NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD geopend Plonrier heeft DE schoenen 'T STILLE AVONDJE.... OPENING Renniesl W No. 3174 Zaterdag 4 december 1965 69e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs I 3.00 per jaar Franco per post 7.50 Advertenties 8 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen We zouden er niets aan doen dit jaar. „Er" sloeg natuurlijk op Sinterklaas. „Nee", had m'n vrouw gezegd, die op sommige punten een onverwacht doorzettertje blijkt, „we slaan die toestand dit jaar maar eens over. Na al die onkosten van de verhuizing..en trouwens onze Mieneke kan er toch niet bij zijn enne..enfin wat doe je dan zo'n hele avond met z'n tweeën?" Uit dit laatste kan de geachte lezer dus voor zich de conclusie trekken dat we de eerste wilde jaren wel te boven zijn en wat betreft Mieneke..tsjawat doe je er aan als je dochter een week voor Sinteklaas wel gemoed haar huwelijksreis begint? Jawel, een hele drukte zegt u dat wel. Maar nu scheen dan de rust weergekeerd of liever, het leek wel of er een soort rust van zwaar der kaliber in ons huis was neergedaald nu de dochter met haar echtgenoot, hun koffers, het gedoe met familie, receptie, telefoons tot de conclusie dat zelfs de gevonden voor werpen een mijter vermeldden. Bij de soheepvaartberichten vond ik uiteindelijk een neutraal gebied, al bleek het stoomschip Ni- colaas een verdacht addertje onder het gras. Met een zucht legde ik de krant weg. „Hier is je koffie", zei m'n vrouw. „Dank je lieve" mompelde ik afwezig en ontdekte onmiddellijk een speculaasje op het schotel tje. „Hm!" zei ik. „Niet goed?" informeerde m'n vrouw nogal vaag. „Oh zeker, zeker" zei ik. En toen werd er gebeld. Nu weet ik niet wat uw reaoties zijn als er op sinterklaasavond onverwacht gebeld wordt, maar sedert m'n prilste jeugd geeft het me altijd zo'n aangenaam opwindend gevoel van nou-gebeurt-het. Zo ook nu. Wat er in eerste instantie gebeurde was het verwijderen van de koffie van m'n broek Boer is twee maanden geleden naar Zwolle vertrokken. Had u een vaste afspraak voor ieder jaar, Sinterklaas?" „Harkema ~ïs de naam", zei de bisschop ongemakkelijk, „ik dacht 'tal toen u oop'n deed. Dat zit fout.-En Piet het 't ook al laat'n weet'n. Maar ik zal. We zullen u de voornemens van de krasse goedheiligman besparen. Het waren er vele, veleHoofdzaak is, dat we na een stiet kwartiertje de vertoornde beroepsklaas de deur uit hadden en elkaar betekenisvol zaten aan te staren. „Ik heb eens een man gekend, die heette Broekema, begon mijn vrouw dromerig, „en die speelde voor kerstmannetje. „Daar had'ie het zó druk mee, dat'ie soms al weken van tevoren er mee begonEén keer was hij zelfs al op sinteklaasavond Kortom, nu alle extra drukte als bij toverslag verdwenen was. Het idee van mijn vrouw had op zichzelf genomen iets vooruitzienerigs gehad. Zo van na die trouwerij kan je geen extra rompslomp meer gebruiken. Maar nu alles voorbij was en wij met de Grote Stilte zaten, leek iedere verstrooiing wenselijker dan dit extra geac centueerde „helemaal niks". „Je moet je vrouw haar zin geven", had den ze op kantoor gezegd, „een moeder voelt die dingen nu eenmaal anders.Hoewel de zegsman in dit geval vrijgezel was en zijn adviezen dus nog uit zijn kindertijd moesten stammen, leken zijn woorden mij naast ver jaard ook niet vrij van ongenuanceerdheid. Als ik een lijst moest opmaken van dingen v/aarin een vrouw haar zin moest hebben omdat zij ze als moeder iets anders aanvoel- vanaf woensdag 1 december 1965 is ons cafétaria „De Zandkreek" Hoofdstraat 31 -33 te Kortgene Beleefd aanbevelend, Fam. Van de Plasse- Van Ardenne de, besloeg deze een terrein variërend van de aankoop van het nieuwe autootje tot aan het 's avonds beslist de hond niet willen uit laten. Maar om kort te gaan: het werd vijl december en we deden niets. Goed, er stond een flesje wijn bij het eten en de pudding schitterde als een juweel dit keer, maar daarna, na de afwasde krant, het breiwerk, de stilte. Nou ja, stilteom acht uur hoorden we bij de buren geluiden die de inzet van een nadrukkelijke klaasviering verraadden. Ge lach, gestommel, de „stoomboot", stampend op de piano ten gehore gebracht, kortom, de bekende verschijnselen. Ik boog me over de krant, onwillekeurig geïrriteerd door het feit dat ik zo ingespan nen zat te luisteren. Op de voorpagina bleek zelfs de hoofdredacteur dit keer bezweken voor de verleiding om de internationale po litieke situatie in de pakjesavondsfeer te be trekken. Dit leek me niet de juiste stof om de zinnen wat te verzetten en ijlings sloeg ik het blad open op zoek naar het stads nieuws, dat echter voornamelijk bleek te be staan uit verslagen van bezoeken van de Sint, gelardeerd met een serie foto's van juichende kinderen en lachende Zwarte Pie- ten. Snel over naaT de economische rubriek: Sint Nicolaas en de omzet van de midden standDit werd te gek. Ik stootte een ge kweld gebrom uit, bladerde verder en kwam en liet zich zuchtend neer op de paraplubak en daarna zeiden m'n vrouw en ik gelijktij dig: „Van de kinderen kan het niks wezen". Want dat was iets wat we ter voorkoming van onverwachte situaties van te voren dege lijk met ze hadden afgesproken. Verdere ac tieve Sintvierders bezaten we niet in onze omgeving, dus de deur stond wijd open voor Het Onverwachte. Toen de huisdeur óók wijd open stond was Het Onverwachte meteen zichtbaar. Voor ons stond Sint Nicolaas. Hijzelf. De mijter een tikje scheef, een fiks gat in de baard en het moet me van het hart, gekleed in een wel zeer smoezelige tabbaard. „Mijn naam is Harkema", stelde de bis schop verrassend vast en liet zich zuchtend neer op de paraplubak. „O", wist ik te zeg gen. „Ik kom er niet in", vervolgde de Sint met een onmiskenbaar noordelijk accent. ,,'tls wat moois!" Dit kwam ons redelijk voor, alhoewel het er allemaal niet duidelij ker op werd. „Gaat u even in de kamer, Sint", giechelde mijn vrouw, „kijk, uw zetel staat al klaar.En ze wees op mijn ge makkelijke stoel en achter Sints rug om te gen mij op haar voorhoofd. Sint zat inmiddels en keek ons wat zielig aan. „Heb nog geprobeerd er achter in te koom'n" verklaarde hij met een moedeloos gebaar naar z'n gehavend voorkomen; „maar daar zat 'nhond". En dat kon kloppen, want Bruun is een waaks beestje. De bisschop pauzeerde even, streek z'n verfomfaaide baard wat glad en riep ineens beschuldigend: „Jullie bent niet D'n Boer". Ook dat getuigde van een bijzondere opmer kingsgave, wat ik dan ook naar voren bracht. „Daar hê je't al" mompelde Sint narrig. „Ze benn'n verhuisd". „Zeker!" riep mijn vrouw, die het nu begon te dagen. „De familie De De bel ging. Als door een schorpioen ge beten vloog ik overeind. „Dat is Broekema" hinnikte mijn vrouw nog, maar ik stond al bij de voordeur. „Harkema?!" Broekema?!" riep ik nog nijdig naar mijn gade, terwijl ik de deur openrukte: „ik. „Nee meneer, Tadema is de naam", zei de grinnekende telegrambesteller die voor mijn neus stond, en hij reikte me zijn boodschap over. Ik geloof wel dat ik de jongen nog zo iets als een speculaasje heb geoffreerd, maar verder herinner ik me alleen dat mijn vrouw en ik allebei tegelijk aan het telegram be gonnen te scheuren. En de inhoud maakte meteen aan alle rust, voor zover daar nog sprake van geweest was, een eind. „Hopen huwelijksreis vijf december thuis te besluiten" stond er. „Kan wel laat wor den, maar komen in ieder geval. Mieneke en Jan". „Tóch nog een heerlijk avondje" zei mijn vrouw met een dun stemmetje en ging bij de buren een suikerhart lenen. S. Graham. (Nadruk verboden). Nederlands Kamerkoor naar Kortgene Het Nederlands Kamerkoor, onder leiding van Felix de Nobel, zal op donderdag 9 de cember a.s. in „De Stadswijnkelder" te Kort gene om 8 uur een concert geven. Deze groep, die nagenoeg op alle podia in Nederland en op zeer vele in het buitenland heeft gestaan, bestaat uit 18 beroepssolisten: 6 sopranen, 4 alten, 4 tenoren en 4 bassen. Alhoewel allen solisten, die ook als zodanig regelmatig werkzaam zijn, vormen zij een harmonische groep, één instrument, bespeeld door de vaardige handen van zijn dirigent Felix de Nobel. Hij richtte het koor op in 1937, doch dit trad aanvankelijk slechts voor de radio op. Het heeft zich voornamelijk toegelegd op de a-capellazang, dat is de zang zonder bege leiding, een specifiek" Nederlandse kunst, die haar bloeitijd had in de 15e en 16e eeuw. Het doel van het koor is deze kunst weer op te laten bloeien. Op het programma van deze avond treft u dus componisten aan uit genoemde peri ode, doch ook hedendaagse, daar vele com ponisten van deze tijd werden geïnspireerd tot het schrijven van a-capellamuziek, juist door de uitvoeringen van het Nederlands Kamerkoor. Ook zal het koor volksliederen zingen, be werkt door Felix de Nobel en negro-spiritu- als, die steeds een groot succes hebben. Alle onderdelen zullen door de dirigent mondeling worden toegelicht. Men late de gelegenheid dit concert bij te wonen niet voorbijgaan: het zal een werke lijke openbaring blijken te zijn. Uitslagen postduiven- tentoonstelling Door de Noord-Bevelandse vereniging van postduivenhouders werd zaterdag 27 novem ber in „De Stadswijnkelder" te Kortgene een postduivententoonstelling georganiseerd. In totaal waren er 767 inzendingen van 90 ver schillende duivenmelkers uit de gehele pro vincie. De uitslagen waren als volgt: Doffers van 1961 en ouder: le prijs S. Kod de, Veere; 2e prijs J. E. van Driel, Groede. Doffers van 1962: le prijs L. de Fouw, Kortgene; 2e prijs M. van Belzen, Arnemui- den. Doffers van 1963: le prijs L. de Fouw, Kortgene; 2e prijs J. J. Goulooze, Colijns- plaat. Doffers van 1964 A: le prijs G. van Liere, Colijnsplaat; 2e prijs J. de Zutter, Sluis. Brandend maagzuur? helpen direkt! Doffers van 1964 B: le prijs W. Minder- houd, Westkapelle; 2e prijs J. A. van der Lijcke, Zuidzande. Doffers 1965 A: le prijs L. A. Lievense, Vlissingen; 2e prijs J. Pieters, Goes. Doffers 1965 B: le prijs J. Simpelaar, Oost burg; 2e prijs L. de Fouw, Kortgene. Doffers 1965 C: le prijs J. de Bel, Mid delburg; 2e prijs J. C. Verwijs, St. Philips- land. Doffers 1965 met gouden en Derby-rin gen: le prijs L. de Fouw, Kortgene; 2e prijs W. Minderhoud, Westkapelle. Late doffers 1965: le prijs P. J. Verburg, Kortgene; 2e prijs A. Zweemer, Borssele; 3e en 4e prijs P. J. Verburg, Kortgene. GENEESMIDDELEN BANDAGES PARFUMERIE A.Cvan der^REST LANGE KERKSTP 42Bi GOES ■B1LIÜU5/Ü Het terzake kundige adres! Geneesmiddelen ook de homeopatische. Verband- en verplegingsartikelen Ziekenmeubelen breukbanden, buikbanden, herniabanden, elastieken kousen en ook „Supp-hose" steunkousen, steunzolen enz. Alles aan juiste maten Parfumerieën: toiletartikelen, schoonheidsmiddelen, enz. Fantastisch grote sortering I Hoogtezonnen de originele „Hanau" Weegschalen, Elektr. verwarmingsdekens, massage apparaten, enz. Duivinnen van 1962 en ouder: le prijs M. van Belzen, Arnemuiden; 2e prijs J. Zuid- weg, Anna Jacobapolder. Duivinnen 1963: le, 2e en 5e prijs P. J. Verburg, Kortgene. Duivinnen 1964 A: le prijs M. van Bel zen, Arnemuiden; 2e prijs K. van de Gruiter, Arnemuiden. Duivinnen 1964 B: le prijs P. J. Verburg, Kortgene; 2e, 3e en 4e prijs M. Karstanje, St. Laurens. Duivinnen 1965 A: le prijs J. Zuidweg, Anna Jacobapolder; 2e prijs L. de Fouw, Kortgene. Duivinnen 1965 B: le prijs K. Roelse, Westkapelle; 2e prijs C. Hoek, Middelburg. Duivinnen 1965 met gouden en Derby- ringen: le prijs J. J. Becu, Groede; 2e en 3e prijs A. Zweemer, Borssele. Late duivinnen 1965: le prijs L. de Fouw, Kortgene; 2e prijs J. de Zutter, Sluis. De mooiste oude doffer: L. de Fouw, Kort gene. De mooiste jarige doffer: G. van Liere, Colijnsplaat. De mooiste jonge doffer: L. de Fouw, Kortgene. De mooiste oude duivin: M. van Belzen, Arnemuiden. De mooiste jarige duivin: P. J. Verburg, Kortgene. De mooiste jonge duivin: K. Roelse, West kapelle. GOOFJE GOOCHEM Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 1