Voor uw familiedrukwerk zakendrukwerk en al reclamedrukwerk het andere naar d%w KERK EN JONGEREN wegens vakantie GESLOTEN fa Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 2 oktober 1965 no. 3165 Verkouden? l/ehfaouur o/j UétfooMf cf> Predikbeurten boekenbon DEZE WEEK ONTVINGEN WIJ: VERDER: C. van Damme-van Hee Jongens en meisjes ,DE EENDRACHT' hotel - café .JULIANA' café. .SEEBURGH' hotel- café TAXIBEDRIJF Het werk wordt tot in de puntjes verzorgd De belangstelling voor ker kelijke en godsdienstige za ken is aan ihet tanen: een klacht die in vrijwel alle kerkelijke kringen wordt vernomen. Ih de zich steeds meer op mate riële belangen toespitsende maatschappij is dat geen won der. Waar het geld verdienen en daarmee de statussymbo len als auto's, bromfietsen e.d., de vrije tijd, de recreatie, en ontspanning en de verzorging van de wieg tot het graf zo de gedachten van de mensen gaan beheersen, daar blijft er automatisch minder aandacht over voor de geestelijke zaken. Dat geldt vooral voor de jongeren die hun carrière nog moeten maken, die allerwegen zien hoe men duwt en dringt om zijn positie te verbeteren en in hun jaren van opbouw daarvan dus daaraan vooral hun aandacht wijden. Wanneer men min of meer „gesetteld" en wat bezonkener is, komt'er vaak weieens wat meer aan dacht voor hogere zaken, al wil dat dan niet zeggen dat die organiseerd als men dat al ve le jaren deed, zoals een kerk- reglement ook meest voor schrijft. Zelfs in de speciale jeugddiensten vindt men het stramien daarvan terug. We geloven, dat ook hierin veran dering zou moeten komen. Zo wel ten aanzien van het on derwerp dat de voorganger of priester in zijn toespraak noem het vooral geen preek behandelt als wat betreft het zingen en de muziek. Dat zullen soms wat revo lutionaire veranderingen lijken waar de ouderen al gauw het hoofd over zullen schudden en het misschien afkeuren. Maar de snel veranderende tijd en mentaliteit vergen een aanpassing van de kerk, die er niets mee opschiet om als een verongelijkte te blijven prui len, doah die vóór moet gaan als een goede herder, om het godsbeleven ook in een mate rialistische wereld te doen doordringen. H. van Wermeskerken (Nadruk verboden) Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. aandacht altijd op kerk en godsdienst valt. Men constateert in elk ge val een verminderd bezoek van jongeren aan de kerk, een pro ces dat zich al vele jaren voort zet. Verschillende kerkeraden en geestelijkheid zijn zich dus wel op dit probleem gaan be raden, in de ene plaats met meer succes dan in de andere. Het succes is zeker voor al afhankelijk van het enthou siasme waarmee het werk in en voor de jongeren wordt aan gepakt, hóe men het aanpakt en van de capaciteiten van de leiders bij dit werk. We za gen zowel hier als elders suc cesrijke pogingen op dit ge bied, maar soms ook teleur stellende resultaten, activitei ten die doodliepen en dan maar werden opgegeven. De kunst is natuurlijk de jongeren - waarbij we niet al leen de nog studerende onge trouwde jongeren, maar zeker ook de jonggehuwden - op de juiste wijze te benaderen. De jongeren denken natuurlijk meest in progressieve, vaak op standige zin. Opstandig tegen al het bestaande, want dat is jongeren eigen. Zij beseffen niet, dat zij over 10 a 15 jaar veelal ook langs de reeds be treden paden willen gaan; en dit laatste wordt op hun beurt ook weer niet door de ouderen van thans beseft. Nu kan die progressiviteit natuurlijk heel gemakkelijk botsen tegen de gevestigde in zichten van de leiders der ker ken. We zien dat in het groot zelfs op het concilie in Rome, waar de Nederlandse geeste lijkheid, voortkomend uit een strijdbare kerk, te progressie ve ideeën koestert voor de concilievaders uit landen, waar de r.k. kerk oppermachtig is. Om de jongeren van thans voor godsdienst en kerkewerk te interesseren en te active ren is meer nodig dan catechi satie en de zondagse kerkdien sten. Dat ziet men meestal wel in en men begint dus jonge- renclubs, al of niet gemengd, waarmee allerlei bezigheid- en ontspanningsactiviteiten wor den opgezet. Waar een ge schikte leider voor dit werk gevonden wordt lukt het om min of meer bloeiende clubs in het leven te houden en via de clubs de jongeren dan ook te interesseren om de kerk diensten, voor jeugd of oude ren, min of meer regelmatig te bezoeken. Maar daar begint de terug val van de goede voornemens, want die kerkdiensten blijven meestal op dezelfde wijze ge Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter 'tHart, tel. (01107) 338 en dokter Janssen, tel. (01108) 319 WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland OKTOBER 1965 Hoog Laag 2 Zaterdag 7.16 0.31 19.40 12.54 3 Zondag 8.10 1.24 20.50 13.53 4 Maandag 9.32 2.36 21.30 15.20 5 Dinsdag 11.00 4,16 23.04 16.53 6 Woensdag 11.43 5.30 0.18 17.57 7 Donderdag 12.48 6.20 13.13 18.42 8 Vrijdag 1.36 6.59 13.52 19.18 voor zondag 2 oktober 1965 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. De Gelder. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Van den Ban (be diening H. Doop) en 2.30 uur ds. Van den Ban. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. De Gelder en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur ds. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Van der Waa uit Goes en 2.30 uur ds. Metse laar uit Goes. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Koolstra van Kruiningen. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Jansen van Goes en 2.30 uur ds. Slingenberg van Goes. Geref. Kerk Cloijnpslaat 10 en 5.30 uur ds. van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Goliinsplaat 10, 2 en 6 uur leesaienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesaienst. Oud Geref. Kerk Kamperland 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. B. Toes van Kinderdijk. R.K. Kerk Kamperland H. Missen (op zondag) 8 en 10 uur. Camping „De Molenhoek" bij dorp Kamperland. Jan Filius en Dirkje M. Karelse geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op donderdag 14 oktober a.s., des namiddags om 2.30 uur ten gemeentehuize te Wissenkerke. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. Kerk te Kamperland, om 3 uur, door de weleerwaarde heer drs. Alb. van den Ban. Kamperland, 22 september 1965. Westhavendijk 16 Veerweg 10 Receptie van 5-6.30 uur in hotel „Kamperduin" te Kamperland. Toekomstig adres: Veer weg 35, Kamperland. Inplaats van kaarten Heden overleed, plotseling, mijn lieve man, onze lieve va der, behuwd- en grootvader, Jacob Leendert Jacobus Bruynzeel arts op de leeftijd van 65 jaar. Goes: J. R. Bruynzeel- Schurink. Allora (Australië): J. J. Mijnarends- Bruynzeel. R. J. Mijnarends. Jessica. Roderick. Utrecht: D. P. Bruynzeel. Goes, 29 september 1965. Beatrixlaan 7. De begrafenis zal plaats vinden heden, zaterdag 2 oktober, om 11.45 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. De rouwdienst heeft plaats om 11.00 uur in de Oosterkerk, Bergweg 88. Gelegenheid tot con doleren na afloop van de begrafenis in de Oosterkerk. Geen toespraken. Voor de vele bewijzen van deelneming, die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgroot vader Ghristiaan Noordhoek, betuigen wij onze op rechte dank. Inzonderheid dr. Janssen en het personeel van het pension tehuis „Noord-Be veland" te Kortgene. Namens de familie M. G. Noordhoek. Kortgene, september 1965. Torendijk. Onze beste wensen voor ieder die wij niet meer ge groet hebben. Tevens zeggen wij hierme de alle lidmaatschappen en donaties op. Ds. en mevr. Van der Heiden. Vlielanderstraat 4, Numansdorp. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen bij het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Anna van der Maas- Verburg (weduwe van Ed. van der Maas), betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie, A. van der Maas. Wissenkerke, september 1965. Mede namens wederzijd se ouders, danken wij al len, die ter gelegenheid van ons huwelijk blijk hebben gegeven van hun belangstelling. In het bijzonder de dames en heren autobezitters voor het ter beschikking jtellen van hun auto. De heer en mevrouw Wattel-Kempe. Kamperland, september 1965. Jacobapolder 15. Wie heeft er mijn armbandje gevonden, met mijn naam Jeanette er op? Jeanette Oudshoorn, Campensnieuwland 13, Kamperland Voor een Boekhandel MARKUSSE Wissenkerke 50 Linda-Lu helanca pantalons voor kinderen, diverse kleuren en ruitjes 100 maillots (Mirlon-Mirlana) Helanca damespantalons, sporttruien voor dames, heren en kinderen, spijker broeken, Terlenka-broeken, sportjacks, enzovoort. MET ZILVERZEGELS Vraag zichtzending, bel (01108) 4 18 W. VERBURG Sport Camping Textiel Kortgene Pedicure en Gezichtsverzorging is van 8 oktober tot en met 1 november. De avonden worden al langer, en u kunt in onze etalage al eens kijken naar verschil lende mooie dingen die voor de winteravonden heerlijk zijn. Vraag eens een folder van Marklin of Faller als je interesse hebt. De Kleine Bazar" WISSENKERKE. L. TANGE restaurant restaurant H. Meeusen Markt 63 - 65, Middelburg, tel. (01180) 2532 restaurant Vroonweg 10, Tel. (01188) 376, Oostkapelle Zalen voor Specialiteit: vergaderingen en tong en paling partijen Ondergetekende maakt hiermede bekend, dat hij het van wijlen de heer M. de Looff heeft overgenomen Beleefd aanbevelend, A. J. Swenne, Hoofdstraat 24, Kortgene, tel. (01108) 289 In aansluiting op bovenstaande deel ik u mede, dat ik het taxibedrijf heb overgedaan aan de heer A. J. Swenne. Tevens zeg ik allen hartelijk dank voor het ver trouwen, dat u ons steeds hebt geschonken. A. de Looff-Heijboer. Kaaistraat 10, Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 3