NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Emana Ploovler heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke No. 3181 Zaterdag 29 januari 1966 69e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 2.00 per half jaar Franco per post f 5.00 per half jaar Advertenties 10 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen de burgerlijke stand werd z.h.s. goedgekeurd In verband met de sanering van de Noord- eindstraat te Wissenkerke was nog geen overeenstemming bereikt over de koopprijs van de woning van mevrouw Scheijbeler. Deze woning was geschat op 7.000. doch in verband met verhuiskosten enz. vond zij dit bedrag te laag. Na onderhande ling met haar wil zij een bedrag van 7.500.hebben. B. en w. hebben haar voorgesteld de woning te verkopen voor 7.000.en aan haar een bijdrage uit het krotopruimingsfonds te verlenen, groot 500.welk bedrag aan haar zal worden uitbetaald bij het verlaten van de woning, Noordeindstraat 14. Zij gaat met dit voorstel accoord. Voorts is de woning van de heer A. Versluys buiten dit saneringsplan gelaten, in de eerste plaats omdat deze woning nog in een bijzonder goede staat verkeert en bo vendien is deze woning op een zeer hoog bedrag geschat, en wel op 26.550. Er is echter nadien gebleken dat het Ministerie van Volkshuisvesting er op staat dat die woning wordt aangekocht. Hem gevraagd zijnde, ging de heer Veisluys met het ge schatte bedrag accoord. In bovengenoemde saneringskosten geelt het rijk 80 °/o subsidie. Het lid De Smit vroeg hoe het geregeld is met de schade aan deze woning bij storm of anderszins. De voorzitter antwoordde hem, dat de bewoner om niet er in blijft wonen, doch alle eventuele kosten voor zijn rekening zijn. In verband met het ruimer maken van de aansluiting Nieuwstraat Veerweg te Kamperland stelde b. en w. voor van de aanliggende percelen, te weten van G. P. Leendertse en van mevrouw Hoveijn, ieder plm. 21 m2 tuingrond te kopen tegen de ge schatte prijs. Voor de grond van Leendertse bedroeg dit een bedrag van 620.en voor de grond van mevr. Hoveijn 520.De schatters voor deze gronden waren geweest de heren S. A. N. van Oeveren, C. Paauwe en S. J. van Langeraad. De heer Zuijdweg vroeg of de gemeente de afscheiding weer in orde moest brengen, wat door de voorzitter bevestigend werd be antwoord. De heer G. P. Leendertse zelf vond het jammer dat de grond zo hoog ge schat werd in verband met een mogelijke sanering van de gehele Veerweg. Het lid Filius vroeg of dit plan spoedig uitgevoerd zou worden, waarop de voorzitter ant woordde dat dit wel met ongeveer 6 weken het geval zal zijn. Door deze hoge grond prijs vond het lid Zuijdweg het onmogelijk in de toekomst de Veerweg te saneren en vroeg of er niet van tussen te komen was. Het schept precedenten vond het lid Filius. Z.h.s. werd hierna tot aankoop besloten. Het voorstel tot onderhands aanbesteden van het maken van een riolering met neven aansluitingen, de aanleg van straten, trottoirs en het egaliseren van bouwterrein tussen de Nieuwstraat en de Veerweg te Kamperland aan de heer A. C. van Hee werd z.h.s. goed gekeurd. Daar het verschil in raming en in schrijving, 82.611.tegen 63.428. reeds eerder ter sprake was gekomen, werd dit agendapunt nu stilzwijgend afgedaan. UetofU/M* op Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend té bestrijden. l/et&oliiS ty Voordat met de rondvraag begonnen werd, wilde de voorzitter eerst nog een principe-uitspraak over het aanleggen van een parkeerterrein bij de heer Fl. Leendert se, in het kader van de ruilverkaveling. De voorzitter kon en wilde met het oog op een aanbesteding nu nog geen cijfers noemen waarvoor de aanleg was geraamd. Boven dien moest de daarvoor benodigde grond nog geschat worden. Wel kon hij vertellen dat 30 °/o van de totale kosten voor rekening van de gemeente komen. Persoonlijk schat- Vervolg voorpagina tweede blad Maandag 24 januari j.l. kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering 'bij een, onder voorzitterschap van burgemees ter P. Wisse. Met kennisgeving afwezig de heren P. G. A. de Lange en M. J. Bustraan. Na voorlezing van het gebed opende de voorzitter de vergadering met een korte be schouwing over het gemeentebeleid in 1966. Als eerste punt noemde hij de mede deling van G.S. dat de begroting 1966 goed gekeurd was, zodat daarop verder kon worden gegaan. Tot zijn spijt moest hij vermelden dat de bevolking dezer gemeente in 1965 met 64 zielen was afgenomen en thans nog 3134 inwoners telt. Als een van de ernstige oorzaken van het wegtrekken van de bevolking noemde hij het feit, dat de werkgelegenheid niet bijzonder rooskleurig is, doch een lichtpunt zag hij in het draaien van de Pit-beton fabriek te Kamperland. Daar werken nu reeds 15 personen uit de gemeente, doch uit Middelburg moeten nog steeds een twintigtal werklieden aangevoerd worden om een goede bezetting te krijgen. Men gaat trachten deze Middelburgers door inwoners van de gemeente te vervangen. Ook wat de woningbouw betreft, kon hij een optimistischer geluid laten horen. De gemeente heeft een toewijzing gekregen van 20 ratio-woningen, te realiseren tussen mei 1966 en mei 1967. Op recreatiegebied was in het afgelopen jaar een grote winst geboekt. Waren de overnachtingen in 1962 82..426, deze be liepen in 1963, 1964 en 1965 respectievelijk 116.573, 138.989 en 183.065. Voor 1965 dus een toename van 31 Aan deze vooruit gang moest de voorzitter echter ook weer een verhoging van uitgaven vastkoppelen. Al deze toenemingen in de recreatieve sector eisen gemeentelijke voorzieningen. De woon- forensenbelasting brengt wel 15.000. op, doch om goed rond te komen zou er een verfijning van uitkering uit het gemeente fonds moeten plaats vinden, die echter nog steeds op zich laat wachten. Als voorbeeld van voorziening in de recreatie-sector noem de de voorzitter de planning van aanleg van een parkeerterrein in de nabijheid van Fl. Leedertse. Verder was bericht van goedkeuring bin nengekomen op het uibreidingsplan van de Schotsman-Ruiterplaat, waar plaats is voor 468 zomerwoningen. De jachtsteiger bracht in 1964 op 1474.12, terwijl deze in 1965 gestegen was tot 1545.50. Het havengeld bedroeg in 1964 10.014.74, in 1965 was dat opgelopen tot 12.148.82. De raming was 9.000. geweest. Vervolgens was goedkeuring binnengeko men van de aanbesteding van de oprit Dorpsdijk te Wissenkerke en voor het bouw rijp maken van de gronden in het uibrei dingsplan te Kamperland. Het rapport van het Economisch Techno logisch Instituut omtrent de gemeente zal begin februari in ontwerp gereed zijn. Na bespreking in b. en w. zal het de raadsleden en de pers worden toegezonden. Na Gods zegen de raadsleden te hebben toegewenst, verzocht hij de leden aan de agenda te beginnen. Als eerste punt werden de notulen van de vorige vergadering z.h.s. goedgekeurd, wat eveneens het geval was met de ingekomen stukken. Hieronder bevonden zich een twee tal rapporten van de brandweer te Kamper land en een goedkeuring van G.S. op het raadsbesluit tot aankoop van een perceel grond van de heer A. J. Schippers en een perceel grond van de heer J. G. Marcusse. Een verzoek van de sectie Nederland van de Raad der Europese Gemeenten om sub sidie werd op voorstel van b. en w. verwor pen. Deze verwerping werd mede veroor zaakt door een schrijven van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die in het licht van de besprekingen omtrent de afbakening tussen de Vereniging en de Sectie, niet tot een overeenstemming kon komen. Het verzoek van de schaakclub te Kam perland om een subsidie van 100.per jaar tot wederopzegging werd op voorstel van b. en w. z.h.s. aanvaard. Deze schaak club telt op het ogenblik 15 leden en om financieel rond te komen wordt een contri butie van ƒ1.per avond geheven. In het bijzonder jongere, nog studerende leden vinden een dergelijke hoge contributie -be zwaarlijk. Bovendien moet deze schaakclub nog verschillende materialen aanschaffen, o.a. schaakklokken, die bij competitiewed strijden onmisbaar zijn. Z.h.s. wordt het voorstel van b, en w. aangenomen om de huren van de gemeente woningen van G. van Hekken en P. de Haze met ingang van 1 januari 1966 in het kader van de algemene huurverhoging op te trek ken. In verband met het a.s. vertrek van de heer P. G. A. de Lange naar de Flevopolder moet in zijn plaats een ander lid gekozen worden in het algemeen bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittende üchaam „Het Veerse Meer". Na hoofdelijke stemming verkreeg het lid G. P. Leendertse 7 stemmen en het lid A. Sandee 2 stemmen. De heer Leendertse dankte voor de op hem uitge brachte stemmen en hoopte naar beste weten en kunnen deze functie te zullen vervullen. Daar nog steeds geen vaste geldlening te sluiten valt, moest wederom tot het aan gaan van een kasgeldlening van 100.000. met de Bank voor Nederlandse Gemeenten besloten worden, wat z.h.s. werd goedge keurd. De looptijd is van 15 februari 1966 tot 15 mei 1966 en het rentepercentage is gesteld op 5 °/o. Wat bovendien nog voor deliger is dan bij een vaste geldlening. Punt 8 moest van de agenda worden af gevoerd. Dit punt behelsde de verkoop van bouwgrond voor een premiewoning aan de heren M. Kempe, M. J. Meulenberg, D. van de Vreugde en A. C. van Hee. Doordat één van deze heren zich terugtrok, moest in ver band met het goedkoper bouwen in blokken van vier woningen, gewacht worden totdat een ander zich heeft aangemeld. In verband met het slechte groeien van de rozen op de strook grond tussen het schoolplein van de chr. school en toegang tot de o.l. school te Wissenkerke, verzoekt het bestuur van de chr. sohool deze strook van plm. 75 m2 te mogen betegelen en zou het bestuur dier school gaarne zien dat de gelden daarvoor beschikbaar worden ge steld ingevolge artikel 72 der l.o.-wet. Ook zou de verhouding tussen schoolplein en trottoir enigszins herzien moeten worden, daar bij regenval steeds water op het school plein blijft staan. Op voorstel van b. en w. wordt hiertofe besloten. Het bedrag wat hiermee gemoeid is, wordt geraamd op 800.—. De hierna volgende wijziging begroting 1966 werd z.h.s. goedgekeurd. Deze wijzi ging houdt in het treffen van veiligheids voorzieningen ten behoeve van zwemgele- genheden te Geersdijk en Kamperland, resp. ten bedrage van 485.en 154.80, en het egaliseren van een gedeelte van het haven terrein te Kamperland, gedeeltelijk gelegen op de plaats van de vroegere spuikom, om dit beter geschikt te maken voor uitgifte als industrieterrein. Door de Ned. Heide Mij. is een prijsopgaaf gedaan voor het egaliseren ten bedrage van 3250.en voor het in zaaien van genoemd terrein om verstuiving tegen te gaan ten bedrage van 1000. In verband met de raming van enige kosten op deze begrotingswijziging wees het lid Sandee op het enorme verschil tussen ra ming en inschrijving van het maken van een riolering met nevenaansluitingen, de aanleg van trottoirs en straten enz. te Kamperland. Hij had bij het constateren van dat verschil zijn schouders op moeten halen. Waar klop te er iets niet? Wanneer men dit keer eens, zoals dat wel meer gebeurt, met één aan nemer in zee was gegaan en men had die het object voor de raming-prijs gegund, dan had men 20.000.teveel betaald. Hij ver zocht de voorzitter er op te willen toezien, dat de ramingen met zorg geschieden om een dusdanige herhaling te voorkomen. De voorzitter kon er geen direct gevaar in zien. Bovendien waren vier aannemers benaderd, waarvan er zich twee hadden teruggetrok ken. De heren Jongepier en Van Hee vond hij wel vertrouwd genoeg om er niets achter te zoeken. Ook het lid Stokman had het zeer bevreemd dit grote verschil aan te treffen doch hij vond het werken met vertrouwde aannemers, die men kent verkieslijker boven het werken met aannemers van wie men niets afweet. In dit verband memoreerde hij de aanleg van de riolering te Wissenkerke van een aantal jaren geleden, waar men nu nog steeds aan betalen moet omdat die niet in orde is. Het lid De Smit sloot zich geheel bij bei de voorgaande sprekers aan. Een wijziging van de Intercommunale I.Z.A. regeling Zeeland wordt z.h.s. aange nomen. Deze wijziging houdt in, dat reeds gepensioneerden en dus niet meer in dienst van de gemeente zijnde personen, tot deze regeling kunnen toetreden. Het voorstel van b. en w. om geen bezwaar in te dienen tegen de uitkering ineens van 172 °/o van hun jaarwedde aan de gemeen te-secretaris, ontvanger en ambtenaren van Geen meisje van 27 is in ons land zó in de publiciteit geweest als tot op heden onze kroonprinses. Nu vangen hoge bomen veel wind en prinses Beatrix bevindt zich door haar hoge geboorte en eerste-geboorterecht in een extra moeilijke positie. Maandag 31 januari a.s., zal zij 28 worden. De Staten-Generaal hebben haar het recht verleend de heer Claus von Amsberg te huwen, hetgeen inhoudt dat zij t.z.t. de Nederlandse troon mag bestijgen met een omstreden echtgenoot aan haar zijde. Welk meisje zou er graag in haar schoenen staan? Wij moeten nog bewondering hebben voor de wijze waarop prinses Beatrix zich tot op heden door alle moeilijkheden heeft heen geslagen. Reeds tijdens het eerste contact met de pers heeft zij haar standpunt niet onder stoelen of banken gestoken en haar waardigheid behouden. De fotograaf die haar in het park van kasteel Groot-Drakenstein met een onbekende verraste, werd als zijn andere collega's uit genodigd bij de verloving op Soestdijk. Zij stelde duidelijk, dat het verleden van dhr. Von Amsberg een moeilijk punt van overweging was geweest bij haar besluit om ja of neen te zeggen. Zij heeft ook te kennen gegeven, dat zij haar plicht had laten voorgaan, indien daartoe werkelijk gegronde redenen waren aan te voeren. En nu staat het huwelijk van onze toekomstige koningin al voor de deur, worden de toebereidselen in Amsterdams stadhuis en Westerkerk getroffen en is ons volk verdeeld in voor- en tegenstanders, in monarchisten en republikeinen.... Maar niemand kan het tegenspreken: Beatrix bezit de moed voort te gaan op de eenmaal ingeslagen weg. Juist in Amsterdam, een haard van provocaties tegen het koninklijk huis en haar keuze voor het leven, zal zij zich in de echt doen ver binden met een man die een deel van de bevolking niet zint. Het zou voor haar misschien gemakkelijker zijn geweest de weg van de min ste weerstand te kiezen. Maar prinses Beatrix staat pal en als het ware boven alle gevoelens verheven. Waardig als een prinses. Rijp voor koningin H.k.h. heeft reeds, door haar nuttige, maatschappelijke werk, de zelfkant van het leven leren kennen. Zij heeft nu ook onze gedachten over haar persoon en die over haar verloofde leren kennen. Zij schroomt niettemin niet, de omstreden grote stap te zetten. Voor zo'n vrouw mogen 31 januari toch waarlijk wel enige vlaggen worden uit gestoken! Ganzepoortsfraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1966 | | pagina 1