NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD MATTHAUS PASSION MUZIEK WAGENVOORT Plouvier heeft DE schoenen In 't kort... RAADSVERGADERING WISSENKERKE in de Lutherse Kerk, Middelburg op woensdag 6 april, 8-10 uur Peter Pears, Hermann Prey, Elly Ameling, Marga Höffgen, Fritz Wunderlich, Tom Krause Dirigent: KARL MüNCHINGER Koren, koralen en enkele grote scènes uit de nieuwe Decca Stereo-opname Toelichting door de heer G. W. Bergman TOEGANG VRIJ Snuif en wrijf No. 3190 Zaterdag 2 april 1966 69e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 10 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen In de j.l. maandag gehouden openbare vergadering was het lid Stokman met ken nisgeving afwezig. Op het appèl ontbrak het lid Bustraan terwijl door het vertrek van het lid De Lange er een vacature was. Met enkele welkomstwoorden en het ge bruikelijke gebed opende voorzitter P. Wisse deze vergadering. De notulen werden, behoudens een kleine correctie naar aanleiding van een opmerking van het lid Filius, vastgesteld. Een 25-tal ingekomen stukken, veelal goedkeuringen van Ged. Staten op reeds genomen raadsbesluiten, werden voor ken nisgeving aangenomen. Een administratieve wijziging van de ver ordening op de keuring van waren werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan verscheidene personen werd op hun verzoek ontheffing van de aanslag in de woonforensenibelasting over het jaar 1965 verleend. Bedoelde personen hebben aange toond dat zij in 1965 hun zomerwoningen minder dan 90 dagen voor zichzelf of hun •gezin beschikbaar hebben gehouden. Een verzoeker uit Middelburg kreeg geen ontheffing omdat hij zijn woning in 1965 niet had verhuurd. De leden Sandee en Zuijdweg werden be noemd tot lid van de commissie tot nazien van de gemeenterekeriing over het jaar 1964 Na een uitvoerige toelichting en een uit voerige bespreking werd een perceel grond, gelegen in het goedgekeurde bestemmings plan, van mevrouw C. J. van Hee-Aarnoutse te Kamperland aangekocht voor de som van 11.583.—. Aan de heren M. J. Meulenberg en M. Kempe werd een perceel grond in het be stemmingsplan te Kamperland verkocht, elk groot 251 m2, bestemd voor het bouwen van een Bogaertswoning. De heer A. C. van Hee verkreeg 2 percelen, groot 150 m2 tot het bouwen van 2 premiewoningen. Omdat de verzoeken tot verkoop het vorige jaar zijn ingediend, bedraagt de grondprijs voor die percelen nog 15.75 per m2. De geloofsbrief van het nieuwe raadslid, de heer Jac. Dielemah te Wissenkerke, werd door een commissie van onderzoek in orde bevonden. Rekening houdende met de fusie per 1 september a.s. van de Ger. school en de Ned. Herv. school te Kamperland, werden de voor schotten op de exploitatiekosten van de bij zondere scholen voor 1966 vastgesteld op 4.400.voor de N. H. school te Kamper land, 6.750.voor de Chr. Nat. school te Wissenkerke, 3.450.voor de Ger. school te Geersdijk en 9.500.voor de Chr. ULO school te Wissenkerke. Deze bedragen zijn gebaseerd op 75.per leerling voor de bijzondere scholen en 95.per leerling voor de Chr. ULO school. Voor de verschil lende kleuterscholen in de gemeente werden de voorschotten op de vergoeding voor 1966 vastgesteld op 1.065.per lokaal en 18.30 per kleuter. Voor het jaar 1965 wer den dezelfde bedragen als vergoeding vast gesteld. Aan het insluifcomité werd een subsidie toegekend van 200.per jaar. In de gemeentebegroting 1965 werden eni ge wijzigingen vastgesteld. Op die begroting is het batig saldo opgelopen tot ruim 23.000.—. Gunstig werd beschikt op het verzoek van de heer L. Schuwer om een exploitatiever gunning om een gedeelte van zijn bungalow terrein bouwrijp te gaan maken (de z.g. Ie fase). Dit bouwrijp maken omvat de aanleg van straten, rioleringen, waterleiding en elektriciteit, een zuiveringsinstallatie e.d. Bovendien moet de exploitant 1.50 per m2 aan de gemeente betalen. In de bespreking over dit agenda punt noemde het lid Sandee het bijna niet doenlijk hierop op- of aanmer kingen te maken. Alles is even goed beke ken. Hij noemde het een voorbeeld van wijs beleid dat bovendien de gemeente geen geld gaat kosten. Spreker sprak de hoop uit dat dit plan voor de gemeente en voor de exploi tant goed mag zijn. Door de fusie van de Herv. en Ger. school te Kamperland zal de school per 1 september a.s. in de voormalige Herv. school worden gevestigd, waarvoor, in verband met het aan tal leerlingen 2 lokalen zullen moeten bijge bouwd, waarvoor een urgentieverklaring en een investering van 150.000.nodig zal zijn. Het zal wel enige jaren duren voor alleer die urgentieverklaring verleend zal zijn. Om toch per 1 september de benodigde 2 lokalen te kunnen gebruiken heeft de raad goedkeu ring verleend tot het doen bouwen van 2 noodlokalen, die 15 jaar kunnen staan en 20 a 30.000.guldens per lokaal gaan kosten. Op het verzoek van het schoolbestuur van de Ger. school te Geersdijk, mede namens de bevolking van Geersdijk, tot de aanleg van een speelterrein voor de jeugd werd gunstig beschikt. Van de heer K. A. Ver sluis te Geersdijk zal de benodigde grond, 2632 m2, a 15 cent per m2 voor de tijd van 5 jaar gehuurd worden met de bepaling dat deze termijn nog met 5 jaar verlengd kan worden. De kosten van inrichting van dat terrein zijn geraamd op 2.258.10. Op de vraag van het lid Sandee of deze grond voor dat doel geschikt is (vochtig, drai neren) zal nog een nader onderzoek worden ingesteld. Moeten er nog meerdere voorzie ningen worden getroffen, was de vraag van het lid De Smit. De voorzitter antwoordde ontkennend, er was niet meer gevraagd. In verband met de steeds stijgende lonen werd het presentiegeld van de leden der stembureaus per ingang 1 januari 1966 van 10.per zittingsdag gebracht op 30. Voor men met de rondvraag begon deelde de voorzitter nog mede dat de aanleg van de jachthaven beneden de begrotingsprijs was aanbesteed. Deze haven zal met het sei zoen 1967 in gebruik worden genomen. Op het verzoek tot riolering van de huizenrij aan de Campensnieuwlandpolder zal afwijzend beschikt moeten worden, omreden het daar nog niet urgent genoeg is en deze riolering een bedrag zou vergen van 23.000. Meerdere plaatsen, vooral Geersdijk, komen voor riolering in aanmerking. Het riolerings probleem zal nauwlettend worden bekeken. In verband met de wegenverbetering in het ruilverkavelingsplan zal een stukje weg in de Mariapolder een C-weg worden. Maakt men van dat gedeelte weg een B-weg, 30 cm breeder, dan komen de meerdere kosten, Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met 690.75 voor rekening van de gemeente. Unaniem vond de raad het goed dat dit eindje weg van de Hooidijk tot aan z.g. Lilloo een B-weg zal worden. Bij de rondvraag sprak het lid De Smit er zijn ontevredenheid over uit dat men b.v. in Kapelle aan de 2e fase van de ratiobouw gaat beginnen terwijl in deze gemeente nog niet aan de le fase is begonnen. Ook hier zijn, evenals elders, gegadigden voor zulke woningen. De voorzitter was het met de spreker eens, wij komen achteraan. Waar schijnlijk zal in juli a.s. met de bouw be gonnen kunnen worden, inmiddels worden GENEESMIDDELEN BANDAGES PARFUMERIE A. C.va^ÜÏs«RE5T LANGE KERKSTR.42jji GOES mrmmxrwM— Het terzake kundige adres! Geneesmiddelen ook de homeopatische. Verband- en verplegingsartikelen Ziekenmeubelen breukbanden, buikbanden, herniabanden, elastieken kousen en ook „Supp-hose" steunkousen, steunzolen enz. Alles aan juiste maten Parfumerieën: toiletartikelen, schoonheidsmiddelen, enz. Fantastisch grote sortering Hoogtezonnen de originele „Hanau" Weegschalen, Elektr. verwarmingsdekens, massage apparaten, enz. door b. en w. pogingen gedaan om 40 in- plaats van 20 woningen te verkrijgen, 20 te Wissenkerke en 20 te Kamperland. Op voor stel van De Smit zal Ged. Staten over deze traige gang van zaken geattendeerd worden. Of de Pasveersloot te Wissenkerke goed werkt kreeg De Smit ten antwoord, dat die nog niet voor 100 pet in orde is, maar dat zij steeds nog wordt uitgeprobeerd. Het vraag gesprek van dit blad met de burgemeester aangaande de reoreatieplannen had het lid Filius interessant gevonden. Tot zijn verwon dering was daarin niet gesproken over een te bouwen hotel op het terrein tussen de oude dam en de nieuwe jachthaven te Kam perland. De voorzitter kon hem hierover ge ruststellen, dit object was vergeten te noe men. Ondanks het groeiende aantal auto mobielen zal de gemiddelde mens tij dens zijn leven toch nog een afstand van 402.500 km te voet afleggen. Dit is het cijfer dat experts van de „Shoe Products Division" van de Goodyear Company (V.S.) werd be rekend naar de loopgewoonte van de mens. Volgens Goodyear echter daalt dit cijfer bij iedere generatie; 50 jaar gele den liep men een gemiddelde afstand van meer dan 800.000 km. Al is de mens nog niet gereed voor een trip naar de maan, de door hem gemaakte „maanbanden" zijn al klaar. Ter voorbereiding voor liet even tuele transport op de maan, heeft de Goodyear Tire Rubber Company speciale, uit staaldraad en rubber ver vaardigde banden ontwikkeld die mens en voertuig over het onregelma tige maanoppervlak moeten dragen. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 1