NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 0 Plonvier heeft DE schoenen Renniesjl| Shots uit de Show Dionne Warwick HET GRAND GALA ieesmid geneesmiddelen bandages parfumerie A.C.van der^REST Gedeelte lustrum studentenvereniging wordt in ffissenkerke gevierd BOERDERIJBRANDEN ^-onvf ^^Bennett No. 3216 Zaterdag 1 oktober 1966 70e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 10 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Brandend maagzuur? helpen direkt! Dit jaar heeft het Grand Gala du Disque Populair met een stijl gebroken, die de door de Commissie Collectieve Grammofoonplaten Campagne aan de Nederlandse kij kers en luisteraars aangeboden showavond ongetwijfeld ten goede zal komen. Er is hoger gegrepen. Men heeft uit het buitenland enige wereldbefaamde artisten aangetrokken, die elk voor zich een reputatie hebben, die een uitstekende en rijk ge varieerde show waarborgen. Er is aan iedereen gedacht en dat toch zonder dat het Grand Gala een gezicht zou verliezen. Show, beat, jazz, goede lichte muziek, cabaret, chansons en zelfs mode; het staat alles op het programma. Het zal een platenfeest worden, zoals maar één keer per jaar kan worden opgezet. Die mogelijkheid biedt alleen het Grand Gala en de organisator van dit spectaculaire evenement heeft de kans benut. Show met de showman en trompettist Al Hirt, twee modeshows van de collectie voor de komende herfst en winter van de Parijse couturier Yves Saint Laurent; beat met the Spencer Davis Groep uit Engeland en Les Baroques uit Nederland; Jazz met Louis van Dijk en Dionna Warwick; cabaret met Ramses Shaffv, Liesbeth List en Paul van Vliet; chansons met Léo Ferré, Tony Bennett, Georgie Fame, Richard Anthony en Astrud Gil- berto en nog vele anderen. Als bijzondere gast bevindt zich dan onder die vele anderen de Weense operette componist Robert Stolz, die gehuldigd zal worden voor zijn levenswerk. Het is duidelijk, dat men niets heeft nagelaten om de kijkers en luisteraars van het Grand Gala 1966 een onvergetelijke showavond aan te bieden. LANGE KERKSTR.42li GOES HW-ii.iiui-iKvyiu Op zaterdag 1 oktober zal des namiddags om 16.15 uur een aantal studenten uit Utrecht, begeleid door hun dames, op het gemeentehuis van Wissenkerke worden ont vangen door burgemeester P. Wisse in aan wezigheid van de raad en genodigden. Deze studenten zijn bewoners van een studenten huis te Utrecht, Lange Nieuwstraat 97, bis. Dit huis viert één dezer dagen z'n eerste lustrum en de festiviteiten hierbij vinden voor een groot deel plaats in Zeeland. Nu leek het hun een aardige gedachte om Wis senkerke, dat momenteel als centrum van recreatie in de belangstelling staat, bij deze gebeurtenis te betrekken. Het gezelschap gaat na de ontvangst naar het bejaarden-tehuis, waar fruit aangeboden wordt. Daarna zal in het nieuwe plantsoen een boom geplant worden (aan de Beatrix- laan), en een bord onthuld worden. Het eindpunt i s de Openbare Lagere School. Hier volgt een lustrum-receptie. NEDERLANDSE ZANGERES VAN EUROPEES FORMAAT OP HET GRAND GALA Liesbeth List, de dochter van de vuurtorenwachter en de zangeres, die naam maakte door haar prachtige stem met een ernstig chanson als „Va t'en loin", maar ook met het tragi-komische liedje over Sjaantje. In augustus 1945, direct na de capitulatie van Japan keerde het gezin List vanuit Java naar Nederland terug. Daar, in het Japanse interneringskamp was op 12 december 1941 de dochter, Liesbeth geboren. Het gezin verlangde rust en het begon op het stille wadden eiland Vlieland een hotelbedrijf. Nog rustiger werd het, toen de heer List vuurtorenwachter werd. In die sfeer van zee en wind, op het eiand en bij de vuurtoren, groeide Liesbeth op. Later ging zij naar een kostschool in Harlingen. In die tijden ontwikkelde Liesbeth een grote belangstelling voor literatuur, tekenen, maar bovenal voor de muziek en het muziekdrama Toen zij naar Amsterdam verhuisde, werden er zo spoedig mogelijk bezoeken gebracht aan de operavoorstelling in de Stads schouwburg aan het Leidseplein, Voor Liesbeth stond vast, dat zij met zingen iets wilde bereiken. Maar het leven maakt soms rare kronkels. Hoe met zingen te beginnen, professioneel wel te verstaan, was nog niet helemaal duidelijk. Ze ging naar de modevakschool, had belangstelling voor het beroep van kleuterleidster of van verkoopster. Muziek was voorlopig liefhebberij. Er werden toch zanglessen genomen. Bij Bep Ogterop. En gelijdelijk aan kwamen de op tredens voor radio en televisie Het is aan het afzeggen van een televisieprogramma te danken, dat Liesbeth List contact kreeg met Ramses Shaffy. Hij belde haar op. Samen werkten zij de plannen uit voor het melancholiek romantische cabaret „Shaffy Chantant", dat twee jaar lang met enorm succes in Amsterdam werkte en waaruit een progTammagedeelte op een elpee verscheen. We kennen nu van Lisbeth haar tedere vertolking van het liedje over „Sjaantje", maar ook „Zo lang", dat Shaffy voor haar maakte. In 1965 deed Liesbeth mee aan het Songvestival te Knokke en zij maakte bijzonder grote indruk op het publiek, maar ook op de vakmensen. Nu zullen we haar kunnen be wonderen in het Grand Gala. Tony Bennett, die ca. vijftien jaar geleden zijn succesvolle carrière startte in een tour nee van Bob Hope, bezoekt voor het eerst Europa met dit optreden in het Grand Gala. GOOFJE GOOCHEM juli 1966 De hoofdinspecteur voor het Brandweer wezen van het Ministerie van Binnenlandse Zaken deelt mede dat in de maand juli 1966 32 boerderijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar be schadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen; drie in Friesland; zeven in Drente; twee in Overijssel; vijf in Gelder- Het is de eerste maal in zijn carrière als zanger, en die begon omstreeks 1951, dat Tony Bennett zal optreden op het Europese vasteland. Van hem zijn in de loop der jaren een for midabel aantal elpees uitgebraoht, alle op het C.B.S.-merk en in Amerika geldt hij te recht als één van de topsterren, die geregeld verkeren in de bekende Sinatra-clan. Een kring vrienden, waartoe ook Dean Martin, Sammy Davis jr., en nog enkele andere top figuren uit de showbusiness zich kunnen rekenen. Tony Bennett heeft een groot aantal top hits op zijn naam staan, zoals „Rags to Riches", „I wanna be around", „Because of you", love you more every day" en „Who can I turn to". Op zevenjarige leeftijd stond hij reeds op de planken voor een zaal vol aandachtig luisterend publiek. Maar hij koesterde toen nog geen enkele ambitie om van het zingen zijn vak te maken. Dat is er wel van geko men, zoals we nu dan ook kunnen merken. Hij veranderde tijdens de Tweede Wereld oorlog van gedachten. Hij was drie jaar lang frontsoldaat bij de bevrijding van Europa en dikwijls zong Tony Bennett tijdens con certen van militaire bands. Het succes was steeds overweldigend en dat gaf Tony de moed met zingen verder te gaan en zijn stu die op d,e Academie voor Industriële Vorm geving voorgoed af te breken. Hij heeft er geen spijt van gehad. Sinds 1951 heeft Tony Bennett opgetreden in 's werelds beroemdste clubs en om er en kele te noemen: de Fóntainebleau te Miami, het Dunes Hotel in Las Vegas en ook de Copacabana in New-York. VOOR HET EERST IN EUROPA; OP HET GRAND GALA DU DISQUE „de vedette van de toekomst" In 1965 kreeg de zangeres Dionne Warwick van het Olympiatheater te Parijs de eervolle uitnodiging daar te komen zingen. Zij accepteerde die en het was de grote vedette Mariene Dietrich, die haar op een enthousiaste wijze bij het publiek inleidde. Toen pas drong het tot dc' wereld van het amusement en de show door, welk een groot zangeres, een grote artieste daar in het Olympiatheater op de planken stond. Het optreden in het Parijse theater bleek een startpunt. Dionne Warwick kreeg de ene uitnodiging na de andere en reisde de hele wereld door van zaal naar zaal. Steeds was haar optreden een groot succes. De liedjes die zij brengt, worden exclusief voor haar geschreven door de befaamde arrangeur en componist Burt Bacharach. Een man, die zich met de tienermuziek ging bezighouden en grotere mogelijkheden zag. Hij heeft het met zijn composities be wezen. Dionne Warwick's stijl is „sophisticated" te noemen en de liedjes hebben steeds een sterke melodie. Nummers als „Anyone who had a heart", „Walk on by" en „A house is not a home" werden door haar interpretatie beroernd gemaakt. Haar platen werden top hits, er zijn reeds drie albums van haar ver schenen. Dionne Warwick is een groot artieste. Zij laat zich niet door haar succes meeslepen, noch wordt zij beïnvloed door het vele geld, dat zij vrij plotseling is gaan verdienen. Dionne Warwick, een jonge zangeres, die Voor haar is elk liedje, elke voordracht een door kenners „de vedette van de toekomst i lf wordt genoemd, een rasarüeste, die door de pbenrtmis op zichzelf, waaraan zi, lang en tieners werd ontdekt en thans over de hele hard werkt. Muzikaliteit staat bij haar num- wereld beroemd is. mer één. land; vier ir\. Utrecht; één in Noord-Hol land; één in Zuid-Holland; vijf in Noord- Brabant en twee in Limiburg. De directe schade door deze branden aan gericht wordt geraamd op 2.231.716. Eén van deze branden werd veroorzaakt door het spelen met vuur; één door vlam in de pan; één door sluiting; twee door blik seminslag; 16 door hooibroei, terwijl in 11 gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen 62 kalveren, 5 mestvarkens, 13 biggen, 801 kippen en 6.000 slachtkuikens om. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 1