NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Wissenkerke RenniesJ| Ploovier heeft DE schoenen DE COÖPERATIEVE te Colijnsplaat en te Kamperland Oplossing kruiswoordpuzzel no. 22 No. 3239 V Zaterdag 18 maart 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs i 2.00 per hall jaar Franco per post 15.00 per hall jaar Advertenties 1 2 cent per mm Voor louten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Jeugdbrandweer te Kamperland. Jachthaven Kamperland per 1 april a.s. in ge bruik. Parkeerterrein van 3400 m2 bij Duinlust. Uitbreiding tot 30 bejaarden woningen te Kamperland. Rattenplaag sterk afgenomen. Ratiobouw te Kam perland start half de zomer. Waarom geen koe voor Grosseto in de gemeente Wissenkerke? Zondagsopening kampwinkels? Nieuwe hervormde kerk ennex verenigingsgebouw in samenwerking met de gemeente? Onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse kwam de raad dezer gemeente j.l. maandagmiddag in openbare vergadering bij een. Het lid Iz. Stokman was met kennisge ving afwezig. Na een kort welkomstwoord en voorlezing van het gebed worden de notulen van de vo rige vergadering onveranderd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het daarbij aan wezige brandweerrapport omtrent de brand bij de heer G. M. F. Bom ontlokt het lid De Smit de vraag of het geen aanbeveling ver dient voor de brandweer enige zuurstofmas kers aan te schaffen, gezien de enorme rook ontwikkeling bij bedoelde brand. De voorzit ter geeft ten antwoord, dat dit ook al een vraag in b. en w. is geweest, doch om finan ciële redenen daartoe nog niet is besloten. Men heeft nu echter een adres gekregen waar deze maskers goedkoper te verkrijgen zijn toch altijd nog f 1400.per stuk en men zal deze terdege onderzoeken en later met een voorstel in de raad komen. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat de vrijwillige brandweer te Kamperland nu ook over een jeugdkorps beschikt, dat zodoende straks de oudere brandweerlieden kan vervangen. Ingevolge het Nieuwe Verkeersreglement, dat 1 januari j.l. in werking is getreden, kan de burgemeester niet meer zoals voorheen de bank is er voor Om uw spaartegoed te bewaren. En u er rente over te geven! Om u ad vies te geven in finan ciële aangelegenheden. Om u van dienst te zijn met vreemde valuta. En nog veel meer. Want wij zijn er voor en daar hoort natuurlijk een pret tige behandeling bij. Dat maakt het zakendoen toch veel aangenamer? zal u graag nader inlichten gemachtigd worden om verkeersmaatrgelen te treffen. Dit moet nu geschieden door b. en w. Het betreffende voorstel daartoe ontmoet bij het lid Sandee enige tegenkanting. Hij ziet dit liever aan de raad voorbehouden. In buitengewone tijdelijke omstandighe den kan hij zich daarmee verenigen, doch wanneer het om permanente maatregelen gaat moet zijns inziens de raad daartoe be sluiten. Zoals de zaken nu zullen komen te liggen, heeft de raad er dus in feite niets Brandend maagzuur? helpen direkt! meer mee te maken. De voorzitter zegt dat het lid Sandee nu een juridisch punt aan snijdt. Het zal niet mogelijk zijn dit bij de raad onder te brengen, aangezien de wet juist van b. en w. spreekt. Voorheen, zo zegt de voorzitter verder, is aan de verzoeken uit de raad om diverse verkeersmaatregelen te nemen, toch ook alle aandacht besteed? Wet houder Leendertse zegt dat er altijd deskun digen ingeschakeld worden voordat tot het nemen van maatregelen wordt overgegaan. Het lid Filius kan zich wel met deze machti ging verenigen, omdat de raad vroeger toch ook' altijd goed werk leverde. Het lid Sandee wil geen gunst, maar recht. De voorzitter zegt daarop, dat wanneer de raad veel klachten zou hebben over de genomen verkeersmaat regelen, deze machtiging altijd door de raad weer kan worden ingetrokken. Het lid Zuijd- weg heeft bevrediging gevonden in de gang van zaken zoals die vroeger was. Hij gelooft ook nu nog wel dat, indien ingrijpende maat regelen noodzakelijk zijn. een gesprek met de raad zal plaats hebben. Hierna wordt z.h.s. de gevraagde machti ging aan b. en w. verleend. Hierna komt de verordening op het heffen en invorderen van liggelden voor pleziervaar tuigen in de jachthaven te Kamperland in be handeling. Het lid Van der Maas vraagt of het ook in het voornemen ligt des zondags de inning van liggelden te doen plaats vin den. De voorzitter antwoordt hierop, dat er geen mogelijkheid bestaat onderscheid te ma ken tussen de zondag en een werkdag in de inning. Als konsekwentie zou men daaruit moeten trekken dat de jachthaven op zondag gesloten is. met als gevolg dat men de jach ten naar de omringende havens stuurt. Het lid Van der Maas kan deze zienswijze wei begrijpen, doch zou toch graag zien dat de zondag uitgeschakeld werd. Het lid Kole vestigt de aandacht op het onaantrekkelijke van de omgeving. Hebben b. en w. alles gedaan wat in hun vermogen lag om deze aantrekkelijkheid te verhogen? De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. Hij vertelt dat men in onderhandeling is met een horecabedrijf, doch dat dit wel niet op zeer korte termijn zijn beslag zal kunnen krij gen. mede doordat de grond aldaar eigen dom van het rijk is. Hij is echter voor dit jaar al tevreden, nu men aldaar reeds water en elektriciteit kan aanbieden. In een noodge bouw. zoals Kole suggereert, ziet hij ook weinig heil. Wanneer men iemand in de eer ste moeilijke jaren toestemming geeft daar een noodgebouwtje neer te zetten, kan men later moeilijk zo iemand verplichten dat weer af te breken. Kole vraagt of de nu geïnteres seerde daar dan niets voor voelt, hetgeen de voorzitter zal bekijken. Het lid Zuijdweg informeert naar het be trekkelijk kleine batige saldo bij volle be zetting dat de exploitatierekening te zien geeft. De voorzitter antwoordt hem, dat het rijk slechts subsidie voor dergelijke objecten geeft van 85 van de onrendabele top. Ver der zegt hij de heer Zuijdweg dat het de heer Kooiman uit Kamperland is die het tijdelijk havenmeesterschap zal uitoefenen. Hij is ie mand die vele jaren gevaren heeft en de no dige kennis en bekwaamheid bezit. Het lid Sandee vraagt of er voldoende pu bliciteit aan deze ingebruikname gegeven is, waarop de voorzitter het aantal kranten en „vakbladen" opsomt waarin deze advertentie gestaan heeft. Op een gezegde van de voor zitter dat eigen gemeentewerklieden op de vrije dagen van de heer Kooiman zullen inval len. zegt het lid Sandee het niet goed te vin den dat deze zeker voor wat Kamperland betreft gedwongen zullen worden des zon dags te werken. De voorzitter zegt dat dit juist niet het geval is, daar de heer Kooiman zijn vrije dagen in de week op zal nemen en dus elke zondag zijn dienst waar zal nemen. Hierna wordt de verordening z.h.s. vastge steld. Uit deze verordening nemen wij het volgen de over: Het liggeld voor pleziervaartuigen bedraagt gedurende het zomerseizoen: voor vak per per per per met opp. seiz. mnd. week dag groot 60 m2 f 300.— f60.— f 15.— f3.— 30 m2 f 200.— f40.— f 10.— f2.— 24 m2 f 150.— f 30. f 7.50 f 1.50 21 m2 f 130.— f 26. f 6.50 f 1.30 18 m2 f 120. f 24. f 6.— f 1.20 15 m2 f 100.— f20.— f 5.— f 1.— Het liggeld gedurende het winterseizoen bedraagt 50 van het tarief in het zomer seizoen. Onder zomerseizoen wordt verstaan het aaneengesloten tijdvak tussen 1 april en 30 september daaraanvolgende. Onder een maand wordt verstaan een kalendermaand. Onder een week wordt verstaan een kalen- derweek en onder een dag wordt verstaan een nacht en een dag of een gedeelte daar van. Geen liggeld is verschuldigd voor plezier vaartuigen, welke gedurende de dag van de haven gebruikmaken en slechts gedurende korte tijd ligplaats, voorzover dit beschik baar is. innemen, zulks voor het doen van in kopen, het nuttigen van maaltijden e.d. Ook voor boten, behorende bij pleziervaartuigen, zal geen liggeld verschuldigd zijn. Het rapport werkgroep regionaal woonwa genkamp Midden-Zeeland wordt hierna in be spreking gebracht. Uit dit rapport komt naar voren dat de conclusie van de werkgroep is: vestiging van een woonwagenkamp in de Goese Polder bij 's Heer Arendskerke, doch dat de wensen van de betrokkenen uitgaan naar een gebied bij Middelburg-Vlissingen. Het voorstel van b. en w. luidt derhalve ook: medewerking aan een gemeenschappelijke re geling en vestiging van dit kamp in het voor- keurgebied van de betrokkenen, hetgeen door de raad z.h.s. wordt goedgekeurd. Het lid Sandee stelde, allereerst npg vragen over het woonwagenterreintje bij Kamperland, waarop de voorzitter zegt dat dit blijft bestaan. Het lid Van der Maas vroeg of ons eiland van vestiging vrij bleef, hetgeen door de voorzit ter bevestigend werd beantwoord. Door het ambacht „Oud Campen" te Mid delburg zijn een aantal percelen grond aan de gemeente te koop aangeboden, gelegen aan de Oosthavendijk te Kamperland hoek weg langs de westelijke zeedijk van de Soe- lekerkepolder. Laatstgenoemde weg zal aan sluiting geven op de weg over de schorgron- den vóór de Spieringpolder, welke weg thans door Rijkswaterstaat wordt aangelegd. Het hoekpunt Oosthavendijk - Soelekerkepolder zal te zijner tijd moeten worden verbreed. De vraagprijs voor genoemde grond is f 4951. hetgeen b. en w. alleszins billijk vinden. Het lid Sandee zegt dat men, om iets goeds daar te maken, het huis van Leendertse te zijner tijd dient te kopen, hetgeen de voorzitter vol mondig beaamt. Een voorstel van b. en w. omtrent een ont- werp-besluit betreffende de wet op de ruimte lijke ordening voor een gebied ten westen van de Veerweg te Kamperland en voor een ge bied ten zuiden van de Beatrixstraat te Wis senkerke wordt z.h.s. vastgesteld. Het verhuur van een stukje grond aan de heer W. J. Rolandus Hagedoorn op het ha venterrein te Kamperland kon geen genade vinden in de ogen van Ged. Staten, omdat in het contract geen regeling was opgenomen met betrekking tot beëindiging van de huur. Op voorstel van b. en w. wordt nu deze zin snede aan het contract toegevoegd: dat bij beëindiging van de huur de gemeente Wis senkerke aan de huurder uit welke hoofde en in welke vorm geen enkele schadeloosstelling verschuldigd zal zijn, hetgeen door de raad z.h.s. wordt aanvaard. Enige begrotingswijzigingen van de dienst jaren 1966 en 1967 worden z.h.s. goedge keurd. In de begrotingswijziging 1967 is een bedrag geraamd voor de aanleg van een par keerterrein bij „Duinlust" te Kamperland. De aanlegkosten daarvan zullen worden gedekt uit de saldireserve. Op voorstel van b. en w. wordt deze wijziging z.h.s. vastgesteld. Deze aanleg komt de gemeente te staan op een bedrag van f 8325.hetgeen 30 is van de aanlegkosten. De rest subsidieert het rijk. Wel komen de onderhoudskosten volledig voor rekening van de gemeente. De opper vlakte van dit parkeerterrein bedraagt plm. 3400 m2, plaats biedend aan 150 tot 175 auto's. Ook voor tweewielers is ruimte gere serveerd, terwijl aan- en afvoerbanen gepland zijn. Het lid Kole informeert naar de resultaten van de rattenbestrijding en de kosten daar van. De voorzitter antwoordt hem dat de re sultaten als gunstig gekenmerkt worden en dat er reeds rekeningen ten bedrage van f 12.000.zijn binnengekomen, wat tegen valt. Dit bedrag en wat er misschien nog bij komt zal gefinancierd moeten worden door de beide gemeenten, het Waterschap en de Bedrijfsverenigingen, terwijl er nog voor stellen van de Z.L.M. en C.B.T.B. zijn om fiun leden te vragen 50 cent per ha bij te dra gen. Volgens het lid Sandee is de plaag ook in de dorpskom sterk afgenomen. Enige tijd geleden zei men nog wanneer men iemand een tijdje niet had gezien, die is zeker door de ratten opgevreten, doch dit geldt nu niet meer. Vervolgens vraagt het lid Kole nog naar de lugubere tonnetjes bij de slagers voren, geplaatst voor de destructie-auto. De voor zitter zegt dat er maatregelen genomen zullen worden om deze tonnetjes bij de slagers ach ter te plaatsen. Een voorstel tot verkoop van de inschrij ving op het Grootboek van de Nationale schuld, voortvloeiend uit de opheffing van het burgerlijk armbestuur, wor'dt z.h.s. goedge keurd. Vervolgens worden de voorschotten op de exploitatiekosten der bijzondere scholen in de gemeente en de voorschotten per lokaal en per kleuter voor de bijzondere kleuterscho len in de gemeente voor het jaar 1967 z.h.s. vastgesteld. In verband met de vele aanvragen voor een bejaardenwoning wil de Protestantse Stichting Bejaardenzorg te Kamperland nog tien bejaardenwoningen aan de Nieuwstraat laten" bouwen. Zij vraagt nu de benodigde grond te mogen kopen. De benodigde opper vlakte is plm. 1825 m2 en de grondprijs be draagt f 22.50 per m2. Z.ty.s. wordt dit ver zoek ingewilligd. In de vorige raadsvergadering is besloten de rente en aflossing van de aan te gane geldlening door de Protestantse Stichting Bejaardenzorg te Kamperland met de Stich ting Raiffeisen Pensioenfonds te Utrecht ten bedrage van f 470.000.te garanderen. Ge tracht werd met genoemd Pensioenfonds de geldlening te verhogen tot f 750.000.in verband met de tien extra te bouwen wonin gen, hetgeen echter mislukt is. Men vond daarna het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds bereid genoemde lening af te sluiten, zelfs tegen enigszins gunstiger condities, n.l. een rente van 6V4 een koers van 100 en een looptijd van 40 jaar. Het lid Kole Zie voor vervolg voorpagina 2e blad. Kruiswoordpuzzel no. 23 HORIZONTAAL 57. meisjesnaam 23. vreemd beeld 1. 3. titel 58. het romeinse rijk 25. soort onderwijs reptiel 59. tijdperk 27. genoegen 10. elasticiteit 60. gehoorzaal 29. woede 13. vis 62. vaartuig 32. bitter vocht 15. deel v. e. waardepapier 64. opdracht 34. Europeaan 16. deel v. d. dag 66. deel v. e. kledingstuk 36. onmeetbaar getal 18. uitroep 68. kledingstuk 39. geluidloos 19. deel der V.S. 70. stad der oudheid 42. chin, maat 21. deel v. e. boom 71. slecht horend (afk) 43. meisjesnaam 22. inwendig orgaan 72. slok 44. jong dier 24. toiletgerei 73. cilinder 45. maanstand 26. zelfkant 75. titel 46. valscherm 28. ruim 77. voegwoord 48. meisjesnaam 30. voegwoord 79. zangnoot 49. jongen 31. vis 80. bloem 51. visnet 33. ogenblik 82. bestemming 52. hoofddeksel 35. voedsel 84. bedrag 53. meisjesnaam 36. muziekterm 85. verbeeldingskracht 54. paardje 37. spil 86. pers. vnw. 55. deel v. d. hals 38. pl. op Ameland VERTICAAL 56. tweetal 40. en dergelijke 1. grafkelder 59. karakter 41. bijb. naam 2. knaagdier 60. ontsteking 43. laatst leden 4. eng. voorzetsel 61. godheid 44. vaartuig 5. vloerbedekking 63. harde bovenlaag 47. bolgewas 6. geestdrift 65. uitroep 48. voorzetsel 7. schuifraampje 67. vogel 49. kolenemmer 8. voegwoord 69. rekening 50. pers. vnw. 9. voorzetsel 74. onderricht 51. vogel 11. uitroep 76. te zijner plaatse 52. titel 12. vervoermiddel 78. windrichting 54. inhoudsmaat 14. vernis 80. meisjesnaam 55. gevangenis 17. graansoort 81. het romeinse rijk 56. kindergroet 20. muziekinstrument 83. voorzetsel HORIZONTAAL 1. bok; 3. pionier; 8. neo; 11. ro; 13. el; 14. ko; 16. dm; 17. urgent; 21. sorbet; 24. een; 25. toe; 27. boa; 28. aa; 30. prins; 32. re; 33. alt; 35. beo; 36. nts; 38. vin; 39. leuning; 40. soldaat; 41. aardbei; 45. overleg; 49. lat; 50. les; 51. oir; 52. sta; 53. km; 55. laars; 58. sl; 59. och; 61. rad; 62. dal; 64. arnhem; 67. bilbao; 69. ae; 70. os; 72. no; 73. de; 74. rek; 75. klewang; 76. dan. VERTICAAL 1. brutaal; 2. oor; 4. iet; 5. ol; 6. ik; 7. eos; 9. ede; 10. omtrent; 12. zeep; 15. krop; 18. ge; 19. nn; 20. roi; 22. ob; 23. ba; 25. trog; 26. enns; 29. ale; 30. penseel; 31. stokvis; 32. ria; 34. tuurt; 35. bi; 37. sl; 38. vaals; 41. alkmaar; 42. aam; 43. bl; 44. isar; 45. oord; 46. er; 47. ets; 48. galjoen; 54. acht; 56. aap; 57. kalm; 59. on; 60. he; 62. di; 63. Ib; 65. ree; 66. mol; 67. bon; 68. ada; 71. se; 72. na. Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1