NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD hollandia Meisje, Pion vier heeft DE schoenen kun je üÉtüfeiüoen?! Ren n ies® Yuist! Yoghurt als tussendoortje Burgerlijke stand No. 3217 Zaterdag 8 oktober 1966 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 10 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Brandend maagzuur? helpen direkt! Je verdient je er bewusteloos in, maar het is een soort oplichterij; Als je van nature niet mooi bent helpen al die zalfjes, maskers en behan delingen geen steek; 0 Het geeft je tóoh wel wat zelfvertrouwen, als je weet dat je er goed uitziet; 0 Als ik mijn haar wèl goed laat verzorgen, zou ik dan de rest van mijn lichaam laten verslonzen? De kwakzalver weet het ook Dit waren de meningen van vier verschil lende vrouwen over het beroep van schoon heidsspecialiste en haar praktijken. Maar laten wij dan meteen vaststellen dat er sinds tien jaar toch wél wat is veranderd. De verdachtmakingen minderen, de waardering groeit. Het aantal instituten en schoon heidsspecialistes trouwens óók. En dat is echt niet alleen maar een welvaartsver schijnsel. De moderne vrouw weet, dat zij er goed uit kan zien en zij wil dat ook. Zij bepaalt zich er niet toe te zorgen dat zij een goed figuur heeft en goed gekleed gaat. Zij be strijdt huidgebreken en andere onvolkomen heden met succes en maakt van de make-up het juiste gebruik. Dat schaadt de gezond heid niet in het minst en maakt een vrouw mooier, aantrekkelijker en daardoor ge lukkiger. De moderne vrouw weet het, maar de moderne kwakzalver óók. Daarom over stroomt hij de markt met wondermiddelen, die u verjongen, verfraaien, de rimpels even wegstrijken, de sproeten, de puistjes, de wratjes en de overtollige haren doen verdwijnen enz. enz. althans volgens de tekst op de verpakking. Als na betaling en gebruik het resultaat uitblijft kan het slachtoffer twee dingen doen. Zij kan de moed opgeven en besluiten voortaan geen cent meer uit te geven aan cosmetica, de eenvoudigste middelen dan buiten beschou wing gelaten. Het tweede dat zij kan doen is: zich wenden tot een schoonheidsspecialiste. Zij moet dan eerst wat „drempelvrees" over winnen soms. Maar als ze dat doet bemerkt ze, dat ze doodgewoon haar probleem kan voorleggen aan een deskundige en dat die haar deskundig advies geeft. Plus desge wenst de behandeling die in dat advies zit. Hoe wordt je dat? De meeste meisjes denken; „Ik zal pro beren in dienst te komen van een instituut en dan leer ik vanzelf". Later zullen ze dan wel eens zien of ze zich zelfstandig kunnen vestigen en of ze het (vele) geld daarvoor bij elkaar kunnen krijgen. Op die mannier kan het natuurlijk, maar het is beter dat het meisje van te voren weet wat haar te wachten staat. Om je als schoonheidsspecialiste te ves tigen moet je in het bezit zijn van het Lekker: een fris glas yoghurt met wat suiker. Bruine suiker is extra fijn! KORTGENE Geboren: 14 sept. te Goes: Ronald Peter zv. W. J. Klein Wassink en J. L. van Duim. Ondertrouwd: 17 sept. G. J. Manndke 27 jaar te Sint Maartensdijk en A. J. Bouwense 20 jaar, 21 sept. I. J. de Looff 22 jaar te Wissenkerke en J. A. de Wild 22 jaar, 23 sept. B. van Belzen 19 jaar te Arnemuiden en M. N. de Fouw 19 jaar, 30 sept. J. H. Hage 55 jaar te Zierikzee en N. Meerman 50 jaar. GOOFJE GOOCHEM Zij weet nauwkeurig wat wel en wat niet werkt. diploma „schoonheidsverzorging", afgegeven door de Stichting Vakexamen Schoonheids- verzorging, kortweg STIVAS genaamd. Maar je wordt niet eerder tot het examen toegelaten dan nadat je het diploma „assis tente) schoonheidsverzorging" hebt be haald. Dat kost twee jaar studie en oplei ding. Inderdaad kun je op een instituut gaan werken en in de opleiding gaan. Je kunt ook thuis blijven en op een instituut dat tevens een erkende Stivas-school is, overdag lessen nemen. Praktisch ieder meisje kan dat, want aan de vooropleiding worden geen eisen gesteld. Je hoeft zelfs niet eens het middenstandsdiploma te hebben om examen te kunnen doen. De oplossing Er zijn 15 erkende STIVAS-scholen in Nederland, maar het spreekt vanzelf dat men daar lang niet alle meisjes in dienst kan nemen die belangstelling hebben voor het vak. Je kunt er wél les gaan nemen, maar die lessen zijn overdag. En dat be tekent, dat je dus in die twee jaar vrijwel geen betrekking kunt waarnemen. Dat bleek voor vele meisjes een groot beziwaar en vandaar dat er naar een an dere oplossing gezocht is. Het is deze: de theorie leren via een schriftelijke cursus en de praktijklessen 's avonds of 's zater dagsmiddags halen op een erkend insti tuut. De gang van zaken is als volgt. Men moet zich aanmelden bij de Leidsche On derwijsinstellingen in Leiden, want die ver zorgen onder auspiciën van STIVAS de schriftelijke cursus. Zij zoekt óók een ge schikt lesuur op een van de erkende STI VAS-scholen. Voor het assistentenddploma kan men naar keuze in september of in januari beginnen. Maar men moet zich wel een maand van te voren melden en opgeven oi" welke uren men mondeling les kan ne men. Er wordt dan plaats gezocht op de dichtstbijzijnde school. Zo kan men blijven werken en tóch de vereiste opleiding volgen en het diploma behalen. Tegelijk met het assistentendiploma kan men ook het diplo ma „manicure" behalen. De kosten en opbrengsten Wie in september begint, kan in juni examen doen en wie in januari begint doet gewoonlijk in oktober examen. Het totale cursusgeld voor één cursus bedraagt 450, en dat is vrij veel. Natuurlijk kan men dat bedrag in termijnen betalen. Voor een be roep als dat van schoonheidsspecialiste is deze opleiding bepaald niet duur te noemen. Wie het assistenten diploma heeft kan na tuurlijk gemakkelijker een baan vinden op een van de 700 instituten in Nederland dan iemand zonder diploma. Wie het vakdiplo ma verwerft, kan zicht zelfstandig vestigen. Dat laatste kost veel geld. Gesteld dat iemand een ruimte heeft die geschikt zou zijn om als schoonheidssalon dn te richten, dan moet men toch zeker op vijf of zes duizend gulden inventaris rekenen. En ook dat is niet veel voor een beroep dat zoveel opbrengt. Toch is er nog een andere oplossing. Ve le dames zoeken het vakdiploma te halen om in samenwerking met een bestaande kapsalon praktisch werkzaam te kunnen zijn. Soms zijn het zelfs gehuwde dames die dat doen en die dan slechts enkele dagen of middagen per week praktiseren. En wat biedt het? Het is een mooi en echt vrouwelijk be roep. De schoonheidsspecialiste van nu noemt zich estheticienne. Zij verkoopt wèl preparaten maar dringt ze nooit op. Zij weet nauwkeurig wat wèl en wat niet werkt. Zij kan de produkten der kwakzal vers onderscheiden van de wetenschappelijk beproefde cosmetica. Zij geeft zich niet uit voor arts, bepaald ook niet voor huid- arts en doet nooit iets wat des dokters is. Zij werkt ook niet met gestroomlijnde me thoden en weet voor iedere cliënt het beste te vinden. Juist omdat Steeds meer meisjes en vrou wen de „drempelvrees" overwinnen en zon der schroom gebruik maken van de dien sten van het schoonheidsinstituut is dit een beroep met een grote toekomst. Of u er veel of weinig in verdient hangt geheel van uzelf af. De goede schoonheidsspecialiste is de vertrouwde raadgeefster van haar cliën ten en omdat zij het goed doet breidt de kring van haar cliënten zich steeds verder uit. Er is niet één goed instituut in Neder land aan te wijzen dat gebrek aan belang stelling heeft. En dat zegt ons inziens ge noeg. (Nadruk verboden.) Praktijklessen op een erkend instituut. Getrouwd: 6 sept. D. J. Hage 25 jaar en J. P. de Pree 20 jaar, 9 sept. A. Geelhoed 24 jaar en M. C. Aarnoudse 22 jaar te Wis senkerke. Overleden: 4 sept. te Goes: M. Kramer 74 jaar, ev. M. A. Karreman, 5 sept. J. P. Koelewijn 52 jaaT, ev. P. Ruster, l7 sept J. Rouzel 81 jaar wv. J. J. Perrels, 30 sept. M. L. de Kam 94 jaar wv. A. W. Geluk. PARFUMERIE Lange Vorststraat 9, Goes, Telefoon 55 50. Cosmetica Parfumerieën Toiletartikelen Deskundig advies door gespecialiseerd schoonheidsspecialiste. Ganzepoorlstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 1