NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ■h j-r~ 1*1 «ui vier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene ZZZUlMZ w*~~m Oplossing kruiswoordpuzzel no. 7 No. 3224 Zaterdag 26 november 1966 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post i 5.00 per hall jaar Advertenties 10 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen START 7 NOVEMBER 1966 STOPT 5 DECEMBER 1966 cAllernieuw óte iSint-<~Vlicolaci<» actie Bij aankoop van 11 tot 50 gulden ontvangt u een groene cadeaubon. Van 51 tot 150 gulden een blauwe cadeaubon. Van 151 tot 250 gulden een rode cadeaubon. Van 251 tot 500 gulden een zilveren cadeaubon, van 501 en hoger een gouden cadeaubon. Het zijn waardevolle cadeaus zie onze etalages te Kortgene en Colijnsplaat. OP 3 EN 5 DECEMBER A.S. KUNT U DE KAARTEN INLEVE REN EN DE CADEAUS IN ONTVANGST NEMEN. Natuurlijk in Sint-Nicolaasverpakking. TECHNISCH BUREAU Colijnsplaat Tel. 01199 - 294 - 343 - 395 Maandag 21 november te 15.00 uur kwam de raad der gemeente Kortgene in openbare vergadering voltallig bijeen. Vóórdat met de agenda werd begonnen, herdacht de voor zitter in sobere woorden het plotseling over lijden van onze verslaggever en vroegere hoofdredacteur, de heer A. G. M. Markusse. Eigenlijk, zo zei de voorzitter, is onze raad nu niet voltallig, wij missen de figuur van Markusse. Hij laat hier een lege plaats aoh- ter. De heer Markusse was op onze raad een zeer gezien en gewaardeerd figuur. Wij mis sen hem nu, dat hij ruste in vrede. Na enige ogenblikken van stilte voerde de nestor van de raad het woord, de heer Van der Weele, die de prettige omgang memoreerde en de goede verslagen. Het lid Van der Weele had aanmerkingen •op een passage in de notulen, dat wat han delde over de bouw van de burgemeesters woning. Volgens de notulen was er besloten tot een openbare aanbesteding, hij had be doeld een aanbesteding tussen de aannemers van de gemeente Kortgene onderling. De voorzitter zette uiteen, dat er geen midden weg was tussen een onderhandse en een openbare aanbesteding en dat de opmerking van Van der Weele dus uit een begripsver warring voortsproot. Van der Weele haalde daarop het Noord-Bevelands Nieuws- en Ad vertentieblad tevoorschijn, waar hij uit voor las, dat daar zijn bedoelingen beter naar voren waren gekomen. Dit onderdeel van de notulen had nogal wat voeten in de aar de en bijna alle raadsleden hadden er wat over te zeggen. De voorzitter wilde echter wel naar de argumenten van de raadsleden luisteren en had er totaal geen bezwaar tegen een ander voorstel in te dienen, dat een aanbesteding 'behelsde onder de aannemers van de ge meente Kortgene, met behoud van het ma ximum bedrag. Met de stemmen van de le den Van der Weele, Contant, Welleman, Geelhoed en Breure vóór bleef het besluit van de vorige vergadering toch gehandhaafd Hierna werd de rest van de notulen z.'h.s. onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Bij de mededelingen vertelde de voorzit ter, dat besloten was op Colijnsplaat voort aan maar één stembureau te gebruiken en wel dorpshuis „De Brug", waar het lid Van der Weele in eerste instantie vierkant vóór was, maar hem toch het dorpshuis „De Brug" als minder geschikt voorkwam. Vermoede lijk zal de eerstvolgende verkiezing in fe bruari volgend jaar plaats vinden. De moge lijkheid van slecht weer en o.m. gladde we gen is dan niet uitgesloten, reden waarom hij dorpshuis „De Brug" afwees, als zijnde veel te ver voor bejaarde mensen om dat te bereiken. Hij zou veel liever de openbare school daarvoor aangewezen zien, die ook over centrale verwarming e.d. beschikt. B. en w. en de overige raadsleden konden zich met dit voorstel verenigen. Over het waohthuisje aan de sluis deelde de voorzitter mede, dat de vraagprijs van de provincie véél te hoog is. Het is voor driekwart kapot en de vraagprijs is bijkans als van een nieuw. Mevr. Janssen vindt de plaatsing toch wel een belangrijke aangele genheid en dringt op doorzetten aan, het geen beloofd wordt. Het aanleggen van een trottoir tussen de Deltastraat en Dorpsstraat te Colijnsplaat was aan de heer Jongepier te Serooskerke gegund voor de prijs van f 1500.Van der Weele brengt dank voor de prima en vlugge uitvoering. De Middenstandsvereniging Kortgene zal een verlichting in de Hoofdstraat aanbren gen. Dit voornemen was al eens eerder ken baar gemaakt, doch nu schijnt het er van te zullen komen. Noord-Beveland kampt momenteel met een rattenplaag van enorme omvang. Met de gemeente Wissenkerke, het Waterschap en Wageningen zijn besprekingen gaande, doch definitieve gegevens, ook wat de omvang betreft, zijn nog niet te geven. Zodra be kend, zullen zij de raad worden medege deeld. De voorzitter was bang dat de nor male post op de begroting voor deze bestrij ding niet voldoende zou zijn. Het lid Van der Weele beaamde de grote omvang van de plaag en drong aan op een heel grondige bestrijding. Mocht het bedrag van de begro ting niet toereikend zijn, dan moet een aan vullend bedrag beschikbaar worden gesteld. Tot slot deelde de voorzitter mede dat er een aanvraag was binnengekomen voor de bouw van een eilandelijk bejaardentehuis te Colijnsplaat, uitgaande van de Hervormde en Gereformeerde Kerken. Vervolgens werden op voorstel van b. en w. z.h.s. de jaarwedden en pensioengrond slagen van de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand vast gesteld. Eveneens z.h.s. werd het crediet in reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten voor het jaar 1967 ver hoogd tot f 200.000. Z.h.s. werd de circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken van 26 oktober j.l. betreffende uitkering in verband met nacal culatie „trend 1966" voor het personeel der lagere publiekrechtelijke lichamen van over eenkomstige toepassing verklaard op het per soneel in dienst der gemeente Kortgene, voorzover de jaarwedden van dit personeel door de raad worden bepaald. Het onderhands aanbesteden van werk zaamheden in het uitbreidingsplan te Kats vergde enige bespreking. Het lid Van dei- Maas bevreemde het, dat het 'trottoir vóór •het Groene Kruis-gebouw in deze werkzaam heden niet was opgenomen. Het viel hem tegen. De voorzitter gaf toe, dat dit een fout was, en zullen deze fout alsnog herstel len. Het lid Breure vroeg wat er nu eigen lijk moest worden gedaan, waarop de voor zitter hem deze werkzaamheden uiteenzette. Liever had de voorzitter het gehele plan ineens uit laten voeren, doch de likwiditeits- positie is niet bijzonder rooskleurig. Breure vroeg of de pompinstallatie ook in deze werkzaamheden was opgenomen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. Deze moet door een ander worden geplaatst. Dan is de riolering daar ook waardeloos, repli ceerde Breure, doch het kan op deze manier wel voor even, zei de voorzitter. Het lid Klaassen had deze werkzaamheden graag een jaar eerder uitgevoerd gezien. De firma Bosman had daar een groot terrein op het oog voor een garage, doch deze bouw kon aldaar toen geen doorgang vinden, reden waarom de firma Bosman Kats nu gaat ver laten. Mevr. Janssen wees er op, dat feite lijk de grond in een uitbreidingsplan steeds bouwrijp moet klaar liggen. Aan de hand van een getekende kaart werd z.h.s. de verbetering van de straatver lichting te Colijnsplaat goedgekeurd. Eerst kreeg Colijnsplaat oude lichtmasten uit het dorp Kortgene, zei Van der Weele. Nu ko men er al enkele nieuwe bij. Hij was over de gang van zaken nu wel tevreden. De voorzitter vond de toestand nog niet ide aal, doch er is een begin gemaakt. Welle man wees er op dat bij het bungalowpark er 6 of 7 doelloos staan te branden. Breure constateerde dat de oude lichtmasten uit Colijnsplaat teruggaan naar de P.Z.E.M. Zijn deze nergens meer te gebruiken? De voorzitter zegt dat de P.Z.E.M. deze oude masten nergens meer wenst te gebruiken. Dan vindt Breure het toch eigenlijk maar een dure zaak voor zo weinig nieuw licht. Het lid Kramer hoopte dat de lijdensweg voor Kats niet zo lang zal zijn, waarop wet houder Markusse zegt, dat de P.Z.E.M. be loofd heeft in november aan Kats te zullen beginnen. Hij vindt het kort dag, hoewel het nog steeds november is. Z.h.s. wordt besloten de heer J. J. Jasperse te Colijnsplaat aan te stellen tot assistent- mijnknecht, en wel per 1 mei 1966. Een wijziging in de bezoldigingsverorde ning werd, naar aanleiding van een brief van Ged. Staten van Zeeland, z.h.s. vastge steld. De Stichting Handelsonderwijs te Goes had om een subsidie verzocht van 25. plus 10.per leerling, afkomstig uit de gemeente Kortgene. B. en w. verzochten de raad hun voorstel tot inwilliging te willen aanvaarden. Het lid Breure was helemaal niet tegen dit voorstel, doch hij vond het verkeerd meer te geven dan werd gevraagd. B. en w. deden n.l. het voorstel 35.per leerling te geven, hetgeen volgens Breure niet uit de redactie van het verzoek bleek. Hij las dat er om 25.subsidie gevraagd werd en daarnaast 10.per leerling, het geen bij twee leerlingen al 25.scheelt. Het lid Welleman viel Breure bij en ook wethouder Bom vond het waard de redactie eens nader onder de loep te nemen. Hetgeen gebeurde, waarna het voorstel overeenkom stig de lezing van Breure z.h.s. werd aan genomen. Van de raad werd een principe-uitspraak verzocht omtrent de vestigingsplaats van een woonwagenkamp voor Midden-Zeeland. Door een werkgroep Regionaal Woonwagen kamp Midden-Zeeland uit Ged. Staten is een rapport opgesteld dat voorkeur van ves tiging geeft in- de nabijheid van Goes. Blij kens een ingestelde enquete onder de woon wagenbevolking geeft deze echter de voor keur aan vestiging van een woonwagenkamp •op Walcheren (rond Middelburg of Vlissin- gen, in verband met de schroothandel Red.). Z.h.s. besloot daarop de raad in principe medewerking te verlenen tot stichting van een centraal woonwagenkamp en aan de ver langens van de woonwagenbevolking tege moet te komen. De heer M. de Bruijne te Colijnsplaat is voornemens een gedeelte van de windsingel om het sportterrein te rooien. Teneinde de gemeente tijd te geven tot inplanten en het laten opschieten van deze nieuwe aanplant tot voldoende hoogte, is de heer De Bruijne bereid zijn windsingel te laten staan tegen een vergoeding. B. en w. stellen voor deze vergoeding vast te stellen op f 50.per jaar, hetgeen z.h.s. wordt goedgekeurd. Vervolgens komt het ontwerp-streekplan Midden-Zeeland in behandeling. Ter ver gadering werl een eigen ontwerp-kaart ge voerd en deze afgewogen tegen de plannen uit het streekplan Midden-Zeeland. (Deze kaart is besproken in een artikel afgelopen voorjaar in ons blad onder de kop „De ge meente Kortgene en de recreatie", nu nog aangevuld met enige kleine wijzigingen van minder belangrijke aard). Uit deze bespre king, waaraan alle raadsleden deelnamen, Zie verder le pagina tweede blad Kruiswoordpuzzel no. 8 115 23 19^^H20 2^ 45 35 5 6 7 8- 12 WÉp 17 |25 26 27 ■L ~1 32 |HB33 34 37^B38 39 52 —53 b I —58 44 46 ^^47 48 49 58 59 HB60 62 B HORIZONTAAL: 1. soort stof 5. vogel 9. wiel 10. rondhout 12. muziekterm 13. bijbelse naam 14. reeds 15. soort stof 17. meisjesnaam 18. de dato 20. onzin 22. merk 25. de atomen betreffende 28. voertuig 29. onvruchtbaar 30. aanw. vnw. 31. hevige 33. rivier in Engeland 35. glazen deksel 38. gedroogd vlees v. d. kokosnoot 41. glibberig 42. nakomeling 43. opera 45. geestelijke van hoge rang 47. spoedig 50. onzichtbare 51. maatsohappijvorm 53. gewicht 54. losse naad 55. vlaktemaat 56. voorzetsel 58. heilige 59. deel v. e. fr. ontkenning 60. vr. munt 61. steil 62. nihil VERTICAAL: 1. deel v. e. toren 2. oever 3. jongensnaam 4. droppel 5. bepaalde tijdsduur 6. welwillende lezer 7. gelofte 8. modern hulpmiddel op schepen 11. plant 12. vlak 16. nederl. vliegveld 17. afzonderlijk 19. aanw. vnw. 21. deel v. e. bijenkorf 23. toets alleen 24. in de meeste gevallen 26. aap 27. titel 32. pret 34. Amer. filmmij 35. voertuig 36. kamermeisje in een harem 37. halfaap 38. gedroogde vrucht 39. afweren 40. jongensnaam 41. gewicht 44. meisjesnaam 45. vaartuig 46. mestvocht 48. eng. universiteitsplaats 49. luister 52. smak 55. lidwoord 57. bijwoord 60. selenium HORIZONTAAL: 1. heide; 6. druif; 10. sol; 11. lichaam; 14. dek; 16. trap; 17. si; 18. mm; 19. deze; 20. stro per; 23. It; 25. kg; 26. cie; 27. as; 29. de; 30. aren; 32; nu; 33. r.i.; 34. poel; 36. ahum; 38. sie; 40. ferm; 41. op; 42. pon; 43. gil; 44. el; 45. eppe; 47. Spa; 49. Sont; 51. Azië: 52. st; 53. re; 54. noen; 56. ne; 57. la; 59. Ran; 61. o.k.; 62. r.o.; 64 goochem; 68. olie; 70. of; 71. Ed; 72. sate; 74. Nel; 75. dreumes; 78. dol; 79. boord; 80. Namen. VERTICAAL: 1. hor; 2. elan; 3. dl; 4. eist; 5. T.H.; 6. dame; 7. r.m.; 8. idem; 9. fez; 10. stola; 12. cir cus; 13. ampère; 15. ketel; 20. s.g.; 21. o.i.; 22. ra; 24. trapeze; 25. knuppel; 28. spelonk 29. Demeter; 31. eh; 35. or; 37. moe; 39. dep; 40. fis; 46. pi; 47. strofe; 48. Arnhem 50. no; 51. Anton; 55. nobel; 58. A.G.; 60. a.c.; 61. om; 63. silo; 65. oord; 66. eden; 67. gade 69. leb; 73. ton; 75. dr; 76. ui; 77. s.a. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 1