caballero Mode van overal samengetrokken op één punt 't Gouddoppertje speciaal bruidsboeketten V.V.V. „NOORD-BEVELAND" EN DE RECREATIE OPHOKKEN VAN DUIVEN Parfumerie Liberty Meuibroek Onze zaak, trefpunt van u en de nieuwe rijke collectie MANTELS en JAPONNEN Volop mode-hoogtepunten. U, die daar kijk op hebt, |2«uk2 héél welkom modehuis "middelburg Hartenveroverend. JUWELIER - HORLOGER J. van der Have Korte Kerkstr. 12, GOES Telefoon (01100) 5094 Voor het betere bloemioerk gaat u natuurlijk naar ierse Zonen J. Ketje Artistieke binderij - Bloemisterij WILLEM ZELLEWEG 33 - GOES TELEFOON 61 20 Onze zaak is gevestigd aan de spoorlijn, schuin tegenover hotel „Ockenburg" GOOFJE GOOCHEM De grote sohoonmaak is in ons land. Wij, Hollanders, staan nu eenmaal geboekstaafd als een proper volk. Doch niet alleen de Hollandse huisvrouw is aan de schoonmaak bezig, ook de eigenaars van kampeerterrei nen, bungalows, zomerwoningen, pensions en andere gelegenheden voor het onderbren gen van personen en gezinnen gedurende de komende seizoenmaanden, zijn druk in de weer hun onderkomens stofvrij te ma ken, te voorzien van een nieuw behangetje en verfje. Want straks komen de weekenders en vakantiegangers. Eerst nog mondjesmaat, doch allengs in dichte drommen. Voor dit derde artikel hadden wij als ge sprekspartners de heren R. Slotema en J. C. van den Berg, respectievelijk voorzitter en secretaris van de VVV Noord-Beveland. Onze eerste vraag aan deze heren luidde: Wat is en doet de VVV? Deze zo eenvou dige vraag gaf ons een stroom van antwoor den, waar, naar ons bleek, zelfs de aange sloten leden soms nog mee worstelen. In de eerste plaats dus maakt de WV Noord-Beve land reclame in binnen- en buitenland voor het eiland Noord-Beveland. Niet voor een speciaal oderdeel, niet voor bepaalde leden, doch uitsluitend voor het geheel. Alle leden kunnen dus, voor wat hun afzonderlijk be treft, op deze reclame inhaken en hun object speciaal onder de aandacht brengen van lie den die voor het eiland Noord-Beveland ge ïnteresseerd zijn geworden. Vervolgens, en al merkt men dat niet zo, de ordening van het vreemdelingenverkeer. Er worden inlich tingen verstrekt, plannen worden gecoördi neerd, de bewegwijzering wordt verzorgd en dergelijke zaken meer. Natuurlijk waren wij ook nieuwsgierig naar de bezetting voor dit jaar. Welnu, daar over waren de meningen gunstig. De luxe bungalows waren reeds volledig bezet, de campings en caravanterreinen liepen ook ge smeerd en verwacht werd, dat binnen niet al te lange 'tijd ook de pensions e.d. weer een brengen. Men wandelt, vist, luiert of maakt tochtjes in de omgeving, om des zondags avonds weer welgemoed de tocht naar huis te aanvaarden. Deze weekenders worden dus beschouwd als een vaste kern, en hun aantal zal zich in de komende paar jaar nog ver veelvoudigen. Zijn er plannen bij WV om ook op het eiland Noord-Beveland wandelroutes e.d. uit te stippelen? Hierover heeft men het in het bestuur al meerdere malen gehad. Deze plan nen zullen waarschijnlijk nog niet direct uit voerbaar zijn, doch in een verdere toekomst zeer zeker. Onze slotvraag luidde: Kan de Noord- Bevelander, gezien de enorme investeringen en de grootsheid der plannen, hier nog in meespelen? Beide heren haalden gelaten hun schouders op. Ieder krijgt zijn kans. Nie mand wordt er voorgetrokken. Zij vonden dat de Noord-Bevelander nogal sceptisch staat tegenover al het nieuwe. Er is een zeer groot gebrek aan samenwerking. Niet alleen bij de Noord-Bevelander, maar bij elke Zeeuw. Een Zeeuw is conservatief, blijft graag zelfstandig en daardoor baas in eigen huis. De naoorlogse ontwikkeling brengt met zich mee, dat, waar grote bevolkingsgroepen samenkomen, kleine zelfstandigen moeilijk een beginkans krijgen. De investeringskosten zijn vaak onoverkomelijk. En doordat men afziet van samenwerking, blijven dikwijls goede mogelijkheden onbenut. Wie echter mee wil spelen doet er goed aan, zich door gaand op de hoogte te stellen van de ontwik kelingen op het recreatievlak. Ook wij wor den vaak nog voor verrassingen geplaatst, zeiden beide heren, want wij leveren ook nog steeds maar amateurswerk. Volgende week: De politie en de recreatie. groot aantal gegadigden te verwerken zou den krijgen. Op onze vraag hoe het met het sociaal- toerisme stond, werden armen en benen ten hemel geheven. Deze vorm van toerisme is hier enkel mogelijk op de campings, goed kope zomerwoningen en op de dorpen. Door diverse ondernemers is reeds ge tracht terreinen in te richten met goedkope zomerhuisjes, doch deze plannen zijn steeds afgewezen. Thans met de dure grond- en bouwprijzen en hoge eisen die men stelt zal het heel moeilijk worden een degelijk terrein te be stemmen voor sociale recreatie. Het bovenstaande was reeds een gedeelte lijk antwoord op onze volgende vraag: Hoe denkt men de toeristenstroom in de toekomst op te vangen? Het antwoord was zeer sim pel: bouwvergunningen. Goede en in de zeer nabije toekomst te realiseren plannen zij er genoeg, doch alles stuit af op het rijksgoed- keuringsbeleid. Men had wel enige hoop dat de bouwvergunningen soepeler zouden wor den uitgegeven. Ze wezen op het plan Con- tracta (20 stuks) en ook voor het plan Schu wer schijnen enige goedkeuringen te zijn af gekomen. Dan moeten er op verschillende dorpen meer en betere hotel-accomodatie ko men, meer restaurants, meer cafétaria's. Meer mensen moeten hun huizen openzetten voor de vakantieganger. Meer... meer... Automatisch stelden wij daarop de volgen de vraag: Hoe is de medewerking van de be volking? Deze is overwegend goed. Er is een kleine kern van prima medewerkers, die zich ook offers getroosten. Van de midden stand, die er toch het meeste belang erbij heeft, zijn er een aantal lauw tot zeer lauw. Men is zelfs nog geen lid. De toeristen ko men toch wel, al ben ik geen lid, is hun on verantwoorde zegswijze. Van de bevolking stapten wij over op de toerist. Hoe is de medewerking en de hou ding van de vakantieganger? Er zijn heel weinig klachten en alles loopt soepel. Wan neer er al eens klachten zijn, komt dit meest al doordat er geen goede afspraken gemaakt zijn. De vakantieganger, die op Noord-Be veland wil vertoeven, stelt het op prijs za- lijk en correct op zijn vragen geantwoord te worden. Alles moet men eigenlijk schriftelijk behandelen en telefonische afspraken schrif telijke bevestigen. Er kunnen zich dan bijna geen jammerlijke vergissingen voordoen. Zijn er bij het VVV plannen in voorberei ding tot het creëren van één of meerdere opvangcentra? Het VVV kan daartoe weinig meer ondernemen dan plannen in die rich ting te bevorderen en bij diverse instanties aan de deur kloppen en daar voorspraak te zijn. Er komen, door ruilverkaveling, enige hofsteden ledig te staan, die voor zodanige gelegenheden hoogstwaarschijnlijk wel in aanmerking zouden komen. Hoe kan en wil de VVV de bevolking acti veren zich meer voor de verhuur in te zet ten? Het antwoord was kort en bondig: er is geen animo. Reeds meerdere malen heeft de VVV oproepen gedaan aan de bevolking zich voor de verhuur van bedden en/of kamers bij de VVV aan te melden. Van WV-zijde zou met raad en daad bijgesprongen worden. Doch het resultaat? Nihil. Zo af en toe ko men er nog een paar nieuwe verhuurders bij en die hebben er dan later spijt van, niet eerder er aan begonnen te zijn. Verwacht men in de toekomst hier ook het Amerikaanse toerisme? Het wordt niet alleen verwacht, het is er al. Op de caravanterrei nen staan een groot aantal caravans, en daarnaast ook tenten, die gedurende een groot aantal maanden per jaar elk weekend bezet zijn. Des vrijdagsavonds, na beëindi ging van de dagtaak, stapt men in de auto om hier, of elders, dit vrije weekend door te anders dan andere „TER VALCKE" GOES verpleeghuis voor langdurig zieken VRAAGT ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING leeftijd vanaf 15 jaar, in- of extern. Zeer gunstige ar beidsvoorwaarden Inlichtingen bij de directrice. Sollicitaties Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland' Dam 73, Middelburg. Burgemeester en wethouders van Wissenkerke en van Kortgene maken bekend, dat het de houders van dui ven verboden is deze te laten uitvliegen in het tijdvak van 2 april tot en met 30 april 1966 dagelijks tussen 9.00 en 17.30 uur, met uitzondering van de dagen, waarop door hun duiven aan wedvluchten wordt deel genomen. CONSTANTE KWALITEIT-25 STUKS f 1.50 Lange Kerkstraat 23 Goes Parfumerie Lange Vorststraat 9 - Goes Telefoon 01100 - 5550 LOBELIA Hollaridia trico droomtrico. Ail-over kant op nylon-tule. Met romantische roosjes. Wit, bleu, rose, poudre: 16.75 Depositaire Helene-Rubinstein, Revlon, Lancöme, Coty, Sans Soucis, Yardley, „De Hoog" Uw speciaalzaak voor prettige bediening. deskundig advies en

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 2