NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD TROTS EN VERWACHTING Plonvier heeft DE schoenen No. 3176 Dinsdag 21 december 1965 69e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 3.00 per jaar Franco per post ff 7.50 Advertenties 8 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen De laatste grillige sohuimsporen zijn door de veerboot getrokken. Een strak, rechtlijnig spoor is er voor in de plaats gekomen: de Oostersaheldebrug. Europa's langste oever verbinding. Verdwenen is gans het isolement, ver dwenen zijn ook de wachttijden, die in de zomermaanden zelfs tot verschillende uren opliepen. Op Zeeuws-Vlaanderen na is gans Zeeland nu over land bereikbaar. Trots zijn wij op dit Zeeuws initiatief, over deze durf en deze visie. Inplaats van tot 1978 te moeten wachten, is ons dit nu reeds aangeboden. Regeren is vooruitzien. Dit gezegde werd hier realiteit. De toekomst is begonnen. Verdere economische en struc turele plannen kunnen in uitvoering worden genomen. Zeeland is geen achtergebleven gebied meer. Zeeland spreekt een woordje mee. O— Dat deze brug ons volksleven zal aantasten, staat buiten kijf. De dammen naar Zuid- Beveland en Walcheren hebben dit reeds overduidelijk bewezen. Ware het vroeger met de veerdiensten zó, dat men steeds aan wachttijden gebonden was, het had ook zijn eigen sfeer en bekoring. Naar gelang de fre- kwentie dat men van de veerdiensten ge bruik maakte, kwam iedereen iedereen op gezette tijden tegen. In de wachttijden wer den ervaringen uitgewisseld, vroeg men naar de gezondheidstoestand van een familielid in het ziekenhuis, toonde men belangstelling voor allerlei bijkomende, maar niet minder belangrijke zaken. Kortom, die paar honderd meter water zorgden ervoor dat men zich nog enigzins ontspande. Het jachten van za kelijke bespreking naar zakelijke bespreking werd hier een halt toegeroepen. Men kreeg een adempauze. En dit rustige werd op het eiland voortgezet en niet eerder onderbroken dan door het tijdstip dat men het eiland we derom verlaten moest. Een zekere weemoed kunnen wij ons niet ontzeggen, mu de laatste schakel met het verleden verbroken is. Echter, de tijd staat niet stil. Het leven gaat voort en wij moe ten daarin mee. Dat wij ons aan dit nieuwe leven zullen moeten aanpassen is onontkoombaar. Voor al op verkeerstechnisch gebied zullen een groot aantal voorzieningen getroffen dienen te worden, willen de betrekkelijk smalle Noord-Bevelandse wegen geen waar slaoht- veld worden. Vrijwel alle wegen missen een fietspad. Ook op zakelijk gebied zullen wij bij de tijd moeten blijven. Het „onderonsje" zal verdwijnen en daarvoor in de plaats treedt de keiharde bussiness. Van alle kanten zowel uit eigen provincie als ver daarbui ten zullen^ ondernemende lieden zich gaan mengen in wat anders een Noord- Bevelandse aangelegenheid was. Vooral de recreatie met de daarbij behorende zaken zullen zéér in de belangstelling staan. Ondernemingen zullen gevestigd worden waarvan wij de vestiging nimmer voor mo gelijk gehouden zouden hebben. Zaken zul len oprijzen en andere weer verdwijnen. Kortom, het oude is voorbij en het nieuwe staat klaar. Willen wij daarin onze partij meeblazen, dan zullen wij over dezelfde visie en durf moeten beschikken als het Provinciaal Be stuur, toen de idee van de Oosterschelde- brug geboren werd. Laten wij steeds bij het aanschouwen van deze brug daartoe geprik keld worden. Ddn zal het waarachtig wel Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 1