deel gevormd. In de nu volgende rondvraag zegt het lid De Smit onaangenaam getroffen te zijn door dat te Wissenkerke geen deelname is ge weest aan de actie ..Een koe voor Grosseto". Hij vraagt waarom dit niet het geval is ge weest. De voorzitter zegt dat hij in deze ge meend heeft geen persoonlijk initiatief te moeten ontwikkelen. Telkenjare wordt er door de gemeente geijverd voor de NOVIB en de Zeeuwse collecte, die steeds een bijzonder goed resultaat opleveren. Hij vindt dat er uit de gemeente zelf een initiatief uitgegaan moest zijn. Er wordt veel te veel tegen b. en w. aangeleund. Op aandrang van De Smit. bijgevallen door Van der Maas, zal hij de zaak echter nog eens bekijken. Het lid De Smit attendeert vervolgens op de over de tuingrond hangende bomen aan de oostelijke zijde van de begraafplaats. De voorzitter belooft hem aandacht. Het lid Zuijdweg zegt benaderd te zijn over de zondagsopening van de kampwinkels en vraagt hoe b. en w. denken dit te regelen. De voorzitter zegt hem dat namens b. en w. in de eerstvolgende raadsvergadering een voorstel dienaangaande zal komen. Het lid Sandee vraagt inlichtingen over de te koop aangeboden tuingrond bij Rolandus Hagedoorn. De voorzitter zegt dat de termijn van inschrijving net is afgelopen en dat een eerste inzage van de briefjes hem te laag voorkomt. Het lid Kole vraagt naar het taxatierapport van de School met de Bijbel. Nu de bouw weer wat gaat opleven, kan men wel eens de boot missen. De voorzitter zegt dat eerst de begroting 1967 moet zijn goedgekeurd, voor dat men kan gaan bouwen. Men heeft onder zocht of de school geschikt te maken zou zijn voor verenigingsgebouw, doch dit blijkt niet mogelijk, hetgeen gesteund wordt op het oordeel van twee aannemers. De gedach te van b. en w. gaat nu uit naar het uitbrei dingsplan bij de bejaardenwoningen. Tot slot vraagt het lid Kole naar de meer dere kosten bij het afgeven van vergunningen tot langere openstelling van café's. Deze meerdere kosten worden de verenigingen in rekening gebracht. Nu moet men voor elke langere openstelling betalen en vroeger be taalde men per maand. De voorzitter geeft hem ten antwoord, dat in de vroegere leges verordening onbillijkheden zaten. Een café dat vroeger voor b.v. 4 openstellingen tege lijk aanvroeg betaalde slechts een kwart van een café dat die 4 openstellingen afzonderlijk aanvroeg. De nieuwe legesverordening onder vangt dat en schakelt alles gelijk. Met enige woorden van dank voor de pret tige wijze van vergaderen en met voorlezing van het dankgebed wordt deze vergadering gesloten. Maandag 13 maart j.l. hield de Coöp. Raif feisenbank ..Wissenkerke" gevestigd te Kam perland haar 46ste jaarvergadering in hotel ..Kamperduin" te Kamperland, onder voorzit terschap van de heer G. E. de Jonge te Wis senkerke. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mede, dat het jaar 1966 voor de bank een goed jaar is geweest. De spaarsaldi ste gen met ongeveer 700.000gulden tot f 8.642.364.85. Het reservefonds zal na bij schrijving van de winst over 1966 tenbedrage van f 20.487.54 ruim f 329.000.bedragen. In de loop van het jaar stegen de door de bank verstrekte hypotheken aan natuurlijke personen en leningen aan rechtspersonen met f 776.000.tot een totaal bedrag van f 4.321.112.89 Het balanstotaal bereikte een bedrag van f 10.632.685.68, terwijl de jaaromzet een totaal beliep van f 54.755.503.74. Tijdens de vergadering werd de heer P. J. de Putter te Kamperland herkozen als be stuurslid. terwijl de heer J. H. Zuijdweg te Wissenkerke. voordien plv. lid van de Raad van Toezicht, werd gekozen tot lid van de Raad van Toezicht in de plaats van de heer P. D. Remeijnse te Kamperland, die in ver band met zijn leeftijd niet meer herkiesbaar was. In een tot de heer Remeijnse gerichte toe spraak bracht de voorzitter dank voor het vele werk dat de heer Remeijnse gedurende 35 jaar voor de bank heeft verricht. Eerst als lid van de Raad van Toezicht, daarna gedu rende vele jaren als voorzitter van de Raad van Toezicht. Hierna overhandigde de heer De Jonge de scheidende voorzitter van de Raad van Toe zicht een geschenk, als aandenken aan de bank. De heer Remeijnse dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor het geschenk en wenste de bank verder een voorspoedige groei toe. Na het afhandelen van nog enkele punten van de agenda, werd vervolgens de vergade ring door de voorzitter gesloten. Het opruimen van afrasteringen. Door de plaatselijke commissie is beslo ten dat het opruimen en herplaatsen van af rastering wat voor het uitvoeren van de wer ken noodzakelijk is door de desbetreffende grondgebruiker zal dienen te geschieden. Voor het verrichten van dit werk wordt een vergoeding uitgekeerd. Deze is bepaald op f 0.75 per strekkende meter voor een buiten afrastering en op f 0.30 voor een binnenaf- rastering. De vergoedingsnorm is hierop gebaseerd dat de betrokkene zelf de afrastering op breekt en weer herplaatst. Er is rekening ge houden dat bij dit werk een bepaald percen tage palen en draad vernieuwd zullen moeten worden. De desbetreffende aannemer is verplicht de grondgebruikers vroegtijdig in kennis te stellen van de wenselijkheid om de afraste ring op te ruimen en over welke lengte dit dient te gebeuren. Onder vroegtijdig wordt verstaan plm. 10 dagen vóór de uitvoering van het werk. De jaarlijkse 25 km wandeltocht op Schou- wen-Duiveland is voor dit jaar vastgesteld op zaterdag 6 mei a.s. De route voert ditmaal geheel door Schouwen. Om 2 uur n.m. wordt gestart van het Havenplein te Zierikzee. waarna via de Zandweg gewandeld wordt naar Kerkwerve en vandaar over Schutje naar Brouwershaven, waar gerust wordt. Vandaar keert men over de Schouwse Dijk en de Le- verdijk terug naar Zierikzée Deelname staat open voor zowel indivi- duelen. als groepen en verenigingen. Zij, die de tocht binnen de gestelde tijd volbrengen, ontvangen een onderscheidingsteken plus een diploma. Gaarne wekken wij alle wandelsportliefheb- bers(sters) op aan deze mooie tocht deel te nemen. Opgave kan geschieden bij het secre tariaat van het comité. Poststraat 11. Zierik zee, waar ook alle gewenste inlichtingen te verkrijgen zijn. Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter 't Hart, tel. (01107) 338 en dokter Janssen, tel. (01108) 319 WATERSTANDEN geldig voer de noordkust van Noord-Beveland maart hoogwater 18 zaterdag 6.41 19.07 19 zondag 7.24 19.58 20 maandag 8.27 21.09 2V dinsdag 9.53 22.46 22 woensdag 11.00 23.27 23 donderdag 12.12 12.46 24 vrijdag 1.14 13.42 voor zondag 19 maart 1967. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. R. P. Ytsma. H. Avondmaal en 2.30 uur ds. R. P. Ytsma. H. Avondmaal en Dankzegging. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7.30 uur n.m. ds. R. P. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10.30 uur ds. Alb. van den Ban. Openbare Geloofsbelijdenis en 2.30 uur ds. Th. Rinkema, Mid delburg. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7.30 uur ds. Alb. van den Ban. Viering H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur mej. P. Stok van Kattendijke. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7.30 uur n.m. ds. J. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Kwakkelstein. Vrijdag 24 maart Goede vrijdar 7 uur n.m. ds. Willekes. H Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur Wika W. Veenhoven uit Middelburg en 2.30 uur ds B. C. de Gelder. Openbare Belijdenis des Geloofs. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7.30 uur n.m. ds. B. C. de Gelder. Viering H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak, voorbe reiding H. Avondmaal en 2.30 uur dr. J. Bakker uit Middel burg. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7 uur n.m. ds. C. van der Waa uit Goes, viering H. Avondmaal. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Joosse uit Middel burg en 2.30 uur ds. Van Rhee- nen uit Colijnsplaat. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. H. J. Kampherbeek te Heemse. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7.45 uur ds. Joosse te Middel burg. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Meijer uit Souburg. Vrijdag 24 maart Goede vrijdag 7 uur ds. Slingenberg uit Goes. Geref. Kerk Colijnsplaat Geen opgaaf ontvangen. Geref. Gem. Kamperland 10. 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10. 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Voor uw deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder C. P. de Back - Breas en onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante C. P. de Back, zeggen wij u hartelijk dank. Wissenkerke: Familie De Back. Vlissingen: Familie Plasse. Wissenkerke, maart 1967. Groene Kruis Kats Voor de inwoners van Kats en verdere belang stellenden is het nieuwe wijkgebouw te BEZICHTIGEN hedenmiddag van 14.30 - 16 uur. Het bestuur. Wie zou mij willen komen helpen in de huishouding? 1 dag per week of 2 halve. A. Heijboer - de Jonge, Noordstr. 26, Kamperland Dokter Van Arkel van donderdag 23 maart t/m dinsdag 28 maart. Dokter 't Hart neemt waar Donderdagmorgen WEL SPREEKUUR. Tandarts Krommenhoek van 24 maart tot en met 29 maart. heeft altijd wat. Zo zijn er nu weer SPECIALE AANBIEDINGEN in luxueuze nylon NACHTKLEDING onder meer NACHTHEMDEN en BABYDOLLS welke stukken onder de normale prijs wor den verkocht in SPECIAALZAAK Goes Middelburg modieus elegant charmant als maar zijn kan is er nu heel veel bij Ganzepoortstraat Goes. Wegens verbouwing tijdelijk gevestigd voorheen Bakkerij Kooman. Boot's zelfbediening Kortgene. Twee ringen uil de prachtige kollektie DESIREE verlovingsringen, gekozen voor het leven, Zo'n keus verdient tijd en aandacht. Dat kén bij ons. Lange Noordstraat 6, Middelburg, Telefoon 2443. Pensiontehuis Noord-Beveland Kortgene Gegadigden voor een kunnen zich vóór 1 april 1967 schiftelijk opge ven aan het adres: Secretariaat Pension tehuis Noord-Beveland, Julianastraat 2, Kortgene. In een daarna met gegadigden te houden bij eenkomst zullen alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. Het bestuur. AR-kiesvereniging te Kamperland In de vrijwel geheel gevulde grote zaal van gebouw .Renata' hebben de leden van de A.R.- kiesvereniging ..Nederland en Oranje" op stijlvolle wijze de 60ste verjaardag van hun vere niging herdacht. (Na het zingen van enkele verzen van psalm 103 opende de heer Tange deze bijzondere vergadering met schriftlezing en gebed.) De heer Tange. al meer dan 30 jaar de onvermoeibare voor zitter van de vereniging, ging in zijn openingswoord de poli tieke gebeurtenissen van de laatste tijd nog eens na en sprak zijn dankbaarheid uit voor de vele ontvangen zege ningen. Daarna boden de heren Schee- Ie (namens b. en w.), Hoek (namens het Provinciaal Co mité). Balkenende (namens de Centrale Goes) en Schout (oud-gedeputeerde) hun geluk wensen aan. Zij zwaaiden de vereniging lof toe en spraken de hoop uit, dat de kiesvere niging blijvend gezegend mag worden en tot zegen mag zijn. Na een pauze volgde de hoofdschotel, de herdenkings rede door drs. Goudzwaard, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de Anti- Revolutionaire Partij. In een boeiend betoog schetste de spreker de op vele gebieden veranderende samenleving. Centraal stelde hij de vraag: „Wat is nu van blijvende waar de in datgene, waarvoor onze vaderen gestreden hebben?" Hij noemde een drietal punten, te weten: a. de strijd tegen de vermeende neutraliteit; b. in zicht in de eigen taak en aard van de overheid; c. bereidheid tot evangelische toetsing van de maatschappij. Drs. Goudz waard kwam tenslotte tot de volgende conclusie: „Blijvend is de noodzaak dat we blij ven staan op de evangelische rotssteen en dat we dit evan gelie zijn doorwerking laten hebben." Tenslotte zong de zangvere niging „Soli Deo Gloria" onder de uitstekende, beheerste lei ding van dirigent De Mol een viertal liederen, die ondanks de slechte akoestiek van de zaal zeer goed tot hun recht kwamen. Op verzoek van de voorzitter sloot de heer Schout deze welgeslaagde vergadering hierna met dankgebed. Uw adres, wanneer u met de schoonmaak iets wilt vernieuwen of veranderen is: BEDDEN, LEDIKANTEN, DEKENS, GOR DIJNSTOFFEN EN VITRAGES, SLAAPKA MERKLEEDJES, EETKAMERSTOELEN, LEUKE ZITJES, enz. enz. Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd voor huishouding en eventueel winkel Boekhandel Markusse, Wissenkerke 2 pak fijne koffie van 3.84 VOOR 3.34 EN 80 zegels. 250 gram rozijnen VOOR 67 cent EN 20 zegels. Bij een fles limonadesiroop 1 BALLON GRATIS Een pot fijne augurken VOOR 1.15. 3 flessen gazeuse VOOR 98 cent. Bij aankoop van 1 fles sherry a 3.75 een fles Vermouth VOOR 3.95 met nog 20 zegels EXTRA. 1 grote fles Hoendervorst advocaat met zuivere brande wijn bereid nu VOOR 5.75 met 100 zegels. Een prachtig glas GRATIS bij 1 fles Rumbo VAN 4.95. 8 fijne sinaasappels VOOR 1.00. VLEESWARENSCHOTEL 100 gram ham 100 gram boterhamworst 100 gram snij worst Noormaal 2.15, nu SAMEN voor 1.95. Zie verder onze voordelige aanbiedingen in de winkel. Bovenstaande aanbiedingen zijn alleen geldig vanaf donderdag 23 maart tot en met donderdag 30 maart 1967. MITS AFGEHAALD IN DE WINKEL. U winkelt rustig en gezellig in Buijze's zelfbedieningsbedrijf te Kamperland. Beleefd aanbevelend,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 3