HDZ CAMERA inruil actie De woningstoffeerder Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 30 april 1966 no. 3194 PREDIKBEURTEN OP VAKANTIE MAISON AUBEIIT Zclfbcdicnings plantenkas Sanderse 't Gouddoppertje P. J. Geelhoed prima gebruikte Solexen Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter 'tHart, tel. (01107) 3 38 en dokter Klein Wassink, tel. (01199) 304, b.g.g. 008 bood schappendienst. voor zondag 1 mei 1966 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Van Woerden uit Middelburg en 2.30 uur ds. L. Lingen uit Middelburg. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. J. Baars van 's Heer Arendskerke. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. C. Metselaar van Goes. Ned. Herv. Kerk Kats 9 en 10.30 uur ds. J. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. R. P. IJtsma en 2.30 uur ds. R. P. IJtsma. Geref. Kerk Wissenkerke Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 en 2.30 uur ds. Richel uit Heemstede. Geref. Kerk Golijnsplaat 10 uur ds. Van der Veen uit Rorssele en 5.30 uur ds. Van Rheenen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandagavond 2 mei 7.30 uur ds. W. C. Lamain van Grand Rapids. Geref. Gem. Golijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandag 2 mei 5.30 uur ds. W. C. Lamain van Grand Ra pids. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland APRIL/MEI hoogwater 30 Zaterdag 10.43 23.18 1 Zondag 12.04 0.29 2 Maandag 13.00 3 Dinsdag 1.18 13.43 4 Woensdag 2.00 14.19 5 Donderdag 2.37 14.55 6 Vrijdag 3.12 15.32 J. K. Radder en M. E. G. van Kesselen hebben het genoegen u kennis te geven van hun voornemen in het huwe lijk te treden op maandag 16 mei a.s. om 13.30 uur in het stadhuis van Am sterdam. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 15.00 uur in de Woestduinkerk, Woestduinstraat 16, door de Weleerwaarde heer ds. A. J. Radder, gerefor meerd predikant te Kam perland. Gelegenheid tot geluk wensen van 16.3018.00 uur in het Woestduincen- trum, Woestduinstraat 18. Amsterdam, Koninginne weg 60 (boven). Dinsdag 3 mei a.s. hopen onze lieve ouders, grootouders ♦jf en overgrootouders J. C. van Haver B. G. van Haver- I Zwemer t X hun 55-jarige echt- vereniging te geden- t ken. Hun dankbare kin- deren, klein- en ach- terkleinkinderen. Gelegenheid tot feli- citeren van 4-6 uur in de zaal rusthuis i* Vredestein, Wissen- kerke. Heren en jongens overhemden, terlenka- pantalons enz. W. Verburg, Kortgene Donderdag 5 mei hopen onze geliefde ouders en grootou- ders V P. M. Koqwer P. G. Kouwer- X Verburg hun 40-jarige echt- jjj vereniging te her- ♦j* denken. 4 Dat ze nog lang ge *t* spaard mogen blij- g ven is de wens van *i* X hun kinderen en kleinkinderen Wissenkerke, ♦j* 7 mei 1966. ♦j* Dorpsdijk 62. *t* Receptie 3.40-5 uur Verenigingsgebouw. Langs deze weg zeggen wij u allen hartelijk dank voor de vele cadeaus, bloemen en felicitaties die wij bij ons 40-jarig huwe lijk mochten ontvangen. Adr. Filius-Wolse. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Longroom 4, Wissenkerke. Tuinstoelen, lucht bedden, slaapzakken enz. uit voorraad W. Verburg, Kortgene 9 Prima kwaliteit Huish.-, Verplegingsart.- en Gummiwaren Prijscourant en gratis proefmonster worden op aanvraag franko toegezon den I Verk. kantoor FATA Postbus 93, Middelburg O Voor dames leuke truitjes, vesten, rokken, twinsets, blouses W. Verburg, Kortgene Algemene kennisgeving Heden werd plotse ling van ons wegge nomen, door een droevig ongeval, on ze geliefde zoon en broer Jan Abraham van der Heijde. op de jeugdige leef tijd van 18 jaar. Colijnsplaat: L. van der Heijde. A. van der Heijde- Huige. Nelly en Adri. Jannie. Bram. Arno. Ina. Hanneke. Colijnsplaat, 24 april 1966. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 28 april j.l., des nam. om 2 uur, vanaf het vereni gingsgebouw „Het Zaaltje". Zondag werd plot seling van ons weg genomen onze gelief de kleinzoon en neef Jan A. v. d. Heijde op de jeugdige leef tijd van 18 jaar. Colijnsplaat: Wed. J. Huige- Klap W. Huige H. Huige Colijnsplaat, april 1966. Door een auto-onge luk is plotseling van ons weggerukt onze beste vriend Jan van der Heijde. Bram. Loek. Colijnsplaat, 24 april 1966. Algemene kennisgeving Heden nam de Heere tot Zich, op het aller onverwacht onze geliefde en zorgzame vrouw, zuster, schoonzuster en tante Geertruida Zwemer (echtgenote van Jan Cornells Jille), in de ouderdom van 73 jdar. Namens de familie, J. C. Jille. Kamperland, 24 april 1966. Campensnieuw- land 24. De begrafenis heeft plaats gehad óp woensdag 27 april j.l., des namiddags om 2 uur, vanaf het verenigingsgebouw „Renata". 9 sportjacks en blazers in diverse maten W. Verburg, Kortgene W. J. Klein Wassink Arts Colijnsplaat is van 6 tot en met 21 mei H. JANSSEN, arts te Kortgene neemt waar. Deze houdt spreekuur te Colijnsplaat dinsdags, donderdags en zaterdags van 1.302.00 uur. Wilt u zoveel mogelijk uw medicamenten van te-^ voren aanvullen? Van Galenstraat 14a (zijstraat, v.d. Goudse Rijweg) Rotterdam, tel. (010) 13 02 35 50 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren Vr. gratis inl.: toez. on der blanco couvert. Gratis spreekuur dag. van 10 8 uur. TE KOOP een vrieskist merk Frigibell en een Ford Consul 1957 ook genegen te ruilen voor brommer. Te bevragen Café Filius, Geersdijk. Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 Hintenveroverencl JUWELIER - HORLOGER J. van der Have Korte Kerkstr. 12, GOES Telefoon (01100) 5094 HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN ALLE VERZEKERINGEN Noordstraat 22 Telefoon (01107) 3 70 Kamperland TE KOOP Van Damine, Wissenkerke van 30 april tot en met 4 juni. Uw oude toestel is f7.50, f 10.-, f 15. of f20.— waard. WIJ ZIJN DEELNEMER Foto Markusse WISSENKERKE wordt veel op zijn vingers gekeken Het beroep van woningstoffeerder zal vooral voor jongens die enigszins bekend zijn met dit vak een zekere charme bezit ten. Zowel qua materiaal als plaats van uit oefening van het werk is er genoeg afwisse ling. Nu eens werkt hij bij een particulier om een vloerbedekking te leggen, of een traploper, gordijnen op te hangen of te be hangen, of om in een kamer of gang een wandbekleding aan te brengen, en dan is hij in een betrekkelijk korte tijd klaar. Soms ook ligt zijn werkterrein in een hotel, kantoor of ziekenhuis en dan is hij vaak dagenlang bezig met een aantal collega's. Vooral wanneer hij bij particulieren werkt zal men veel aandacht voor zijn pres taties hebben, omdat men daar direct bij is geïnteresseerd. Soms wordt dit weieens echt „op de vingers kijken" en daar moet je dan tegen kunnen. Zijn werkomgeving wordt door deze interesse en het vrij per soonlijke contact met de cliënten echter heel wat minder zakelijk en onpersoonlijk dan bijvoorbeeld bij de waterfitter of elek- tro-monteur en dit zal door velen als een zeer positief punt van dit beroep worden ervaren. Met zijn materialen werkt de woning stoffeerder aan de inrichting en dus ook aan de sfeer van het huis. Daarbij is het van veel belang, dat je gevoel hebt voor details en composities, alsmede voor de ruimtelijke verhoudingen. De maten „zien" is daarbij ook zeer belangrijk. De maatver deling vormt in dit beroep een zeer belang rijke factor en wanneer je hier „zicht" op hebt, dan ben je al half geslaagd als wo ningstoffeerder. Handig en snel. Als woningstoffeerder heb je te maken met een grote veelsoortigheid in allerlei ma terialen, waarvoor uiteraard ook een groot aantal gereedschappen bestaat, die je moet kunnen hanteren. Daarom is het een eerste vereiste, vóór je aan dit beroep begint, om te weten dat je handig en snel kunt wer ken. Daarbij is je werk overzien en het or ganiseren van groot belang, omdat zowel de klanten als de werkgever je graag op een karwei zien komen, maar ook graag spoe dig resultaten zien. Zoals in ieder beroep, waarin je veel te maken hebt met vele verschillende perso nen ds het ook hier gewenst, dat je je cor rect weet te gedragen, hoewel anderen zich juist wel eens minder prettig tegenover je gedragen. Opleiding. Voor de opleiding tot woningstoffeerder duurt de cursus aan de l.t.s. 2 tot 3 jaar. Als je daarna bij een baas gaat werken kom je in het zogenaamde leerlingstelsel, hetgeen een voortgezette opleiding is om je in dit beroep vakbekwaam te maken. Naast het werken bij je baas moet je dan nog één of een halve dag per week naar school. De opleiding volgens het leerling stelsel staat onder auspiciën van de Stich ting Hout, Van Baerlestraat 9 te Amster dam. Ook bestaat nog de mogelijkheid schrif telijke cursussen te volgen bij P.B.N.A. te Arnhem en de L.O.I. te Leiden. Deze cur sussen leiden op voor het examen woning- tof f eren, dat jaarlijks wordt afgenomen door de Stichting Vakopleiding Meubile- ringsbedrijven, Biltstraat 143 te Utrecht. Het door deze Stichting afgegeven diplo ma is aangewezen als vestigingsdiploma voor de woningstoffeerders, die zelf een zaak willen beginnen of voortzetten. Tenslotte kun je jezelf nog bekwamen als verkoper in een woninginrichtingsbedrijf of als chef-maatnemer. Als je een u.l.o.-op leiding hebt en goed kunt tekenen, is het ook nog mogelijk om binnenhuisarchitect te worden. Vloerbedekkingen. De werkzaamheden van de woningstof feerder zijn onder een paar noemers te vangen, hoewel wij dan telkens een aantal werkzaamheden onder één zo'n noemer brengen. Allereerst is daar het vloerbe dekking leggen. Hiertoe dient de vloer eerst te worden voorbewerkt, dat wil zeg gen geëgaliseerd (drukvast en droog ma ken). Vaak richt hij zich bij deze voorbe werking naar de instructies die de fabrikant van de gekozen vloerbedekking biervoor aangeeft. Bij het leggen van de vloerbedekking moet er om worden gedacht, dat b.v. bij linoleum geen naden bij deuren of wasta fels komen en bij het leggen van tapijten is de lichtinval van belang, want het mees te licht moet in de poolvoet vallen. Ba nen linoleum worden gelegd in de richting van het meeste licht. Soms wordt in de werkplaats de vloerbe dekking op maat gemaakt, maar zo, dat de ze nog kan worden bijgewerkt wanneer ze op de plaats van bestemming is „uitgelo pen". Ook brengt de woningstoffeerder nog weieens versieringen aan in een linoleum- vloer, waarvoor hij soms biezen of figuren van de fabriek voor gebruikt en een andere keer maakt hij het zelf. Tegenwoordig worden ook veel plastic tegels gebruikt, die symetrisch moeten lig gen. Hiernaast wordt ook nog viltzeil, rub ber en plastic-asbest verwerkt en niet te vergeten p.v.c.-vloerbedekkingem Behangen. Sommige woningstoffeerders behangen ook nog. Daartoe moet eerst de wand ge schikt worden gemaakt door oude lagen behang te verwijderen en gaten en scheuren te dichten. Daarna worden de banen be hangselpapier en de stroken op de juiste maat geknipt en met plaksel ingesmeerd. Om dan de beplakte baan zuiver recht en met een minimale overlapping op de muur te krijgen is bepaald geen sinecure. Voorts heeft de woningstoffeerder regel matig gordijnen aan te brengen met alle toebehoren, alsmede tochtstrips en derge lijke. Ook het leggen van traplopers vergt de nodige kundigheid, hoewel de meeste trappen tegenwoordig worden bekleed met linoleum of p.v.c. Naast een goede vakken nis is ook een grote .materialenkennis van groot belang. Je zult wel hebben begrepen, dat er voor dit beroep nogal het een en ander komt kijken, maar dat wordt dan ook met goede lonen gehonoreerd. (Nadruk verboden) Het eerste rijdende hotel Het eerste „Rotel" van Europa, een rijdend hotel, wordt thans in dienst genomen. Het is ingebouwd in een twee verdiepingen tellende autobus die plaats biedt aan 26 passagiers. Overdag zitten de reizigers in gemakkelijke fauteuils op de parterreverdieping, waar men beschikt over televisie en een batr. In de bovenste etage be vinden zich de slaapcabines, de douches, de, toilletten en een keuken. De eerste reis voert naar Jeru zalem. Dan wordt de reuzenauto- bus verscheept naar Amerika om daar een half jaar durende reis te gaan maken van New-York naar- Rio de Janeiro. Macht u belang-, stelling hebben voor zo'n reis, de kosten bedragen ongeveer 7500 gulden per persoon. GOOFJE GOOCHEM

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 4