NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD caballero Wil 1 1 ÉH Mattheus-Passion Plouvicr heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Wagenvoort RenniesJÉ Belangrijk bericht UW SCHOENEN HARTIN WIJDEHANS IN GOEDE HANDEN No. 3238 Zaterdag 11 maart 1967 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 1 2 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Er komt een nieuwe vermakelijkheidsbelasting. Een gedeeltelijk bouwrijp maken van het bestemmingsplan Colijnsplaat. Een zitje in de Hoofdstraat te Kortgene. Een ijzeren trap achter de bewaarschool te Kats. Een kampeer terrein komt in aanleg voor 120 caravans en 44 tenten. Het non-concurrentie beding met de heer J. Becht zal in een gesloten vergadering behandeld worden. Maandag 6 maart j.l. kwam de raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van burge meester P. J. Evers, in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving afwezig was de heer Klaassen. Na een kort welkomstwoord van de voor zitter worden de notulen onveranderd vast gesteld en worden enige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelt de voorzitter mee. dat de nachtverlich ting in de gemeente een stuk beter wordt, voornamelijk wat Colijnsplaat betreft. Meest al kost zo een omschakeling niets, doch in dit geval echter kost het de gemeente 1300. zeker doordat de installatie te Colijnsplaat zo oud is. Een in een vorige rondvraag gestelde vraag over gevaarlijke verkeerssituaties te Kats was door b. en w. met de politie besproken en het politie-advies luidt: witte strepen op de as van de weg is voldoende. De scholengemeenschap op ons eiland gaat niet door. Dit plan was voor de geboorte eigenlijk al gestorven, daar het bestuur van de chr. ulo te Wissenkerke er niet aan wen ste deel te nemen. Tot slot deelde de voorzitter de opbrengst nog mee van de actie „Een koe voor Gros- seto". De totale opbrengst bedraagt 3636.66, verdeeld als volgt: Colijnsplaat 662.65, Kats 633.30 en Kortgene 2340.71. Z.h.s. wordt aan de o.l.s. te Colijnsplaat een bedrag van 712.25 toekegekend om uit- anders dan andere CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 breiding te geven aan het natuurkunde onder wijs. in verband met de snelle ontwikkeling van de techniek. Van de openbare lagere school te Kats. van de openbare ulo-school te Kortgene en van de Vereniging voor Chr. Nationaal school onderwijs te Colijnsplaat waren verzoeken 'binnengekomen om gelden voor de aanschaf van vernieuwde lesmiddelen Verkeersonder- wijs. Al deze verzoeken worden z.h.s. inge willigd. De Vereniging voor Chr. Nationaal School onderwijs te Colijnsplaat vraagt om een voor schot op de exploitatievergoeding, hetgeen z.h.s. wordt vastgesteld op een bedrag van 6621.84. De exploitatievergoedingen voor de kleuter scholen te Kortgene en Colijnsplaat worden z.h.s. resp. als volgt vastgesteld: 2852.85 en 3634,23. Bij een inspectie van de onderwijzerswo ning te Kats is gebleken, dat het dringend noodzakelijk is in deze woning verbeteringen aan te brengen. Alles bij elkaar komt dit op een bedrag te staan van f 2250.De heer Van der Weele is helemaal niet tegen deze verbeteringen, doch denkt dat deze woning elk jaar zeker wel zo een bedrag zal vergen om een zekere bewoonbaarheid te garan deren. Hij zou liever een nieuwe ambtswoning zien, hetgeen door Van der Maas en nog eni ge andere leden wordt onderschreven. De voorzitter geeft dit volmondig toe. doch weet niet waarvandaan hij een woning moet halen. De particuliere bouwsector is wel vrij, doch dit geldt niet voor de gemeente. Als iemand hem een goede suggestie aan de hand kan doen. is hij er direct voor te vinden. Z.h.s. wordt daarna genoemd bedrag voor verbe tering beschikbaar gesteld. In de vergadering van 30 maart 1965 is een bedrag gevoteerd van 110.000.voor het gedeeltelijk bouwrijp maken van het be stemmingsplan te Colijnsplaat. Door dit werk ontstonden de Dokter Maasstraat, de Tulp straat en de Zonnebloemstraat. In de ver gadering van 26 januari 1967 is besloten aan de Protestantse Stichting Noord-Bevelandse Bejaardenzorg een perceel grond te verkopen voor de bejaardenwoningen. Door deze ver koop is het nodig mede om een vlotte bouw te bevorderen maatregelen te ne men. die zullen bevorderen dat genoemde Stichting op korte termijn de beschikking wordt gegeven over de door haar gekochte en dan bouwrijpe grond. Bij de aanbe steding op 10 februari j.l. was de firma J. Jongepier te Serooskerke met f 51.000.de laagste inschrijver, terwijl de raming f 58.235 was. De voorzitter voegt hier aan toe. dat door de dringende tijd de gunning eigenlijk al verleend was. zodat het hier dus om een for mele toestemming gaat. die de raad dan ook z.h.s. verleent. Van de PEZEM is een concept voor een nieuwe overeenkomst tussen genoemde maat schappij en de gemeente betreffende stroom- levering voor de openbare verlichting ontvan gen. Op de vraag van enige leden, wat dit voor de gemeente inhoudt, vertelt de voor zitter dat er hoegenaamd niets verandert. Er zit voor de gemeente een héél klein tikkeltje voordeel in. Z.h.s. wordt hierna het nieuwe contract aanvaard. De woning Havelaarstraat 92, thans nog bewoond door de heer A. J. van Dijke te Colijnsplaat, zal binnenkort ter beschikking komen van de gemeente. De wachtmeester 1e klasse der Rijkspolitie. D. de Lange, heeft bij vertrek van zijn collega Boogerd, de stand plaats Colijnsplaat toegewezen gekregen. Voorgesteld wordt door b. en w. met ingang van de datum dat deze woning vrij komt, deze te verhuren aan de heer D. de Lange, tegen een huurprijs van f 100.per maand. Het lid Van der Weele vraagt of het opknap pen van deze woning op kosten van de ge meente" gebeurt, hetgeen door de voorzitter wordt beaamd. Het lid Breure vraagt, nu men nog niet weet wat de opknapkosten zijn en die zullen veel zijn om de huurprijs nog niet definitief vast te stellen. De voor zitter is het daar niet mee eens en zegt dat dat de huurprijs vastgesteld is op 's mans inkomen, hetgeen door de andere leden van de raad wordt onderschreven, waarna dit punt van de agenda z.h.s. wordt goedge keurd. Het voorstel van b. en w. om de subsidie aan de AVO van 10.per jaar te verhogen tot f 50.per jaar wordt z.h.s. direct goed gekeurd. Deze f 10.subsidie werd bij raadsbesluit van 9 juli 1929 toegekend en ondanks de kostenstijgingen werd de laatste jaren geen verzoek tot verhoging dezer sub sidie ontvangen. Om het werk in de provincie Zeeland doorgang te laten vinden moest het tfestuur dezer vereniging nu echter wel om subsidieverhoging vragen, vandaar het voor stel van b. en w. Tegen een vergoeding van f 1.per m2 wordt een mevr. van de Plasse - van Ardenne te Kortgene toestemming verleend vóór haar cafetaria „De Zandkreek" gedurende de maanden april tot en met oktober een terrasje te exploiteren ter grootte van 9X4 meter. Het ligt in haar bedoeling aldaar een houten vlonder te leggen. Op de vraag van het lid Breure antwoordt de voorzitter dat dit ver zoek elk jaar opnieuw bekeken wordt. Breure vindt het jammer dat door dit terrasje zoveel parkeerruimte verloren gaat en is bovendien bang dat deze vlonder zal ontaarden in een openbare danszaal. Wethouder Bom zegt dat hij. in medewerking met de heer Breure. toentertijd aan een andere exploitant dezelf de concessie heeft verleend voor 10.per Johann Sebastiaan Bach Op veelvuldig verzoek verzorgen wij ook dit jaar weer een avond met gedeelten uit Bach's grootste werk op donderdag 16 maart in de Lutherse Kerk, Zuidsingel te Middelburg, 's avonds 8 uur. Van de integrale Decca-Stereo-opnamen zullen weer gedeelten ten gehore, worden gebracht, na een korte inleiding door dhr G. W. Bergman, directeur der Zeeuwsche Muziekschool. TOEGANG VRIJ Muziek- en Grammofoonhandel MIDDELBURG seizoen. Breure zou het nog een ander geval vinden wanneer het terrasje direct aan de zaak was. nu ligt dit een eindje er vandaan. Van der Weele wijst in dit verband op de Lijnbaan in Rotterdam, waar dit toch ook het geval is. De voorzitter ziet er geen openbare danszaal in en vindt dat zulk een terrasje de Hoofdstraat beslist zal opvrolijken. Wethou der Bom zegt dat „De Stadswijnkelder" ook vergunning gekregen heeft voor iets derge lijks en wat de een wel krijgt, kan men de ander moeilijk weigeren. Het lid Van der Brandend maagzuur? helpen direkt! Weele ziet graag een uniforme lijn in de huurprijs, wat ook in de bedoeling ligt van b. en w. Het lid Van der Maas vindt dat de muziektent er beroerd tussen ligt. Het voorstel van b. en w. om over te gaan tot vaststelling van een nieuwe verordening tot heffing en invordering van een belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijk heden ontmoet enige kritiek. Mevr. Janssen vraagt of deze nieuwe verordening konse- kwenties heeft voor de speeltuin, wat door de voorzitter wordt ontkend. Het lid Welle- man vindt de belasting op een t.v.-toestel in een café een ouderwetse zaak. wat door het lid Van der Maas ten volle wordt onder streept. In deze tijd. nu iedereen een t.v.- toestel heeft, kan men een dergelijk apparaat in een café geen klantentrekker meer noemen. Bovendien, zulk een toestel aldaar is meer privébezit, daar de eigenaar meestal geen twee toestellen bezit en hij zijn werk in de zaak heeft en daar meestens woont en leeft. Wethouder Bom verdedigt de stelling van b. en w. doch men komt zover dat de voor zitter dit voorstel terugneemt om het opnieuw te bekijken en in een volgende raad ter tafel te brengen. Door de heer J. van Zetten, visser te Co lijnsplaat is een verzoek ingediend, dat be helst het garanderen van de richtige betaling van rente en aflossing van een door hem bij de Coöp. Raiffeisenbank te Colijnsplaat aan te gane geldlening van f 45.000.voor de aanschaf van een tweedehands vaartuig. Het lid Van der Weele zegt dat men deze materie met meerdere vissers aan de hand heeft ge had en van zijn kant zal men geen bezwaren horen. Z.h.s. wordt aldus besloten. Door de raad werd op 29 december 1966 besloten garant te zijn voor de tijdige be taling van rente en aflossing van een door de Stichting Noord-Bevelandse Protestantse Bejaardenzorg te Colijnsplaat te sluiten geld lening bij de Nationale Nederlanden ten bedrage van f 700.000.Een dergelijk garantiebesluit kan vernietigd worden, indien het rendement van de gegarandeerde lening hoger is dan het rendement van de leningen, welke tegelijkertijd door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten worden aangeboden. Dit is nu namelijk met deze lening het geval. De Nationale Nederlanden is nu verzocht rentepercentage, koers e.d. aan te passen aan de gestelde eisen. Inmiddels is geble ken. dat de Stichting niet een lening behoeft van 700.000.doch één van f 950.000. De Nationale is hiertoe bereid gevonden. De koers is thans 99V2%. bereidheidsstellings- provisie 1%. rente 63A en aflossing in 40 jaar. Het lid Van der Maas vindt de voor waarden nu aanmerkelijk gunstiger. Het lid Breure constateert dat de Bank voor Ned. Gemeenten de rentevoet dus verlaagd heeft, hetgeen door de voorzitter wordt beaamd. Het lid Welleman vraagt waar die f 250.000.- méér vandaan komen, waarop de voorzitter anwoordt: doordat er nu 38 woningen inplaats van 30 woningen worden gebouwd. De leden Van der Weele en Welleman kunnen dit niet aanvaarden en zeggen dat het de grondprijs is, hetgeen later door de voorzitter erkend wordt dat de grondprijs vergeten was te rekenen. Nu de gemeente voor zulk een groot bedrag garant is. zou het lid Breure graag een uit voeriger exploitatierekening op tafel willen zien verschijnen. Hij vraagt tevens of door deze vergeten grondprijs de huur ook ver andert. wat door de voorzitter wordt ont kend. Ook het lid Welleman zou graag een uitgebreider exploitatierekening zien. Het is geen blijk van wantrouwen, louter om te we tenwaar men aan toe is. Z.h.s. wordt hierna besloten voor de rente en aflossing garant te zijn. Het lid Breure wijst hierna nog op de naam van de stichting en vraagt of de ge meente Kortgene ook garant is voor wat deze stichting te Kamperland doet. De voorzitter stelt de heer Breure in deze gerust, men is alleen garant voor de bouw van de woningen te Colijnsplaat en Kats. Het lid Van der Maas vraagt nog naar de gunning van deze bouw. waarop de voorzitter antwoordt dat dit voor elkaar gekomen is en de gezamenlijke Colijnsplaatse aannemers deze bouw verzorgen. B. en w. stellen thans voor een bedrag van 900.te voteren voor de bouw van een ijzeren trap achter de bewaarschool te Kats. Van der Weele dringt er op aan zo weinig mogelijk kosten aan deze bewaarschool te spenderen. Het is een onding. Hij vraagt met klem te willen proberen een andere oplossing te vinden. Ook het lid Van der Maas had liever een andere oplossing gezien, doch namens Kats is hij toch blij met deze voor ziening die een grotere mate van veiligheid waarborgt. Hierna worden nog enige wijzigingen in de begrotingen van 1966 en 1967 gebracht, waarna men overgaat tot het toegevoegde punt van de agenda: de aanleg van een nieuw kampeerterrein. Aan de hand van een kaart geeft de voor zitter een schets van de gedachte ontwikke ling. Van het gehele beschikbare gebied, plm. 10 ha. wordt in eerste instantie 3 ha bestemd voor caravan- en kampeerterrein. Het ligt in de bedoeling het plan in fasen uit te voeren. Het plan van nu bestaat uit een Camping I en een Camping II. zodat hieruit valt op te maken dat men eerst een strengere temporisering had willen toepassen. Doch aangezien blijkt, dat Camping II niet na Camping I uitgevoerd kan worden, zonder een kapotrijden van Camping I, wil men beide campings gelijktijdig uit laten voeren. De kosten van aanleg van Camping I (zonder kampwinkel) bedragen 173.000.de kos ten van Camping II. inclusief toiletgebouw als bij camping I bedragen 75.000.Di rectie en toezicht worden geraamd op 24.300.—. Totaalbedrag dus 273.000.—. De exploitatie van dit terrein zal geschie den door de gemeente en het Ambacht ge zamenlijk. Voorstellen omtrent de rechtsvorm er wordt gedacht aan een maatschap zullen in een volgende vergadering besproken worden. Het geheel is eveneens besproken met de Kampeerraad. Op het terrein is plaats voor 120 caravans en 44 tenten. Het gehele terrein krijgt een flinke bebossing en de wegen er doorheen zullen uit klinkers bestaan Wanneer deze plannen de goedkeuring van Ged. Staten kunnen verkrijgen en nog wel op korte termijn, kan seizoen 1968 gedraaid worden. Met de bouw van de kampwinkel wilde men nog een jaar wachten. Voor de midden stand van Kortgene zijn er twee mogelijkhe den deze kampwinkel te runnen: men kan deze winkel er zelf neerzetten en de zaak drijven of de gemeente plaatst deze winkel en men betaalt een huurbedrag. Het lid Welleman vraagt of die winkel er beslist moet komen. Het terrein ligt maar een paar honderd meter van het dorp en daar heeft men mooie winkels neergezet. De voor zitter (zelf een verwoed kampeerder) zegt dat die paar honderd meter nog te veel zijn. Volgens hem is een kampwinkel een nood zakelijk iets. Mevrouw Janssen vindt alles zeer summier op papier gezet, zij wilde graag met Breu re een uitgebreidere exploitatierekening zien. Wethouder Bom zegt dat het enige excuus is: het is geen begroting van b. en w. Nee repliceert mevrouw Janssen, maar jullie die nen hem toch wel in. Na nog enige korte op merkingen heen en weer wordt tenslotte de gevraagde f 275.000.z.h.s. toegekend, met de aantekening dat het lid Breure, in verband met de zondagöntheiliging, geacht wil wor den te hebben tegengestemd. Vervolg op pag. 2. SCHOENREPARATIEBEDRIJF (v/H v. Unen) Lange Yorslslraal 18 Goes Meermalen bekroond Dit is nu ook mogelijk voor Kamperland en omgeving. Ons depot is gevestigd: J. M. CLEMENT - FILIUS, VEERWEG 118, KAMPERLAND. Tot dinsdagavond gebracht Vrijdags weer in huis. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1967 | | pagina 1