NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD n Pion vier heeft DE schoenen RAADSVERGADERING WISSENKERKE FOKKE (nieuwe stijl) betekent: GOEDE-KOLEN FOKKE (nieuwe stijl) betekent: OLIE FOKKE (nieuwe stijl) betekent: POLY GAS tyO jaaz C~jf~obbe in NIEUWE BRANDSTOFFENHANDEL FOKKE - GOES Wilhelminastraat 2, tel. voorlopig (01100) 7427 Vanaf heden is het enige juiste adres om nu uw FOKKE - KOLEN/OLIE of GAS te bestellen WILHELMINASTRAAT 2 (of telefonisch voorlopig (01100) 7427 ,nieuwe' brandstoffenhandel FOKKE AD FOKKE No. 3170 Zaterdag 6 november 1965 69e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 3.00 per jaar Franco per post I 7.50 Advertenties 8 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Maandagavond 7 uur kwam de raad, on der leiding van burgemeester P. Wisse, vol tallig bijeen. Een 25-tal jongeren, leden van „Arjos" te Kamperland, vulden de -gehele raadskamer. Met enige welkomstwoorden en voorle zing van het gebruikelijke gebed opende de voorzitter deze vergadering, waarna de no tulen onveranderd werden vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken, meest goedkeuringen van eerder genomen beslui ten werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd om wederom bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, een kasgeldle ning van 100.000.aan te gaan voor de tijd van 3 maanden en tegen een rente van 5Va per jaar. Het verzoek van het bestuur van de ver eniging voor Geref. schoolonderwijs te Geersdijk, om in verband met het verplicht stellen van het vak verkeersonderwijs, de be nodigde gelden, raming 463.30, beschik baar te stellen voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen, werd z.h.s. ingewilligd. Het lid Bustraan vroeg naar de konsekwenties in verband met de andere scholen, waarop de voorzitter antwoordde dat dit verkeersonder wijs een verplicht leervak is. Aan de verschillende kleuterscholen in de ze gemeente werd voor het jaar 1964 een ver goeding van 1020.per lokaal en 17.35 per kleuter toegekend. Op de vraag van het lid Bustraan of 17.35 per kleuter wel vol doende is, antwoordde de voorzitter dat dit een Rijkszaak is. Over de benoeming van dokter 't Hart tot lid van de adviescommissie voor de woon ruimte, dit in verband met het vertrek van het lid zuster Weststra te, was er eventjes een meningsverschil tussen enkele raadsleden, niet over de persoon van dokter 't Hart, maar om de plaatsing van mej. P. Spangier als plaatsvervangend lid. Het lid De Lange zou gaarne plaatsing van de kandidaten ver wisseld zien, er zitten volgens hem te weinig vrouwen in die commissie. Het lid Bustraan vond de keuze van b. en w. goed, dokter 't Hart is reeds jarenlang in deze gemeente woonachtig en een zeer positieve werker op dat gebied. Het lid Sandee kon zich vere nigen met de idee van De Lange, boven dien meende hij, dat die commissie best aan een verjongingskuur toe is, er zitten mensen in die van ouderdom tegen mekaar wiegen. Z.h.s. werd dokter 'tHart als lid benoemd en mej. Spangier als plaatsvervan gend lid. De raad had geen bezwaren tegen de toe kenning van een bijzondere uitkering van 2 procent aan de gemeente-secretarissen, ge meente-ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand. Aan de heer F. de Looff te Wissenkerke werd een perceel grond van 350 m2, naast de Chr. Kleuterschool, verkocht tegen de geldende grondprijs van 21.per m2. De Looff wil daar een z.g.n. Bogaerswoning bouwen. Enkele percelen grond in het nieuwe uit breidingsplan te Kamperland (doortrekken van de Nieuwstraat) zullen worden aange kocht tegen de geschatte prijs. Met één van de drie eigenaren was nog geen overeenstem ming bereikt. Het lid Sandee noemde het een heel bedrag maar kon er zich toch ac- coord mee verklaren. Aan het EU, Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland zal een opdracht ver leend worden voor het maken van een plan betreffende de toekomstige ontwikkeling van de gemeente in verband met de vele proble men die aan de recreatiemogelijkheden in deze gemeente zijn verbonden en aan de mo gelijkheden tot industrievestiging. De kosten van dit rapport worden geschat op ongeveer 1500.—. Het lid Sandee kon zich met het opma ken van zulk een rapport verenigen, maar wilde graag weten of er reeds een opdracht daarvoor was gegeven, hij wil niet graag voor voldongen feiten geplaatst worden. De voor zitter kon hem geruststellen. Het lid De Lange noemde het een zeer verstandig be sluit, maar wilde de industrievestiging num mer één geplaatst zien in verband met het wegtrekken van een deel van de jonge be volking. Mocht een en ander een hoger be drag vergen, z.i. zal de raad dat zeker be schikbaar stellen. Het lid Bustraan was het ten dele eens met De Lange, ook hij wilde het zwaartepunt leggen op de industrieves tiging. Spreker vroeg zich af of zo een ETI- rapport noodzakelijk is, zijn b. en w. niet mans genoeg om de planning zelf te maken? De voorzitter antwoordde, dat bedoeld rap port noodzakelijk is, het is specialistenwerk, wat in feite te moeilijk is voor het bestuurs college. Het ETI bestaat uit deskundigen, hun advies kan in Den Haag doorslaggevend zijn. De te nemen beslissingen liggen bij de raad. Het lid Filius vond dat men niet te zwaar moest tillen aan de plaatsing van re creatie of industrie, beide zijn voor onze ge meente even belangrijk. Op het verzoek van de Middenstandsvere niging te Wissenkerke en Geersdijk en die te Kamperland, om de winkels gedurende de aanstaande winkelacties langer te mogen openhouden, werd gunstig beschikt. Gedu rende het tijdvak van 22 november tot en met 4 december 1965 zullen de winkels tot des avonds 9 uur geopend mogen zijn. Ter tafel kwam thans het voorstel van b. en w. om de zijkanten van een gedeelte van de Molenweg te Kamperland te verbeteren door het leggen van 10 cm dikke betonblok ken. Deze verbetering wordt door b. en w. gezien als een voorlopige verbetering, de toegezegde algehele verbetering in ruilver- kavelingsverband zal vermoedelijk nog wel enkele jaren op zich laten wachten. De kos ten van de voorlopige verbetering zijn ge schat op 1800.waarvan later, bij gehele Vanaf heden, door omstandigheden gedwongen, een (KWALITEIT) GENEESMIDDELEN BANDAGES PARFUMERIE A.C vah dersREST lange kerk5tp.42bi goes ebïègfm Het terzake kundige adres! Geneesmiddelen ook de homeopatische. Verband- en verplegingsartikelen Ziekenmeubelen Bandages: breukbanden, buikbanden, herniabanden, elastieken kousen en ook „Supp-hose" steunkousen, steunzolen enz. Alles aan juiste maten Parfumerieën: toiletartikelen, schoonheidsmiddelen, enz. Fantastisch grote sortering Hoogtezonnen de originele „Hanau" Weegschalen, Elektr. verwarmingsdekens, massage apparaten, enz. verbetering, 800.terugkomt aan vrijge komen tegels. Het lid De Lange was voorstander van een algehele verbetering nu, de kosten daarvoor konden z.i. later met de ruilverkaveling ver rekend worden. Het lid Sandee zei, deze weg behoort tot de bebouwde kom, volgens hem behoren de straten en wegen in de bebouw de kommen aan de gemeente. Wethouder Leendertse waarschuwde deze verbetering niet op de lange baan te schuiven, met de voorgestelde verbetering zijn wij voorlopig uit de prik. Het lid Filius, aan bedoelde weg wonend, zei, dat men daar letterlijk en fi guurlijk onder de modder zit, hij vond de voorlopige verbetering niet de oplossing, maar wel een oplossing. De voozitter zette hierop uiteen, dat de procedure voor de voorgestelde algehele ver betering te lang zou duren. De Lange wil met zijn idee de zaak niet traineren, maar zou graag zien dat alle mogelijkheden daar voor terdege onderzocht zullen worden, hij blijft een afdoende verbetering op prijs stel len. Filius verklaart zich voortstander van een voorlopige verbetering, met daarnaast een zoeken naar de spoedige realisering van een algehele vebetering. Het lid Bustaan kon zich accoord verkla ren met het voorstel van b. en w. Op zijn vraag, of het waterprobleem op die weg dan is opgelost kon de voorzitter antwoorden, dat daarover niets met zekerheid te zeggen is, gegronde hoop was er wel. Het lid De Moor vond de verbetering met die tegels van 10 cm dik en het formaat van 40 x 40 cm goed, het lid De Smit vroeg wanneer dit werk in uit voering zou komen. Hierop antwoordde de voorzitter: dit jaar, waarop Sandee zeide, als de begroting wordt goedgekeurd, wat de voorzitter hoopte. Tenslotte werd de begro ting 1965 met de kosten van dit werk ge wijzigd. Hierna kwam in behandeling de vaststel ling van de gemeentebegroting 1966. De voorziter gaf hierop de volgende toe lichting: In 1965 werden betrekkelijk weinig wer ken uitgevoerd. Te vermelden zijn: het door trekken van de Beatrixstraat naar de Dorps weg, tengevolge waarvan bouwrijpe grond voor een aantal woningen bij de kom Wis senkerke is beschikbaar gekomen; aanleg van een gedeelte nieuwe riolering in de kom Zie voorpagina tweede blad Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 1